Marki » F-H » cytrusowo - aromatyczne « Grupy

1828 Histoires de Parfums dla mężczyzn

1828 Histoires de Parfums dla mężczyzn

1828 Histoires de Parfums dla mężczyzn Zdjęcia 1828 Histoires de Parfums dla mężczyzn Zdjęcia

1828 marki Histoires de Parfums to cytrusowo - aromatyczne perfumy dla mężczyzn. 1828 został wydany w 2001 roku. Nutami głowy są grejpfrut, cytrusy, eukaliptus i tangeryna; nutami serca są pieprz i gałka muszkatołowa; nutami bazy są cedr, wetyweria, sosna i kadzidło.

Grejpfrut Cytrusy Eukaliptus Tangeryna

Pieprz Gałka muszkatołowa

Cedr Wetyweria Sosna Kadzidło

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about 1828 by Histoires de Parfums.

1828 Recenzje Perfum

Maniek
Maniek

1828 to mój nr 1 z serii. Od początku do końca jest to świetne pachnidło. Eleganckie, męskie, świeże, ale nie nudne, z bdb trwałością i przyzwoitą projekcją. Zapach, który na mojej liście top 10 zajmuje wysokie miejsce.

Artplum
Artplum

Na początek krótki cytat ze strony polskiego dystrybutora, perfumerii Q:

"Urodził się w Nantes, na początku ery odkryć. Ocean zabrał go daleko, i natchnął go do napisania wyjątkowych książek przygodowych. Zainspirowana przez ojca literatury science-fiction, ta woda perfumowana dla współczesnych globtroterów zawiera aromatyczne cytrusowe zapachy, takie jak bryza morska nad dzikim wrzosowiskiem. Świeżość zabarwiona wytwornością."

Mam odlewkę tego pachnidła i od czasu do czasu testuję je sobie nadgarstkowo i globalnie.
Perfumy otwierają się zgodnie ze składem - na początku czuć mieszaninę cytrusów, podlaną olejkiem eukaliptusowym i przyprawioną pieprzem. Dzięki eukaliptusowi i pieprzowi cytrusy są nieco wycofane, nie takie typowo cytrusowe, lekko pikantne i nieco mroźne. Daje to poczucie świeżości, ale ma też swoją wagę - nie jest leciutkie i ulotne.
W miarę rozwoju zapachu, ubywa cytrusów, zaś przybywa przypraw - wzmiankowanego już na początku pieprzu i gałki muszkatołowej. Szybko pojawia się też nuta sosny. Ciągle jest dość świeżo i orzeźwiająco, ale ciągle też czuć, że nie jest to typowy świeżaczek.
W bazie cytrusy zanikają całkowicie, zaś do pikantnej sosny dochodzi jeszcze nuta cedru i cały zapach zaczyna leciutko "dymić". Właśnie taką dymną nutkę czuję, ale nie jest to ani typowe kadzidło, ani dym z ogniska. Być może to takie ujęcie wetiweru - odrobinkę kojarzące się z Encre Noire.

W moim odczuciu to bardzo interesujący zapach. Świeży, lekko wibrujący, nieco pikantny, energetyzujący, kojarzący się z morskimi podróżami.
Podoba mi się określenie użyte w opisie "świeżość zabarwiona wytwornością". Myślę, że trafnie oddaje charakter tych perfum. Mnie kojarzą się one (pod względem charakteru) nieco z GIT-em, nieco z Himalayą Creeda, może też odrobinę z Platynowym Egoistą.
Wg mnie zapach brzmi bardzo naturalnie - czuć dobrą jakość użytych składników. Ma wyrazistą, ale nie krzykliwą projekcję i bardzo dobrą trwałość.
Podoba mi się i nie wykluczam flakonu w przyszłości.

Seth
Seth

Poświęcona Jules Verne, moim zdaniem najlepsza męska kompozycja Gerald Ghislein z pierwszych tomów Histoires de Parfums, nazwanych datami urodzin ludzi, którzy mieli znaczący wpływ na swoją epokę. Na mojej skórze krótkotrwale wybucha świeżością cytrusów udanie połączoną z eukaliptusem, aby długotrwałe wybrzmiewać głębokimi, aromatycznymi nutami drzewnymi, lekko rozjaśnionymi wetiwerem i doprawionymi przyprawami. Udane połączenie sprzeczności, może nie odkrywcze ale świadczące o nader rzetelnym, rzemieślniczym kunszcie. Świeżość i ciepło, głębia i przejrzystość wraz z bardzo dobrą projekcją i trwałością – świadczącą o wysokiej jakości użytych składników – czynią ten zapach wysoce uniwersalnym. Zapach ubrano w niebanalny, oszczędny w wyrazie flakon oraz zapakowano w oryginalne opakowanie o kształtcie tomu książki. Jestem pod dużym wrażeniem. Polecałbym na każdą okazję: jesień/wiosna a nawet letnie wieczory, nie tylko do spodni zaprasowanych w kant. W skali (1-6): za kompozycję - 5; oryginalność - 5; intensywność - 4; trwałość - 5. Ocena końcowa: 4,75.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Histoires de Parfums 1828, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Histoires de Parfums 1828, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum 1828 marki Histoires de Parfums. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu 1828 marki Histoires de Parfums reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Lubin Idole Eau de Parfum Serge Lutens Fille en Aiguilles Amouage Jubilation for Men Tom Ford Grey Vetiver Profumum Roma Acqua di Sale Gucci Gucci Pour Homme II Profumum Roma Arso Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Christian Dior Dior Homme Intense Bvlgari Bvlgari Man Amouage Interlude Man Burberry London for Men Dolce&Gabbana Dolce&Gabbana Pour Homme Montale Dark Aoud Yves Saint Laurent M7 Montale Red Vetyver Christian Dior Fahrenheit Creed Original Vetiver By Kilian Straight to Heaven