Marki » F-H » drzewno - przyprawowe « Grupy

Terre d'Hermes Hermes dla mężczyzn

Terre d'Hermes Hermes dla mężczyzn Filmy Terre d'Hermes Hermes dla mężczyzn Filmy Terre d'Hermes Hermes dla mężczyzn Filmy Terre d'Hermes Hermes dla mężczyzn Filmy
Terre d'Hermes Hermes dla mężczyzn Zdjęcia Terre d'Hermes Hermes dla mężczyzn Zdjęcia Terre d'Hermes Hermes dla mężczyzn Zdjęcia Terre d'Hermes Hermes dla mężczyzn Zdjęcia Terre d'Hermes Hermes dla mężczyzn Zdjęcia Terre d'Hermes Hermes dla mężczyzn Zdjęcia Terre d'Hermes Hermes dla mężczyzn Zdjęcia

Terre d'Hermes marki Hermes to drzewno - przyprawowe perfumy dla mężczyzn. Terre d'Hermes został wydany w 2006 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jean-Claude Ellena. Nutami głowy są pomarańcza i grejpfrut; nutami serca są pieprz i pelargonia; nutami bazy są paczula, cedr, wetyweria i benzoes. Ten zapach jest zwycięzcą nagrody FiFi Award Fragrance Of The Year Men`s Luxe 2007.

Pomarańcza Grejpfrut

Pieprz Pelargonia

Paczula Cedr Wetyweria Benzoes

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Terre d'Hermes by Hermes.

Red Vetyver
Terre d`Hermes Parfum
Black Touch
Destination Grand Canyon
Citrus and Wood

Terre d'Hermes Recenzje Perfum

ganczar666
ganczar666

Co by tu napisać na początku...
Wetyweria,to wyczuwam najbardziej,ale jest ona inna niż w Lalique encre noire. Jest ona delikatniejsza,nie taka czarna i mroczna. Liczyłem na wielkie WOW,a tu małe rozczarowanie. zapach ładny,poprawny. Składniki naturalne,bez sztuczności i plastiku. A wieć tak - na dzień Hermes,a na wieczór Lalique :-)
Czarny kałamarz wygrał to starcie - uwielbiam go na wiosnę,jak wychodzę z domu po deszczu,Cudo.

Pawel
Pawel

Świetny zapach typowo męski nie jakiś świeżak jakich pełno na ulicy dla faceta z jajami , dostałem próbkę ale szybko sie skończyła perfum do tanich nie nalezy ale wkrtce go zakupię.

eufonium
eufonium

niezła trwałość trochę ISO E jak EN w obu czuć wetywerię ale grejpfrut dodaje mu +10'C idealny na wiosnę

Kiszonyogor95
Kiszonyogor95

Terre d’Hermes – prawdziwa ikona męskiego, perfumowego świata, niezwykle popularne i (słusznie) doceniane pachnidło autorstwa wielkiego Jean-Claude Elleny. Pachnidło, które posłużyło za inspirację dla wielu innych producentów i perfumiarzy, dając początek rzeszy zapachów „terropodobnych”, lepiej lub gorzej naśladujących swój pierwowzór. Dyskusji nie podlega fakt, że są to świetnie zmieszane i przemyślane perfumy, ale czy to wystarczy, żeby nazwać je genialnymi?
Zacznę jak zwykle od kwestii najważniejszej, czyli od kompozycji. Ta rozpoczyna się względnie świeżo i przyprawowo – w otwarciu mamy do czynienia ze świetnym połączeniem pomarańczy i garści przyjemnie drażniącego pieprzu. Delikatnie wyczuwalna jest również grejpfrutowa goryczka, ale to pomarańcza dominuje aspekt „cytrusowy” w Terre. Z czasem, na sile przybierać zaczyna nuta przewodnia – wetyweria, a świeżość z otwarcia powoli maleje. Wetyweria ukazana jest tutaj w swoim ziemistym, delikatnie wilgotnym wcieleniu. Intryguje, ale nie jest tak niszowa, jak chociażby w Encre Noire. Rzeczywiście, Terre przywodzi na myśl rozkopaną glebę w ogrodzie, zaraz po odświeżającym, wiosennym deszczu, gdy na niebie pojawiło się już słońce. Ziemistość wetywerii wspomagana jest przez wyważoną paczulę, pojawia się również trochę cedru. No i oczywiście magiczny składnik któremu, moim skromnym zdaniem, Terre zawdzięcza po części swój sukces, a mianowicie – ISO E Super :) Całość brzmi niezwykle spójnie i mimo potencjalnego ciężaru składników, okazuje się bardzo lotna i nieprzytłaczająca. Ellenie wyszło to naprawdę świetnie…
Jeśli chodzi o parametry, to na mnie są, mówiąc delikatnie - średnie. Testowałem wersję po reformulacji – nie potrafię powiedzieć, którą dokładnie i w zasadzie mało mnie to obchodzi, ale ważne że nową… Trwałość wyniosła na mnie jakieś 6-7h, przy dobrze wyczuwalnej projekcji przez 2-3h, potem już tylko blisko skóry...
Wygląda na to, że Terre to naprawdę zacny zapach, nieprawdaż? I rzeczywiście, uważam że tak jest, bowiem oprócz świetnej kompozycji, dostajemy niezwykłą uniwersalność i noszalność – Hermes nadaje się na niemal każdą okazję. Jednoznacznie męski, nienarzucający się zbytnio i elegancki, jeśli sytuacja tego wymaga. No właśnie, ale czy jest genialny? Osobiście, uważam że nie. Pomimo wszystkich zalet, noszenie Terre d’Hermes nie sprawia mi większej przyjemności… Wiem, że mam na sobie bardzo dobrze skrojone pachnidło, ale mimo wszystko czegoś mi brakuje, czegoś co mogłoby zaskoczyć, wywołując bezwarunkowy uśmiech na twarzy. Dla mnie on jest po prostu zbyt oczywisty, zbyt grzeczny i na dłuższą metę – nudny.
Cieszę się niezmiernie, że taki zapach istnieje i że zdobył taką popularność, bo jest to zdecydowanie lepszy wybór „na co dzień”, niż jakiś Invictus czy inne, sztucznie wypromowane dziadostwo :D
Jeśli ktoś nie zna – testować natychmiast, bo obecnie to już coś więcej niż tylko kolejne perfumy. To ikona swoich czasów i prawdziwy fenomen w perfumiarstwie „głównego nurtu”.
Mimo braku większej sympatii do Terre z mojej strony, Pan Ellena zasługuje na oklaski…

Kokos ;)
Kokos ;)

Zawsze testując różne perfumy mam jakieś "ale". Nawet jeżeli daną kompozycję uwielbiam to zawsze "coś" bym jednak w jej zmienił lub "coś" mi w niej przeszkadza. Terre de Hermes to perfumy, które polubiłem bez żadnego "ale". Ciężko mi nawet zrozumieć jak ta woń może się komuś nie podobać ? Wetyweria w Terre de Hermes to zupełne przeciwieństwo smutnego i ciężkiego wetiwieru w Encre Noire. Mimo to jest tak samo urokliwa i przez to jedyna w swoim rodzaju. TDH kojarzy mi się z mokrą ziemią, przekopywaniem ogrodu i wiosennym sadzeniem roślin. A wszytko to zostało wymieszane z aromatem świeżo wyciśniętej pomarańczy. Paczula w oczywiście ziemistym wydaniu wraz z pieprzem nadają całości, męskiego charakteru. Okoliczność ? Terre de Hermes to są wręcz "cholernie" uniwersalne perfumy. Nadają się na każdą porę dnia i roku. Każda temperatura jest dla niego odpowiednia, choć najciekawiej rozwija się w ciepełku. Idealna kompozycja na signature scent dla młodych chłopaków i osób nie lubiących zbyt krzykliwych i głośnych woni. Fantastyczne perfumy. 10/10 !

terrenoire
terrenoire

Perfekcyjnie gra z moją skórą. ZDECYDOWANY FAWORYT... !
Jean-Claude Ellena... to fachowiec najwyższej próby w branży. Moja absolutna rekomendacja... dodam, że używam ZIEMI od początku jej powstania. Natomiast po premierze wody toaletowej w polskich perfumeriach nikt na allegro nie chciał kupić "setki" za 150 złotych z wysyłką (ZIEMIA-HERMESA "wisiała" na aukcjach tygodniami-miesiącami)... A TERAZ CAŁE RZESZE KONESERÓW. NO I CO ZA TYM IDZIE... CENA POSZYBOWAŁA... :-)

dexo91
dexo91

Rzadko się zdarza, że zapach po pierwszym kontakcie zwraca na siebie moja uwagę aż tak. Coś pięknego, bardzo subtelny i męski i do tego nie jest nachalny. Terre rozwija skrzydła po około 30 minutach od aplikacji, wtedy kolejne nuty zaczynają "pracować" i zapach staje się niezwykle elegancki. To prawda - nie dla każdego są te perfumy, dlatego warto przejść się do perfumerii i powąchać go i przetestować na swoim ciele gdyż cena nie jest niska, jednak przyciągną na długo :)

aegon
aegon

Podobno szwajcarscy specjaliści poprosili 100 osób o powąchanie sześciu zapachów. Efekt był taki, że żaden z tych zapachów nie był wskazany jako ładny według wszystkich badanych. Wniosek jest prosty: Twój ulubiony zapach może być dla kogoś innego całkowicie odrzucający.
I to musiało spotkać mnie! Piękno tego pachnidła nie jest zupełnie doceniane przez moją żonę! Mało tego, nie pozwala mi się zbliżać do siebie na odległość paru metrów dopóki "nie wywietrzeję". Twierdzi, że pieprz ją zabija. O, ja nieszczęśliwy! Wszystko mógłbym przeboleć: to że nie podoba jej się Audi A6, to że sprawy związane z początkiem naszego wszechświata są przedmiotem naszej zaciekłej dyskusji, w której ja stoję na stanowisku negującym wplątywanie w to istot nadprzyrodzonych. Ale twierdzenie, że mój kochany Hermes Terre d'Hermes musi "wywietrzeć"...! Toć to czysta ignorancja wespół z zapachową impotencją! Ale cóż, żonę zawsze można zmienić, natomiast z Hermesem zostaję do końca swych dni. Nie ma zlituj...
Bo zapach to, wszak przednich lotów. Jeden z piękniejszych, jakie moje powonienie przyjmowało. Ten balans między cytryną, pieprzem a cedrem jest mistrzostwem. Napisałem cytryną? No tak, ja tam czuję cytrynę, choć jej w składzie nie ma. Gdy pierwszy raz zapodałem chmurę w Sephorze, czułem tylko cytrynę nic więcej i powiem szczerze, że nie powaliło mnie to na kolana. Owszem, ładne ale...Dopiero, gdy zapach się rozwinął (może żona ma rację, że musi wywietrzeć ;)) doznałem uniesienia, które trwało i trwało, gdyż zapach jest wyjątkowo stabilny. Jego siła tkwi w jego rozkwicie. Bo, o ile zaczyna się być może banalnie, to z każdą godziną przybiera różne postaci i przenosi nas w rejony zupełnie nieprzewidywalne na początku aplikacji. Można powiedzieć: "trip" jak po marihuanie, ale to nie jest "bad trip", tylko wielce rozwijająca osobowość (trochę po bandzie :)) podróż w krainę mega męskiej olfaktorii.
Tak to widzę i życzę wszystkim podobnych doznań z Hermesem (oprócz przygód, z nic nierozumiejącą żoną ;))

maczkens
maczkens

kupując te perfumy strasznie byłem nakręcony tym zapachem.. myślałem, że ekscytacja będzie trwała długo teraz używam go pod krawat lub służbowo.. jest męski ma w sobie piękne nuty ale na słoneczne dni chyba za ciężki.

adaszek
adaszek

Dzieło doskonałe, kompletne i skończone. J.C. Ellena dokonał komunikacji ze mną poprzez perfumy. Tworząc, nie myślał przecież o moich emocjach, sytuacjach z życia i tym, ile odniesień odnajdę w tym cudzie. Fantastyczne, że poprzez zapach widzę to co przeżyłem, a nie na odwrót. Jest to na tyle silne uczucie, że pamiętam je jakby było wczoraj, a nawet dziś. Swoisty kamień milowy mojej perfumowej egzystencji. Na początku nie traktowałem perfum jak pasji, miałem jedną wodę toaletową z niskiej półki, którą wykańczałem i dopiero wtedy kupowałem nową, o ile budżet pozwolił. Wtedy dla mnie szczytem zapachowej mapy były wody Armaniego, Hugo Bossa czy Lacoste. Nie wiedziałem jaki to fałsz jest wciskany i że nie tu znajdę prawdziwe piękno. Było jednak coś w Terre D’Hermes co przykuło moją uwagę na niego, a mianowicie flakon i kolor płynu. Był dla mnie laika czymś niesamowitym, niedostępnym i wręcz opiewającym o luksus. Na to też wpływ miała cena, bardzo duża jak za 50ml. Wybijała się znacząco ponad inne wody, nie wiedziałem dlaczego. Pamiętam też rewelacyjną reklamę która leciała na Eurosporcie, myślałem wtedy, że Hermes zajmuje się tworzeniem akcesoriów dla jeźdźców, koni i stadnin oraz że Terre było ich jedynym wypustem perfumeryjnym. Wszystko to potęgowało tylko moje zaciekawienie i chęć posiadania tej niesamowitej mikstury. Z jednym się nie pomyliłem, tak sobie myślałem nie znając zapachu, że będzie on pieprzny i dojrzały, co okazało się trafne, ale o tym za chwile. Wiedziałem, że kupię go w ciemno i tak też zrobiłem po kilku latach, gdy trafiła się niesamowita okazja cenowa, a ja miałem już większe obeznanie zapachowe. Moja radość była tak duża, że bałem się go użyć, czułem przedziwny respekt, w końcu ten zapach normalnie kosztował ogromne pieniądze. Pierwszy psik na lewe przedramię i odleciałem, totalny strzał w dziesiątkę. Pieprzna pomarańcza, prawdziwie pieprzna gdzie naprawdę czułem pieprz w moich nozdrzach. Nie wierzyłem, że można coś takiego uchwycić w zapachu. Następnie po paru dniach użyłem go globalnie i się załamałem. Ta pelargonia była nie do zniesienia, za bardzo zielona, przykurzona (geranium?) i badylasta, taka jak z parapetu ode mnie z czasów szkoły lub z klatki schodowej. Moje zachwyty legły w gruzach. I wreszcie nadszedł prawdziwie wiosenny dzień, ponowiłem więc próbę zakładając globalnie i kompozycja ułożyła się zgoła inaczej. Ta pomarańcza początkowa była już inna, bardzo mocno wyczuwalna, dojrzała, bez pieprzu a taka dymna, jakby smuga dymu utrzymywała się na jej zewnętrznych krawędziach skórki. Na myśl przychodzi mi siedzenie przy dogasającym już ognisku, gdzie dym unosi się do góry, a my nad nim trzymamy w rękach pomarańczę, którą chcemy obrać. Pelargonia z serca z kolei straciła na swojej wyrazistości, za to pieprz znacząco zwiększył swój udział kapitalnie łącząc się z nadal obecną pomarańczą. Do tego wetyweria, paczula i mamy dzieło skończone - świetliste, krzemienne, mineralne. Nie znam drugich perfum, które tak by dostosowywały się do skóry nosiciela, pachnąc tyle razy w odmienny sposób, aż do ostatecznego ujednolicenia. Zdecydowanie czuć, że jest to wyższa półka, aura jaka się tworzy jest mistyczna. Być może nie jest to woda na co dzień, mająca przyciągać otoczenie i pomagać poznawać ludzi. Jednak jej specyfika powoduje, że na pewno będziemy się wyróżniać. Ja zakładam rzadko, głównie do garnituru na ważne spotkania i rozmowy, gdy zamierzam być konkretny i stanowczy. Nie uważam jednak tej wody za biznesową, no bo gdzie natura i przestrzeń, a gdzie korporacje? Chyba, że po pracy. Terre jest jak marzenia, każdy może je mieć i do nich dążyć, ale nie są namacalne. Nie możemy ich złapać, osiągamy je tylko w naszych głowach, nawet jeśli są materialne. Flakonu nie potrafię opisać słowami, zniewalający - to jedyne co mi przychodzi na myśl. Trwałość na najwyższym poziomie, dwa psiknięcia to max bo atomizer serwuje potężne chmury i zapach jest obecny wyraźnie do 12h. Projekcja mocarna, na pewno będziemy zaznaczać terytorium, mnie wyczuwali z kilku metrów. Dla mnie jest to już prawdziwa sztuka tworzenia oraz umiejętność panowania nad składnikami.

Podobno najnowsza wersja jest zmieniona. Nie sprawdzałem tego i nie będę tego robił do czasu, aż nie zużyję obecnej. Wolę żyć w nieświadomości razem z tym Terre którego poznałem. Jest wart mojej lojalności za te emocje które mi daje.

kolorowo13
kolorowo13

Ooo, ten zapach zrobił na mnie ogromne wrażenie od pierwszego niucha. Początek ostry, cytrusowy przez który przebija się paczula. Bardzo zdecydowany, piękny, męski zapach. Kiedy cytrusy wyciszą się, jest ciepło ale wyraziście. Mężczyzna pachnący Terre jest silny, męski i czuły...

modelo
modelo

Przed paru laty zamówiłem go zupełnie nie znając zapachu. Od chwiligdu go otrzymałem i użyłem po raz pierwszy nie mogę się od niego oderwać. To mój numer jeden. Nie znam żadnej osoby,która jest wobec niego obojętna,trwały i ekscytujący. Każdy powinien go wypróbować. Szczerze polecam.

germanita
germanita

Rewelacyjny, iskrzący zapach. Iskrzy zawsze, kiedy go wyczuję na mężczyźnie! ;)

Alarte
Alarte

Oczywiście, że nie jest to zapach tylko dla panów po czterdziestce, choć na dwudziestolatku jednak będzie "zgrzytał". Używam często, bo kompozycja bardzo dobra, taka gorzko-słonawa z cytrusami agresywnymi na początku, ale dość szybko odchodzącymi na zaplecze (najlepiej opisał ją gurlen87).
Mnie nasuwają się porównania z kwadratowym Rocabarem tegoż producenta i powiem szczerze, że gdyby kwadratowy Rocabar był bardziej dostępny, jednak odpuściłbym Terre na jego rzecz. Jest w obu tych zapachach klasa Hermesa, ale w kwadratowym Rocabarze jest znacznie więcej akordów zapachowych (łącznie z kwiatowymi) i przy nim Terre wydaje się jednak nieco linearny. Panom, którzy lubią te klimaty, ale którym Terre wydaje się za stary/poważny, radzę zdobyć kwadratowego Rocabara - ciekawszy, no i robi wrażenie "młodszego".

pawelota
pawelota

Piękna kompozycja, bardzo oryginalna o specyficznym zapachu minerałów, lecz niestety ma coś w sobie, co powoduje zły humor i znudzenie. Im dłużej tym gorzej.
Po kilku godzinach noszenia to piękno przemienia się w prawdziwy koszmar. Znam wiele osób które reagują podobnie na ten zapach. Nuta bazy jest dla mnie nie do przyjęcia!

pantelejmon
pantelejmon

Mój ulubieniec, stanowczo protestuję, że niby ma być dla Panów po 40. Aż na nowo się spryskałem, żeby sprawdzić. Nadal na mnie pasuje choć do 40 brakuje mi jeszcze sporo. Czuć pomaranczkę, czuć pieprz i wetywerę. Wszystko elegancko podane i intryguje.

Muzzer27
Muzzer27

Ziamia, wilgoć i mokre liście uprasowne w niewielkim flakonie, niesamowicie mocny i świdrujący. Dla Panów po 40tce. Na młodzszym człowieku denerwujące nieporozumienie.

yhmmma
yhmmma

Terre D'Hermes - pierwszy raz się z nim spotkałem kiedy koledzy z forum polecili mi bym go przetestował - na początku nie spodobał mi się, ale nie jest to zapach łatwy - więc nie wszystkim się spodoba. Testowałem go kolejne kilka razy, aż stwierdziłem - muszę go mieć w swojej kolekcji ! Genialne pachnidło ! Olbrzymia trwałość i projekcja. Zapach pełen sprzeczności, nietuzinkowy jedyny i niepowtarzalny. Nie pomyli się go z niczym innym. Trzeba go znać. Najlepiej spisuje się - jesień / zima. Po prostu GENIALNY ZAPACH !

kwiatek

No i stało się. To czym można spryskać obecnie w perfumeriach nadgarstki to wspomnienie starego dobrego Terre. Może teraz Ci co dusili się jak wąchali starego Terre będą mogli go nosić. Nowy sok jest płaski, nie świdruje tak jak stary i dosyć ociężale projektuje ze skóry. Nowy Terre jest rachityczny i dla mnie Hermes może iść na pierogi i więcej się nie pokazywać. Ja tego nowego nie kupię i będę firmę Hermes omijał szerokim łukiem. Dziękuję, do widzenia!

oksytocyna
oksytocyna

Ja za to powiem tyle: mam ochotę napisać anons towarzyski "Szukam pana, na którym mogłabym powąchać Terre d'Hermes".
Bo na moim nadgarstku to nie działa. To jest zapach - szablon wrażenia, który można nałożyć na siebie i je po prostu zrobić.
Co tam popularny, co tam drogi. Jest i działa. Na raz wystarczy.

Przemik
Przemik

Podpisuję się obiema rękami pod opinią Roq. Na etapie próbki i prób w perfumerii wydawał się super. Sam zapach zresztą wciąż za taki uważam. Problemem jest to jak jest silny i wszechogarniający, przez co zaczyna łatwo denerować. Praktycznie nie korzystam. Zdarzyło mi się go poczuć od kogoś w biurze - disaster. I jednak dla osób pod 40-tkę więc też może przez to nie czuję/nie czułbym się w nim komfortowo.

Lincoln
Lincoln

Zapach przyrody zamknięty w szklanym flakonie. IMO kwalifikuje się bardziej w półkę niszową niż selektywną. To kompozycja która jest idealnym odzwierciedleniem zapachu natury - pachnie krajobrazem lasu przez którego drzewa przedziera się pomarańczowo-bursztynowe światło zachodzącego słońca. W tle słychać jedynie krzyk orła oraz czuć powiew letniego, delikatnego wiatru.

Jedno z niewielu wielkich dzieł znajdujących się obecnie w perfumeriach sieciowych..

PS. Opis Gurlena87 najlepiej oddaje charakter Terre.

Roq
Roq

Ciekawe, że zapach, który tak mnie początkowo zachwycił, tak szybko zaczął mnie drażnić. W dodatku, jego monstrualna trwałość jest w tym wypadku przekleństwem.
To fajny zapach, ale dla mnie upierdliwy. Wiem, że jego niezwykła popularność w dużym stopniu jest spowodowana właśnie tą trwałością, która ostatnimi laty staje się bardziej priorytetową cechą, niż sam zapach.
W każdym razie, z mojej setki, po ponad roku ubyło zaledwie kilkanaście kropli.
Nie lubię Terre. Nie czuję się w nim komfortowo. Tak po prostu...

gurlen87
gurlen87

Terre...Po krótkim cytrusowym wstępie zostałem przeniesiony gdzieś na dno leśnej kotliny gdzie ziemia dopiero co zlana ulewnym deszczem miarowo paruje wydając z siebie całą esencję:). Dla mnie rewelka, ten zapach kryje w sobie jakby wszystkie żywioły naraz, coś nie do opisania,... do powąchania:)

bendigo
bendigo

Przypadkiem 5 lat temu trafiłem na recenzję tego zapachu w jakimś czasopiśmie. Zaintrygował mnie, choć nie interesowałem się wtedy zapachami. Zanalazłem go w jakiejś małej perfumerii, powąchałem i zakochałem się. Czegoś takiego nigdy wcześniej nie wąchałem. Po miesiącu stałem się jego posiadaczem. Do dziś jest moim ulubionym zapachem, mimo iż od tamtego czasu pozanłem wiele świetnych męskich wód. Zachwyca wszystkim od flakonu po kompozycję. Dziś stał się już klasykiem, coraz więcej podobnych - inspirowanych Terre - zapachów pojawia się na rynku, ale Terre Hermesa zawsze będzie na pierwszym miejscu.

Rafalec
Rafalec

Pamiętam jak kupowałem ten zapach w cenie 160 zł za 50 ml + 80 ziko za dezodorant sztyft, wtedy był mniej znany, a i opinie o nim niezbyt przychylne. Teraz o takiej cenie można pomarzyć, a i koneserów tego cuda jakoś dziwnie nagle przybyło. Absolutny must have.

pknbgr
pknbgr

W sumie to Terre składa się z bardzo klasycznych i w zasadzie oklepanych nut. Patrząc na ich spis można przysnąć, bo to już wiele razy było. Ale ale- trzeba powąchać. I się zdziwić. Potem już prosta droga albo do zachwytu, albo do niezachwytu. Innej opcji nie ma. Tak prosta kompozycja, a tak niezwykła. Ciepła ale surowa. Niby jest to o ziemi, kamieniach, piasku i innych, ale mi to przypomina koperek. Lubię koperek i lubię Terre. Dobre na każdą okazję i do prawie każdego stroju (dres odpada chyba, że do biegania). Niebanalny i to bardzo. Ale kapitalny. Bardzo mocna projekcja i trwałość. Zwraca uwagę otoczenia. Ellena się spisał na 6 z plusem.

cadzio
cadzio

Wielki hit na perfumeryjnym rynku.Zapach naprawdę królewsko wybitny, lecz jednak mocno uczęszczany i "obowiązkowy" w pewnych kręgach.. Na dzisiejsze czasy może popularnością
dorównać przebojowemu Fahrenheitowi- Diora sprzed lat wielu.
Jest jednak bariera ochronna dla obdywu- ponura cena!

Krzysztof M.
Krzysztof M.

Kwiatek to zrobił wręcz namacalnie, więc jakbym skromnie mógł się tylko podpisać i dodać, że wszędzie Hermes drogo jak cholera, ale jak skończą mi się próbki nastąpi zakup obowiązkowy.

pirath
pirath

rzeczywiście "garnitury" przyprawiły Terre metkę "służbisty" od oficjalnych spotkań roboczych, gdzie jego rześkie i jednocześnie ostre brzmienie zarówno pobudza jak i dorabia nosicielowi sporą dozę pewności siebie i twardość niezbędną w biznesie...

Uwielbiam, go za niemal nieodgadnioną złożoność i zarazem wysoką czytelność... jest zarówno tajemniczym, spowitym w czerwieni zachodzącego słońca wieczorem jak i rześkim letnim porankiem po deszczu... fantastyczna kompozycja Elleny

david
david

Przyznam, że wyłącznie ze względu na popularność Hermesa skusiłem się na wypróbowanie EDP. Nie mam pojęcia czym się wszyscy fascynują. Oczywiście – zapach bardzo trwały, to niewątpliwa zaleta, jednak sama kompozycja przeciętna. Zapach jak tysiące innych używanych przez facetów garniturach… Nie porwał mnie, w ogóle.

lukesho
lukesho

Świetny zapach. Wetiwer podany mistrzowsko, nie trafiłem jeszcze na nikogo, na kim zapach nie zrobił wrażenia. Projekcja bardzo dobra, 2-3 godziny ze sporym ogonem, 5-6 wciąż bardzo dobrze wyczuwalny w promieniu metra, a na skórze trzyma do 10-12. Flakon rewelacja, szczególnie masywne 200-tki robią wrażenie ;)

kwiatek

Pisząc o Terre nie sposób nie wspomnieć, że po wypuszczeniu tego na rynek wiele firm poszło tą samą ścieżką, po to by mieć swój zapach w tych klimatach i tak mamy: Montale Red Vetyver, Frank Olivier Black Touch, David Beckham Homme, Guerlain Homme L'Eau Boisee i zapewne jeszcze coś by znalazł ale i po co jak już nam się tutaj namnożyło pozycji. Nie twierdzę, że wszystkie są takie same, najbliżej do Terre ma Red Vetyver, jeśli nie lubisz pieprzu to lepiej sprawdź pozycję od Montale. Jednym słowem trendsetTerre ;) Dla mnie to jest arcydzieło. Kolejny raz Pan Ellen'a mnie nie zawiódł. Brawo. Flakon jest zwieńczeniem doskonałem pracy nad zapachem. Zatyczka nie zdejmuje się a trzeba ją przekręcić tak by ona mogła odkręcić się i opadając niżej odsłania nam atomizer, sprytne, choć niektórzy mają z tym kłopot.(prawdopodobnie za dużo techniki i sie gubią). Koncept, odbiór ogólny wliczjąc w to doskonały spot reklamowy na 10 ;)

Trwałość - 10/10

Herm s Terre D'Hermes Eau De Toilette for men 0.2 oz
Herm s Terre D'Hermes Eau De Toilette for men 0.2 oz
Eau De Toilette 0.41oz
21.99 USD
Terre D'hermes by Hermes Eau Tres Fraiche EDT Spray .41 oz Hair Body Shower Gel 1.3 oz for Men
Eau De Toilette 0.4oz
22.13 USD
Herm s Terre D'Hermes Eau De Toilette for men 0.4 oz
Herm s Terre D'Hermes Eau De Toilette for men 0.4 oz
Gift Set
29.99 USD
Terre D'hermes Gift Set by Hermes Gift Set for Men Includes 0.42 Pure Perfume Spray 1.35 After Shave Balm
31.99 USD
Terre D'hermes by Hermes EDT Spray Refillable 1 oz Unboxed for Men
Terre D'hermes by Hermes EDT Spray Refillable 1 oz Unboxed for Men
37.99 USD
Terre D'hermes by Hermes EDT Spray Refillable 1 oz H Bottle Limited Edition Unboxed for Men
Deodorant 5oz
66.99 USD
Herm s Terre D'Hermes Eau De Toilette for men 3.4 oz
Herm s Terre D'Hermes Eau De Toilette for men 3.4 oz
67.09 USD
Herm s Terre D'Hermes Gift Set XI. Eau De Toilette 3,4 oz Shaving Cream 1,7 oz Aftershave Water 1,4 oz
Gift Set 2oz
67.34 USD
Herm s Terre D'Hermes Eau Tres Fraiche Gift Set II. Eau De Toilette 4,2 oz Aftershave Water 1,4 oz Shower Gel 1,4 oz
69.99 USD
Terre D'hermes by Hermes EDT Refill 4.2 oz Unboxed for Men
Terre D'hermes by Hermes EDT Refill 4.2 oz Unboxed for Men
StrawberryNET.com
70.00 USD
Hermes Terre D'Hermes Eau De Toilette Spray 50ml 1.7oz
Hermes Terre D'Hermes Eau De Toilette Spray 50ml 1.7oz
70.19 USD
Terre D'hermes Cologne by Hermes, 4.2 oz Eau Tres Fraiche Eau De Toilette Spray for Men
71.65 USD
Herm s Terre D'Hermes 2012 Limited Edition H.2 Eau De Toilette for men 3.4 oz
Herm s Terre D'Hermes 2012 Limited Edition H.2 Eau De Toilette for men 3.4 oz
72.99 USD
Terre D'hermes by Hermes EDT Spray 3.3 oz Tester for Men
Terre D'hermes by Hermes EDT Spray 3.3 oz Tester for Men
73.15 USD
Herm s Terre D'Hermes Gift Set VI. Eau De Toilette 3,4 oz Eau De Toilette 0,4 oz Aftershave Balm 1,4 oz
73.50 USD
74.99 USD
Terre D'Hermes by Hermes, 3.3 oz Eau De Toilette Spray for Men
Terre D'Hermes by Hermes, 3.3 oz Eau De Toilette Spray for Men
76.15 USD
Herm s Terre D'Hermes Gift Set I. Eau De Toilette 3,4 oz Shower Gel 1,4 oz Aftershave Balm 0,5 oz
77.99 USD
Terre D'hermes Cologne by Hermes, 2.5 oz Pure Pefume Spray for Men
Terre D'hermes Cologne by Hermes, 2.5 oz Pure Pefume Spray for Men
Gift Set 5oz
81.25 USD
Herm s Terre D'Hermes Gift Set VIII. Eau De Parfum 2,5 oz Aftershave Balm 0,5 oz Shower Gel 1,4 oz
Gift Set 1oz
Herm s Terre D'Hermes H Bottle Limited Edition Eau De Toilette for men 3.4 oz
Herm s Terre D'Hermes H Bottle Limited Edition Eau De Toilette for men 3.4 oz
Gift Set 3.3oz
84.99 USD
Terre D'hermes Gift Set by Hermes Gift Set for Men Includes 3.3 oz Eau De Toilette Spray .42 oz Mini EDT Spray 1.35 oz After Shave Balm
84.99 USD
85.00 USD
Hermes Terre d Hermes - Eau de toilette
Hermes Terre d Hermes - Eau de toilette
85.99 USD
Terre D'hermes by Hermes Eau Tres Fraiche EDT Spray 4.2 oz EDT Spray .41 oz Mini for Men
86.39 USD
Herm s Terre D'Hermes Gift Set VII. Eau De Parfum 2,5 0,4 oz Aftershave Balm 1,4 oz
ThePerfumeSpot.com
90.09 USD
Herm s Terre D'Hermes Gift Set V. Perfume Refill 4,2 oz Perfume Refillable 1 oz
Herm s Terre D'Hermes Gift Set V. Perfume Refill 4,2 oz Perfume Refillable 1 oz
92.99 USD
Terre D'hermes by Hermes EDT Spray 3.4 oz After Shave Balm Alcohol Free 1.35 oz All Over Shower Gel 1.35 oz for Men
Eau De Toilette 6.7oz
95.03 USD
Herm s Terre D'Hermes Eau De Toilette for men 6.7 oz
Herm s Terre D'Hermes Eau De Toilette for men 6.7 oz
95.80 USD
Herm s Terre D'Hermes Eau Tres Fraiche Eau De Toilette for men 4.2 oz Refill
Herm s Terre D'Hermes Eau Tres Fraiche Eau De Toilette for men 4.2 oz Refill

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Hermes Terre d'Hermes, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Hermes Terre d'Hermes, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Terre d'Hermes marki Hermes. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Terre d'Hermes marki Hermes reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Gucci Gucci pour Homme Lalique Encre Noire Gucci Gucci Pour Homme II Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Burberry London for Men Christian Dior Dior Homme Creed Aventus Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Kenzo Kenzo pour Homme Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Olivier Durbano Black Tourmaline Christian Dior Fahrenheit Christian Dior Dior Homme Intense Chanel Egoiste Platinum Yves Saint Laurent M7 Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Thierry Mugler A*Men Chanel Egoiste Lalique Lalique White Lalique Hommage a L'Homme