Marki » F-H » skórzane « Grupy

Halston Z14 Halston dla mężczyzn

Halston Z14 Halston dla mężczyzn

Halston Z14 Halston dla mężczyzn Zdjęcia

Halston Z14 marki Halston to skórzane perfumy dla mężczyzn. Halston Z14 został wydany w 1974 roku. Halston Z14 stworzyli Vincent Marcello i Max Gavarry. Nutami głowy są cyprys, gardenia, nuty zielone, bazylia, bergamotka i cytryna; nutami serca są kolendra, paczula, cynamon, jaśmin, wetyweria, cedr i geranium; nutami bazy są skóra, fasolka tonka, ambra, piżmo, benzoes i mech dębowy.

Cyprys Gardenia Nuty zielone Bazylia Bergamotka Cytryna

Kolendra Paczula Cynamon Jaśmin Wetyweria Cedr Geranium

Skóra Fasolka tonka Ambra Piżmo Benzoes mech dębowy

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Halston Z14 by Halston.

Italian Cypress

Halston Z14 Recenzje Perfum

artplast
artplast

Miałem kiedyś oryginalną amerykańską wersję dezodorantu w sztyfcie Halston Z-14, który pachniał cudownie od początku do końca, jak powyżej opisana Nuta głowy, dlatego zakupiłem sobie współczesną wersję EDC Halston Z-14, której Nuta głowy jest piękna, typowo amerykańska, elegancka i zgodna z powyższym opisem, a niedługo potem odczuwa się niezbyt przychylny zapach jakiejś pasty do mebli, czy też pasty do butów w płynie i to mają być perfumy skórzane dla mężczyzn... Nie, dzięki droga firmo Elizabeth Arden

SZYPR
SZYPR

Kocham... gdy pachnie tym cudem mój mąż. Kocham wszystkie Halstony, które mogłam testować. Damskie i męskie.

Krzysiek Krawczyk
Krzysiek Krawczyk

Nie umiem się oprzeć, muszę to napisać... Rozhukane cytrusy doprawione kadzidłem i pieprzem rozsadzają nozdrza trafiając do mózgu...Najpierw robi mi się niedobrze jak po kroplach walerianowych, ale to trwa tylko chwilę, bo już nos przyzwyczaja się i otwiera na ten nowy- stary- nieznany-znany zapach... Budzą się wspomnienia... Mała salka katechetyczna przy kościele i jej naolejona, pachnąca tak samo, czarna podłoga, na której klęczeliśmy kiedy nie wykuliśmy zadanego fragmentu katechizmu... Czarny trzewik fanatycznej zakonnicy, który przykładała nam do nosa (pachniał tak samo) i którym tłukła nas po tyłkach... woń kadzidła huśtanego podczas mszy przez chichoczących pod nosem ministrantów, mających świeżo w pamięci podkradane w zakrystii wino mszalne... Rękaw wyciągniętej ręki księdza wręczającego na kolędzie obrazek... Zapach skórzanego paska ojca ("i nie wódź nas na pokuszenie"), który wisiał w przedpokoju jako straszak, nieużywany i niewykorzystany... Adrenalina, strach, emocje... Ciepły cynamon i drzewo sandałowe, przydymione liście tytoniu i mydlane zakończenie... kąpiel po dobranocce i do łóżka... Rany... W tym zapachu jest całe moje dzieciństwo :-)

Seth
Seth

Niewątpliwie zasłużenie zapach doczekał się w USA miana kultowego, gdyż pomimo upływu lat niezmiennie przekonuje mistrzowskim warsztatem i wielkiej urody ujęciem męskiej klasyki. Częsty zarzut braku oryginalności, czy wręcz wtórności nie jest usprawiedliwiony. Owszem, trudno mając styczność z Z-14 oprzeć się wrażeniu, że zapach ten znamy, jednak kiedy weźmiemy pod uwagę datę powstania, okaże się, że – poza chyba jedynie Cardin Pour Monsieur – wszystkie, z którymi go można kojarzyć są młodsze i wręcz zapożyczają całe akordy. Na mojej skórze ta niezwykle harmonijna kompozycja otwiera się cytrusowo-ziołowym akordem – z cudnym duetem bergamotki i bazylii – wyłaniającym się z ciepłego i przyjemnie słodkawego drzewno-kwiatowego, solidnie doprawionych cynamonem serca, mocno bijącego w żywiczno-skórzanej bazie, z wyczuwalnym niuansem piżma łagodzonego wanilią. Strukturalnie skomplikowany i bogaty, pozostaje pozbawionym arogancji i wyniosłości – w przeciwieństwie do tryumfujących ówcześnie na rynku francuskich kompozycji – nie narzucającym dystansu, bardzo komfortowym i przyjaznym oraz eleganckim zapachem, cieszącym dobrą jakością użytych składników, w nieodrodnie – dzięki tym właśnie aspektom – amerykańskim stylu. Niezła ekspozycja i dobra trwałość w połączeniu z zaskakująco niską ceną – usprawiedliwioną chyba tylko słabą rozpoznawalnością marki i szeroko pojmowaną „dojrzałością” kompozycji – czyni zapach równorzędną alternatywą dla klasycznych męskich perfum, nie tylko ikonicznie amerykańskich i bardziej prestiżowych marek. Jedyną nikłą ułomność – jaką zauważam – przy tej cenie można skutecznie niwelować hojniejszą aplikacją, nie szkodząc urodzie kompozycji. Sprawdzi się doskonale przy różnych okazjach: jesień/zima. W skali (1-6): za kompozycję - 6; oryginalność - 5; intensywność - 4; trwałość - 5. Ocena końcowa: 5,00.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Halston Halston Z14, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Halston Halston Z14, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Halston Z14 marki Halston. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Halston Z14 marki Halston reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Givenchy Givenchy Gentleman Geoffrey Beene Grey Flannel Emanuel Ungaro Ungaro pour L'Homme III Guerlain Vetiver Mirato Malizia Uomo Vetyver Gucci Gucci pour Homme Yves Saint Laurent Rive Gauche pour Homme Davidoff Zino Davidoff Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Him Loewe Loewe 7 Natural Yves Saint Laurent Kouros Yves Saint Laurent Body Kouros Hermes Terre d'Hermes Zirh Ikon Versace Versace L'Homme Aramis Aramis Guerlain Heritage Eau de Toilette Oscar de la Renta Oscar de la Renta Pour Lui Rochas Rochas Man Ted Lapidus Lapidus Pour Homme Black Extreme