Marki » F-H » drzewno - aromatyczne « Grupy

Vetiver Guerlain dla mężczyzn

Vetiver Guerlain dla mężczyzn

Mam: 24 Miałem: 15 Chcę: 16 Ukochany zapach: 2

Vetiver Guerlain dla mężczyzn Zdjęcia Vetiver Guerlain dla mężczyzn Zdjęcia Vetiver Guerlain dla mężczyzn Zdjęcia Vetiver Guerlain dla mężczyzn Zdjęcia Vetiver Guerlain dla mężczyzn Zdjęcia Vetiver Guerlain dla mężczyzn Zdjęcia Vetiver Guerlain dla mężczyzn Zdjęcia

Vetiver marki Guerlain to drzewno - aromatyczne perfumy dla mężczyzn. Vetiver został wydany w 2000 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jean-Paul Guerlain. Nutami głowy są gałka muszkatołowa, kolendra, mandarynka, neroli, bergamotka, tytoń i cytryna; nutami serca są goździk (roślina), drzewo sandałowe, pieprz, korzeń irysa, szałwia i wetyweria; nutami bazy są skóra, fasolka tonka, Żywica bursztynowa, cywet, mech dębowy, wetyweria i mirra.

Gałka muszkatołowa Kolendra Mandarynka Neroli Bergamotka Tytoń Cytryna

Goździk (roślina) Drzewo sandałowe Pieprz Korzeń irysa Szałwia Wetyweria

Skóra Fasolka tonka Żywica bursztynowa Cywet mech dębowy Wetyweria Mirra

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Vetiver by Guerlain.

Vetiver Hombre
Black Vetiver

Vetiver Recenzje Perfum

Kiszonyogor95
Kiszonyogor95

Mam co do tego zapachu mieszane uczucia - z jednej strony kompozycja mi się podoba i doceniam kunszt twórcy, z drugiej natomiast coś mi w nim nie leży i na dłuższą metę męczy. Od razu powiem że opisuję wersję nową, starszej w szerokim flakonie nie dane mi było poznać.
Vetiver od Guerlaina rozpoczyna się kwaskowym uderzeniem cytrusów. W początkowej fazie zapach wydaje się być charakterystycznie "musujący" i delikatnie kręcić w nosie.
Następnie do głosu dochodzi wetyweria w otoczeniu przypraw (na pewno czuję tu pieprz i gałkę muszkatołową), tytoniu i innych nut.
Wszystko razem tworzy bardzo zgrabną i przemyślaną kompozycję - odświerzającą a zarazem skomplikowaną i interesującą. Wetyweria w tym zapachu jest podana radośnie i "zielono" - zupełne przeciwieństwo tego co znamy z Encre Noire (choć ja preferuję ujęcie z Lalique :D)
Według mnie najlepiej nada się dla dojrzałego mężczyzny po 30, świetny do biura i sytuacji bardziej formalnych - Vetyver wymusza niejako pewną elegancję (ale bez przesady ;))
Co do parametrów - tutaj nie jest tak różowo, na mojej skórze wytrzymywał do 5h, projekcja dobra przez mniej więcej 3.
Podsumowując - dobry, klasyczny, względnie uniwersalny zapach dla gentlemana.
Mi osobiście nie przypadł do gustu, ale nie zmienia to faktu że Guerlaina docenić wypada :)

Alarte
Alarte

Doskonały perfum do pracy wszędzie tam, gdzie zapach bardziej ekspansywny byłby źle widziany. Jak słusznie zauważyło paru recenzentów poniżej, nie wypełnia on sobą całego pomieszczenia, a to w pracy jest tylko zaletą, nie wadą.
Na otoczeniu robi wrażenie dobrze wyrażonego zapachu ziołowego z bergamotką i pieprzem, ale tych akordów chyba jest więcej, bo na mnie niektórzy czują także dość mocno gałkę muszkatołową, a niektóre panie mówią, że jest też tu dość wyraźny kwiat goździka.
Zużywam drugi z kolei duży flakon, a będą następne, bo zapach do pracy pasuje mi idealnie. Trwałość też dobra - wytrzymuje na mnie prawie 8 godzin.

Izabela
Izabela

Na początku pojawiają się nuty cytrusowe, stanowią one tło dla wetiweru,
Wetiwer nie jest tu sam, chociaż jest gwiazdą wieczoru, towarzyszą mu przyprawy i tytoń.
W klimacie tytoniu odrobinę przypomina mi "Habanitę."
Perfumy dla mężczyzny w pełnym tego słowa znaczeniu, dla gentlemana.
Mistrzowska kompozycja.

kjgeneral
kjgeneral

Do tego zapachu trzeba podchodzić kilka razy - za pierwszym może zupełnie odrzucić. Tak było ze mną - gdzieś przy czwartym dopiero teście poczułem, jaki to genialny zapach! Do tego stopnia, że pokochałem dzięki niemu wetywerię także w innych wydaniach.
Vetiver Guerlain jest radosny, pełen optymizmu i energii, a równocześnie nonszalacko elegancki i nieco na luzie. Niewymuszona, swobodna (w sensie "nie-sztywna") klasa. Genialne połączenie świeżej wetywerii ze znakomitymi i dość trwałymi cytrusami, w tle nieco skóry i ślady tytoniu, jak jednodniowy, męski zarost.
Choć klasykowi stuknęła już pięćdziesiątka, nie czuć tego zupełnie. To nadal w pełni noszalne pachnidło, w dodatku uniwersalne, na każdą porę roku i każdą okazję, choć może nie do dresów gołowąsa. Projekcja i trwałość bardzo dobra. Raz jeszcze podkreślę, że nie należy skreślać go, jeśli pierwszy test wypadł negatywnie, lecz podejść przynajmniej ze dwa razy jeszcze...

pawelota
pawelota

Witam! Guerlain-Vetiver to bez wątpienia najstarsza kompozycja zapachowa (1961r.) stojąca na mojej półce. Możecie o niej pisać, że się podoba, czy nie podoba ale ten zapach ma klasę i własnego ducha. Doskonale dobrane składniki, prostota i naturalność. Vetiver z cytryną, przełamany pieprzem. Raczej wiosenno-letnia kompozycja, kojarząca mi się ze świeżo upraną bielizną schnącą na sznurze w piękny letni dzień. Uważam, że to bardzo radosna kompozycja, chociaż czuć odrobinę upływ czasu. Zapach ten działa na mnie bardzo pozytywnie, zachęca do działania i pobudza zmysły. Powiem krótko: genialna kompozycja, elegancja na luzie z odrobiną ekstrawagancji.

Tam
Tam

Dwoje bywalców tego portalu, których recenzje sobie bardzo cenię i, wydaje mi się, że mają podobny odbiór zapachów jak ja, w wypadku Vetiveru znalazło się na przeciwległych biegunach. Jeden z nich go uwielbia, drugi nie znosi. Tak więc postanowiłam sama sprawdzić, cóż to takiego ich dzieli w opiniach. Odbierałam zapachy w siedzibie e-sklepu i przed ostateczną transakcją miałam okazję zrobić solidny test.
Vetiver , który budzi takie skrajne emocje mnie pozostawił obojętną do tego stopnia, że sama byłam zdziwiona. Nic w nim szczególnie interesującego, ale też nie jest tak źle, by odrzucało. Zieleniak z warzywniakiem i wygnieciona trawa na boisku szkolnym. Zaskoczyła mnie też niska trwałość, ulotność zaskakująca u starego klasyka. Spodziewałem się zapachu gęstszego. Prawdę mówiąc nie pozostawił po sobie żadnych wspomnień.
Jego brat V.Extreme pokazał przyjaźniejsze oblicze, eukaliptusowo ocieplone, miększe i dłużej trwał na skórze.
Skończyła się krótka przygoda z Vetiverami Guerlaina lekkim rozczarowaniem i uplasowaniem się na pozycjach pomiędzy kol.B i kol.R :), a w moim koszyku znalazły się inne perfumy.

Roq
Roq

Geranium cioci Marysi...
Kupiłem ten zapach w czasach, kiedy fascynowałem się zapachami z listy najlepszych zapachów stulecia. Kupowałem je w ciemno. Polo, Santos od Cartier i inne. Zakup Vetiver był jednym z tych nietrafionych. Po spryskaniu się, pachniałem, jak świeżo przywieziona donica z pięknym i bujnym geranium... Dałem szansę zapachowi, czekając aż się rozwinie. Po paru godzinach pachniałem jak dwie doniczki z geranium i trwało to całą wieczność. Jak bym się w nim wytarzał. Jak na złość, trwałość zapachu zdawała się nigdy nie kończyć. Skunksy ze wstydu zapadłyby się pod ziemię, albo zaczęłyby chlać z rozpaczy po pojedynku z Vetiver...
Po paru dniach udało mi się opchnąć ten sok z geranium innemu wielbicielowi klasyków. Mam nadzieję, że żyje i ma się dobrze. Wielbiciel - nie Vetiver

Serious Sam
Serious Sam

Vetiver to pierwsze aż tak stare perfumy, które bez najmniejszego nazwałbym naprawdę ponadczasowymi. Klimat Guerlaina całkiem trafnie oddaje reklama z żaglówką, może tylko z tą różnica, że ubierając go czuję się jak na zarośniętej łące w środku lasu, a nie w gęstym lesie.

To chyba najbardziej zielony zapach, jaki znam, w którym tak harmonijnie mieszają się aromaty ziołowe, trawiaste i korzenne. Całość pachnie niezwykle sugestywnie i naturalnie, nie łączy się w jednolitą, niestrawną, zieloną papkę, lecz mieni się różnymi akordami i odcieniami.

Zapach nie jest w ogóle starodawny. Nie ma w nim silnej ziołowości, charakterystycznej dla lat 80, gdyż wszystko jest tu zrównoważone i bardzo łagodne. Nie ma żadnych nut zwierzęcych. Nie ma pudrowości. Nie ma też nadmiaru ostrych cytrusów, charakterystycznych dla wód kolońskich. Jedynym akcentem, który moim zdaniem może niektórym kojarzyć się z "dziadkowością" jest suchy akord tytoniu, który nadaje Vetiverowi charakterystycznej cierpkości, jednak w żadnej mierze nie dominuje on w zapachu.

Sam nosiłbym Guerlaina bez wahania, od teraz i zawsze, gdyby nie marna projekcja i trwałość zapachu na mojej skórze, przynajmniej w jego najnowszym wcieleniu (recenzuję najnowszą wersję, w której powrócono do klasycznego flakonu). Wolę lepiej wyczuwalne perfumy i dlatego nie ubieram często tego genialnego zapachu.

Vetiver by Guerlain 3.83 out of 5 based on 47 ratings and 8 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Guerlain Vetiver, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Guerlain Vetiver, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Vetiver marki Guerlain. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Vetiver marki Guerlain reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Coupon Code Fragrantica
Chanel Antaeus Guerlain Habit Rouge Eau de Toilette Givenchy Givenchy Gentleman Lalique Encre Noire Guerlain Heritage Eau de Toilette Yves Saint Laurent M7 Yves Saint Laurent Rive Gauche pour Homme Ralph Lauren Polo Hermes Terre d'Hermes Gucci Gucci pour Homme Prada Infusion d`Homme Givenchy Pi Nasomatto Black Afgano Burberry London for Men Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Him Jean Paul Gaultier Fleur du Mâle Gucci Gucci Pour Homme II Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Versace Dreamer Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme