Marki » F-H » skórzane « Grupy

Eau D`Hermes Hermes dla kobiet i mężczyzn

Eau D`Hermes Hermes dla kobiet i mężczyzn

skórzany
Eau D`Hermes Hermes dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Eau D`Hermes Hermes dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Eau D`Hermes Hermes dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Eau D`Hermes marki Hermes to skórzane perfumy dla kobiet i mężczyzn. Eau D`Hermes został wydany w 1951 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Edmond Roudnitska. Nutami głowy są cynamon, lawenda, bergamotka, koniczyna i kardamon; nutami serca są fasolka tonka, wanilia, jaśmin i geranium bourbon; nutami bazy są brzoza, skóra, drzewo sandałowe, fasolka tonka i cedr.

Cynamon Lawenda Bergamotka Koniczyna Kardamon

Fasolka tonka Wanilia Jaśmin Geranium bourbon

Brzoza Skóra Drzewo sandałowe Fasolka tonka Cedr

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Eau D`Hermes by Hermes.

Eau D`Hermes Recenzje Perfum

Savanoja
Savanoja

Na mnie jest to "skóra dla cierpliwych" ;) Długo muszę na nią czekać, ale rzeczywiście pojawia się na zmianę z brzozą. Zauważyłam, że ten efekt skórzany występuje dopiero po wygaśnięciu kardamonu (moim zdaniem głównego bohatera).
To bardzo zmienne, zaskakujące perfumy, faktycznie świetny unisex. Otwiera się ostrą lawendową nutą w kolońskim stylu. Tuż za lawendą wkracza kardamon i bergamota oraz świdrujące geranium. Lawenda cichnie szybko, natomiast pojawia się cynamon. Na tym etapie co i rusz wyczuwam coś innego, ale głównie kardamon z cynamonem. Kompozycja zaczyna delikatnie się wysładzać i wtedy pojawia się brzoza z efektem skórzanym. To łagodna skórka, elegancka, z klasą. I w tej skórzanej postaci kreacja trwa bardzo długo. Na tym etapie to zapach prawdziwego gentlelmana lub szykownej ale lekko ekstrawaganckiej kobiety.
Dodam jeszcze, że aż trudno uwierzyć, że kompozycja ta ma już 55 lat!
Trwałość na mojej skórze całodniowa przy dyskretnej projekcji.

amanda
amanda

Psikam i psikam i czekam na tę skórę,może inaczej ją odbieram?. Ale nie,jest,pojawiła się dość ostra lecz podszyta miękkimi aromatycznymi przyprawami.
I to poszycie z przypraw bardzo mi się podoba,bo skóra chociaż jest nadal skórą ostrą ,bezkompromisową to jednak ma bardzo przyjazną cynamonowo kardamonowo tonkową otoczkę.

vertigo
vertigo

Eau d'Hermes jest intensywnie skórzany. To skóra z rodzaju tych niełagodnych i nieładnych. Nieokrzesana i dość brutalna. Doprawiona wyraźnym geranium i bukietem ziół i suchej trawy.
Zapach aż zbyt naturalny.
Ma jesienny, nostalgiczny charakter.

Arttemiss
Arttemiss

Kameleon à la bourgeois

Jeżeli wytrzyma się pierwsze pięć minut dalej będzie już tylko wspaniale. Początek byłby bergamotką z lawendą w stylu angielskiego Gentlemana, gdyby nie to, że do wspomnianego gościa już po chwili przyplątał się cynamon przez wielkie C i z Gentlemana zrobił nam się Monsieur: typ przewrotny, ekstrawertyczny i nad wyraz szykowny. Doprawiony kardamonem, za to kompletnie wyzbyty koniczyny. Z nut środkowych obsypany geranium i tonką, ale gdy wrzuci na siebie bazę perfum, to pokaże nam Eau d`Hermès w całej swej okazałości. Pokaże się bowiem brzoza, piękna, nostalgiczna, z ducha rosyjska i może jest coś z tą rosyjskością na rzeczy, w czasach rewolucji październikowej bowiem spora część arystokracji rosyjskiej osiedliła się w Paryżu. Pokaże się też skóra o zapachu nowego siodła lub ogłowia, nawiązująca wprost do historii i tradycji marki, adekwatna bardziej dla Monsieura niż dla Pana Jana z kraju Warty. Pokaże się też sandałowiec, dając perfumom głębię, ciepło i swego rodzaju drzewną słodycz... To tak z grubsza...

A teraz, wszystko to, co zostało napisane powyżej należy potraktować jako bzdury i wyrzucić do kosza, ponieważ nie można poprawnie opisać Eau d`Hermès, bo nie istnieje coś takiego jak JEDEN Eau d`Hermès. Zamiast perfum mamy kameleona, Monsieura, który przewrotnym elegantem będąc potrafi zmieniać garderobę częściej niż Ludwik XIV koszule! Nuty wcale nie znikają, nawet te głowy i diabli wiedzą kiedy i jak na powrót się objawią oraz w jakim towarzystwie. Zapach bowiem niesamowicie wibruje, przy czym wibracja ta nie polega na znikaniu i pojawianiu się samego zapachu (jak niektóre perfumy potrafią), ale na nieustannych przemianach. Nuta pojawia się, zapach robi się ciepły, nagle pstryk - i jest prawie sama skóra, znowu pstryk - jest rosyjska brzoza z sandałowcem - wolta - wiercące w nosie geranium - zmiana - kopiasta łyżka cynamonu, którego dawno nie powinno już tu być - dalej kardamon i aldehydy? przecież to niemożliwe! I tak w kółko.

Eau d`Hermès to Monsieur piękny i elegancki, taki bourgeois z dobrej dzielnicy, w świetnym garniturze z czarno-białej, vintageowej widokówki z Paryża. Ale z drugiej strony jest też w tych perfumach coś bardzo nowoczesnego, industrialnego jak surowy beton we wnętrzach, może przez chłód i dystans... Ale i to nie jest prawdą, bo jest i jakaś nostalgia, może przez brzozy, może przez cynamon z sandałowcem? Reasumując: bogate życie wewnętrzne ma hermèsowy Monsieur.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Hermes Eau D`Hermes, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Hermes Eau D`Hermes, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Eau D`Hermes marki Hermes. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Eau D`Hermes marki Hermes reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Guerlain Shalimar Giorgio Armani Armani Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum Chanel Les Exclusifs de Chanel Sycomore Yves Saint Laurent Nu Guerlain Coriolan Gucci Envy Profumum Roma Battito d`Ali Lanvin Arpege Gres Cabotine Paloma Picasso Paloma Picasso Hermes Elixir des Merveilles Bentley Bentley for Men Intense Valentino Vendetta Uomo Puredistance M Bottega Veneta Bottega Veneta Pour Homme Molinard Habanita Etat Libre d`Orange Fat Electrician Guerlain Encens Mythique D'Orient Gres Cabaret