Marki » F-H » orientalno - drzewne « Grupy

HM Hanae Mori dla mężczyzn

HM Hanae Mori dla mężczyzn

HM Hanae Mori dla mężczyzn Zdjęcia HM Hanae Mori dla mężczyzn Zdjęcia HM Hanae Mori dla mężczyzn Zdjęcia

HM marki Hanae Mori to orientalno - drzewne perfumy dla mężczyzn. HM został wydany w 1997 roku. Nutami głowy są lawenda, cytryna amalfi, czarna porzeczka i nuty zielone; nutami serca są irys, jaśmin, róża i konwalia; nutami bazy są drzewo sandałowe, mech dębowy, cedr virginia, ambra, fasolka tonka, wanilia i czekolada.

Lawenda Cytryna Amalfi Czarna porzeczka Nuty zielone

Irys Jaśmin Róża Konwalia

Drzewo sandałowe Mech dębowy Cedr Virginia Ambra Fasolka tonka Wanilia Czekolada

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about HM by Hanae Mori.

Azzaro Pour Homme Elixir
Xeryus Rouge

HM Recenzje Perfum

perfumeholic88
perfumeholic88

Jak sobie wyobrazić HM dla tych, którzy chcieliby kupić bez testowania? Weźcie słodkawe cytryny, które sa pozbawione ´´odświeżaczowego´´ tonu i zmieszajcie z wanilią, ale nie wytrawną, a delikatnie słodką, dorzućcie troszeczkę tonki i lekko pokwaskowatą porzeczkę i oto macie HM. Bardzo przyjemna kompozyzcja, która istotnie balansuje gdzieś w okolicach Rochas Man aczkolwiek nie można tych dwóch zapachów porównywać i myśleć, że HM to odpowiednik Rochasa lub odwrotnie. To dwa różne zapachy. Niby klasyczny jest ten HM, bo nie wybucha nam w nos jakąś niespotykaną, magiczną, cudowną mieszanką, a jednak jest męski w seksowny sposób. Ma w sobie to coś i podoba mi się to połączenie świeżości ze słodkością. Uniwersalny, bardzo łatwy w noszeniu i polubieniu i wszystko było by super gdyby postarano się o lepsze parametry. Tak czy inaczej to jedna z lepszych propozycji dla mężczyzn jako pachnidło na codzień.

Kiszonyogor95
Kiszonyogor95

Hanae Mori HM – przeczytawszy parę recenzji, obawiałem się że będzie zbyt damski, pomimo przyporządkowania do kategorii pachnideł męskich. Moje przypuszczenia okazały się uzasadnione, aczkolwiek nie mogę powiedzieć że jest to nieudany twór, o nie.
Kompozycja rozpoczyna się bardzo lekko – meeeega ładną, naturalną, soczystą cytrynką, w akompaniamencie (oględnie mówiąc) nut świeżych. Otwarcie to faza, która chyba najbardziej mi się podoba. W kolejnym etapie dochodzą kwiaty – przede wszystkim irys (z którym zresztą mam kłopot, jeśli chodzi o tolerowanie go w perfumach, przynajmniej w tych męskich), ale również troszeczkę jaśminu i delikatna róża w tle. Nie byłoby „fair” gdybym rzekł, że pachnie to brzydko – jak dla mnie tego kwiecia jest po prostu zbyt dużo jak na zapach męski… W połączeniu z nutami cytrusowymi, irys staje się charakterystycznie kremowy – ładnie to wyszło. Potem do tego wszystkiego dochodzą jeszcze słodkawe nuty bazy - głównie wanilia oraz trochę sandałowca. Całościowo, kompozycja sprawia zdecydowanie pozytywne wrażenie - wszystko jest ze sobą zgrabnie połączone, świeże i jednocześnie słodkawe cytrusy świetnie współgrają z nutami kwiatowymi. Jest elegancko, niebanalnie i radośnie. Wg mnie najlepiej nadaje się na wiosnę.
Trwałość na średnim poziomie, na mnie HM dociąga do 6-7h. Projekcja niezła przez mniej więcej godzinę-dwie, po tym czasie staje się bliskoskórna.
Hanae Mori HM to bez dwóch zdań bardzo ciekawy, oryginalny zapach. Twórcy świetnie udało się połączyć świeżość ze słodkością, co samo w sobie jest conajmniej warte sprawdzenia. Nie rozumiem tylko, dlaczego HM znalazł się w kategorii zapachów „dla samców”… Toż to przynajmniej unisex, jeśli nie zapach damski. Doceniam kompozycję, jak najbardziej, ale osobiście czułbym się w nim kuriozalnie... Zapach zupełnie nie w moim typie, ale to oczywiście tylko moje zdanie, a ja zresztą jakimś wielkim fanem kwiatków nie jestem. Dlatego też, każdemu zalecam przetestowanie na własnej skórze, bo zdecydowanie warto się z HM’em zapoznać :)

yhmmma
yhmmma

Po wielu recenzjach i " poleceniach" zdecydowałem się na zakup w ciemno. Uważam, że jest to zapach, który albo się od razu pokocha, albo znienawidzi. Ja się z Hanae nie polubiłem. Lubię zapachy typu " unisex" ale ten układa się na mnie zbyt damsko. Dla mnie to typowo damski zapach. Lubię nuty cytrynowe w zapachach, ale tutaj - to jest jakaś cytryna przysłodzona wanilią - która nie narzuca się nam tak jak ta z Edition Blanche. Potem wychodzą jakieś kwiatki ? Nie wiem w każdym bądź razie. Zapach jest bardzo apetyczny - na kobiecie świetnie pachnie, ale sam nigdy więcej go nie użyję. Fajny prosty flakon. Projekcja jest na wysokim poziomie, trwałością również nie grzeszy - lekko 9h wytrzymuje. No cóż to zapach, który każdy musi sam sprawdzić. Daję mu 5 mimo tego, że nie polubiliśmy się to na prawdę niepowtarzalny zapach. Nie poznałem żadnego nawet minimalnie podobnego do tej kompozycji.

PeterPan
PeterPan

To jest taki rodzaj wody, ktora pasuje do wszystkiego, do kazdego i prawie w kazdym czasie. Moja kolekcja rosnie, ale wciaz wiem bardzo malo na temat perfum, jednak co wiem to, ze Hanae Mori HM jest strzalem w dziesiatke. Jest niesamowicie uniwersalna, podobna do Chanel Allure Sport Extreme jesli chodzi o zastosowanie. Dobra jako woda od ktorej mozna zaczac kolekcje lub jako jedyna w kolekcji.
Czym pachnie? Chyba pachnie mi Japonia, tak czuje orient wypisany na tym zapachu, do tego drzewo, cytryna szczegolnie po zaaplikowaniu. Troche wykreca nos, ale nie jest az tak zle.Nie bylaby ona dobra, jakby nie bylo wanilii, ktora czuje sie w drugiej fazie.W pozniejszej fazie czuc czekolade, ktora jednak nie zabija swiezosci wychodzacej z kwiatow.
Kto moze ja nosic ---> kazdy, no moze panow, ktorzy sa bardzo podstarzali.
W skali od 1-10, ta woda u mnie spokojnie jest 8.5/10 Jesli jej zywotnosc bylaby ciutke mocniejsza, dalbym 9.5, bo jest to arcydzielo dla mnie.

gurlen87
gurlen87

Narkotyczna kremowa cytrynka:), Chanel Edition Blanche może czyścić buty HM. Multiskładnikowy zapach. Całość po wytłumieniu górnych nut niezwykle kulinarna/tortowa, ale niezbyt ciężka/mdła, takie wrażenie może stworzyć w tej kategorii A*men czy Rochas Man. Hanae M to "świeżak"-indywidualista z wyraźnym kulinarnym sznytem, niezły zimą a pewnie jeszcze lepszy latem...
Podsumowanie:
Całoroczne pachnidło o niesztampowym kulinarnym charakterze oraz parametrach na poziomie solidnej EDP.
Kompleksowa ocena.
Kompozycja: 9/10
Parametry: 7/10
Flakon: 8/10

Roq
Roq

HM, to coś jak Rochas Man, ale lekki, bardziej subtelny i w okularach. Tak lekki, że z powodzeniem można nosić go w gorący, letni dzień.
Początek uderza kwieciście, a potem mamy słodkawo-drzewnie.
Wyczuwam też jakieś przyprawy, ale nie jestem w stanie napisać, co to jest Potem dochodzi czekolada z wanilią i piżmo. W pewnym momencie wyczuwam nuty "waginalne", ale z tych czystych ;) Jak babcię kocham. Nic nie poradzę. To przepiękna faza i wcale nie kończy się za szybko. I dzięki Bogu.
Choć akordy "na piśmie" brzmią dziwnie, to są tak pięknie i delikatnie zbalansowane, że HM nie traci nic z elegancji.
Tak, dokładnie. Jest lekki, elegancki i do tego ma sporo seksapilu. Laski mruczą... ;)
A najfajniejsze jest w nim to, że mimo swej lekkości, ma trwałość i projekcję Fahrenheita.
Nie mam pojęcia, jak się to udało, ale się udało.
Japońcom widocznie zawsze się wszystko udaje, za wyjątkiem trzęsień ziemi i tsunami.
Jeśli możecie, koniecznie spróbujcie, bo jestem przekonany, że warto. Tak na wszelki wypadek, mam już ćwierć litra tej ambrozji.
Flakon ascetycznie piękny. Japońce tak mają, że kochają ascezę.

ironiczny
ironiczny

Nie za bardzo lubię nuty cytrynowe, toteż trochę obawiałem się zapachu od Hanae Mori. Swoje 50 ml kupiłem w ciemno.
Bałem się cytryny rodem z odświeżaczy powietrza.
Niepotrzebnie, bo w HM jest ona inna, słodka, landrynkowa, ale nie przesłodzona.
Delikatna i nie tak chamsko wściekła jak w Allure Edition Blanche. Na początku jest świeżo i słodko, ale nie za słodko.
Słodycz przełamana świeżością. A może na odwrót? : ) Nie wiem, bo jest to super balans.
Cytryna nie odgrywa tu głównej roli, ponieważ po kilkunastu minutach blednie, cały czas czuć jednak jakieś cytrusy, ale tak naprawdę, nie wiem jakie. Cytrusowy mix.
No i ta wanilia, która pobrzmiewa w oddali.
Z biegiem czasu pachnie to bardzo egzotycznie, a takie coś w perfumach uwielbiam. Może to przez te kwiatki w składzie.
Fazę #2 lubię najbardziej.
Cytrusy, kwiaty, wanilia. Tak to czuję.
Pachnie deserowo.
Do fazy serca czuć, że to fresh gourmand, w co trudno mi było uwierzyć przy czytaniu innych recenzji, ale faktycznie tak jest - gourmandowy świeżak.
Gdy wanilia zaczyna coraz bardziej dominować, to oznaka, że dochodzimy niestety do bazy.
Niestety, bo ta faza zapachu, to wanilia i czekolada, ale dla mnie tej czekolady jest tu bardzo mało.
Trwałość średnia, od 6 do 8 h.
Projekcja okej, ale baza jest już bliskoskórna. Chyba nawet za bardzo.
Myślę, że to zapach całoroczny, uniwersalny, choć bardzo luzacki, taki wesołek. : )
Ciekaw jestem, jak zachowa się jesienią i zimą.
Ogółem zapach jest śliczny.
Bardzo w moim typie. Żałuję, że nie kupiłem 100ml testera, gdy był jeszcze dostępny.
Jeżeli pojawi się znowu w sprzedaży, na pewno dokupię. :]

HM by Hanae Mori 3.76 out of 5 based on 30 ratings and 7 user reviews

Hanae Mori HM 1.7 oz Eau de Parfum Spray
107.00 USD
107.00 USD
HM by Hanae Mori Men's Eau de Parfum Spray

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Hanae Mori HM, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Hanae Mori HM, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum HM marki Hanae Mori. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu HM marki Hanae Mori reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Kenzo Kenzo pour Homme Yves Saint Laurent M7 Lalique Lalique White Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme Givenchy Xeryus Rouge Thierry Mugler A*Men Gucci Gucci Pour Homme II Bvlgari Bvlgari Man Bvlgari Bvlgari Pour Homme Kenzo Kenzo Jungle Homme Rochas Rochas Man Davidoff Zino Davidoff Jean Paul Gaultier Fleur du Mâle Jean Paul Gaultier Le Male Ralph Lauren Polo Salvador Dali Salvador Dali Pour Homme Yves Saint Laurent Rive Gauche pour Homme Davidoff Silver Shadow Pure Blend Bentley Bentley For Men Absolute Lalique Hommage a L'Homme