Marki » F-H » orientalno - waniliowe « Grupy

L’Ambre des Merveilles Hermes dla kobiet i mężczyzn

L’Ambre des Merveilles Hermes dla kobiet i mężczyzn

L’Ambre des Merveilles Hermes dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia L’Ambre des Merveilles Hermes dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

L’Ambre des Merveilles marki Hermes to orientalno - waniliowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. L’Ambre des Merveilles został wydany w 2012 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jean-Claude Ellena. Perfumy zawierają takie składniki, jak ambra, labdanum, wanilia i paczula.

Ambra Labdanum Wanilia Paczula

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about L’Ambre des Merveilles by Hermes.

Eau des Merveilles
Elixir des Merveilles
Eau Claire des Merveilles

L’Ambre des Merveilles Recenzje Perfum

allie
allie

Najmniej przeze mnie lubiany osobnik z całej rodziny de Merveilles. Co prawda wyraźnie czuć w nim pokrewieństwo z innymi kompozycjami z tej zacnej linii, ale wydaje mi się on jakiś taki... nie do końca hermesowaty. Jakby hrabina de Merveilles zrobiła jednorazowy skok w bok, skutkujący dzieckiem niby uderzająco podobnym do rodzeństwa, a jednak mniej wysublimowanym, bez skrępowania zabiegającym o uwagę otoczenia, o urodzie równie skomplikowanej co u starszych braci, ale rysowanej grubszą kreską.

Ta uroda może intrygować; duet ambry z wanilią w otwarciu pachnie tu bardzo oryginalnie, w sposób nieco przywodzący na myśl paradoksalny, słodko-słony smak lukrecji (mówię tu o takiej prawdziwej, ortodoksyjnej lukrecji jak w cukierkach uwielbianych przez Holendrów). Oba te nurty, słodkawy i słonawy, są w L'Ambre dość intensywne, znacznie bardziej oczywiste i łatwiej wyczuwalne niż ma to miejsce w przypadku pozostałych Merwejaków. Nie ma za to pomarańczy - a szkoda, bo wg mnie jakiś lekko kwaskowy, musujący akord bardzo dobrze zrobiłby tej kompozycji. Labdanum z paczulą nie dodają, o dziwo, szorstkości, a jedynie sprawiają, że zapach staje się słodko-słono-żywiczny. Czyli niby taki jak Eau de Merveilles. Ale jednak inny. Quod erat demonstrandum.

chjena
chjena

Przepiękny, świetlisty, słoneczny zapach - migocze na skórze niczym drobinki piasku w południe na złocistej plaży. Mamy tu odrobinę wakacyjnej słodyczy, ale przede wszystkim dominuje słone, morskie powietrze. Pierwsze momenty, zwłaszcza w teście nadgarstkowym, to żywica leśna, iglasta - w końcu na plażę zazwyczaj idzie się przez lichy lasek, który uparł się, by zadomowić się właśnie na piaskach. Leśne wrażenie jest stosunkowo krótkie, bo też ten spacer nie jest zbyt długi, potem siedzimy na kocu otulone bryzą.

Z jednej strony perfumy Hermesa przypominają mi Si Lolitę, tę bardziej żywiczną i drzewną, z drugiej słodko-słoną L. W obu przypadkach Hermes L'ambre des Merveilles jest mniej dosłowny, stonowany i elegancki, suchy, a nie oleiście wręcz esencjonalny. Ta powściągliwość wyraża się także w projekcji, która jest umiarkowana i nie dusi otoczenia, za to trwałość zasługuje na pochwałę.

Chętnie widziałabym ten flakon w mojej kolekcji. Spacerów nad perfumeryjnym morzem nigdy za wiele, a jak widać, można znaleźć i perły, i prawdziwe bursztynowe cuda.

lamatka
lamatka

Pierwszy i w zasadzie jedyny dla mnie minus - niestety nie są tak trwałe jak Elixir. Nie oznacza to, że są ulotne, o nie, ale tak wysoko podniesiona poprzeczka jest trudna do pokonania. Ale zapach rekompensuje ten niedostatek. Jak owad zatopiny w bursztynie tak ja czuję się "w zwolnionym tempie" pośród pikantnej, słonej słodyczy, rozmarzającej i mało realnej.Swiat w złotych nostaligicznych barwach. Stwierdziłam, że absolutnie nie mogę nosić go do pracy, bo rozleniwia mnie i pozbawia (resztek :)) energii.Cudna to niemoc i łatwo jej ulegam... Pozdrawiam, szczególnie wielbicieli marki Hermes

Lady_Daisy
Lady_Daisy

Trudno będzie mi opisać ten zapach, więc może podam swoje skojarzenia, gdy go na sobie czuję przy każdym podmuchu wiatru:

- gorący piasek
- waniliowa herbata z cynamonem i przyprawami
- słona woda morska
- drewno
- bursztynowa broszka

Tak więc wiele (jakże dziwnych) odsłon tego zapachu, zawróciło mi w głowie. Myślałam, że to pozycja zimowa i paradoksalnie, cudownie nosi się je po zachodzie słońca, w wiosenny, lekko wietrzny wieczór. Cudownie otulają i są kobiece, mimo unisexowego smaczku.

Klasa!

adaszek
adaszek

Przecudnej urody zapach, dający do myślenia. Trudno mi się go opisuje, ponieważ na myśl przychodzą mi rzeczy, na które ciężko znaleźć odpowiednie słowa. Najpierw słony, lepki i żelowy, ale w dobrym tego słowa znaczeniu. Taki miły i przytulny, osobisty. Z biegiem czasu nabiera rotacji i zaczyna się robić lekko pyliście, jakby ktoś starł czekoladę na bardzo małe cząsteczki i podstawił nam je pod nos. Można też opisać to wrażenie jak pustą bombonierkę po zjedzonych czekoladkach, gdzie pozostały ich drobinki, które spadły z kącików naszych ust lub odkleiły się od opuszków palców. Na pewno są to perfumy zmysłowe i intrygujące. Mają w sobie coś takiego, że chce się jej wąchać. Kobieta nimi pachnąca roztaczałaby cudowną aurę, na pewno zwróciłbym uwagę na taką osobę. No właśnie, czy może je założyć mężczyzna? Prawdę mówiąc nawet nie wiem do jakiego stroju i okazji miałby to zrobić. Dla mnie ten zapach jest bardzo intymny, widziałbym go raczej na kobiecie, która z namiętnością odnosi się do swojego związku i partnera. Zapach zbliżeniowy, zapraszający do kontaktu, kleisty jak połączone we wzajemnym uścisku dwa ciała, lepki jak wydzielina, słony oraz fizjologiczny jak pot, a na koniec słodki, otulający, usypiający, dający poczucie bezpieczeństwa, wyrównujący oddech i poziom emocji. Na co dzień mi trochę nie pasuje, ale to tylko moje odczucie. Pamiętam testy globalne i minę dobrze znanego sąsiada, który naszedł na mnie. Sowa nie ma takich oczu w nocy, jakie on zrobił wtedy w dzień. Flakon mi się podoba, symbolizuje nasze życie i jakąś pewną niedoskonałość, którą każdy ma w sobie, ponieważ nie do końca jest okrągły oraz przełamuje go zatyczka z atomizerem. To jest jak z drogą od urodzenia do śmierci. Na początku ruszamy idąc przez życie od prawej strony butelki w dół, pojawiają się trudne chwile, czujemy się przeciążeni i że zaraz nie damy rady spadając w dół. Aż w końcu przełamujemy siebie i będąc na zakręcie naszego życia zaczynamy walczyć oraz wspinać się w kierunku lewej strony atomizera, gdzie nastąpi koniec naszej drogi. I co wtedy? Wystrzelimy w niebo jak fajerwerki do drugiego świata, gdzie nie będzie już ciężko.

amanda
amanda

Piękny,ciepły ambrowo waniliowy zapach .
Słoneczny ,aromatyczny bardzo przytulny i po prostu wprawiający w stan apetycznego rozleniwienia poprzez wyczuwalny , chociaż nie ma w składzie cynamonowy cieplutki aromat z paczulą w tle , mrau .
To z pewnością nuta labdanum z wanilią nadają cynamonowe odczucie .
Może odkrywczy nie jest , ale za to jaki przyjemny.

assu
assu

Lubuję się w ambrach, więc naturalną koleją rzeczy sięgnęłam i po ten zapach.
Pierwsze pryśnięcie i pierwszy niuch - jak przyjemnie:) Każdy aspekt zapachu wyraźny; słodko, z nutką suchości z paczuli. Zapach jednak szybko traci mgiełkę i od razu sadowi się blisko, na skórze. I pod nosem:) Tu zostaje przede wszystkim paczula, a cała słodycz rozkłada się na skórze. Ambra przyjemnie miesza mi się z labdanum, okraszona słodkością wanilii. Niezbyt nachalnej. Po kilkunastu minutach łagodnieje też labdanum, a na mojej skórze zostaje przyjemny aromat ambrowo-waniliowy. I choć nie przepadam za zbyt dużą ilościa wanilii, tej jest w sam raz. Ogólnie zapach naprawdę przyjemny. Ciepły i słodki, wręcz miodowy. Jego projekcja na skórze skojarzyła mi się z małym kociakiem, który wtula sie w przegub i grzeje:) A to bardzo przyjemne uczucie:)

szelki
szelki

Nie spotkałam jeszcze "złych" perfum Hermesa. Czasem tylko nie pasujemy do siebie ;)

Seria "wody cudów" jest chyba jedną z bardziej uniwersalnych i niewymagających. Są po prostu przyjemne i prawie każdemu w nich do twarzy.
O ile jednak Eau Claire Des Merveilles co chwila pociąga mnie swoim słono-karmelowym cytrusem, tak L'Ambre Des Merveilles nie zaskakuje niczym. Mocno słodkie (słodycz bardzo zbliżona do tej w Angelu, gdyby pozbawić go całego pazura), jednowymiarowe, bliskoskórne i bardzo bardzo przyjemne. Jednak nic ponad to.

Dla wielbicieli karmelu, palonego cukru i wanilii - must have. Amatorów bardziej złożonych i zaskakującyh nut może jednak ten "cud" nie przekonać do siebie :) Zwłaszcza, że cena nie należy do okazyjnych.

Trwałość jak na EDP - dośc marna. Wersja edt Eau Claire o wiele dłużej trzyma się mojej skóry. Dziwne to o tyle, że takie ekstremalne słodkości zazwyczaj leniwie otulają przez długie godziny.

vertigo
vertigo

L'Ambre des Merveilles trafił na moją listę życzeń jak tylko dowiedziałam się, że 'będzie'. Po dzisiejszym teście z niej nie zniknął*.

Wpadłam do perfumerii tylko na chwilę, szukając go wśród nowości - i nie znalazłam. Wychodząc, spojrzałam na ukochaną gablotkę Hermesa i zobaczyłam nowy flakon -był! Jakby ukryty, na jednej z niższych półek. Bez żadnych fanfar, napisów 'nowość' ani reklam. Przepiękny drobiazg, dla miłośników złota - cały brzeg buteleczki jest złoty.
A zapach ... zaraz po spryskaniu przedramienia przysunęłam do niego nos i westchnęłam. Trzeba będzie trochę odłożyć... Mina mi zrzedła jak zobaczyłam, ile kosztuje (w perfumerii na 'D'). Wychodzi 100 euro za 50 ml wody perfumowanej. Chyba musiałam mieć bardzo nieszczęśliwą minę, bo kilka osób mi się dziwnie przyglądało.

L'Ambre des Merveilles to jakby dolać waniliowego kremu do genialnego Eau des Merveilles. Oryginał traci gorycz pomarańczy i ostrość pieprzu na rzecz łagodnej, otulającej, falującej waniliowej ambry. Wanilia budzi skojarzenia z Warm Vanilla Sugar, potem Hypnose. Przez początkową i środkową fazę duch Eau des Merveilles spowity był przytulną, nienachalną słodyczą, a ja razem z nim. W bazie zgubił się, pozostała tylko wanilia z odrobiną ambry - zapach w tej fazie BARDZO przypomina mi Vanille Insensee od Atelier Cologne. Jest jednak mniej esencjonalny i nie tak słodki.

Ogólnie, to raczej żadna rewolucja. Kolejna wariacja na temat pięknego zapachu. Ale niezwykle przyjemna - może nawet trochę uzależniająca?
A przy tym, naprawdę dobrej jakości. Na mnie dużo trwalsza niż oryginał.
Dla mnie - zdecydowanie perfumy na chłodny sezon.
Czy muszę je mieć? Chyba nie. Ale fajnie by było :)

* Zniknął po kolejnym. Nie, wcale go nie potrzebuję :)

L’Ambre des Merveilles by Hermes 3.95 out of 5 based on 91 ratings and 9 user reviews

Zakupowe okazje

Hermes L'Ambre Des Merveilles Eau De Parfum Spray 100ml 3.3oz
158.00 USD
158.00 USD
Hermes Eau des Merveilles L'Ambre des Merveilles - Eau de parfum

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Hermes L’Ambre des Merveilles, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Hermes L’Ambre des Merveilles, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum L’Ambre des Merveilles marki Hermes. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu L’Ambre des Merveilles marki Hermes reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Hermes Elixir des Merveilles Hermes Eau des Merveilles Kenzo Kenzo Amour Serge Lutens Feminite du Bois Estée Lauder Sensuous Noir Estée Lauder Sensuous Fendi Fendi Theorema Laura Biagiotti Roma Christian Dior Dolce Vita Cartier Le Baiser Du Dragon Christian Dior Dune Thierry Mugler Angel Yves Saint Laurent Opium Tom Ford Sahara Noir Tom Ford Atelier d’Orient Plum Japonais Serge Lutens Fille en Aiguilles The Different Company Sublime Balkiss Christian Dior Dior Addict Diptyque Tam Dao