Marki » F-H » kwiatowe « Grupy

Vert Pivoine Histoires de Parfums dla kobiet

Vert Pivoine Histoires de Parfums dla kobiet

Mam: 1

Vert Pivoine marki Histoires de Parfums to kwiatowe perfumy dla kobiet. Nutami głowy są róża, piwonia i bluszcz; nutami serca są gardenia, mimoza, czerwone jagody, piwonia i róża; nutami bazy są piżmo, drzewo sandałowe, cedr virginia i piwonia.

Róża Piwonia Bluszcz

Gardenia Mimoza Czerwone jagody Piwonia Róża

Piżmo Drzewo sandałowe Cedr Virginia Piwonia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Vert Pivoine by Histoires de Parfums.

Vert Pivoine Recenzje Perfum

vertigo
vertigo

Nie lubię piwonii w perfumach, nie i nie.
Ale Vert Pivoine jest najładniejszą perfumową piwonią, jaką znam. Peoneve od Penhaligon's nie odbieram jako czysto piwoniowej kompozycji, obecność róży jest tam bardzo zaznaczona.
Tutaj czuję po prostu ładną, dość naturalną piwonię - świeżą, ogrodową, o jędrnych chrupkich płatkach, lekko ostrą. Nie ma tego dziwnego duszącego tonu, który czuję prawie we wszystkich kompozycjach z tym kwiatem, nawet gdy nie występuje on na pierwszym planie.

fortissimo1603
fortissimo1603

Jakiś czas temu testowałam równolegle dwie kompozycje gdzie piwonia jest tematem przewodnim. Jedną od Histoires de Parfums a drugą od Penhaligon’s i postanowiłam napisać o nich kilka słów.
W HdP dla uzyskania efektu kwitnącej piwonii do tytułowego składnika dodano różę i odrobinę kremowej gardenii, u mnie wyczuwalnej jedynie z nadgarstka. Słowo Vert sugeruje, że będzie tu nieco zieleni, pojawia się odrobina bluszczu, którego wcale za dużo tu nie ma, bo zapach w porównaniu z Penhaligon’s jest mało zielony i roślinny. Jedynie na początku jest w nim więcej liści.
Coś mi w tym zapachu nie pasuje, jest jakiś taki niepełny, fałszywy. Kwiaty piwonii zostały całkiem pozbawione liści i łodyg, w późniejszej fazie róża próbuję udawać piwonię ale jakoś średnio jej to wychodzi. Niby piwonia, bo przecież o nic innego nie chodzi ale coś tu nie gra. To tak jakbyśmy chcieli powąchać pięknie namalowany obraz przedstawiający kwiaty w wazonie. Choćby nie wiadomo jak idealnie obraz odwzorowywałby te kwiaty, nigdy nie będzie nimi pachniał.
Zdecydowanie bardziej podoba mi się Piwonia od Penhaligon’s.

kpnz
kpnz

Bardzo urokliwy, świeży zapach, w którym mimo wszystko na pierwszym planie jest piwonia. Czuć również różę, a pozostałe składniki są wplecione tak, że nie można ich swobodnie wyczuć. Bardzo świeży, kobiecy i rzeźki. Również modny, mimo, iż jest to nisza. Pasuje młodym, eleganckim i optymistycznym dziewczynom.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Histoires de Parfums Vert Pivoine, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Histoires de Parfums Vert Pivoine, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Vert Pivoine marki Histoires de Parfums. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Vert Pivoine marki Histoires de Parfums reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Elizabeth Arden Red Door Revealed Agatha Ruiz de la Prada Flor Mandarina Duck Mandarina Duck Cute Pink Guerlain Meteorites Alain Delon Samourai Woman Guerlain Fleur de Lotus Myrurgia Promesa de Amor Ocean Pacific Endless Ocean Pacific Le Jardin Retrouve The Lys Yves Rocher Pivoine Henri Bendel Gardenia & Vanilla Juicy Couture Peace, Love and Juicy Couture