Marki » F-H » aromatyczno - fougere « Grupy

Fougere Royale Houbigant dla mężczyzn

Miałem: 1 Chcę: 1

ziołowy
Fougere Royale Houbigant dla mężczyzn Zdjęcia

Fougere Royale marki Houbigant to aromatyczno - fougere perfumy dla mężczyzn. Fougere Royale został wydany w 1882 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Paul Parquet. Nutami głowy są lawenda, szałwia muszkatołowa i bergamotka; nutami serca są goździk (roślina), orchidea, heliotrop, róża i geranium; nutami bazy są fasolka tonka, piżmo, wanilia, mech dębowy i kumaryna.

Lawenda Szałwia muszkatołowa Bergamotka

Goździk (roślina) Orchidea Heliotrop Róża Geranium

Fasolka tonka Piżmo Wanilia mech dębowy Kumaryna

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Fougere Royale by Houbigant.

Fougere Royale Recenzje Perfum

marialisa
marialisa

Paul Parquet był pierwszym perfumiarzem, który zastosował syntetyczne składniki przy komponowaniu perfum, tworząc w 1882 roku Fougere Royale. Użył on nowo odkrytego naturalnego izolatu kumaryny, który w połączeniu z lawendą, nutami drzewnymi i cytrusowymi nutami głowy, stał się nie tylko prekursorem nowoczesnych zapachów aromatycznych, ale także dał nazwę dla całej rodziny zapachowej, która na długo zdefiniowała zapach męskości. Obecnie ten styl jest zarezerwowany dla grupy perfum męskich, na którą zawsze jest popyt, ale często ma ona inklinację ku banałowi i wtórności. Tę tendencję zauważył jeszcze Jean Paul Guerlain mówiąc, że "istnieją tylko dwa dobre fougere, Jicky i Mouchoir de Monsieur - cała reszta jest dla kierowców ciężarówek".
Ta kreacja perfumiarska jest dziś niesłusznie zapomniana, wiele innych domów ma roszczenia do sławy stworzenia pierwszego prawdziwie nowoczesnego zapachu. Nie mam wątpliwości, że Fougere Royale to arcydzieło, a Paul Parquet pracował u podstaw perfumerii nowoczesnej. On użył dwóch nowych odkryć i połączył je, tworząc coś rewolucyjnego bez większego rozgłosu. Mowa tu o użyciu absolutów uzyskanych poprzez ekstrakcję rozpuszczalnikiem udoskonalone przez Josepha Roberta (nauczyciela Fransois Coty i założyciela dynastii perfumiarzy, do której należą Henry Robert i Guy Robert), jak również nowo odkrytego izolatu kumaryny, otrzymanego z bobów tonka. Paul Parquet i Jopseph Robert współpracowali podczas tworzenia tych genialnych perfum, w których zmieszali świeżość bergamotki, lawendę, geranium, rozmaryn, bogactwo mchu dębowego z wanilią, bobami tonka, kumaryną i piżmem. Powstało arcydzieło, kompozycja którego do dziś definiuje i konstytuuje całą rodzinę zapachów fougère. Wpływy pierwszego fougere nadal odczuwamy w perfumach tak różnych, jak Brut Faberge, Boss by Hugo Boss, i Prada Man od Prada.
Formuła była kilkakrotnie zmieniana na przestrzeni lat i ostatecznie perfumy zostały wycofane z produkcji. W 2010 roku na zlecenie Elisabetty i Gian Luca Perrisa, którzy zapoczątkowali zmartwychwstanie domu Houbigant, upoważniono mnie do stworzenia nowoczesnej reinterpretacji Fougère Royale. Pracowałem nad perfumami z moim przyjacielem, kolegą perfumiarzem Rodrigo Flores Rouxem. Jestem bardzo dumny z tego, co jest owocem naszej współpracy. Ta współczesna reinterpretacja jest dostosowaną do naszych czasów i nowoczesnych gustów reminiscencją oryginału, a flakon zainspirowany jest przez przez pierwotny projekt Lalique.
(Roja Dove, The Essence of Perfume)

Fougere Royale by Houbigant 4.00 out of 5 based on 2 ratings and 1 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Houbigant Fougere Royale, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Houbigant Fougere Royale, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Fougere Royale marki Houbigant. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Fougere Royale marki Houbigant reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Inne z grupy aromatyczno - fougere
Jean Paul Gaultier Le Male Les d'Ete 2005 Iceberg Twice Pour Homme Acqua di Biella Bursch Versace Versace Pour Homme Nautica Nautica Competition Halston Catalyst for Men Jardin de France Fougere Alain Delon Samourai 47 Coty Stetson Sierra Lancome Hypnose Homme Cologne April Aromatics Third Eye Chakra Oil Alfred Dunhill Dunhill Edition