Marki » F-H » kwiatowe « Grupy

Fidji Guy Laroche dla kobiet

Fidji Guy Laroche dla kobiet

Mam: 14 Miałem: 14 Chcę: 12 Ukochany zapach: 1

Fidji Guy Laroche dla kobiet Zdjęcia Fidji Guy Laroche dla kobiet Zdjęcia Fidji Guy Laroche dla kobiet Zdjęcia Fidji Guy Laroche dla kobiet Zdjęcia Fidji Guy Laroche dla kobiet Zdjęcia Fidji Guy Laroche dla kobiet Zdjęcia Fidji Guy Laroche dla kobiet Zdjęcia Fidji Guy Laroche dla kobiet Zdjęcia Fidji Guy Laroche dla kobiet Zdjęcia Fidji Guy Laroche dla kobiet Zdjęcia Fidji Guy Laroche dla kobiet Zdjęcia Fidji Guy Laroche dla kobiet Zdjęcia Fidji Guy Laroche dla kobiet Zdjęcia

Fidji marki Guy Laroche to kwiatowe perfumy dla kobiet. Fidji został wydany w 1966 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Josephine Catapano. Nutami głowy są irys, galbanum, hiacynt, bergamotka, cytryna i tuberoza; nutami serca są fiołek, korzeń irysa, jaśmin, goździk (przyprawa), ylang-ylang, róża, nuty przyprawowe i aldehydy; nutami bazy są drzewo sandałowe, ambra, paczula, piżmo, mech dębowy, wetyweria i Żywice.

Irys Galbanum Hiacynt Bergamotka Cytryna Tuberoza

Fiołek Korzeń irysa Jaśmin Goździk (przyprawa) Ylang-ylang Róża Nuty przyprawowe Aldehydy

Drzewo sandałowe Ambra Paczula Piżmo mech dębowy Wetyweria Żywice

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Fidji by Guy Laroche.

Norell
Silences

Fidji Recenzje Perfum

darkblueyed
darkblueyed

Dzieki tym perfumom, kupionym w Modzie Polskiej w Poznaniu, poszlam do szkoly w St. Petersburgu/ Leningradzie w wieku 5 lat, po 2 latach przedszkola w tymze miescie. Perfumy byly lapowka dla Olgi Fiodorowny- dyrektorki szkoly podstawowej 10letniej. Dzisiaj powachalam je znowu i wspomnienia przyplynely fala Newy, od strony Zalewu Finskiego. Hiacynty z tuberoza i jasminem wyprasowaly mundurek szkolny tzw. forme z brazowa welniana sukienka (jak ta welna gryzla!), wykrochmalily kolnierzyk i narzucily bialy fartuszek. Na codzienne dni fartuszek byl z czarnej podszewki. Olga Fiodorowna, sztywna kobieta z grubymi szklami okularow, wylakierowana Fidjowskimi aldehydami zaprowadzila mnie do klasy, glosno dziwiac sie po drodze, ze nie dano mi wielgasnej szyfonowej kokardy. Galbanum zlagodzilo szkolne bole, zachecilo do piatek z rosyjskiej kaligrafii- do dziaj, piszac odrecznie, pisze z lekkim ukosem w prawo i lubie to robic w kazdym jezyku. Ze szkoly wracalam sama i zapach pizma, wymieszanego z zywica, w duszny dzien odbijal sie od lekkich oparow znad Fontanki- mieszkalismy na ulicy Gorohovei- samo centrum Leningradu/ Pitera.
Lapowka, lapowka- powinnam byla teraz ochrzanic Tate ale... elegancki akcent St. Petersburga pozostal do dzisiaj, mimo zmian w moim zyciu, odmiennych szkol, jezykow, miast, wyjazdow, powrotow. Podziekuje dzis Guyowi Laroche za wiernosc zapachowi, ktory dawno temu pomogl mi rozpoczac edukacje i powiazac miasto nad Newa z zapachem i polska dziewczynka bez kokardy/ bantika. Fidji, wtedy w 1973 roku, zabralo mnie w podroz do szkoly zycia, ktorej jeszcze nie skonczylam.

Beata Maria
Beata Maria

Fidji to klasyk. Zapach wydany w 1966r w Polsce święcił triumfy w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku.Aż dziw bierze, że jeszcze można go dostać, a warto o niego postarać się ma bowiem w sobie wytrawne i kadzidlane, eleganckie nuty, skomponowane według starej perfumeryjnej szkoły.Skład- super nowoczesny:-). Warto sprawdzić jak się układa w dzisiejszych czasach.

aranka
aranka

Fidji
Piękny ,klasyczny,elegancki.
Troche staromodny ale w sposób wytworny.
W Polskich perfumeriach niedostępny , cóż kto by go kupił ? Chyba nie te maniaczki wtórnych nowości!
Ciesze się że marka nie zrezygnowała wiernych klientów i zapach nadal jest dostępny .

Melitele
Melitele

Hmmm... czyżby perfumy o zapachu Metaxy z lodem?

Początek jest dość ostry, świdrujący w nosie. Wyraźnie wyczuwalne są cytrusy w towarzystwie przypraw. Później jest bardziej aldehydowo i paczulowo. W ogóle nie wyczuwam tuberozy czy jaśminu, nie wspominając o reszcie kwiatów. Całość pozostaje dość wytrawna i zdystansowana.

Zupełnie nie pasuje mi nazwa tych perfum do zawartości zamkniętej w butelce.
Nie ma tu gorących tropików, słonego wiatru, pięknej i dzikiej roślinności.

Fidji by Guy Laroche 3.89 out of 5 based on 32 ratings and 4 user reviews

Parfum 2oz
65.96 USD
Fidji Pure Perfume by Guy Laroche, 1 2 oz Pure Parfum for Women
Fidji Pure Perfume by Guy Laroche, 1 2 oz Pure Parfum for Women

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Guy Laroche Fidji, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Guy Laroche Fidji, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Fidji marki Guy Laroche. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Fidji marki Guy Laroche reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Lanvin Arpege Estée Lauder Knowing Paloma Picasso Paloma Picasso Guerlain Shalimar Gres Cabotine Lancome Magie Noire Calvin Klein Obsession Gres Cabochard Molinard Habanita Chanel Coco Eau de Parfum Christian Dior Poison Givenchy Amarige Salvador Dali Salvador Dali Calvin Klein Eternity Laura Biagiotti Roma Agent Provocateur L'Agent Versace Gianni Versace Clinique Aromatics Elixir Hermes 24 Faubourg Yves Saint Laurent Opium