Marki » F-H » orientalno - kwiatowe « Grupy

Tubereuse 2 Virginale Histoires de Parfums dla kobiet

Tubereuse 2 Virginale Histoires de Parfums dla kobiet

tuberozowy
wiśniowy
Tubereuse 2 Virginale Histoires de Parfums dla kobiet Zdjęcia Tubereuse 2 Virginale Histoires de Parfums dla kobiet Zdjęcia Tubereuse 2 Virginale Histoires de Parfums dla kobiet Zdjęcia

Tubereuse 2 Virginale marki Histoires de Parfums to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet. Tubereuse 2 Virginale został wydany w 2010 roku. Nutami głowy są wiśnia, tuberoza i tangeryna; nutami serca są tuberoza, gardenia tahitańska, plumeria i jaśmin; nutami bazy są nuty drzewne, paczula, wanilia i tuberoza.

Wiśnia Tuberoza Tangeryna

Tuberoza Gardenia tahitańska Plumeria Jaśmin

Nuty drzewne Paczula Wanilia Tuberoza

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Tubereuse 2 Virginale by Histoires de Parfums.

Tubereuse 2 Virginale Recenzje Perfum

fortissimo1603
fortissimo1603

Po tuberozie od Amouage przyszedł czas na testy tej od Histoires de Parfums. Początek to taki straszny misz masz że zwalił mnie z nóg, czułam się jakbym weszła do fabryki gumek recepturek. Plastik, ulepna słodycz, zaduch i mnóstwo wyschniętej ziemi na butach pracowników.
Na szczęście zapach szybko się uspokaja. Pokazuje się dojrzała wiśnia, która po bójce z tangeryną ma na sobie jeszcze trochę cytrusowego soku. Z połączenia tuberozy, plumerii i owocowych soków robi się coś na kształt dżemu, mocno przypudrowanego paczulowym pyłkiem. Naprawdę. Pudru tu jest maaaasa.
Wanilia, wanilia, gdzie jest wanilia? Dajmy jej trochę czasu, gdy słodkiej konfitury będzie dość, ona wyrośnie niczym epifit na drzewnej podporze i pięknie rozkwitnie, roztaczając wokół swój charakterystyczny zapach.
Ciekawe perfumy z owocowym akcentem. Ale ja jednak wolę kremową tuberozę od Amouage niż pudrową od HdP.

Arsenicum
Arsenicum

Jeśli nie lubisz tuberozy, to mam coś dla Ciebie. Tak, tuberozę! Ale jaką…

Dowód na to, że przy używaniu perfum z tuberozą w roli głównej, nie trzeba mieć szóstki z przodu numeru PESEL. Rzeczywiście, tutejsza tuberoza jest "dziewicza", choć w kontekście sławnego przydomka - "nierządnica perfumiarstwa", to określenie brzmi tak samo, jak "uczciwe" w przypadku ubiegłorocznych wyborów samorządowych w naszym kraju. O ile w wyborach brałem udział dwa razy, o tyle tuberoz przetestowałem już dziesiątki - ta jest najbardziej przyjazna, a przy tym dobrze skomponowana, a w porównaniu do innych zapachów z tej rodziny, wręcz dziewczęca. Wiśnia i tuberoza, to najgłośniejsze instrumenty w całej kapeli, wystrój sali biały, jednak nie są to tanie materiały, lecz najwyższej jakości, białe tkaniny. Sam zapach jest dość chłodny, z lekką nutą gumek recepturek, jednak bez pudru, bez nadmiaru makijażu i bez maślanych konotacji. Jest pięknie, można się zachwycić, gdyż wiśnia i tuberoza, mimo świeżości pomysłu, tworzą naprawdę udaną parą i zmieniają tuberozę ze "starej pudernicy" w młodą, uśmiechniętą dziewczynę. W bazie, nie czuć nawet śladu tuberozy, zostaję wiśnia, na słodkiej, waniliowej poduszce. Lubię, polecam, absolutny numer jeden, jeśli chodzi o urodę, zaś jeśli chodzi o kompozycje, to znam ciekawsze tuberozy.

Parametry nie porażają, solidna aplikacja nie gwarantuje dobrej projekcji, a trwałość, to około sześć godzin.

Izabela
Izabela

Po przetestowaniu tych perfum obiecałam sobie, że już nigdy przed zapoznaniem się z jakimś zapachem nie będę sugerować się faktem, do jakiej grupy należą perfumy.
Od 5 lat wbiłam sobie do głowy, że grupa orientalna jest dla mnie za ciężka i/lub za słodka, w związku z czym rzadko testuję takie perfumy.
I gdyby nie Cbr, która na ostatnich warsztatach dała mi blotter z tymi perfumami do powąchania, sama bym do nich nigdy nie podeszła.
Rozmawiałyśmy o tuberozie w perfumach i Cbr powiedziała, że te są naprawdę fajne.
Powąchałam je i wpadłam.
Jest tu delikatna, dziewicza tuberoza połączona z kruchą tahitańską gardenią, z dodatkiem tangeryny, wanilii i nut drzewnych.
Zapach wspaniały, nie ma tu tuberozy, która jest głośna i krzycząca.
Jest pięknie pokazany kwiat w otoczeniu wanilii.
Bardzo fajnie utrzymują się na skórze i chce się je ciągle wąchać.
Polecam wszystkim do wypróbowania, a zwłaszcza tym, którzy deklarują, że nie lubią tuberozy.
Dajcie im szansę, nie kierujcie się stereotypami.
Gdyby nie Cbr, to ja kierując się swoimi stereotypami, też bym ich nie poznała.
Dzięki, Cbr! :)

Agata O-P
Agata O-P

To bardzo intensywny zapach, jak wszystkie od Histoires de Parfums, ale jest o niebo delikatniejszy niż dwa pozostałe. Dziewicza tuberoza dopiero rozchyla swe płatki, a jej zapach delikatnie rozchodzi się wokół. Pachnie długo i czuć ją już z kilku metrów. Ale jest to zapach naprawdę przyjemny, niekoniecznie dla każdego, niekoniecznie na każdą okazję. Dla kobiet, które kochają uwodzić i przyciągać - to idealny zapach!

Tubereuse 2 Virginale by Histoires de Parfums 2.86 out of 5 based on 9 ratings and 4 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Histoires de Parfums Tubereuse 2 Virginale, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Histoires de Parfums Tubereuse 2 Virginale, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Tubereuse 2 Virginale marki Histoires de Parfums. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Tubereuse 2 Virginale marki Histoires de Parfums reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Frapin 1270 Givenchy Organza Indecence Cacharel LouLou Bvlgari BLV Eau de Parfum II Frederic Malle Musc Ravageur L`Artisan Parfumeur Al Oudh Jean Paul Gaultier Classique Parfum d`Empire Ambre Russe Etat Libre d`Orange Tilda Swinton Like This Givenchy Amarige Christian Dior Poison Gres Ambre de Cabochard Thierry Mugler The Taste of Fragrance Alien Amouage The Library Collection Opus VI Issey Miyake Le Feu D'Issey Light Comme des Garcons Comme des Garcons Series 2 Red: Sequoia Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Diptyque Eau Duelle Alexander McQueen Kingdom L`Artisan Parfumeur Timbuktu