Marki » F-H » kwiatowo - drzewno - piżmowe « Grupy

Kelly Caleche Hermes dla kobiet

Kelly Caleche Hermes dla kobiet

Mam: 41 Miałem: 40 Chcę: 23 Ukochany zapach: 1

skórzany
Kelly Caleche Hermes dla kobiet Zdjęcia Kelly Caleche Hermes dla kobiet Zdjęcia Kelly Caleche Hermes dla kobiet Zdjęcia Kelly Caleche Hermes dla kobiet Zdjęcia Kelly Caleche Hermes dla kobiet Zdjęcia Kelly Caleche Hermes dla kobiet Zdjęcia Kelly Caleche Hermes dla kobiet Zdjęcia

Kelly Caleche marki Hermes to kwiatowo - drzewno - piżmowe perfumy dla kobiet. Kelly Caleche został wydany w 2007 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jean-Claude Ellena. Nutami głowy są konwalia, narcyz i grejpfrut; nutami serca są tuberoza, róża i mimoza; nutami bazy są skóra i irys. Ten zapach jest zwycięzcą nagrody FiFi Award Best National Advertising Campaign / Print 2008.

Konwalia Narcyz Grejpfrut

Tuberoza Róża Mimoza

Skóra Irys

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Kelly Caleche by Hermes.

Kelly Caleche Eau de Parfum
L for Women
Osmanthus Interdite

Kelly Caleche Recenzje Perfum

allie
allie

Konna przejażdżka w okolice angielskiego zamku wczesnojesiennym, rześkim porankiem. Bryczesy, skórzane oficerki, zamszowa torba, tytoń do fajki, trochę staroświeckiego pudru, kilka kropel alkoholu w piersiówce. To są moje skojarzenia z Kelly Caleche.

Zapach na początku jest trochę koloński, z od razu wyczuwalną zamszową nutą, która pozostaje już do końca. Potem pojawiają się nieco chłodne akordy irysowe. Gdy znikną, pozostaje już tylko miejsce na odrobinę cierpkiej słodyczy i skórę, skórę, skórę... Za pudrowo-zamszową bazę po prostu Kelly Caleche uwielbiam; nie znam innego zapachu, który tak realistycznie oddawałby aromat znoszonej zamszowej torebki z luksusowego domu mody, przesiąkniętej zapachem perfum kobiety, która ją nosi. To takie meta-perfumy, zapach-matrioszka. Uwielbiam je też za całkowitą nieobecność nut kwiatowych - to znaczy wiem, że kwiaty są na liście składników, ale na sobie ich zupełnie nie wyczuwam.

Mimo tych skojarzeń z damską torebką uważam, że Kelly Caleche mogłyby spokojnie zostać zaliczone do kategorii unisex. I myślę, że miałabym poważny problem z zachowaniem neutralności wobec mężczyzny pachnącego tymi perfumami.

A tak na marginesie: nie wiem jak to się dzieje, że Bottega Veneta ma tyle zwolenniczek, a Kelly Caleche tak niewiele, skoro to zapachy tak do siebie podobne.

marigold
marigold

To jedne z moich ulubionych perfum, niebanalne i oryginalne, z gatunku luksusowych. Myślę, że są odpowiednie dla zdecydowanych,ceniących oryginalność kobiet. Raczej nie dla romantyczek.
Na mojej skórze Kelly pachnie jak mieszanka cudownie miękkiej, delikatnej zamszowej skórki oraz aromatycznego siana. Żadnych kwiatowych nut nie wyczuwam.
Zapach jest ogoniasty, trwały, utrzymuje się na ubraniach nawet przez kilka dni. Uwielbiam czuć go po wyjęciu rzeczy z szafy, emanuje taką cudną, szlachetna, elegancką świeżością.
Zapach wzbudza emocje, kilkakrotnie byłam zaczepiana przez obce kobiety, które pytały, czym tak pięknie pachnę...

Opisuję edt, edp jest prawie taka sama, ale mam wrażenie, że wbrew logice ta ma lepsza projekcję, ale naprawdę różnica jest minimalna.

mamigora
mamigora

Pardon, ale dokonałam właśnie czynności 'wytnij- wklej'. Tą recenzją opatrzyłam uprzednio kelly caleche ale w wersji edp, której nie posiadam. Poprawiam się, choc doznania pozostają niezmienione.

To nie jest bizancjum ze złotym poblaskiem, to jest dziewicza, wydmowa plaża, szorstka drobinkami piasku, chłodna morską bryzą. Roślinki które ukochały sobie ten odludny ląd to dzikie róże, których łodygi są jak ciasno splecione rzemienie. Wyobraź sobie, że mieszkasz na tej plaży w skórzanym namiocie, śpisz w hamaku uplecionym z szorstkich traw. Jak jakaś zdesperowana syrena, która zrzuciła łuski i zapragnęła zostać człowiekiem, a dokładnie niezależną kobietą, która czerpie siły z natury.
Dla mnie to jest zapach odważnych, pewnych siebie kobiet, którym obcy jest blichtr, tony bizuterii i wyro z baldachimem. Tu prym wiedzie rozwiany włos i ogorzałe policzki, gorzki posmak w ustach, głowa pełna marzeń i wolność. Nazbyt surowy jak dla mnie, ale od czasu do czasu mam ochotę 'się nim powąchać'

chjena
chjena

Kelly Caleche to silna, zarumieniona, ale smukła kobieta, trochę niepogodzona z współczesnością, zamiast szklanych drapaczy chmur woli wbiegać na kolejne wzgórza, szukając swojej Babci Wierzby. Niby już nie wierzy w stare baśnie, ale jest w niej jakaś tęsknota za światem marzeń i wyobraźni, a nade wszystko ceni sobie jedność z naturą.

A potem wakacje się kończą i trzeba wrócić do metropolii, przed komputery, do tabelek i bezlitosnych wyzwań korporacji. Dyskretne perfumy przypominają Kelly co jej w duszy gra: ostry grejpfrut, delikatna róża, urocza mimoza i w pełni naturalna skóra. Zapach jest... oczywisty jak przyspieszony oddech po dużym wysiłku, słonawy jak krople potu spływające po czole w trakcie wspinaczki, zdrowo rumiany jak policzki wysportowanej kobiety, zdecydowany jak smagający zmęczone ciało wiatr. Ale to nie tak, że do garsonki i szpilek nie da się go nosić, jak każdy Hermes pasuje idealnie do wszelkich w pełni i tylko pół oficjalnych okazji.

Mam tylko to nieszczęście, że czasem cytrus z mimozą wwiercają mi się w nos tak intensywnie, jak odświeżacz pomieszczeń... Tłumaczę sobie to tym, że nie jestem Kelly, którą zwizualizowałam sobie tak dokładnie. Hermes wymaga konkretnego charakteru, w tym wypadku trafił niestety na ciepłe kluchy - co nie znaczy, że owe go nie doceniają. :)

gugusia
gugusia

Totalnie skórzany zapach dla kobiet sukcesu,które twardo stąpają po ziemi. Zwraca na pewno uwagę, nie pozostaje niezauważony. dość kontrowersyjny w odbiorze właśnie przez połącznie skóry, konwalii, mimozy i róży. posiadam wersję edt, tą mniej esencjonalną, ale za to również piekielnie trwałą. Zapach spokojnie siedzi na skórze 6-8 godzin.

Pozycja obowiązkowa do przetestowania!

Joanna_
Joanna_

To zapach sukcesu, pewności siebie. Jedny słowem można powiedzieć o nim: piękny. To szlachetne piękno. Czuć w nim mimozę, róże i skórę.

amanda
amanda

Zupełnie nie czuję skóry chociaż jest w nucie bazy. Dla mnie skóra jest totalnie zakamuflowana i niedostępna. Ale nic nie szkodzi bo to co wyczuwam jest w miarę delikatne , spokojne i harmonijne właśnie .. harmonijne .
Kojarzy mi się z elegancją , szykiem .
Kobietą , która ubrana w ten zapach emanuje ciepłem , kobiecością , spokojem i dobrym smakiem .

Izabela
Izabela

Starszy o rok brat Kelly Caleche L`Eau de Parfum. Przede wszystkim wyróżnia je flakon, ten bez kłódki, EDP z kłódeczką. Bardzo podobne zapachy.
Mega kobiecy, elegancki, uzależniający. Piękne, kwiatowe, różane, na końcu podszyte zamszem. Trwałość jak u Hermesa - na 5. Dla mnie tak pachnie elegancja. Jak piękna, nowa torebka z dobrej skóry. Działa jak aromaterapia.
Flakon przepiękny, tak samo jak zapach - stonowany, nie krzykliwy, a jednocześnie piękny.
Wszystko dopasowane, przemyślane. Zapach często na mnie komplementowany.
Mimo, że to woda toaletowa, jest bardzo, bardzo trwały.
Od tego zapachu zaczęła się moja przygoda z Hermesem. I cały czas się nasze uczucie rozwija.

szelki
szelki

Nizezwykła Kelly. Kompozycja przepięknie zbudowana, niepowtarzalna, wyrazista, nieoczywista! Ani zbyt kwiatowa, ani słodka, nic w niej gorzkiego czy kwaśnego, na pewno nie pudrowa - a jednak całość jest niczym miękki szal pełen barw (nie pstrokaty!), otulający, powiewający wokół, roztaczający swój czar :)

Bukiet róż i mimozy w kremie? I jeszcze miękka skóra, koniecznie wysokogatunkowa. Ten zapach przywodzi na myśl bardzo szykowną kobietę i otaczający ją luksus. Może zawrócić w głowie, dosłownie :) Uwielbiam go na ubraniach i skórze rąk, jednak na szyi chwilami mnie męczy. Trzeba lubić tak mocarne i bezkompromisowe towarzystwo. A jednak odstawiony na półkę woła o więcej.

Spróbować trzeba, koniecznie, ponieważ ten wyrób Hermesa to majstersztyk kompozycji. Suma składników nie ma tu znaczenia - powstaje nowa jakość, z którą trzeba się liczyć. Kremowy mocarz, uwodzicielski i szalenie uzależniający.

Trwałośc znakomita - zapach tygodniami trzyma się ubrań. A to tylko EDT! Edycji wody perfumowanej sama się boję ;)

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Hermes Kelly Caleche, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Hermes Kelly Caleche, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Kelly Caleche marki Hermes. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Kelly Caleche marki Hermes reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Cartier Le Baiser Du Dragon Hermes Eau des Merveilles Bottega Veneta Bottega Veneta Hermes Un Jardin Sur Le Nil Guerlain Shalimar Parfum Initial Hermes Kelly Caleche Eau de Parfum Lalique Perles De Lalique Gucci Gucci pour Homme Hermes Elixir des Merveilles Hermes L’Ambre des Merveilles Fendi Fendi Theorema Donna Karan Black Cashmere Chanel Chanel N°5 Eau Premiere Cartier La Panthere Yves Saint Laurent Cinema Prada Infusion d'Iris Guerlain Shalimar Chanel Cristalle Eau de Toilette Christian Dior Dune Yves Saint Laurent Opium