Marki » F-H » kwiatowe « Grupy

Jour d`Hermes Absolu Hermes dla kobiet

Jour d`Hermes Absolu Hermes dla kobiet

Mam: 19 Miałem: 4 Chcę: 15 Ukochany zapach: 1

Jour d`Hermes Absolu Hermes dla kobiet Filmy
Jour d`Hermes Absolu Hermes dla kobiet Zdjęcia Jour d`Hermes Absolu Hermes dla kobiet Zdjęcia Jour d`Hermes Absolu Hermes dla kobiet Zdjęcia Jour d`Hermes Absolu Hermes dla kobiet Zdjęcia Jour d`Hermes Absolu Hermes dla kobiet Zdjęcia Jour d`Hermes Absolu Hermes dla kobiet Zdjęcia

Jour d`Hermes Absolu marki Hermes to kwiatowe perfumy dla kobiet. Są to nowe perfumy, Jour d`Hermes Absolu został wydany w 2014 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jean-Claude Ellena. Nutami głowy są kwiat moreli i grejpfrut; nutami serca są gardenia, jaśmin wielkolistny i nuty kwiatowe; nutami bazy są nuty drzewne i mech dębowy.

Kwiat moreli Grejpfrut

Gardenia Jaśmin wielkolistny Nuty kwiatowe

Nuty drzewne mech dębowy

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Jour d`Hermes Absolu by Hermes.

Le Jardin de Monsieur Li

Jour d`Hermes Absolu Recenzje Perfum

seeandsmell
seeandsmell

Jour d'Hermes Absolu to zapach słoneczny i świetlisty, ale nie świeży i lekki. Jak dla mnie, ma ciepłe serce: o zapachu czarnej, aromatycznej herbaty z dodatkiem jaśminu, osłodzonej cukrem. Ale nie cukrem białym, jak w większości perfum, a cukrem brązowym. O zapachu herbaty popijanej o zachodzie słońca późnym latem, kiedy gasnące, ciemnopomarańczowe promienie słońca jeszcze ogrzewają, ale już nie grzeją. Wtedy, kiedy nasze nagie ramiona przybierają herbacianą barwę i stygną, jak herbata -- a pierwsze chłody każą nam narzucić na lnianą sukienkę na ramiączkach gruby, pleciony sweter.

Na początku czuję kwiat moreli i szczyptę startej drobno grejpfrutowej skórki, z tą charakterystyczną, chemiczną odrobinę goryczką. Potem tę cytrusową nutę przykrywa ciepły jaśmin i w tym właśnie momencie kompozycja nabiera dla mnie herbacianego charakteru. Baza jest delikatna, troszkę drzewna, czuć w niej mech -- ale nie zielony, wilgotny, tylko wytrawny i praktycznie suchy.

To zapach jeśli nie piękny, to na pewno urokliwy i wart poznania. Malowniczy. Ja jednak, ze zdziwieniem, nie odnalazłam się w jego towarzystwie. Nazwijmy to rozbieżnością charakterów.

mamigora
mamigora

Mam wrażenie, że grejpfrut mianował sie królem tej kompozycji i dzierży władzę absolutną przez cały dzień. Na poczatku gardziłam tym cytrusowym królem, wytykałam mu nachalność i brak skrupułów. W końcu dostrzegłam, że jego paziowie i damy dworu - kwiatki moreli, gardenie i mchy bardzo dobrze czują się pod jego władaniem, pokłaniają i wielbią bez hipokryzji. Widząc (wąchając) ten akt uwielbienia dla naczelnego cytrusa dałam się ostatecznie udobruchać.Stwierdziłam że właściwie wszystko ma tu swoje przemyslane miejsce, pierwszoplanowe, czy tez w cieniu.Protest ustał.
Nie jestem zaślepiona i bezgranicznie oddana temu królestwu, ale są dni, kiedy nosze go z nieukrywana przyjemnością. Jest bardzo przestrzenny i rześki, dodaje skrzydeł.

ALZ
ALZ

Niestety, ale moje oczekiwania w stosunku do Jour d`Hermes Absolu zderzyło się boleśnie z rzeczywistością. Oczekiwałam zapachu, co najmniej tak dobrego, o ile nie lepszego niż Jour d`Hermes, a skończyło się tylko bólem głowy.
Jour d`Hermes to dla mnie świeża, świetlista łąka (albo ogródek, jak kto woli) pełna kwiatów, ziół i polnych roślin. Łąka, która żyje, rozwija się i zmienia, a rośliny są we wszystkich fazach rozwoju. A Jour d`Absolu to już skoszona łąka z na pół uschniętym sianem, schnącym w pełnym słońcu. Część roślin i ziół jest jeszcze zielona z na pół zwiędniętymi kwiatami, które, odurzają mnie mdlącym, ale jeszcze bardzo intensywnym zapachem, jakby chciały udowodnić, że jeszcze żyją. Pozostała część natomiast jest już tak wyschnięta, że daje wrażenie suchej pylistości i duszności. Zapach całościowo odbieram, jako suchy, pylisty, mdlący i przytłaczający. Żałuję, ale z Jour d`Absolu się nie polubimy.

illy
illy

Zapach podobny jest do Jour d`Hermes można powiedzieć jak siostra I brat. Z tym że Jour d`H to chłopak a Absolu to zdecydowanie dziewczyna z bukietem miło I ciepło pachnących kwiatów choć nie brak jej świeżości. Jour d`H był dla mnie nie do przyjęcia przez to że jest jak dla mnie za mało kobiecy, na pograniczu z unisex. Za to Absolu to jest to. Idzie wiosna, lato a ja wiem że mam już zapach na ten sezon. No I flakon...piękny.

Jour d`Hermes Absolu by Hermes 3.61 out of 5 based on 40 ratings and 4 user reviews

Zakupowe okazje

Hermes Jour D'Hermes Absolu Eau De Parfum Refill 125ml 4.2oz
Hermes Jour D'Hermes Absolu Eau De Parfum Refill 125ml 4.2oz
Gift Set 1.6oz
130.00 USD
Hermes Jour D'Hermes Absolu Coffret Eau De Parfum Refillable Spray 50ml 1.6oz Eau De Parfum Miniature 7.5ml 0.25oz Body Lotion 30ml 1oz 3pcs
Eau De Parfum 2.87oz
151.00 USD
Hermes Jour D'Hermes Absolu Eau De Parfum Refillable Spray 85ml 2.87oz
Hermes Jour D'Hermes Absolu Eau De Parfum Refillable Spray 85ml 2.87oz
156.00 USD
156.00 USD
Hermes Jour d'Hermes Absolu - Eau de parfum

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Hermes Jour d`Hermes Absolu, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Hermes Jour d`Hermes Absolu, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Jour d`Hermes Absolu marki Hermes. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Jour d`Hermes Absolu marki Hermes reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Hermes Eau des Merveilles Hermes Jour d'Hermes Yves Rocher Rose Oud Narciso Rodriguez Narciso Chanel Coco Noir Prada Infusion d'Iris Cartier La Panthere Hermes Le Jardin de Monsieur Li The Different Company Sublime Balkiss Tom Ford Velvet Orchid Christian Dior Midnight Poison Hermes Un Jardin En Mediterranee Yves Saint Laurent Elle Guerlain Aqua Allegoria Mandarine Basilic Thierry Mugler Alien Eau Extraordinaire Yves Saint Laurent Belle d`Opium Hermes Un Jardin Sur Le Nil Estée Lauder Sensuous Noir Balenciaga Florabotanica Chanel Chance Eau de Toilette