Marki » F-H » kwiatowo - owocowe « Grupy

Un Jardin Sur Le Nil Hermes dla kobiet i mężczyzn

tropikalny
Un Jardin Sur Le Nil Hermes dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Un Jardin Sur Le Nil Hermes dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Un Jardin Sur Le Nil Hermes dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Un Jardin Sur Le Nil marki Hermes to kwiatowo - owocowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Un Jardin Sur Le Nil został wydany w 2005 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jean-Claude Ellena. Nutami głowy są marchew, grejpfrut, pomidor i zielone mango; nutami serca są pomarańcza, piwonia, sitowie, hiacynt i lotos; nutami bazy są labdanum, irys, cynamon, piżmo i kadzidło.

Marchew Grejpfrut Pomidor Zielone mango

Pomarańcza Piwonia Sitowie Hiacynt Lotos

Labdanum Irys Cynamon Piżmo Kadzidło

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Un Jardin Sur Le Nil by Hermes.

De Bachmakov
Island Palm Beach

Un Jardin Sur Le Nil Recenzje Perfum

fortissimo1603
fortissimo1603

Pierwsze sekundy podobają mi się niesamowicie. Przed oczami materializuje mi się wysoka szklanka, podana na srebrnej tacy z pięknie zdobionym brzegiem. A w kryształowej szklance, gazowana woda źródlana z dodatkiem świeżo wyciśniętego soku grejpfrutowego, kawałkami mango, sporą ilością listków mięty oraz kruszonego lodu. Upalne wybawienie. We własnym ogrodzie czy innym luksusowym miejscu, nie ważne. Sam widok chłodnej szklanki, na której skraplają się cząsteczki wody wirujące w powietrzu, działa na mnie tak samo orzeźwiająco, niezależnie od miejsca spożywania.

Ale dlaczego trwa tylko 10 sekund? No dlaczego?! Po chwili ląduje ubabrana w mokrej po deszczu ziemi i zrywam marchewkę i pietruszkę. Liści pomidora tam nie czuję, jest za to soczysta natka pietruszki, której nie cierpię. Ani wąchać ani spożywać. A za chwilę jest jeszcze gorzej, bo z błotnistej ziemi robi się mulista sadzawka obficie porośnięta sitowiem, w której ktoś przepierał koszulę mocno mydlącym się środkiem.

Nie wiem co jest grane, ale to już kolejny ogródek, który na mojej skórze jest po prostu nieładny. Tak bardzo chciałam, przeżyć to wszystko o czym piszecie. Tak bardzo chciałam odwiedzić te tajemnicze ogrody. Niestety, nie dane mi było. Mimo wszystkich magicznych zaklęć, kolejny Jardin pozostaje dla mnie jeno mitycznym stworzeniem, znanym z Waszych opowieści.

Izabela
Izabela

Ogródek nilowy jest moim ulubieńcem.
Jednakże patrząc na bogaty spis nut, czuję się skonfundowana, ponieważ mój nos wyodrębnił zaledwie kilka nut.
Pomidor, marchewka, mango, labdanum, kadzidło? Wolne żarty.
Na pewno numerem jeden jest grejpfrut. W zasadzie to nie jeden owoc, tylko grejpfrutowe jezioro.
Na brzegach tego jeziorna rośnie sitowie, które dodaje zapachowi świeżości i zieloności.
Oprócz sitowia, jak na jeziorze, daje się zauważyć lilię wodną.
I to w zasadzie komplet obsady. No może powinnam jeszcze dodać słodko-piżmową kołderkę, na której to zapach odpływa w dal.
Sur Le Nil to zapach, do którego często powracam. Gdy temperatura za oknem szybuje w górę, ten zapach daje niebywałe odczucie świeżości. Jest jak szklanka Mojito z limonką i miętą podana w południe na Saharze. Chłodzi ciało o kilka stopni.
Perfumy mają bardzo dobrą trwałość (ponad 10 h), jednakże nie mają dużej projekcji.
Są wodniste, soczyste i mają w sobie ten francusko-hermesowski szyk. Żeby docenić je na skórze, trzeba się do ich nosiciela zbliżyć. Nie wyprzedają noszącego jak np. LVEB.
Są doskonałym przykładem zapachowej elegancji. Są po prostu so chic!

amoreaportofino
amoreaportofino

orzeźwiający jak powietrze po letnim deszczu. Faworyt zdecydowanie w tej kategorii.

Lakebutler
Lakebutler

Musiałam mieć Ogródek Hermesa w kolekcji i po długich testach ten najbardziej mi pasował.
Cudownie sprawdził się latem. Trwałość ok. Orzeźwiający, raczej zielony niż ozonowy, świeży. Lubię niepospolite zapachy i ten wydawał mi się najmniej pospolity z typowo lekkich letnich zapachów które rozważałam.
Nie powalił mnie na tyle by powtórzyć zakup jednak używałam go z przyjemnością w duszne dni.
Ja mówiąc o tym zapachu widzę zieloną świeżość i tyle. Taki sportowy, dzienny zapach. Nie użyłabym go zimą i nie powiedziałabym o nim, że kobiecy. Chciałam przekonać do niego swojego TŻ ale nie dał się i nie lubił go na mnie.

Sarkolia
Sarkolia

Ogród pełen owocowych drzew i kwiatów, na których mienią się krople wody. Jeszcze w tle słychać gromy oddalającej się burzy. Woda wciąż wisi w powietrzu, tak samo jak intensywny zapach owoców. Tak świeże, soczyste i słodkie, prawie czuję ich smak na języku. W oddali płynie rzeka i powoli cały sad zostaje opanowany przez ptasie trele.

Tak wygląda moje pierwsze skojarzenie z Ogródkiem Nilowym. Pełne wody, świeżości, lekkości i słodyczy. Prawdziwe, lekkie, naturalne. Lato i wiosna, choć dla niektórych rusałek mógłby być doskonałym signature scent. Mimo młodego wieku w tym zapachu czuję się bardziej dziewczęco. Jego słodycz jest przejrzysta i czysta, słodycz, którą wdycham z przyjemnością długim spokojnym oddechem.

Podoba mi się, choć nie wyczuwam w nim żadnej warzywnej nutki. Latem będzie doskonały, niezobowiązujący, a jednak wyróżniający się z klasycznie używanych świeżaków.

cmowate
cmowate

Ten zapach to ogród po deszczu, w którym rośnie koperek, pomidor i marchewka. Początek ustawia odpowiedni nastrój rzecznej wilgotności, jest ona przesycona kwiatową czytością i delikatnością. Potem zapach wytrąca nuty cieplejsze: mango i irysa. Piękny zapach idealny na deszczowe wiosenne dni. Jeśli chcesz się czuć jak Primavera, kupuj w ciemno!

kadanka
kadanka

bardzo uniwersalny zapach, wielu osobom moze sie spodobac i na wiele okazji bedzie pasowal. jest to zapach zimny i gorzki, zero słodyczy (w odroznieniu od Ogrodka Srodziemnomorskiego ktory ma w sobie cos slodkiego)

bardzo odswiezajacy w sposob ziolowy (sitowie), dalej lekko czuc cytrusy, ale delikatnie.

jest zapachem niezwykle trwałym, warto go uzywac oszczednie, bo gdy przesadzimy, wtedy lekkosc i swiezosc zostana zastapione bolem glowy;) pojedyncze psikniecie nadgarstka skutkuje tym, ze zapach czujemy przez pare nastepnych dni - zarowno na skorze jak i na ubraniu, ktore mialo z nia kontakt (rekaw swetra, kurtki itp).

wydaje mi sie bardziej uniwersalnym, bezpiecznym zapachem niz ogrodek srodziemnomorski. bardzo dobry do biura - odswiezajacy, alegancki, przyjemny w odbiorze dla innych

keemaya
keemaya

Zastanawiam się, jak opisać ten zapach, nie używając tylko słów "piękny, niesamowity, cudowny, najlepszy" itd.
Ogródek Nilowy to jeden z najpiękniejszych zapachów, jakie dane było mi poznać przez ten krótki okres interesowania się perfumami.
Nie jest to zwyczajny świeżak. Przede wszystkim jest oryginalny i nietypowy. Wibruje na skórze, uwalniając powoli kolejne aromaty. Czuć cytrusy, zdecydowanie, ale są to cytrusy z goryczką, z pazurem. Zielony zapach z pieprzem i ta zieleń nie jest sztampowa. Warzywne nuty też czuć, ale nie wybijają się ponad inne. Jeśli pomidor, to taki z własnej uprawy a wiadomo, że taki pachnie zupełnie inaczej, niż ten ze sklepu.
Uwielbiam używać go latem. Przyjemnie wtedy ochładza, choć w niższych temperaturach też ciekawie się rozwija.
Poznałam też inne ogródki Hermesowe, które również mnie zachwycają, jednak do Nilowego mam sentyment, bo był pierwszy.

Marcin__
Marcin__

Ogród nad Nilem to wg mnie bardzo niepozorne perfumy. Jednakże już dwa pierwsze testy utwierdzily mnie w przekonaniu, że jest to arcydzieło.

Przede wszystkim, zielonosc w tym zapachu aż kipi. Czuję się jakbym stał w wodzie nad "krzaczorami" a mianowicie nad lotosem. Niedaleko musi być jakieś gospodarstwo z sadem, bo po wciągnięciu nosem powietrza czuję aromat liści pomidorów oraz tropikalny zapach mango. Wszystko to miesza się ze sobą nieustannie i wibruje na skórze.

Trwałość jest przeciętna - ok 5 godzin, projekcja duża przez pierwsze dwie.

Na upały to chyba najlepszy zapach. Jeden z najlepszych na pewno.

quetzali
quetzali

Stawy i jeziora, soczyste lodygi roslin, mokra zielen i przestrzen - obowiazkowe perfumy na wiosne, przypominaja mi wycofane BU zielone - od dawna szukalam takiego zapachu. Cytrusy zabijaja przez pierwsze piec minut, potem zostaje juz tylko mokra zielen. Nie wiem dlaczego to ogrodek nilowy, mi kojarzy sie z polskim wiosenno-letnim porankiem nad stawem :) Z ogrodkow Hermesa te utrzymuja sie na mojej skorze najdluzej - 4-5 godzin.

Beata Maria
Beata Maria

No po prostu bomba! Od zawsze chcialam go mieć i mam.celebruję jak klejnot. Wszystko w nim tak, jak trzeba. zwiera świeżą ale elegancką energię jest bardzo prosty ale nie prostacki w swym wyrazie. Zdecydowanie inny od rynkowych świeżakow i na peno mozna go podciągnąć pod perfumeryjną niszę. Bylam nad brzegoem Nilu ale ZDECYDOWANIE wolę uwalniać akordy ukryte prze Hermesa w tej kompozycji:-). Najpiekniejsze bogactwo ogrodów Nilu. Cudowny w upalne dni. Gorąco polecam!!!

amanda
amanda

To bliskość wody ,jej zapachu pomieszanego z trawami,sitowiem. Plączą sie jakieś trawy cytrynowe, liście grejpfruta,targane co ajkiś czas mocniejszymi podmuchami niespokojnego wiatru przynoszą ożywczą woń.
Jest zapach wody,sitowia i świeżości cytrusów,one są głównym kierunkiem w perfumach.
Wiatr przywiewa z pobliskiego targu wonie warzyw i owoców. Zresztą kilka nadpsutych owocow mango wala się nieopodal kałuży, która wczoraj powstała po obfitym deszczu.
W powietrzu unosi się odświeżony zapach całej natury utrudzonej często w palącym słońcu.
Jakiś tubylec przysiadł nieopodal z koszem dorodnych cytrusów kupionych na targu i zerkając chytrym wzrokiem czy nikt nie widzi, liczy pieniądze wyjęte z zawiniętej przyprudzonej szmatki.
A ja siedzę ukryta wśród wysokich przybrzeżnych traw i marzę by mnie nikt nie odkrył i dał mi nacieszyć się tymi obrazami.
Chcę nawąchać się tej lekkiej woni i myśleć o niebieskich migdałach.
Ciekawy z pewnością zapach,ale nie bardzo dla mnie , mówię stanowcze nie warzywnym nutom w perfumach.

ryszard
ryszard

Piękny zapach, świeży, roślinny, niestety bardzo nietrwały

Mademoiselle
Mademoiselle

Na straganie w dzień targowy ...

Un jardin sur le Nil to ogródek, którego obawiałam się najbardziej, a wszystko przez pomidora i marchewkę w składzie.
Na szczęście ogródek nie staje się warzywniakiem, lecz ogródkiem warzywnym, w którym na tyczkach pną się pomidory i rośnie jędrna, soczysta marchewka.
Niestety ogórek nilowy podoba mi się najmniej ze wszystkich les jardins de Hermes.
Jest bardzo specyficzny, nie lubię jego zapachu na moim ciele, choć na pewno nie można odmówić mu unikalności.
Trwałość jak na wodę toaletową bardzo dobra - ponad 6 godzin.
O tym ogródku mój nos na pewno nie zapomni, lecz ja nie mam ochoty go więcej testować.
Nie chcę być ogrodniczką nawet nad brzegiem Nilu !

magiaswiata
magiaswiata

Zapach "dziwny", na pewno wyrasta ponad przeciętność,po zaaplikowaniu pojawił się grapefruit z liśćmi pomidora i jak już ktoś pisał odrobiną naci marchewki...i kiedy zaklinałam się że już nigdy go nie "włożę" zaskoczył mnie uwalniając aromat pobudzający wszystkie zmysły i uwalniający we mnie prawdziwą kobietę :)

prezesowa
prezesowa

Bardzo trafiony zapach. Kiedyś płynęłam statkiem z Luxor do Aswan i w Aswan jeden dzień pływaliśmy po Nilu żaglówką odwiedzając przybrzeżne wioski nubijskie. Nie mam wybitnego nosa perfumiarskiego, ale jedno wiem na pewno, ten zapach świetnie odzwierciedla atmosferę rejsu po Nilu. Wąchając go przypominają mi się nie tylko zapachy tamtych wakacji, ale również dźwięki i barwy. Spryskana tym zapachem zamykam oczy i znowu jestem na jachcie, czuję ciepło zachodzącego słońca (słońce ogromne, czerwone, chowające się powili za horyzontem palm), lekkie, odświeżające muśnięcia rzecznego chłodu niesionego przez lekki powiew wiatru, zapach przybrzeżnych kwiatów i sitowia. Eksplozja zapachu, barw i …dźwięków. Odgłosy niezliczonych stworzonek żerujących w trawach, śmiech dzieci kąpiących się w Nilu… Wszystko tętni życiem, jest radosne, a jednocześnie takie uspokajające i rozleniwiające. Lubię ten zapach, dla mnie to zapach lata, wakacji i przygody.

gurlen87
gurlen87

Zapach określiłbym nie tyle zielono-wodnym a roślinno-rzecznym:).Moim zdaniem to kompozycja na poły niszowa, zdecydowanie wychodzi poza kreacje mainstreamowe. Początek to lekka owocowa słodycz mango zatopiona w gorzkiej ziemistej zieleni. Po drodze mijamy wiele składników, czuć akcent drzewny, warzywny, kwiatowy( zwłaszcza piwonia!). Całość posiada pewien wspólny mianownik dla Ellenowskich wytworów, lecz w przypadku Nil dodano szczyptę luzu. Wszystkie założenia spełniono, jest na poziomie, aseksualnie i naturlistycznie co najważniejsze!
Kompleksowa ocena:
Kompozycja: 9/10
Parametry: 7/10
Flakon: 6/10

Tam
Tam

Nie wpiszę się do wielbicieli Ogródka, choć chciałabym. Wielokrotnie podchodziłam do niego aplikując to dyskretnie, to odważnie, rano i wieczorem i we wszystkich porach roku. Rezultat zawsze ten sam, czyli kwaśno-mizerny. Przemawiałam do siebie, przemawiałam do niego ale nasze relacje kwaśno-mdłe nie uległy zmianie. Źle się układa w moim nosie i korze mózgowej i nie masz na to rady, jak tylko przekazać dalej.

Cóż to tak nie leży, ba! sama chciałabym wiedzieć, by uniknąć tych nut w przyszłości. Jakieś podgniłe trawsko, to chyba sitowie z lotosem i pomidorem plus gorzko-kwaśnym grapefruitem, za dużo tak pomieszanej kwaśności sunie w kierunku dla mnie niemiłym i nagle wyskakuje dodatkowo, o zgrozo! - marchewka, ale nie słodka karotka, którą mogłabym może i znieść, ale raczej jej chłodna zielona nać. I tak już splecione kwaśno gorzkie i dziwaczne nuty są ze mną do końca. Żadnej nadziei na cynamon, jako nagrodę za poniesione trudy, żeby choć odrobinkę hiacynta lub irysa w podziękowaniu. A skąd! Męcz się kobito z gorzkim grapefruitem w sitowiu, sama tego chciałaś ;)

bazylia
bazylia

wysmakowany, pełen zielonej, pieprzowej słodyczy zapach. cytrusowo rześki i pobudzajacy. bardzo kobiecy, pachnie latem i słońcem ale świetnie sprawdza się też zimą, oczyszcza zmysły, odmładza. klasyka europejskiej młodzieńczej elegancji.

go_go_yubari
go_go_yubari

Gdzieś, kiedyś przeczytałam, że Ogródek Nilowy pachnie bagnem i od tamtej pory lubię o sobie myśleć, że pachnę mokradłami. Soczysta zieloność Ogrodu noszę latem w największe upały. Nic nie jest w stanie mnie lepiej orzeźwić, przywrócić do życia. Un Jardin Sur Le Nil ma niesamowitą moc rażenia, jak na świeżaka jest bardzo trwały i bardzo ogoniasty. Jest ostatnim zapachem, który wpisałabym na listę uwodzicieli- zieloności i wyraźna smuga kadzidła nie są najłatwiejsze w odbiorze, plus kojarzą mi się z ascetyczną czystością. A jednak, zdarzało mi się usłyszeć, że to seksowny (sic!) zapach.

Mój najukochańszy z ogródków. Z niecierpliwością czekam na 30 stopni i żar lejący się z nieba, by móc znów nurzyć się w zieloność...

kpnz
kpnz

Niezwykle świeży, energetyzujący, naturalny, a tak inny i wyróżniający...
Gdy go mam na sobie, czuję się jakbym była nad brzegiem Nilu, wtapiała ciało w wysokie trawy cytrynowe i patrzyła na budzącą się do życia urodzajną roślinność. Przy tym zapach nie pachnie ani grama żadną stęchlizną, rybą czy czymś podobnym.
Jest czysty, energetyczny, urodzajny i orzeźwiający.
Jedna z najpiękniejszych kompozycji Hermesa jak dla mnie. Porównywalny poziom jest jeszcze w Eau De Merveilles i Terre D'Hermes.

Zakupowe okazje

Eau De Toilette 1.7oz
55.49 USD
Un Jardin Sur Le Nil Perfume by Hermes, 1.7 oz Eau De Toilette Spray for Women
Un Jardin Sur Le Nil Perfume by Hermes, 1.7 oz Eau De Toilette Spray for Women
Eau De Toilette 0.25oz
59.99 USD
Hermes Variety by Hermes 4 Piece Mini Variety With Jour D'hermes eau de Parfum .25 oz eau Des Merveilles EDT . 25 oz Voyage D'hermes EDT .16 oz Un Jardin Sur Le Nil EDT .25 oz for Unisex
Eau De Toilette 1oz
Un Jardin Sur Le Nil by Hermes EDT Spray 1.6 oz for Women
Un Jardin Sur Le Nil by Hermes EDT Spray 1.6 oz for Women
Eau De Toilette 3.4oz
72.00 USD
Un Jardin Sur Le Nil Perfume by Hermes, 3.4 oz Eau De Toilette Spray Tester for Women
79.99 USD
Hermes Un Jardin Sur Le Nil Eau De Toilette Spray 100ml 3.3oz
Hermes Un Jardin Sur Le Nil Eau De Toilette Spray 100ml 3.3oz
Gift Set 3.3oz
142.50 USD
Hermes Un Jardin Sur Le Nil Coffret Eau De Toilette Spray 100ml 3.3oz Body Lotion 40ml 1.35oz Shower Gel 40ml 1.35oz 3pcs
Eau De Toilette 1.7oz
HERM S Un Jardin sur le Nil 1.6 oz Eau de Toilette Spray
Sephora.com, Inc.
HERM S Un Jardin sur le Nil 3.3 oz Eau de Toilette Spray
HERM S Un Jardin sur le Nil 3.3 oz Eau de Toilette Spray

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Hermes Un Jardin Sur Le Nil, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Hermes Un Jardin Sur Le Nil, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Un Jardin Sur Le Nil marki Hermes. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Un Jardin Sur Le Nil marki Hermes reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Hermes Un Jardin En Mediterranee Serge Lutens Fille en Aiguilles Donna Karan Black Cashmere Hermes Eau des Merveilles Kenzo Le Monde Est Beau Lalique Perles De Lalique Guerlain Aqua Allegoria Herba Fresca Serge Lutens Ambre Sultan Christian Dior Dune Cartier Le Baiser Du Dragon Estée Lauder Sensuous Noir Tom Ford Atelier d’Orient Plum Japonais Guerlain Shalimar Kenzo Kenzo Jungle le Tigre Tom Ford Black Orchid Christian Dior Dior Addict Christian Dior Midnight Poison Tom Ford Tobacco Vanille Hermes Terre d'Hermes Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant