Marki » F-H » kwiatowe « Grupy

Jour d`Hermes Absolu Hermes dla kobiet

Jour d`Hermes Absolu Hermes dla kobiet

Mam: 26 Miałem: 7 Chcę: 17 Ukochany zapach: 2

Jour d`Hermes Absolu Hermes dla kobiet Filmy
Jour d`Hermes Absolu Hermes dla kobiet Zdjęcia Jour d`Hermes Absolu Hermes dla kobiet Zdjęcia Jour d`Hermes Absolu Hermes dla kobiet Zdjęcia Jour d`Hermes Absolu Hermes dla kobiet Zdjęcia Jour d`Hermes Absolu Hermes dla kobiet Zdjęcia Jour d`Hermes Absolu Hermes dla kobiet Zdjęcia

Jour d`Hermes Absolu marki Hermes to kwiatowe perfumy dla kobiet. Są to nowe perfumy, Jour d`Hermes Absolu został wydany w 2014 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jean-Claude Ellena. Nutami głowy są kwiat moreli i grejpfrut; nutami serca są gardenia, jaśmin wielkolistny i nuty kwiatowe; nutami bazy są nuty drzewne i mech dębowy.

Kwiat moreli Grejpfrut

Gardenia Jaśmin wielkolistny Nuty kwiatowe

Nuty drzewne Mech dębowy

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Jour d`Hermes Absolu by Hermes.

Jour d`Hermes Absolu Recenzje Perfum

mia be
mia be

Dzisiaj pospałabym ciut dłużej
chcę dokończyć mój dziwny sen,
w którym układam górę z książek
na trawie zielonej, wśród drzew
i nagle na zielonym rowerze
przyjeżdża do mnie znajomy ktoś
i mówi, że ze mną chce przeczytać
tę jedną z miliona ksiąg...

Jour d`Hermes Absolu to dla mnie słodkie lenistwo jak w piosence Sennik zespołu Micromusic.

Uwielbiam je wąchać z flakonika, nawet jak pachnę czymś innym:). Jest to zapach, po który najczęściej sięgam ot tak, tylko, żeby na chwilę je poczuć.

Kojarzą mi się z trawą w sadzie, która jest nagrzana od słońca, wydeptana od chodzenia na boso, trawa jest taka "soczysta" ,kipi od zieloności, lekkiej duszności. Dookoła drzewa owocowe, przestrzeń, rozkwitające kwiaty na drzewach ( w kolorach bieli i rozmytego różu), a w tle jeszcze więcej i więcej kwiatów, ale ogrodowych. Na pewno całe naręcze tulipanów, takich porannych zroszonych. I tak to widzę - chodzę w południe na boso po nagrzanej i buchającej ciepłem trawie, i przyciskam do rozgrzanych nagich ramion bukiet zimnych tulipanów, takich zerwanych o świcie i wstawionych do chłodni, pachną lekko metalicznie. W drugim ręku trzymam kosz z aromatycznymi cytrusami, które 'chwilę przed' stały długo na słońcu, ich skórka jest nagrzana i wydziela gorzki zapach. Kiedy pocieram je dłonią, zostaje mi na palcach ostry i wytrawna woń limonek, pomarańczy, białych grapefruitów. Mrużę oczy, kiedy patrzę w błękitne niebo, kładę się na miękkiej trawie, nie muszę nic, czuję się swobodnie, beztrosko.
Upojona zapachem - ukołysana nutami świeżymi, dusznymi, słodko - kwiatowymi, gorzko - cytrusowymi, wszystko zmiksowane w harmonijną całość. Biorę książkę do ręki, czytam, zasypiam, nie muszę nic...

Trwałość i projekcja jak na Hermesa przystało:).
Zapach bardzo komplementogenny:)
Nigdy nie użyłabym tego zapachu do czerni - tylko biel lub pastele:)

kpnz
kpnz

Na początku czuć słodkie kwiaty zakwaszone cytrusami. Osobiście wizualizuję sobię specyficzny, kwaśny cytrus - tangerynę, która ma lekko egzotyczny zapach. Absolu jest odrobinę słodki, i wyraźnie kwaśny. Potem do głosu dochodzi miód, a raczej kwiaty miodne. To pyłek z dzikich łąkowych kwiatów, wydzielających miodowo-ziołowy aromat. W takiej postaci już zostaje do końca. Bardzo słoneczny, ale też wytrawny i dostojny zapach, w eleganckim tonie. Nie moje klimaty, ale doceniam. Wersja klasyczna zbyt wytrawna wg mnie.

Lakebutler
Lakebutler

Kończę już swoje 85 ml. Chcę wykończyć i ustąpić miejsca nowym pozycjom. I w upalne dni niekoniecznie mi ten zapach pasuje...

Ale ogólnie mam do tego zapachu ogromny szacunek, bardzo lubię ale nie planuje ponownego zakupu.
Nabyłam je w ciemno lubiąc klasyczny Jour ale byłam nieco zawiedziona, bo jakoś tak sobie ubzdurałam, że słowo Absolu gwarantuje większą trwałość i intensywność. A na mojej skórze wiele zapachów szybko znika, i tak ten zapach gdzieś tam w ciągu dnia znika i wcale nie jest intensywniejszy od klasyka.

Sam zapach jest mocno wytrawny. Nie umiem opisać go inaczej niż tak, może dlatego, że 80% moich zbiorów zawsze to były słodkie pozycje, a nagle zapragnęłam czegoś poważnego, dobrego na oficjalne spotkania itp, czegoś bez grama ulepu.
Na mojej półce był to istny ewenement, który najlepiej lubię jesienią lub gdy mam potrzebę być poważnie odbierana w miejsce które muszę się udać.

Ja nie czuje tu stricte grejpfruta, czuję cytrusy ale najbardziej czuję tu szampańską wytrawność. Cytrusy przełamane goryczką, a gdzieś tam pojawia się ta wspomniana "słoneczność" zapachu. Gdy go czuję mam przed oczami kobietę po kąpieli, nabalsamowaną, ogarniętą od której bije taka wytrawna świeżość po użyciu luksusowych kosmetyków.

Mimo, że byłam fanką słodkości bardzo bardzo chciałam ten zapach i praktycznie cały czas bardzo go lubię i doceniam.
Jeśli chodzi o towarzystwo widzę opinie skrajne Love it-hate it.
Dodam jeszcze, ze szukałam poważnego zapachu i rozważałam jeszcze Idylle Guerlain i gdzieś bym powiedziała, że to zbliżona półka zapachowa.

Na mojej skórze niestety bliskoskórny i w ciągu dnia znika.
Na plus też to, że nigdy nie poczułam go na innych osobach co jest dla mnie ważne bo nie lubię masowych zapachów. Na wielu forach, portalach czytałam raczej negatywne opinie i to był dla mnie znak, ze to zapach dla mnie, podobnie jak przed laty było z Omnią-nie lubiany zapach i mogłam być spokojni, nigdy na nikim go nie poczułam, był to mój signature scent i otoczenie nie miało pojęcia czym pachnę.

seeandsmell
seeandsmell

Jour d'Hermes Absolu to zapach słoneczny i świetlisty, ale nie świeży i lekki. Jak dla mnie, ma ciepłe serce: o zapachu czarnej, aromatycznej herbaty z dodatkiem jaśminu, osłodzonej cukrem. Ale nie cukrem białym, jak w większości perfum, a cukrem brązowym. O zapachu herbaty popijanej o zachodzie słońca późnym latem, kiedy gasnące, ciemnopomarańczowe promienie słońca jeszcze ogrzewają, ale już nie grzeją. Wtedy, kiedy nasze nagie ramiona przybierają herbacianą barwę i stygną, jak herbata -- a pierwsze chłody każą nam narzucić na lnianą sukienkę na ramiączkach gruby, pleciony sweter.

Na początku czuję kwiat moreli i szczyptę startej drobno grejpfrutowej skórki, z tą charakterystyczną, chemiczną odrobinę goryczką. Potem tę cytrusową nutę przykrywa ciepły jaśmin i w tym właśnie momencie kompozycja nabiera dla mnie herbacianego charakteru. Baza jest delikatna, troszkę drzewna, czuć w niej mech -- ale nie zielony, wilgotny, tylko wytrawny i praktycznie suchy.

To zapach jeśli nie piękny, to na pewno urokliwy i wart poznania. Malowniczy. Ja jednak, ze zdziwieniem, nie odnalazłam się w jego towarzystwie. Nazwijmy to rozbieżnością charakterów.

mamigora
mamigora

Mam wrażenie, że grejpfrut mianował sie królem tej kompozycji i dzierży władzę absolutną przez cały dzień. Na poczatku gardziłam tym cytrusowym królem, wytykałam mu nachalność i brak skrupułów. W końcu dostrzegłam, że jego paziowie i damy dworu - kwiatki moreli, gardenie i mchy bardzo dobrze czują się pod jego władaniem, pokłaniają i wielbią bez hipokryzji. Widząc (wąchając) ten akt uwielbienia dla naczelnego cytrusa dałam się ostatecznie udobruchać.Stwierdziłam że właściwie wszystko ma tu swoje przemyslane miejsce, pierwszoplanowe, czy tez w cieniu.Protest ustał.
Nie jestem zaślepiona i bezgranicznie oddana temu królestwu, ale są dni, kiedy nosze go z nieukrywana przyjemnością. Jest bardzo przestrzenny i rześki, dodaje skrzydeł.

ALZ
ALZ

Niestety, ale moje oczekiwania w stosunku do Jour d`Hermes Absolu zderzyło się boleśnie z rzeczywistością. Oczekiwałam zapachu, co najmniej tak dobrego, o ile nie lepszego niż Jour d`Hermes, a skończyło się tylko bólem głowy.
Jour d`Hermes to dla mnie świeża, świetlista łąka (albo ogródek, jak kto woli) pełna kwiatów, ziół i polnych roślin. Łąka, która żyje, rozwija się i zmienia, a rośliny są we wszystkich fazach rozwoju. A Jour d`Absolu to już skoszona łąka z na pół uschniętym sianem, schnącym w pełnym słońcu. Część roślin i ziół jest jeszcze zielona z na pół zwiędniętymi kwiatami, które, odurzają mnie mdlącym, ale jeszcze bardzo intensywnym zapachem, jakby chciały udowodnić, że jeszcze żyją. Pozostała część natomiast jest już tak wyschnięta, że daje wrażenie suchej pylistości i duszności. Zapach całościowo odbieram, jako suchy, pylisty, mdlący i przytłaczający. Żałuję, ale z Jour d`Absolu się nie polubimy.

illy
illy

Zapach podobny jest do Jour d`Hermes można powiedzieć jak siostra I brat. Z tym że Jour d`H to chłopak a Absolu to zdecydowanie dziewczyna z bukietem miło I ciepło pachnących kwiatów choć nie brak jej świeżości. Jour d`H był dla mnie nie do przyjęcia przez to że jest jak dla mnie za mało kobiecy, na pograniczu z unisex. Za to Absolu to jest to. Idzie wiosna, lato a ja wiem że mam już zapach na ten sezon. No I flakon...piękny.

Zakupowe okazje

Jour D'hermes Absolu by Hermes Eau de Parfum Spray Refillable 1.7 oz for Women
Jour D'hermes Absolu by Hermes Eau de Parfum Spray Refillable 1.7 oz for Women
Gift Set 9oz
75.89 USD
Herm s Jour d'Hermes Absolu Gift Set I. Eau De Parfum 2,9 oz Body Milk 1 oz Eau De Parfum 0,25 oz
Eau De Parfum 1oz
Herm s Jour d'Hermes Absolu Eau De Parfum for women 2.9 oz Refillable
Herm s Jour d'Hermes Absolu Eau De Parfum for women 2.9 oz Refillable
Eau De Parfum 2.8oz
92.99 USD
Jour D'hermes Absolu by Hermes Eau de Parfum Spray Refillable 2.8 oz Tester for Women
Eau De Parfum 1.6oz
Hermes Jour D'Hermes Absolu Eau De Parfum Refill 125ml 4.2oz
Hermes Jour D'Hermes Absolu Eau De Parfum Refill 125ml 4.2oz
Gift Set 1.6oz
133.50 USD
Hermes Jour D'Hermes Absolu Coffret Eau De Parfum Refillable Spray 50ml 1.6oz Eau De Parfum Miniature 7.5ml 0.25oz Body Lotion 30ml 1oz 3pcs
160.00 USD
160.00 USD
Eau De Parfum 2.87oz
172.50 USD
Hermes Jour D'Hermes Absolu Eau De Parfum Refillable Spray 85ml 2.87oz
Hermes Jour D'Hermes Absolu Eau De Parfum Refillable Spray 85ml 2.87oz

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Hermes Jour d`Hermes Absolu, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Hermes Jour d`Hermes Absolu, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Jour d`Hermes Absolu marki Hermes. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Jour d`Hermes Absolu marki Hermes reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Hermes Eau des Merveilles Hermes Jour d'Hermes Cartier La Panthere Chanel Coco Noir Yves Saint Laurent Elle Narciso Rodriguez Narciso Yves Rocher Rose Oud L`Artisan Parfumeur La Chasse aux Papillons The Different Company Sublime Balkiss Etat Libre d`Orange Tilda Swinton Like This Hermes Un Jardin Sur Le Nil Tom Ford Velvet Orchid Guerlain Aqua Allegoria Mandarine Basilic Lacoste Lacoste Pour Femme Christian Dior Midnight Poison Prada Infusion d'Iris Balenciaga Florabotanica Agent Provocateur L'Agent Thierry Mugler Womanity Lalique Living Lalique