Marki » F-H » kwiatowo - owocowe « Grupy

Catalyst Halston dla kobiet

Catalyst Halston dla kobiet

Mam: 5 Miałem: 1

Catalyst Halston dla kobiet Zdjęcia

Catalyst marki Halston to kwiatowo - owocowe perfumy dla kobiet. Catalyst został wydany w 1993 roku. Nutami głowy są gardenia, brzoskwinia, hiacynt i bergamotka; nutami serca są goździk (roślina), tuberoza, kwiat pomarańczy, narcyz, orchidea, jaśmin, konwalia, korzeń irysa i róża; nutami bazy są drzewo sandałowe, ambra, piżmo, wanilia i cedr.

Gardenia Brzoskwinia Hiacynt Bergamotka

Goździk (roślina) Tuberoza Kwiat pomarańczy Narcyz Orchidea Jaśmin Konwalia Korzeń irysa Róża

Drzewo sandałowe Ambra Piżmo Wanilia Cedr

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Catalyst by Halston.

Catalyst Recenzje Perfum

Savanoja
Savanoja

To całkiem już retro perfumy, w klasycznym, "zielonym" stylu, dlatego nie dziwi mnie tak różny ich odbiór ;) Moim zdaniem są noszalne, ja nie odnajduję w nich ani kropli bulionu. Są przebogate, lekko świdrujące w nosie, cedrowo-kwiatowe, cierpkawe i bardzo zielone.
Na mojej skórze na pierwszy plan wybija się nuta "tynkowa" czyli korzeń irysa w otoczeniu soczystej bergamoty, goździka i hiacyntu. Jest bardzo zielono i cierpkawo a na myśl przychodzi mi porównanie do Chanel 19 (taki klimat). Im dłużej kompozycja się układa, tym więcej pojawia się słodkawych, kwiatowych niuansów by z zielonej soczystości przejść w kierunku żywiczno-drzewno-piżmowym.
To bardzo ciekawe perfumy, wielowymiarowe i odważę się zaproponować je jako skromniejszą i dużo tańszą alternatywę dla miłośniczek klasyka Chanel 19. Ale jeśli ktoś nie "dźwiga" takich klimatów, to radzę nie sugerować się tutejszą klasyfikacją fruity-floral, bo będzie srogo zawiedziony. W tej kreacji owocowa jest tylko cierpkość brzoskwiniowej skórki oraz kropla bergamoty w otwarciu.
Parametry bardzo dobre :D

amanda
amanda

Dziwne mam skojarzenia z tym zapachem i dla mnie również to zapach raczej nienoszalny. Wrażenie gotującej się zupy warzywnej,do której dodano kostki rosołowe bo pachnie ich słono przyprawowym aromatem.
Ja rozumiem zapachy przechodzą w kolejne bazy,ale dla mnie ta pierwsza jest wystarczajacą zaporą.
Poza tym nie lubię w perfumach warzyw,one dla mnie mają być na talerzu a nie na sobie.
Po paru minutach znika to dziwaczne skojarzenie,przyobleka się bardziej kwiatowo.
Lecz cały czas zostaje ta warzywna poświata,nie potrafię z poza niej coś konkretnego wyłowić.
Z pewnością interesujące dla osób lubiących zupełnie nietypowe aromaty w perfumach.

Caligo
Caligo

Mam niemałą próbkę z wymiany.
Podejrzewam, że moje wynurzenia na temat tych perfum mogą być szokujące i już od razu przepraszam osoby lubiące Catalyst, ale moja skóra (i nos) mówi stanowcze: nie!

Nie jestem w stanie nosić tego zapachu. Robiłam ze trzy podejścia, dziś heroicznie zamierzałam dotrwać do bazy, ale już po godzinie rozbolała mnie głowa i walczyłam ze sobą: zmyć czy dalej się torturować (a nuż zmieni się na lepsze – czyt.: noszalne...).

Na mnie Catalyst nie jest nawet szalony czy dziwaczny – jest brzydki po prostu. Pierwsze skojarzenie to mięsno-warzywny (obowiązkowo z selerem i zieleniną) wywar – nazwijmy go rosołem. A może nawet nie sam rosół, ale to, co z niego się wyławia.
Gdy przycicha przypomina kwiaty, ale takie nadgniłe długim bytowaniem w wazonie. Nawet mnie z początku nie mdliło, ale odebrało mi całkowicie wigor – ba, dobre samopoczucie i czuję się zwyczajne chora... I choć baza jest o niebo łagodniejsza i (tu przesadzam, przyznaję) przyjemniejsza, to ja już podziękuję Catalyst.
Na włosach jest bardziej kwiatowy, nieco mniej bulionowy, ale za to nie do zlikwidowania w miejscu pracy;)
Nadgarstki już przemyte, może jakoś wytrwam do 16.
To naprawdę niesamowite, że z tak szacownych składników udało się przyrządzić rosół :(

Edit: Savanoja – to nie do końca tak jak napisałaś, bo ja lubię i noszę "zielone" perfumy (zazwyczaj te starsze roczniki), lubię też Chanel No 19. Catalyst jednak – ku mojemu własnemu zdumieniu – nie spodobał mi się w ogóle :-(
Nie odpuściłam mu jednak i wiem, że to wina mojej skóry, która jakby dodawała do pięknych nut Catalyst kostkę rosołową z glutaminianem sodu. Nanosząc Catalyst na ubranie wreszcie czuję to, co trzeba (to, co mogę polubić :-)

Roma
Roma

Bardzo sie ciesze sie, ze zaryzykowalam, kupilam i poznalam te perfumy.
Najpierw pojawia sie brzoskwinia, ale caly owoc, ze skorka, nie jego wnetrze, jest wtedy troche gorzko, gdy wkracza bergamotka, dodaje wodzie swietlistosci, kobiecosci, a kwiat pomaranczy sprawia, ze mikstura ma mila slodycz. Piekne tlo.
Potem pojawil sie cedr i juz przed oczyma mialam las, poczulam tez wyraznie zywice... to rozgrzane sloncem powietrze, ciezkie, upojne...
A innym razem bardziej wyczuwalne sa kwiaty i to rozne, na zmiane. Hiacynt jest obecny od poczatku i od jego zapachu moze sie zakrecic w glowie, dla mnie to nowosc taki typ wody, do tej pory unikalam takich kompozycji, ale ciesze sie, bo kwiatow jest tu naprawde mnostwo i licze na kolejne odslony.
Catalyst jest niezwykle bogata, a jej charakter ulega zmianie i kolejnych 3 etapach pachnie calkiem inaczej.
Woda ma piekny, bursztynowy kolor, a flakon jest w formie sukni z wycieciem, niebrzydki... Mam 100 ml edt, (mniejszy flakonik bylby jednak ladniejszy) ktora jest bardzo trwala i ma swietna projekcje. Chcialabym miec tez prawdziwe perfumy.
Jest w moim typie: zmienna, zywiczna, zmyslowa, ciepla, slodka, gesta, orientalna.
Skladniki ma pierwsza klasa... Wspaniala jest, miekka, jedwabista, juz dawno przymierzalam sie do jej kupna, ale poniewaz nie przepadalam za zielonymi perfumami, wahalam sie, czytajac opinie innych, ale jest tak, jak myslalam: woda jest oryginalna, charakterna i ma kwiatowo-owocowo-zywiczne nuty, obawialam sie dosc dlugo i calkiem niepotrzebnie... zero tu typowej zieleni. Wanilii nie czuje, jest doskonale wtopiona w kompozycje.
Jest tu cudna tuberoza, to pewnie za jej sprawka, tak blyskawiczne pokochalam Catalyst... choc moze stalo sie to dzieki wspanialej kompozycji. Ta woda pachnie nadal pod przysznicem :-)

Dobrze sie w niej czuje. To "moj" zapach. Nie moge juz sie bez niej obyc.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Halston Catalyst, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Halston Catalyst, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Catalyst marki Halston. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Catalyst marki Halston reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Clinique Aromatics Elixir Ted Lapidus Creation La Perla La Perla Molinard Habanita Agent Provocateur L'Agent Calvin Klein Obsession Lanvin Arpege Estée Lauder Youth-Dew Calvin Klein Truth Pierre Balmain Balmain de Balmain Revlon Ciara Yves Saint Laurent Opium Salvador Dali Salvador Dali Slava Zaitsev Maroussia Christian Dior Poison Yves Saint Laurent Nu John Galliano John Galliano Van Cleef & Arpels Midnight in Paris Avon Occur! Revlon Jontue