Marki » F-H » kwiatowo - drzewno - piżmowe « Grupy

I Love Les Carottes Honore des Pres dla kobiet i mężczyzn

I Love Les Carottes Honore des Pres dla kobiet i mężczyzn

lekko korzenny
I Love Les Carottes Honore des Pres dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

I Love Les Carottes marki Honore des Pres to kwiatowo - drzewno - piżmowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. I Love Les Carottes został wydany w 2010 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Olivia Giacobetti. Perfumy zawierają takie składniki, jak marchew, pomarańcza, wanilia, korzeń irysa, paczula i benzoes.

Marchew Pomarańcza Wanilia Korzeń irysa Paczula Benzoes

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about I Love Les Carottes by Honore des Pres.

I Love Les Carottes Recenzje Perfum

Beata Maria
Beata Maria

Oda do marchwi. Niewątpliwie świetna ciekawostka perfumeryjna jednak nawet w dobie osób ekstremalnie odważnych perfumeryjnie,mam wątpliwość co do chętnych, do noszenia tego zapachu globalnie.
Od pierwszej kropli marchew jak ta lala!Konkretna, bez ściemy rozwija swoje moce wywołując zdziwienie, uznanie, popłoch i - przerażenie. Do diaska świetnie zrobiony zapach, 100% marchwi w marchwi ale czy ja chcę być chodzącą marchewką?! NIE!!! po stokroć NIE. Im bardziej zapach się rozwija tym bardziej ta marchew jest wkurzająca, bo ile można.Wypijemy sok, zjemy surówkę i zapach przemija a tu, wgryza się w skórę i trwa, i trwa. Wyobrażacie sobie marchew z zębami zatopionymi w waszej skórze? jeśli nie to wypróbujcie I Love les Carottes. Albo, lepiej nie..
Gdy ta karotka wyciszy się można zauważyć inne składniki, słodkie kwiaty czy cokolwiek tam jest ale mnie się nie chce czekać aż wybrzmi składnik podstawowy- marchew. Boję się teraz marchewkowej traumy. Mówię temu zapachowi NIE.

justyna.neyman
justyna.neyman

Ponieważ lubię bawić się zapachami - czyli np wydawać woń, ktora z perfumami się nie kojarzy (wiem, niespecjalnie to brzmi) - cieszy mnie pachnienie... powiedzmy... asfaltem, instalacją elektryczną czy kserokopiarką - uznałam, że Carottes to może być coś dla mnie.
Ochoczo przystąpiłam do testów - i niestety, rozczarowałam się. Cóż, jeśli się wie, że C. mają być marchwią w różnych wcieleniach - owszem, jest szansa na osobliwe odczucia.
Ale niestety - tego rodzaju doznania zapewnia tylko - w moim pojęciu - wąchanie z dłoni, na dodatek z dość bliskiej odległości.
Globalnie zapach jest słodkawy, ale nie stricte marchewkowo, lecz to woń pomieszana - dużo paczuli, tworzącej typowo paczulowy ziemno - piwniczny klimat, irys, nieco ostrości dodaje benzoes i świetnie razem współgrają, lecz sympatyczny, karotenowy ogonek ginie w tym zbiorowisku. Marchewka nie dominuje - być może dlatego, że jej woń jest na tyle wysublimowana (mówię o prawdziwej marchwi), że dodanie do niej silnie działających elementów przygłusza jej nutkę.
Poza tym - projekcja. Niestety, pozostawia wiele do życzenia.
Może odrobina chrzanu (żart?) dodałaby charakteru.
A tak - jest miła dość złożona woń, czasem ocierająca się o charakterystyczną dla marchwi metaliczność, ale nie na tyle, by w towarzystwie epatować efektem karotenu (co dla mnie osobiście byłoby niezwykle kuszące).
Podsumowując - sympatyczne to, ale za tę cenę za mało szczególne.
Oryginalniejszy jest Hiris Hermesa - ale i w nim marchewkowość szybko ginie. I tu nie mam pretensji - w końcu nie o marchew, lecz o kwiat w nim chodzi, w "kobiecej" oprawie.

Ala_9
Ala_9

To jest pierwsza część recenzji, opisująca wrażenia po testach "papierkowych". Tak jakoś mam, że na papierku czuję czasem więcej niż na skórze, a I love Les Carottes dostarcza wielu wrażeń:)

Otwarcie: idealnie oddana, świeżo starta marchewka. Słodko-rześka, pewnie młoda, bo bardzo soczysta. Zapach jest w 100% naturalny. Jest przyjemnie, ale trochę śmiesznie, bo w końcu to perfumy, prawda?

Potem robi się groźnie: młoda marchewka błyskawicznie się starzeje, więdnie, nabiera goryczy i zapachu lekko stęchłego. Na dodatek ktoś wziął się do gotowania jej na papkę, bez umycia i obrania. Ta papka jst suchawa,bo i wilgoci w tej starej marchwi już nie ma.
Ta faza jest okropna, doprowadza mnie do ściskania w gardle i mdłości.

Ale na szczęście mija! dość szybko, tak że da się wytrzymać;)

I faza trzecia, najlepsza, bo najbardziej (jednak) perfumeryjna: delikatnie kwiatowa (?!), elegancka, zaledwie muśnięta marchewką z otwarcia, czyli świeżutką. Cuda, dziwy!

Faza czwarta: troszkę więcej marchwi, już dojrzalszej, ale nie starej, nadal na perfumeryjnej bazie, ale nieco chłodniejszej. Mam nadzieję, że to już finał:)

Argentum
Argentum

Zerkam na nazwę, analizuję skład, czytam recenzje... I nie wierzę! Perfumy o zapachu marchewki?! Tego jeszcze nie grali - no i nie zagrają... Chciałbym zobaczyć swoją minę, zaraz po tym, jak zaciągnąłem się pierwszymi nutami tego marchewkowego szaleństwa. Perfumy absolutnie nienoszalne, ale z pewnością ciekawe i warte przetestowania!:) Takie coś, w przeciwieństwie do tworzenia perfum o zapachu kału, można nazwać sztuką perfumeryjną. To wiernie oddany zapach marchwi, ale mało tego! Nie jest to marchewkowy monolit, to coś w rodzaju marchewkowej opowieści.:D Początek przywołuje wspomnienia z dzieciństwa, gdy mama gotowała kompot z marchwi i pomarańczy, wtedy w całym domu unosił się TEN, charakterystyczny zapach.:) Ta nutka umyka błyskawicznie, 3 minuty i jej nie ma - a szkoda! Po kompocie, nadchodzi marchew z ogródka, świeżo wyjęta z ziemi. Ten moment też nie trwa długo, może 15 minut. Później nadchodzi wspomniana starta marchew, która trwa zadziwiająco długo.
Trwałość oscyluje w granicach 5-6h. Nie będę się rozwodził nad parametrami tej kompozycji, bo wątpię, że ktokolwiek pokusi się o jej użycie "do ludzi".
Z racji owocnego podjęcia się trudnego wyzwania i stworzenie czegoś innowacyjnego...

perfumeholic88
perfumeholic88

Lubię marchew w potrawach, w sokach, ale absolutnie nie chcę marchewką pachnieć!
Ten zapach jest ciekawy, ale jak dla mnie kompletnie nie noszalny. 100% marchwi w marchwi, czułam się jak królik pałaszjący to zdrowe warzywo i to cud, że nie porosłam mięciutki, białym futerkiem :)
Jako ciekawostka można przetestować.

EdytaZ
EdytaZ

Bardziej ciekawostka niż perfumy, ale są świetne. Naprawdę mnie rozbawiły. Soczysta bijąca kolorem po oczach marchew. Jeżeli chcemy zwrócić na siebie uwagę, wzbudzić wśród znajomych konsternacje lub/i uśmiech. Z upływem czasu możliwe, że nie wszyscy rozpoznają zapach jako marchwiowy. Polecam wszystkim rudzielcom.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Honore des Pres I Love Les Carottes, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Honore des Pres I Love Les Carottes, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum I Love Les Carottes marki Honore des Pres. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu I Love Les Carottes marki Honore des Pres reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Nina Ricci Les Belles de Ricci Delice d`Epices Parfum d`Empire Cuir Ottoman Etat Libre d`Orange Tilda Swinton Like This Viktor&Rolf Flowerbomb La Vie En Rose Yves Rocher Fruits de Noel Orange & Chocolat Serge Lutens Cuir Mauresque Demeter Fragrance Mulled Cider Max Mara Max Mara Le Parfum Zeste & Musc Oriflame Rock'n'Passion Demeter Fragrance Oud Madonna Truth or Dare Oriflame Puressence by Ecobeauty Oriflame Chiffon Yves Rocher Eryo L`Artisan Parfumeur Navegar Ralph Lauren Ralph Hot Diptyque 34 boulevard Saint Germain Parfumerie Generale PG04 Musc Maori Avon Far Away Exotic Oriflame Amethyst Fatale