Marki » F-H » orientalno - przyprawowe « Grupy

Hermessence Ambre Narguile Hermes dla kobiet i mężczyzn

Hermessence Ambre Narguile Hermes dla kobiet i mężczyzn

miodowy
cynamonowy
Hermessence Ambre Narguile Hermes dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Hermessence Ambre Narguile Hermes dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Hermessence Ambre Narguile marki Hermes to orientalno - przyprawowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Hermessence Ambre Narguile został wydany w 2004 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jean-Claude Ellena. Perfumy zawierają takie składniki, jak miód, benzoes, labdanum, piżmo, wanilia, karmel, fasolka tonka, sezam, cynamon, rum, kumaryna i biała orchidea.

Miód Benzoes Labdanum Piżmo Wanilia Karmel Fasolka tonka Sezam Cynamon Rum Kumaryna Biała orchidea

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Hermessence Ambre Narguile by Hermes.

Dolcelisir
Helium [2He]
Ambre Sublime
Oajan
Ambre

Hermessence Ambre Narguile Recenzje Perfum

Szozda
Szozda

Zapach upojny i pachnie połowicznie tym co ma w nazwie. Nargilą. Kto palił tytoń jabłkowy podczas egzotycznych wakacji, lub chociaż wąchał ten wie.
Cudowna kompozycja. Cena wysoka i niedostępny w Polsce niestety.

Arsenicum
Arsenicum

Nigdy nie byłem przekonany do Elleny, dlatego też nie recenzowałem jego pachnideł. Chyba dorosłem i nabrałem olfaktorycznego obycia - Ellena, stoi w jednym rzędzie z Duchaufourem, Giacobetti, czy Ropionem. Innymi słowy, Ellena zostaje jednym z moich czterech ulubieńców, a ta recenzja jest nowym początkiem - od dziś poszukuje dzieł właśnie tego perfumiarza, mam nadzieję, że się nie rozczaruje. Rozpoczynam z grubej rury - od niekwestionowanego arcydzieła, przy tym niebywale pięknego, bo jak wiadomo, pachnące dzieła sztuki niejednokrotnie pachną... dziwnie i często nie nadają się do użytku, lub ich użytkowanie jest ściśle ograniczone.
Testowanie Ambre Narguile to prawdziwa przyjemność, zwłaszcza zimą. Ten wspaniale skomponowany zapach wzbudza ogromne zainteresowanie otoczenia i otwiera wór z komplementami. Odnajdziemy tutaj najbardziej lubiane składniki, w najlepszej aranżacji. Cynamon, miód, odrobina tytoniu, pomarańcze i jabłka. Bardzo apetyczny zapach, który kojarzy mi się ze znakomitą szarlotką mojej mamy (jakby co, to zapraszam :D) i słodkimi pomarańczami. Do tego solidna garść cynamonu i innych, słodkich przypraw, a wszystko to w miodowej otoczce. Muszę przyznać, że tutejszy miód należy do najlepszych, jakie wąchałem - zero złych skojarzeń, jest tak, ja być powinno. Myślę, że nie popełnię żadnej gafy, jeśli napiszę, że w pewnej fazie, Ambre Narguile pachną herbatą posłodzoną miodem. Mam wrażenie, że są tu też goździki – eugenol.
Jeśli jesteście amatorami niebanalnej słodyczy i przypraw w deserowym wydaniu, to musicie sięgnąć po te perfumy. Arcydzieło pod każdym kątem, czekam na więcej, liczę na kolejne dzieła sztuki w niebywale trudnej do zdobycia linii Hermessence. Mam nadzieję, że to nie jest ostatnia recenzja zapachu z tej serii...
Znakomita projekcja przez pierwsze trzy godziny, po tym czasie zapach przysiada, a po sześciu godzinach znika. Parametry nie porywają, ale można sobie pozwolić na obfitszą aplikacje, te perfumy działają cuda w dużym stężeniu - przekonacie się [zwłaszcza mężczyźni – Ambre Narguile bardzo podobają się kobietĄ...:D].

A_november
A_november

Słodkie, smakowite, gęste perfumy. Miód, wanilia, karmel.. wydawać by się mogło że będą aż lepkie i kleiste, że słodycz zminimalizuje ich możliwość bycia eleganckimi czy zmysłowymi. A jednak! to zapach w którym czuć klasę, może to i szarlotka ale podana w Hiltonie ;)
Najbardziej czuć cynamon zmieszany z karmelem, ale dla mnie zapach nie jest prostym odwzorowaniem aromatu ciasta czy cukierków. Byłam pewna że zapach zawiera w składnikach ambrę. Widocznie ich miks daje taki efekt.
Tytoń? Nie czuję. Orchidei też nie ma, a jeśli jest to nie tak intensywna jaka potrafi być, a już na pewno nie dusząca.
Buteleczka piękna w swej prostocie, całe opakowanie z woreczkiem i jaskrawym pudełkiem urzeka swym minimalizmem :)
Trwałość - jak to u Hermesa. U mnie na skórze cały dzień. Na ubraniach - kilka dni.

Izabela
Izabela

Obecnie testowałam te perfumy po raz drugi i postanowiłam napisać recenzję od nowa. Inaczej je czuję, może to kwestia pory roku?
Zapach jest bezsprzecznie słodki, w stylu gourmand.
Pierwsze zaciągnięcie się zapachem i przed oczami staje mi puszka pełna masy krówkowej do ciast. Masa toffi wymieszana starannie z benzoesem i wanilią. Tworzy to bardzo spójny, gęsty, jadalny aromat.
Jednakże po "przewietrzeniu się" zapachu do tej krówkowej masy dołączają prażone ziarna sezamu, które przeistaczają krówkę w sezamki.
W tle majaczy się rumowy aromat.
Ambry nie stwierdzono, są sezamki z rumem. Smacznego i na zdrowie :)

marta34
marta34

Nie umiem poetycko pisać na temat perfum albi mi się podobają albo nie. Ten pachnie szarlotką ale nie banalnym zapachem ciasta tylko wyrafinowanym , bogatym zapachem przypominającym te klimaty! Piękny , trwały, wzbudzający zachwyt otoczenia...polecam bo to cudownie skomponowany zapach:)

blueberry
blueberry

Spodziewałam się "ambrowego" zapachu na słodko-przyprawowo, a dostałam... szarlotkę. W przeciwieństwie do Lady Mitsouko (której dziękuję za próbkę), nie wyczuwam tu wcale tytoniu, dla mnie tak właśnie pachnie świeżutka, jeszcze ciepła, krucha tarta jabłkowa, albo nawet lepiej - ciastko francuskie z musem jabłkowym, z mnóstwem cynamonu i pysznym waniliowo-rumowym kremem. Skojarzenie to czyni AN zapachem dla ciastolubnych łasuchów - czyli teoretycznie dla mnie. Problem w tym, że samym aromatem nie da się nasycić, zatem naprawdę istnieje duże ryzyko nieplanowanej, acz wymuszonej, bo jakby zaprogramowanej wizyty w cukierni, w dniu, kiedy nosimy te perfumy. No nie wiem czy to jest dobry pomysł i czy ja chcę dać się tak wodzić na pokuszenie, i to za nos właśnie. Zapach jest trochę monotonny w tej urokliwej słodyczy - chciałoby się jakiegoś przełamania, a może nawet przegięcia, żeby nadać mu jakiegoś wyrazu i szczypty intrygi, zwłaszcza że trwa on w tej monotonii i ciasteczkowej oczywistości bardzo długo na skórze, a jeszcze dłużej na ubraniach, całkiem nieźle z nich projektując. Smakowitość gourmand, naprawdę przyjemna i apetyczna, z wyśmienitych składników ukręcona, ale całej blaszki (flaszki;)) na razie nie potrzebuję.

Lady Mitsouko
Lady Mitsouko

Ja czuję tu przede wszystkim tytoń i ostry, wiercący w nosie, gorzki cynamon. Wszystko na miękkim podbiciu z miodu.
Dla mnie Ambre Narguile pachnie raczej męsko, jak angielski klub dżentelmenów: skórzane fotele i zamorski tytoń o orientalnej woni :)
Wiem, że wiele osób kojarzy je z szarlotką (!) i rzeczywiście, jakaś taka jabłkowa nuta daje się wyczuć, ale miom zdaniem to raczej tytoń jabłkowy do shishy :)
Trwałość ma skórze dobra, na odzieży zabójcza! Tydzień temu schowałam do szafy sweter pachnący Ambre Narguile, dziś cała półka pachnie jak garderoba palacza... ;)
Jestem na tak, czuć w tym zapachu doskonałą jakość naturalnych składników, warto zainwestować. Musi być ciekawy na mężczyźnie.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Hermes Hermessence Ambre Narguile, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Hermes Hermessence Ambre Narguile, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Hermessence Ambre Narguile marki Hermes. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Hermessence Ambre Narguile marki Hermes reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Tom Ford Tobacco Vanille Serge Lutens Fille en Aiguilles Yves Saint Laurent Nu Serge Lutens Chergui L`Artisan Parfumeur Tea for Two Serge Lutens Ambre Sultan Cartier Le Baiser Du Dragon Donna Karan Black Cashmere Frapin 1270 Kenzo Kenzo Jungle le Tigre Lubin Idole Thierry Mugler A*Men Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Avignon Gucci Gucci pour Homme Fendi Fendi Theorema Comme des Garcons Black Olivier Durbano Cristal de Roche (Rock Crystal) Lubin Akkad Lubin Idole Eau de Parfum Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka