Marki » F-H » kwiatowe « Grupy

Fidji Guy Laroche dla kobiet

Fidji Guy Laroche dla kobiet

Mam: 19 Miałem: 18 Chcę: 12 Ukochany zapach: 1

Fidji Guy Laroche dla kobiet Zdjęcia Fidji Guy Laroche dla kobiet Zdjęcia Fidji Guy Laroche dla kobiet Zdjęcia Fidji Guy Laroche dla kobiet Zdjęcia Fidji Guy Laroche dla kobiet Zdjęcia Fidji Guy Laroche dla kobiet Zdjęcia Fidji Guy Laroche dla kobiet Zdjęcia Fidji Guy Laroche dla kobiet Zdjęcia Fidji Guy Laroche dla kobiet Zdjęcia Fidji Guy Laroche dla kobiet Zdjęcia Fidji Guy Laroche dla kobiet Zdjęcia Fidji Guy Laroche dla kobiet Zdjęcia Fidji Guy Laroche dla kobiet Zdjęcia

Fidji marki Guy Laroche to kwiatowe perfumy dla kobiet. Fidji został wydany w 1966 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Josephine Catapano. Nutami głowy są irys, galbanum, hiacynt, bergamotka, cytryna i tuberoza; nutami serca są fiołek, korzeń irysa, jaśmin, goździk (przyprawa), ylang-ylang, róża, nuty przyprawowe i aldehydy; nutami bazy są drzewo sandałowe, ambra, paczula, piżmo, mech dębowy, wetyweria i Żywice.

Irys Galbanum Hiacynt Bergamotka Cytryna Tuberoza

Fiołek Korzeń irysa Jaśmin Goździk (przyprawa) Ylang-ylang Róża Nuty przyprawowe Aldehydy

Drzewo sandałowe Ambra Paczula Piżmo Mech dębowy Wetyweria Żywice

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Fidji by Guy Laroche.

Norell
Silences

Fidji Recenzje Perfum

gardenia
gardenia

Hiacynty podane na aldehydowo szyprowej chmurze. Jest niesamowicie pudrowo ale w staromodnym wydaniu, charakteru nadają bowiem aldehydy, ciężkie i chłodne o strukturze zbitego białego mydełka sprzed lat typu Lux. Jest jednak i pewna świeżość oraz świetlistość, której nadają na pewno hiacynty, dla mnie zawsze romantyczne i zapierające dech w piersiach, tutaj przewodzą kwiatom ale pięknie zmieszane z aldehydami, mchem, bergamotką i zapewne paroma innymi składnikami tworzą swego rodzaju delikatną w sensie sensualnym, rozmarzoną i ciepłą jak piaski Fidji kompozycję.
Podobały mi się zawsze, gdy pierwszy raz poznałam je na znajomej, będąc b. młodą dziewczyną. Zaintrygowana zapytałam co to, zrobiły na mnie wielkie wrażenie, czułam, że to wyjątkowe, eleganckie perfumy i pragnęłam je posiadać. Mam też jeszcze próbkę sprzed ok. 20 lat.
Flakon dość nietypowy tak jak i ujęcie tematu egzotyki, wspaniałe jak dla mnie, nie ma tu przewałkowanych i zarezerwowanych dla tego typu perfum kwiatów tiare, tuberozy, wanilii, kokosu itd...Zabawne, bo pomimo swojskiego hiacyntu te perfumy przenoszą mnie na biały miękki piaseczek jakiejś egzotycznej wyspy, słońca nie ma, zakryte przez jasne niebo, jest wieczór, niechłodno, niespieszno, jestem sama, tylko ten piasek i wiatr od oceanu.
Trwałośc świetna. Ostrzegam jednak to pachnidło w starym stylu i początek jest bardzo trudny, ale wielbicielom pudrowych perfum retro bez odrobiny piżma mogę szczerze polecić.
Fajnie, że ciągle są. Mogę dzięki temu ciągle przenosić się na swoją wyspę marzeń i to już od tylu lat...Może się kiedyś naprawdę tam wybiorę, kto wie?

perfumeholic88
perfumeholic88

Takich zapachów już się nie robi i nie ma drugiego takiego jak Fidji. Jeśli boicie się aldehydów ( tak jak ja) to tu możecie być spokojni-nie wychodzą z nory niczym wściekła zwierzyna, a raczej spokojnie krążą tu jak majestatyczne łabędzie po tafli jeziora. Są kwiaty, są cytrusy, ale jednak nie potrafię tej kompozycji rozłożyć na czynniki, jest zbyt zmieszana i żaden składnik tak naprawdę nie wychodzi przed szereg. Jednocześnie nazwa nie bardzo pasuje, bowiem nie ma tu tropikalnego, dusznego klimatu wyspiarskiego. Nie ma roślinności czy dzikości. Jest stonowanie, klasycznie i dość bliskoskórnie i ulotnie. Ładnie, choć mnie nie porwało, ale doceniam kunszt perfumeryjny i uważam, że trzeba ten zapach poznać.

darkblueyed
darkblueyed

Dzieki tym perfumom, kupionym w Modzie Polskiej w Poznaniu, poszlam do szkoly w St. Petersburgu/ Leningradzie w wieku 5 lat, po 2 latach przedszkola w tymze miescie. Perfumy byly lapowka dla Olgi Fiodorowny- dyrektorki szkoly podstawowej 10letniej. Dzisiaj powachalam je znowu i wspomnienia przyplynely fala Newy, od strony Zalewu Finskiego. Hiacynty z tuberoza i jasminem wyprasowaly mundurek szkolny tzw. forme z brazowa welniana sukienka (jak ta welna gryzla!), wykrochmalily kolnierzyk i narzucily bialy fartuszek. Na codzienne dni fartuszek byl z czarnej podszewki. Olga Fiodorowna, sztywna kobieta z grubymi szklami okularow, wylakierowana Fidjowskimi aldehydami zaprowadzila mnie do klasy, glosno dziwiac sie po drodze, ze nie dano mi wielgasnej szyfonowej kokardy. Galbanum zlagodzilo szkolne bole, zachecilo do piatek z rosyjskiej kaligrafii- do dziaj, piszac odrecznie, pisze z lekkim ukosem w prawo i lubie to robic w kazdym jezyku. Ze szkoly wracalam sama i zapach pizma, wymieszanego z zywica, w duszny dzien odbijal sie od lekkich oparow znad Fontanki- mieszkalismy na ulicy Gorohovei- samo centrum Leningradu/ Pitera.
Lapowka, lapowka- powinnam byla teraz ochrzanic Tate ale... elegancki akcent St. Petersburga pozostal do dzisiaj, mimo zmian w moim zyciu, odmiennych szkol, jezykow, miast, wyjazdow, powrotow. Podziekuje dzis Guyowi Laroche za wiernosc zapachowi, ktory dawno temu pomogl mi rozpoczac edukacje i powiazac miasto nad Newa z zapachem i polska dziewczynka bez kokardy/ bantika. Fidji, wtedy w 1973 roku, zabralo mnie w podroz do szkoly zycia, ktorej jeszcze nie skonczylam.

Beata Maria
Beata Maria

Fidji to klasyk. Zapach wydany w 1966r w Polsce święcił triumfy w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku.Aż dziw bierze, że jeszcze można go dostać, a warto o niego postarać się ma bowiem w sobie wytrawne i kadzidlane, eleganckie nuty, skomponowane według starej perfumeryjnej szkoły.Skład- super nowoczesny:-). Warto sprawdzić jak się układa w dzisiejszych czasach.

aranka
aranka

Fidji
Piękny ,klasyczny,elegancki.
Troche staromodny ale w sposób wytworny.
W Polskich perfumeriach niedostępny , cóż kto by go kupił ? Chyba nie te maniaczki wtórnych nowości!
Ciesze się że marka nie zrezygnowała wiernych klientów i zapach nadal jest dostępny .

Melitele
Melitele

Hmmm... czyżby perfumy o zapachu Metaxy z lodem?

Początek jest dość ostry, świdrujący w nosie. Wyraźnie wyczuwalne są cytrusy w towarzystwie przypraw. Później jest bardziej aldehydowo i paczulowo. W ogóle nie wyczuwam tuberozy czy jaśminu, nie wspominając o reszcie kwiatów. Całość pozostaje dość wytrawna i zdystansowana.

Zupełnie nie pasuje mi nazwa tych perfum do zawartości zamkniętej w butelce.
Nie ma tu gorących tropików, słonego wiatru, pięknej i dzikiej roślinności.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Guy Laroche Fidji, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Guy Laroche Fidji, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Fidji marki Guy Laroche. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Fidji marki Guy Laroche reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Lancome Magie Noire Lanvin Arpege Yves Saint Laurent Opium Gres Cabochard Calvin Klein Eternity Calvin Klein Obsession Guerlain Shalimar Paloma Picasso Paloma Picasso Guerlain Samsara Eau de Parfum Laura Biagiotti Roma Estée Lauder Knowing Gres Cabotine Christian Dior Dune Lancome Poeme Chanel Coco Eau de Parfum Pierre Balmain Vent Vert Salvador Dali Salvador Dali Christian Dior Poison Christian Dior Poison Tendre John Galliano John Galliano