Marki » F-H » kwiatowo - aldehydowe « Grupy

Caleche Hermes dla kobiet

aldehydowy
Caleche Hermes dla kobiet Zdjęcia Caleche Hermes dla kobiet Zdjęcia Caleche Hermes dla kobiet Zdjęcia Caleche Hermes dla kobiet Zdjęcia Caleche Hermes dla kobiet Zdjęcia

Caleche marki Hermes to kwiatowo - aldehydowe perfumy dla kobiet. Caleche został wydany w 1961 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Guy Robert. Nutami głowy są aldehydy, cyprys, kwiat pomarańczy, mandarynka, neroli, bergamotka i cytryna; nutami serca są irys, gardenia, jaśmin, ylang-ylang, konwalia i róża; nutami bazy są drzewo sandałowe, fasolka tonka, ambra, piżmo, mech dębowy, wetyweria i cedr.

Aldehydy Cyprys Kwiat pomarańczy Mandarynka Neroli Bergamotka Cytryna

Irys Gardenia Jaśmin Ylang-ylang Konwalia Róża

Drzewo sandałowe Fasolka tonka Ambra Piżmo Mech dębowy Wetyweria Cedr

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Caleche by Hermes.

Madame Rochas
Amouage Gold pour Femme
Nostalgie

Caleche Recenzje Perfum

Betinka66
Betinka66

Cudny!, do niczego go nie porownuje, bo jest bardzo specjalny sam w sobie!!! Piekny..., i nie wazne, co nosisz, czy na miare skojony czarno-bialy zakiet, czy jeansy, wazne jak "to" nosisz, jezeli z klasa, to jest to tez zapach dla Ciebie, zapach dla kobiety z charakterem i z charyzma, dla kobiety raczej dojrzalej, wiedzacej czego chce, wolnej, niezaleznej i majacej w glebokim powazaniu (z calym respektem;-), to, czym tak dziwnie?:-) pachnie. Tak pachnie, bo Jej sie wlasnie tak podoba!!! Kropka.
P.S. Nie czuje w Caleche zadnych typowo meskich akcentow, dla mnie jest to zapach jak najbardziej kobiecy!

Nan
Nan

W pierwszej fazie uderza podobieństwo do First van Cleef & Arpels. Aldehydy są tu łagodniejsze niż w First, niemniej na tym etapie mogłabym te zapachy ze sobą pomylić. Są mydełkowate, jak to aldehydy mają w zwyczaju, pachną rześko i mocno projektują. Z czasem ulatniają się całkowicie (z First moim zdaniem nie) i wychodzi słodkawe serce zapachu, które nasuwa mi skojarzenia z rozwodnioną Maroussią. Nie wiem który składnik odpowiada za ten efekt, być może ylang. Ta faza perfum jest bardzo przyjemna i trwa najdłużej, właściwie prawie do końca, powoli cichnąc na skórze.

Zapach wspaniale się rozwija, przez wiele godzin, nie będąc przy tym natarczywym. Moim zdaniem świetnie nadaje się na oficjalne okazje. Projekcja jest umiarkowana, ale wyczuwalna przez otoczenie w formie dyskretnego woalu zapachu. Nie ma obaw, że będziemy ciągnąć za sobą potężną chmurę aldehydów.

Pachnidło eleganckie jak diabli, klasyczne, ale nie tak nieprzystępne i ciężkie (zaliczyłabym je raczej do lżejszych, oczywiście jako zwolenniczka witydżu) jak wiele innych z tego nurtu, zapatrzonego, co tu ukrywać, w Chanel No. 5. Są moim zdaniem dobrym obiektem do testów dla nowicjuszy aldehydowo-vintageowych. Można się tu z tym składnikiem oswoić, nie narażając się na wstrząsy, jakie może łatwo zafundować np. White Linen, Arpege albo wspomniana No. 5, szczególnie w wersji EDT.

perfumeholic88
perfumeholic88

Krótkie jasne włosy w stylu bob to jej ulubiona fryzura. Idealnie skrojony biało czarny żakiet od Chanel i spódnica przed kolana oraz czarne szpilki,na szyji sznur pereł, a w ręku Birkinka. Ta kobieta ma klasę, styl i jest perfekcjonistką. Jest spełniona zarówno zawodowo jak i w życiu prywatnym, choć wielu mówi, że ma niełatwy charakter i starannie dobiera grono najbliższych przyjaciół. Od lat nosi Caleche, bo to jej druga skóra. Tak dla mnie pachnie Anna Wintour, kobieta, która mogłaby być twarzą tego zapachu.
Aldehydy z pudrowym irysem, wetiwerią i ylang ylang tworzą kompozycję, którą jest odrobinę męska, mydlana przypomina mi nawet klasyczną Piątkę i z pewnością młode pokolenie go nie zrozumie, odrzuci. Tymczasem to zapach kobiety sukcesu, która może i ma swoje dziwactwa, ale zawsze jest sobą, niczego nie udaje, jest bardzo pewna siebie co często uznawane jest za arogancję. Nie wyobrażam sobie nosić Caleche do jeansów i koszulki, bo wyglądałoby to conajmniej dziwnie. Ten zapach potrzebuje oprawy i klasycznego eleganckiego stroju na codzień.

feelhot
feelhot

Bardzo interesujący zapach, chociaż w odbiorze bardzo dziwny. Testując z testera zabijała mnie ostrość irysa i dusiło ylang-ylang, którego nie jestem wielbicielem. Czułem, że to nie dla mnie, za silne, za ostre-no cóż-kobiece:P I jeszcze ta róża-nie:( Bardzo słabo czułem cytrusy, które tu były wytłumione, ale silnie zyskiwał jasmin i moja ulubiona konwalia. I stało się, przy zakupach gdzieś, kiedys dostałem próbkę Caleche-taką maleńką,podróżowała ze mną. Potem siedziała kilka lat w jednym mieszkaniu przy książkach, a ja zupełnie gdzie indziej, w innym kraju. I raz tak będąc tu czy tam, z ciekawości stwierdziłem, że muszę ta próbkę wypróbować na sobie, wiem, że nie moje, ale chcę zobaczyć jak to będzie na skórze. I lekkie dotknięcie. Ambra, bursztyn robi swoje. Zapach silny, ale coś mający w sobie, ciągnący za nos. I za chwilę, za jakąś godzinę, czuję że chcę go więcej, że mnie ciągnie do siebie. Nie był tak odurzający jak Rocabar, był zupełnie taki jak ze starej dobrej francuskiej szkoły perfum, jeszcze te z irysami i jaśminami. I co? I znowu używam, na szyi za uchem, na przegubie ręki. I ten zapach-po prostu mnie wciąga-i co z tego że miał być damski? Wciąga, jest ostry ale niesamowity, jest ciekawy, jest zupełnie nie mój ale podoba mi się-i kocham Caleche:)
ps. I co ciekawe- zapach zostaje na skórze i mogę się nim cieszyć cały dzień! niektóre zapachy stworzone są specjalnie dla mnie:)

Piękne, aldehydowe mydełko – trochę kwiatów, głównie wytrawna róża i irys, w tle cierpka nuta mchu dębowego. Szkoda, że ulotnił się ze mnie w mgnieniu oka.

EJo
EJo

Drzewno-zielony, esencjonalny, cyprysowy początek kieruje Caleche w stronę zapachów skierowanych do męskiej części populacji ;) - nawet mnie skłonił do takiej refleksji, a ekstremalne zapachowe doznania nie są mi obce. W początkowych nutach cyprys zdecydowanie przyćmiewa inne nuty, łączy się z neroli i bergamotką dając owo niesamowite pierwsze uderzenie. To, co najbardziej mnie w Caleche zafascynowało wynika z zupełnego przeistoczenia się zapachu w nutach późniejszych - z ostrego, bijącego wręcz swą męskością killera zmienia się w łagodniejącą woń białych kwiatów z dodatkiem odrobiny słodkiego ylang-ylang. Nie wyczuwam róży ani irysa. Cyprys zostaje uładzony, niknie jego pazur, choć stale pobrzmiewa w tle aż do samej bazy zapachu, która jest drzewno - słodka, przepiękna. Doskonale zbilansowane nutu ambry, drzewa sandałowego, cedru, mchu dębowego z dodatkiem fasoli tonka sprawiają, iż za każdym razem nie mogę doczekać się tej końcówki.
W Caleche czuję las, wilgotnawy i chłodny z początku, później coraz bardziej przytulny. Zapach charakterystyczny, nie do pomylenia z jakimkolwiek innym. Przestrzenny, upajający i chyba niezrozumiały dla współczesnych. Osobiście rozstaję się z nim i wracam - i tak od dobrych kilku lat :)

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Hermes Caleche, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Hermes Caleche, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Caleche marki Hermes. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Caleche marki Hermes reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Lanvin Arpege Guerlain Shalimar Chanel Chanel N°5 Guerlain Mitsouko Eau de Toilette Yves Saint Laurent Yvresse (Champagne) Paloma Picasso Paloma Picasso Van Cleef & Arpels First Guerlain Samsara Eau de Parfum Rochas Femme Rochas Rochas Madame Rochas Yves Saint Laurent Nu Chanel Coco Eau de Parfum Cartier Must de Cartier Lancome Magie Noire Hermes Elixir des Merveilles Estée Lauder Youth-Dew Emanuel Ungaro Diva Calvin Klein Obsession Molinard Habanita Estée Lauder Knowing