Marki » F-H » kwiatowo - owocowe « Grupy

Un Jardin Sur Le Nil Hermes dla kobiet i mężczyzn

tropikalny
Un Jardin Sur Le Nil Hermes dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Un Jardin Sur Le Nil Hermes dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Un Jardin Sur Le Nil Hermes dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Un Jardin Sur Le Nil marki Hermes to kwiatowo - owocowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Un Jardin Sur Le Nil został wydany w 2005 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jean-Claude Ellena. Nutami głowy są marchew, grejpfrut, pomidor i zielone mango; nutami serca są pomarańcza, piwonia, sitowie, hiacynt i lotos; nutami bazy są labdanum, irys, cynamon, piżmo i kadzidło.

Marchew Grejpfrut Pomidor Zielone mango

Pomarańcza Piwonia Sitowie Hiacynt Lotos

Labdanum Irys Cynamon Piżmo Kadzidło

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Un Jardin Sur Le Nil by Hermes.

Island Palm Beach

Un Jardin Sur Le Nil Recenzje Perfum

Sarkolia
Sarkolia

Ogród pełen owocowych drzew i kwiatów, na których mienią się krople wody. Jeszcze w tle słychać gromy oddalającej się burzy. Woda wciąż wisi w powietrzu, tak samo jak intensywny zapach owoców. Tak świeże, soczyste i słodkie, prawie czuję ich smak na języku. W oddali płynie rzeka i powoli cały sad zostaje opanowany przez ptasie trele.

Tak wygląda moje pierwsze skojarzenie z Ogródkiem Nilowym. Pełne wody, świeżości, lekkości i słodyczy. Prawdziwe, lekkie, naturalne. Lato i wiosna, choć dla niektórych rusałek mógłby być doskonałym signature scent. Mimo młodego wieku w tym zapachu czuję się bardziej dziewczęco. Jego słodycz jest przejrzysta i czysta, słodycz, którą wdycham z przyjemnością długim spokojnym oddechem.

Podoba mi się, choć nie wyczuwam w nim żadnej warzywnej nutki. Latem będzie doskonały, niezobowiązujący, a jednak wyróżniający się z klasycznie używanych świeżaków.

cmowate
cmowate

Ten zapach to ogród po deszczu, w którym rośnie koperek, pomidor i marchewka. Początek ustawia odpowiedni nastrój rzecznej wilgotności, jest ona przesycona kwiatową czytością i delikatnością. Potem zapach wytrąca nuty cieplejsze: mango i irysa. Piękny zapach idealny na deszczowe wiosenne dni. Jeśli chcesz się czuć jak Primavera, kupuj w ciemno!

kadanka
kadanka

bardzo uniwersalny zapach, wielu osobom moze sie spodobac i na wiele okazji bedzie pasowal. jest to zapach zimny i gorzki, zero słodyczy (w odroznieniu od Ogrodka Srodziemnomorskiego ktory ma w sobie cos slodkiego)

bardzo odswiezajacy w sposob ziolowy (sitowie), dalej lekko czuc cytrusy, ale delikatnie.

jest zapachem niezwykle trwałym, warto go uzywac oszczednie, bo gdy przesadzimy, wtedy lekkosc i swiezosc zostana zastapione bolem glowy;) pojedyncze psikniecie nadgarstka skutkuje tym, ze zapach czujemy przez pare nastepnych dni - zarowno na skorze jak i na ubraniu, ktore mialo z nia kontakt (rekaw swetra, kurtki itp).

wydaje mi sie bardziej uniwersalnym, bezpiecznym zapachem niz ogrodek srodziemnomorski. bardzo dobry do biura - odswiezajacy, alegancki, przyjemny w odbiorze dla innych

keemaya
keemaya

Zastanawiam się, jak opisać ten zapach, nie używając tylko słów "piękny, niesamowity, cudowny, najlepszy" itd.
Ogródek Nilowy to jeden z najpiękniejszych zapachów, jakie dane było mi poznać przez ten krótki okres interesowania się perfumami.
Nie jest to zwyczajny świeżak. Przede wszystkim jest oryginalny i nietypowy. Wibruje na skórze, uwalniając powoli kolejne aromaty. Czuć cytrusy, zdecydowanie, ale są to cytrusy z goryczką, z pazurem. Zielony zapach z pieprzem i ta zieleń nie jest sztampowa. Warzywne nuty też czuć, ale nie wybijają się ponad inne. Jeśli pomidor, to taki z własnej uprawy a wiadomo, że taki pachnie zupełnie inaczej, niż ten ze sklepu.
Uwielbiam używać go latem. Przyjemnie wtedy ochładza, choć w niższych temperaturach też ciekawie się rozwija.
Poznałam też inne ogródki Hermesowe, które również mnie zachwycają, jednak do Nilowego mam sentyment, bo był pierwszy.

Marcin__
Marcin__

Ogród nad Nilem to wg mnie bardzo niepozorne perfumy. Jednakże już dwa pierwsze testy utwierdzily mnie w przekonaniu, że jest to arcydzieło.

Przede wszystkim, zielonosc w tym zapachu aż kipi. Czuję się jakbym stał w wodzie nad "krzaczorami" a mianowicie nad lotosem. Niedaleko musi być jakieś gospodarstwo z sadem, bo po wciągnięciu nosem powietrza czuję aromat liści pomidorów oraz tropikalny zapach mango. Wszystko to miesza się ze sobą nieustannie i wibruje na skórze.

Trwałość jest przeciętna - ok 5 godzin, projekcja duża przez pierwsze dwie.

Na upały to chyba najlepszy zapach. Jeden z najlepszych na pewno.

quetzali
quetzali

Stawy i jeziora, soczyste lodygi roslin, mokra zielen i przestrzen - obowiazkowe perfumy na wiosne, przypominaja mi wycofane BU zielone - od dawna szukalam takiego zapachu. Cytrusy zabijaja przez pierwsze piec minut, potem zostaje juz tylko mokra zielen. Nie wiem dlaczego to ogrodek nilowy, mi kojarzy sie z polskim wiosenno-letnim porankiem nad stawem :) Z ogrodkow Hermesa te utrzymuja sie na mojej skorze najdluzej - 4-5 godzin.

Beata Maria
Beata Maria

No po prostu bomba! Od zawsze chcialam go mieć i mam.celebruję jak klejnot. Wszystko w nim tak, jak trzeba. zwiera świeżą ale elegancką energię jest bardzo prosty ale nie prostacki w swym wyrazie. Zdecydowanie inny od rynkowych świeżakow i na peno mozna go podciągnąć pod perfumeryjną niszę. Bylam nad brzegoem Nilu ale ZDECYDOWANIE wolę uwalniać akordy ukryte prze Hermesa w tej kompozycji:-). Najpiekniejsze bogactwo ogrodów Nilu. Cudowny w upalne dni. Gorąco polecam!!!

amanda
amanda

To bliskość wody ,jej zapachu pomieszanego z trawami,sitowiem. Plączą sie jakieś trawy cytrynowe, liście grejpfruta,targane co ajkiś czas mocniejszymi podmuchami niespokojnego wiatru przynoszą ożywczą woń.
Jest zapach wody,sitowia i świeżości cytrusów,one są głównym kierunkiem w perfumach.
Wiatr przywiewa z pobliskiego targu wonie warzyw i owoców. Zresztą kilka nadpsutych owocow mango wala się nieopodal kałuży, która wczoraj powstała po obfitym deszczu.
W powietrzu unosi się odświeżony zapach całej natury utrudzonej często w palącym słońcu.
Jakiś tubylec przysiadł nieopodal z koszem dorodnych cytrusów kupionych na targu i zerkając chytrym wzrokiem czy nikt nie widzi, liczy pieniądze wyjęte z zawiniętej przyprudzonej szmatki.
A ja siedzę ukryta wśród wysokich przybrzeżnych traw i marzę by mnie nikt nie odkrył i dał mi nacieszyć się tymi obrazami.
Chcę nawąchać się tej lekkiej woni i myśleć o niebieskich migdałach.
Ciekawy z pewnością zapach,ale nie bardzo dla mnie , mówię stanowcze nie warzywnym nutom w perfumach.

ryszard
ryszard

Piękny zapach, świeży, roślinny, niestety bardzo nietrwały

Mademoiselle
Mademoiselle

Na straganie w dzień targowy ...

Un jardin sur le Nil to ogródek, którego obawiałam się najbardziej, a wszystko przez pomidora i marchewkę w składzie.
Na szczęście ogródek nie staje się warzywniakiem, lecz ogródkiem warzywnym, w którym na tyczkach pną się pomidory i rośnie jędrna, soczysta marchewka.
Niestety ogórek nilowy podoba mi się najmniej ze wszystkich les jardins de Hermes.
Jest bardzo specyficzny, nie lubię jego zapachu na moim ciele, choć na pewno nie można odmówić mu unikalności.
Trwałość jak na wodę toaletową bardzo dobra - ponad 6 godzin.
O tym ogródku mój nos na pewno nie zapomni, lecz ja nie mam ochoty go więcej testować.
Nie chcę być ogrodniczką nawet nad brzegiem Nilu !

magiaswiata
magiaswiata

Zapach "dziwny", na pewno wyrasta ponad przeciętność,po zaaplikowaniu pojawił się grapefruit z liśćmi pomidora i jak już ktoś pisał odrobiną naci marchewki...i kiedy zaklinałam się że już nigdy go nie "włożę" zaskoczył mnie uwalniając aromat pobudzający wszystkie zmysły i uwalniający we mnie prawdziwą kobietę :)

prezesowa
prezesowa

Bardzo trafiony zapach. Kiedyś płynęłam statkiem z Luxor do Aswan i w Aswan jeden dzień pływaliśmy po Nilu żaglówką odwiedzając przybrzeżne wioski nubijskie. Nie mam wybitnego nosa perfumiarskiego, ale jedno wiem na pewno, ten zapach świetnie odzwierciedla atmosferę rejsu po Nilu. Wąchając go przypominają mi się nie tylko zapachy tamtych wakacji, ale również dźwięki i barwy. Spryskana tym zapachem zamykam oczy i znowu jestem na jachcie, czuję ciepło zachodzącego słońca (słońce ogromne, czerwone, chowające się powili za horyzontem palm), lekkie, odświeżające muśnięcia rzecznego chłodu niesionego przez lekki powiew wiatru, zapach przybrzeżnych kwiatów i sitowia. Eksplozja zapachu, barw i …dźwięków. Odgłosy niezliczonych stworzonek żerujących w trawach, śmiech dzieci kąpiących się w Nilu… Wszystko tętni życiem, jest radosne, a jednocześnie takie uspokajające i rozleniwiające. Lubię ten zapach, dla mnie to zapach lata, wakacji i przygody.

gurlen87
gurlen87

Zapach określiłbym nie tyle zielono-wodnym a roślinno-rzecznym:).Moim zdaniem to kompozycja na poły niszowa, zdecydowanie wychodzi poza kreacje mainstreamowe. Początek to lekka owocowa słodycz mango zatopiona w gorzkiej ziemistej zieleni. Po drodze mijamy wiele składników, czuć akcent drzewny, warzywny, kwiatowy( zwłaszcza piwonia!). Całość posiada pewien wspólny mianownik dla Ellenowskich wytworów, lecz w przypadku Nil dodano szczyptę luzu. Wszystkie założenia spełniono, jest na poziomie, aseksualnie i naturlistycznie co najważniejsze!
Kompleksowa ocena:
Kompozycja: 9/10
Parametry: 7/10
Flakon: 6/10

Tam
Tam

Nie wpiszę się do wielbicieli Ogródka, choć chciałabym. Wielokrotnie podchodziłam do niego aplikując to dyskretnie, to odważnie, rano i wieczorem i we wszystkich porach roku. Rezultat zawsze ten sam, czyli kwaśno-mizerny. Przemawiałam do siebie, przemawiałam do niego ale nasze relacje kwaśno-mdłe nie uległy zmianie. Źle się układa w moim nosie i korze mózgowej i nie masz na to rady, jak tylko przekazać dalej.

Cóż to tak nie leży, ba! sama chciałabym wiedzieć, by uniknąć tych nut w przyszłości. Jakieś podgniłe trawsko, to chyba sitowie z lotosem i pomidorem plus gorzko-kwaśnym grapefruitem, za dużo tak pomieszanej kwaśności sunie w kierunku dla mnie niemiłym i nagle wyskakuje dodatkowo, o zgrozo! - marchewka, ale nie słodka karotka, którą mogłabym może i znieść, ale raczej jej chłodna zielona nać. I tak już splecione kwaśno gorzkie i dziwaczne nuty są ze mną do końca. Żadnej nadziei na cynamon, jako nagrodę za poniesione trudy, żeby choć odrobinkę hiacynta lub irysa w podziękowaniu. A skąd! Męcz się kobito z gorzkim grapefruitem w sitowiu, sama tego chciałaś ;)

Izabela
Izabela

Klasyka świeżości. Obowiązkowa pozycja wiosną lub latem. Delikatny, nie męczący, ale uzależniający. Trwałość jak zawsze u Hermesa - na 5. Flakon piękny, uspokajający. Idealna harmonia flakonu z zawartością. Według mnie najładniejszy ogródek Hermesa. Cuuudowny.
Nie rozumiem tylko, dlaczego jest sklasyfikowany jako unisex, według mnie absolutnie kobiecy. Bardzo podobny do Bvlgari Mon Jasmin Noir L'eau Exquise, z tym tylko, że dużo lepiej się utrzymuje na skórze. Na pewno nie jest to ogórkowa świeżość.

bazylia
bazylia

wysmakowany, pełen zielonej, pieprzowej słodyczy zapach. cytrusowo rześki i pobudzajacy. bardzo kobiecy, pachnie latem i słońcem ale świetnie sprawdza się też zimą, oczyszcza zmysły, odmładza. klasyka europejskiej młodzieńczej elegancji.

go_go_yubari
go_go_yubari

Gdzieś, kiedyś przeczytałam, że Ogródek Nilowy pachnie bagnem i od tamtej pory lubię o sobie myśleć, że pachnę mokradłami. Soczysta zieloność Ogrodu noszę latem w największe upały. Nic nie jest w stanie mnie lepiej orzeźwić, przywrócić do życia. Un Jardin Sur Le Nil ma niesamowitą moc rażenia, jak na świeżaka jest bardzo trwały i bardzo ogoniasty. Jest ostatnim zapachem, który wpisałabym na listę uwodzicieli- zieloności i wyraźna smuga kadzidła nie są najłatwiejsze w odbiorze, plus kojarzą mi się z ascetyczną czystością. A jednak, zdarzało mi się usłyszeć, że to seksowny (sic!) zapach.

Mój najukochańszy z ogródków. Z niecierpliwością czekam na 30 stopni i żar lejący się z nieba, by móc znów nurzyć się w zieloność...

kpnz
kpnz

Niezwykle świeży, energetyzujący, naturalny, a tak inny i wyróżniający...
Gdy go mam na sobie, czuję się jakbym była nad brzegiem Nilu, wtapiała ciało w wysokie trawy cytrynowe i patrzyła na budzącą się do życia urodzajną roślinność. Przy tym zapach nie pachnie ani grama żadną stęchlizną, rybą czy czymś podobnym.
Jest czysty, energetyczny, urodzajny i orzeźwiający.
Jedna z najpiękniejszych kompozycji Hermesa jak dla mnie. Porównywalny poziom jest jeszcze w Eau De Merveilles i Terre D'Hermes.

Un Jardin Sur Le Nil by Hermes 3.81 out of 5 based on 188 ratings and 18 user reviews

Zakupowe okazje

97.99 USD
Un Jardin Sur Le Nil by Hermes EDT Spray 3.3 oz for Women
Un Jardin Sur Le Nil by Hermes EDT Spray 3.3 oz for Women
105.99 USD
Un Jardin Sur Le Nil by Hermes EDT Spray 3.3 oz Body Lotion 1.3 oz Bath Shower Gel 1.3 oz for Women
Sephora.com, Inc.
Hermes Un Jardin Sur Le Nil Eau De Toilette Spray 200ml 6.7oz
StrawberryNET.com
Gift Set 3.3oz
155.00 USD
Hermes Un Jardin Sur Le Nil Coffret Eau De Toilette Spray 100ml 3.3oz Eau De Toilette Miniature 7.5ml 0.25oz Body Lotion 40ml 1.35oz Bath Shower Gel 40ml 1.35oz 4pcs

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Hermes Un Jardin Sur Le Nil, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Hermes Un Jardin Sur Le Nil, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Un Jardin Sur Le Nil marki Hermes. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Un Jardin Sur Le Nil marki Hermes reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Hermes Un Jardin En Mediterranee Serge Lutens Fille en Aiguilles Donna Karan Black Cashmere Kenzo Le Monde Est Beau Serge Lutens Ambre Sultan Lalique Perles De Lalique Estée Lauder Sensuous Noir Cartier Le Baiser Du Dragon Guerlain Aqua Allegoria Herba Fresca Hermes Eau des Merveilles Christian Dior Dune Serge Lutens Chergui Christian Dior Poison Lubin Idole Eau de Parfum L`Artisan Parfumeur Tea for Two Kenzo Kenzo Jungle le Tigre L`Artisan Parfumeur Caligna Christian Dior Midnight Poison Fendi Fendi Theorema Tom Ford Sahara Noir