Marki » F-H » skórzane « Grupy

Duc de Vervins Houbigant dla mężczyzn

Duc de Vervins Houbigant dla mężczyzn

ziołowy
Duc de Vervins Houbigant dla mężczyzn Zdjęcia

Duc de Vervins marki Houbigant to skórzane perfumy dla mężczyzn. Duc de Vervins został wydany w 1985 roku. Nutami głowy są cytryna, bergamotka i lawenda; nutami serca są rozmaryn, szałwia, gałka muszkatołowa i geranium; nutami bazy są mech dębowy, paczula i piżmo.

Cytryna Bergamotka Lawenda

Rozmaryn Szałwia Gałka muszkatołowa Geranium

Mech dębowy Paczula Piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Duc de Vervins by Houbigant.

Duc de Vervins Recenzje Perfum

kjgeneral
kjgeneral

Kilka razy i w różnych odstępach czasu próbowałem podchodzić do tego genialnego zapachu. Piszę genialnego, bo taki mi się wydaje, pomimo osobistej niemożności noszenia go. Obiektywnie - parametry trwałości i projekcji odpowiednio: potężne i bardzo dobre. Sama kompozycja wyrafinowana, szlachetnie brzmiąca (niechemicznie), wyjątkowa (nic innego tak nie pachnie). A nie mogę się do niej przekonać, bo jest dla mnie zbyt wytrawna, pylista, sucha... Mam wrażenie, że to mech dębowy zdominował kompozycję i nawet lawenda, którą bardzo lubię i której jest tu równie dużo, nie pomaga w zaakceptowaniu kompozycji. Ziołowe dodatki (gałka, szałwia, rozmaryn) i geranium są pięknie wmieszane, uszlachetniają spektrum zapachowe, ale i tak dla mnie jest nieznośnie gorzko i wytrawnie. Trochę kojarzy mi się ten gorzko-pylisty akord z Polo RL, z tym że tam jest go mniej.

blueberry
blueberry

Zaledwie jedna chmura Duc de Vervins i co słyszę i kogo widzę?
"Lavender's blue,..., lavender's green..."
Tak, tak, supermęskiego Fisha z Marillion w szkockim kilcie, w przepięknej rockowej, miłosnej balladzie "Lavender", bo coś mi mówi, że tak właśnie mógłby pachnieć śpiewając ją, gdyby tylko Houbigant wypuścił tę wodę o jakieś 6 lat wcześniej.
Zawsze zastanawiało mnie dlaczego lawenda jest uznawana za "męską" nutę zapachową, no i chyba w końcu uchwyciłam ten jej "męski pierwiastek" właśnie w Duc de Vervins.
Tu jest MOC! Jest EKSPRESYJNOŚĆ, jest WYRAZISTOŚĆ, jest też pewien KONSERWATYZM i DYSTANS, które między innymi składają się na moje wyobrażenie o MĘSKOŚCI ;) Ale jest też ROMANTYZM, bez niepotrzebnej czułostkowości, rozmemłania, róży w zębach i pluszowego misia pod pachą. Dziś faceci tak nie śpiewają... i tak nie pachną.... no w każdym razie rzadko ;)

Lawenda jest niebieskawa, lawenda jest zielona, ale tu jest też... bardzo sucha. W moim odbiorze, EDT, o wyjątkowo dobrych parametrach użytkowych, to szlachetna, wcale nie wilgotna w charakterze woda, a ową "suchość" uzyskano dzięki jak dla mnie jednoznacznie męsko zinterpretowanej lawendzie, z domieszką słonawego mchu dębowego, przyprószonej mieszanką aromatycznych przypraw. Nie ma tu cienia słodyczy, co niezwykle mnie cieszy. Nie wyczarowałam też żadnego akordu skórzanego - dla mnie to czysto aromatyczny zapach: ziołowy, a nawet zielarski, kojący, ale bardzo konkretny. W bazie, kiedy już intensywna lawenda nieznacznie przycichnie, można poczuć aromat jaki zwykle wydobywa się z szafki-apteczki domowej, w której tradycyjnie przetrzymuje się więcej ziół i naturalnych produktów leczniczych oraz bandaży i innych opatrunków, aniżeli syntetycznych, "nowoczesnych" wyrobów przemysłu farmaceutycznego. Zapach wydaje się staroświecki w dobrym tego słowa znaczeniu - niesie ze sobą wyraźny komunikat, że jego właściciel jest rzeczowym, zrównoważonym człowiekiem, szanującym tradycję i nie poddającym się przejściowym modom, ale stać go na autentyczne porywy serca i przy tym nie boi się o nich mówić otwarcie, bez potrzeby używania górnolotnych słów.
Chyba chcę, żeby tak pachniał mój luby. Jak podpowiada Fish, "IOU for your love".... więc gdy już będę wystarczająco bogata, spodziewaj się prezentu [oby Ci się spodobał, przynajmniej tak samo jak mnie :D] ;)

Seth
Seth

Houbigant podąża szlakiem wytyczonym przez protoplastę rodziny fougere. Szlachetny, elegancki i bardzo męski zapach na mojej skórze uderza zdecydowanie wonią ziołowo-cytrusową, z którym ściśle łączy się intensywna leśna świeżość, nieco ocieplana przyprawami i spowita wyraźnie lawendą. Trochę staroświecki, wysublimowanie elegancki, dystyngowany i zobowiązujący charakter wraz z doskonałą projekcją i bardzo dobrą trwałością czyni kompozycję idealną na formalne okazje: jesień/zima/wiosna. Zielony flakon z oszronionego szkła – ujęty w złotą, otwartą u góry ramę – zwieńczony złotym korkiem mi osobiście nie przypada do gustu, choć wygląda zaiste książęco. W skali (1-6): za kompozycję - 4; oryginalność - 4; intensywność - 5; trwałość - 5. Ocena końcowa: 4,50.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Houbigant Duc de Vervins, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Houbigant Duc de Vervins, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Duc de Vervins marki Houbigant. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Duc de Vervins marki Houbigant reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Tom Ford Grey Vetiver Prada Infusion d`Homme Yves Saint Laurent M7 Montale Red Vetyver Amouage Jubilation for Men Sergio Tacchini Sergio Tacchini Burberry Burberry Men Yves Saint Laurent La Collection Rive Gauche Pour Homme Tom Ford Tobacco Vanille Van Cleef & Arpels Van Cleef & Arpels pour Homme Profumum Roma Arso Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Nasomatto Black Afgano Chanel Egoiste John Varvatos Artisan Acqua Jovoy Paris Psychedelique Maison Francis Kurkdjian Absolue Pour le Soir Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Eau de Parfum Tom Ford Noir Extreme Prada Prada Amber Pour Homme (Prada Man)