Marki » F-H » cytrusowo - aromatyczne « Grupy

Teazzurra Guerlain dla kobiet i mężczyzn

Mam: 13 Miałem: 4 Chcę: 18 Ukochany zapach: 1

ozonowy
ziołowy
Teazzurra Guerlain dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Teazzurra Guerlain dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Teazzurra Guerlain dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Teazzurra marki Guerlain to cytrusowo - aromatyczne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Są to nowe perfumy, Teazzurra został wydany w 2015 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Thierry Wasser. Nutami głowy są bergamotka, cytryna, yuzu i grejpfrut; nutami serca są zielona herbata, rumianek i jaśmin; nutami bazy są piżmo, calone i wanilia.

Bergamotka Cytryna Yuzu Grejpfrut

Zielona herbata Rumianek Jaśmin

Piżmo Calone Wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Teazzurra by Guerlain.

Earl Grey & Cucumber
La Religieuse

Teazzurra Recenzje Perfum

Lizbet
Lizbet

Nie będę oryginalna: Teazzurra to wielkie nicht nicht. Mamy tu w otwarciu calone z cytrusami, w tle szybko pojawia się rumianek. Do tego w otwarciu silna irysowa nuta, która trwa może ze 3 minutki. Gdy cytrusy umierają pojawia się herbata, jaśmin a zapach zyskuje wrażenie cukrowości. Dla mnie cytrusy, herbata i calone to połączenie marzeń, ale Teazzurra pachnie niestety potwornie sztucznie. Jaśmin i rumianek z jednej strony ocukrzają (po co? bez cukru byłoby lepiej), z drugiej sprawiają, że kompozycja jest "rozmemłana" przez co mam wrażenie, że rumianek to w rzeczywistości margaretka, a tej wąchać mi się nie chce. Guerlain ogarnij się.

tofik1984
tofik1984

Teazzurra dostałam z prezencie od siostry. Sama chyba nie odważyłabym się ich kupić.
Zapach wspaniały, soczysty, mocny i zdecydowany. Otwarcie daje po nosie cytryną, po chwili pojawia się słodziutki jaśmin, a w tle jest puszysta nuta herbaciana. Momentami na prym wysuwa się nuta rumianku. Całość jest pięknie złożona, co kilka minut inna nutka wydaje się dominująca. Wszystkie składniki przenikają się nawzajem i łatwo wyczuć każdy z nich.
Napisałam, że nie wiem czy bym kupiła bo ogólnie nie gustuję w zapachach cytrusowych, nie lubię cytrusów, ale te tutaj są pięknie pokazane. Idealnie nadają się na lato.
Niby uniseks, ale chyba docelowa grupa kupujących to kobiety. Idealnie będą pasować do sportowych ubrań.

Pozzzziomka
Pozzzziomka

Nie wierzę, o co chodzi, czemu dobra firma wydaje takie coś.
Słodka herbatka jaśminowa, słodka do bólu i do tego tak sztuczna.
Mandarynka z Bazylią, Herba Fresca, Pamplelune i takie coś, niedobrze, w strasznie złą stronę to idzie, wszystkie marki mainstreamowe muszą zasładzać zapachy, tego chcą ludzie, naprawdę tego?
Za słodkie słodyczne, latem za słodkie lody, wszędzie cukier i perfumy poddają się temu nurtowi i ludzie upodobali sobie zgrzytające od cukru zapachy i cały mainstream niestety zaraz zamieni się w 1 wielki kryształek cukru albo watę cukrową.
Bardzo bliźniaczym do Teazzurry jest Licor Reglisse z tej samej serii, też cytrusowa słodka herbatka, ale jest to przede wszystkim orzeźwiająca herbatka pozbawiona tego co złe, pozbawiona cukru i sztuczności.
Po co wypuszczać na rynek coś fatalnego, tylko dlatego, że ludzie oczekują zasłodzenia, a może to jest złudne myślenie tak wielu producentów, może ludzie tego nie chcą ...

natajluska
natajluska

W skrócie - rumiankowa herbatka z dużą ilością cukru o naprawdę dobrej projekcji i trwałości. Ja niestety tak pachnieć nie chcę, ale na pewno znajdą się amatorzy :)

seeandsmell
seeandsmell

Teazzurra to nie taki lekki świeżak jak jej siostry. Nie jest tak orzeźwiająca,. To nie mrożona herbata, a herbata… letnia. Stygnąca, do której ktoś wrzucił parę kostek lodu.

Parę chwil po psiknięciu czuję cytrusy, bergamotkę i yuzu. Czmychają jednak czym prędzej i na plan wychodzi herbata z rumiankiem. Nie mylić z rumiankową herbatą, a już na pewno nie z rumiankowym naparem. Producent przekonuje, że to herbata zielona. Dla mnie jest to jednak lekka herbata czarna z dodatkiem słodkawego, polnego rumianku, i ze szczyptą suszonej cytrusowej skórki w mieszance. To ona właśnie króluje na mnie przez pierwsze trzy kwadranse, gdzieś w tle migoczą pojedyncze, zroszone płatki jaśminu. Po godzinie jednak jaśmin przestaje być tak nieśmiały.

Kiedy Teazzurra ułoży się już wygodnie na mojej skórze, hojną ręką rozsypuje jaśminowe kwiaty na herbacianym zwierciadle. Jest przede wszystkim jaśminem. Jaki to jaśmin? Chłodny, niesłodki, cielesny trochę i upajający. Taki, jaki wyciąga do nas ręce z krzewów i wplątuje się we włosy podczas spacerów po parku. Nie jaśmin perfumiarski, nieprzyjazny, duszny. Ten nęci, ale nie przekracza granic przyzwoitości, ani nawet granic przeciętnej strefy komfortu. Pozwala się zrelaksować, zamknąć oczy i nie myśleć chwilę o niczym. Patrzy na nas, kiedy odpływamy w marzenia, a na jego twarzy maluje się uśmiech. Delikatnie gładzi nas po twarzy ciepłą dłonią. Tak, po 2-3 godzinach osładza się lekko i ociepla. Nabiera podobnego światła, jak Jour d’Hermes Absolu. Niektórym kojarzy się ono ze słonecznym porankiem, dla mnie to jednak światło zachodzącego słońca w brzoskwiniowym odcieniu. Po kostkach lodu w szklance herbaty nie ma już śladu.

Trwałość tych perfum jest u mnie zadowalająca: 5-6 godzin, może nawet trochę więcej. Przez pierwsze 2 godziny bardzo przyzwoita jest także projekcja. Teazzurra unosi się nie tyle na mnie, co wokół mnie, jak chmurka. Nie ciągnie się jak ogon, ale otacza jak aura.

Marcin__
Marcin__

Nie przekonuje mnie ten nowy zapach z serii Aqua Allegoria, a jestem już po ok. trzech testach globalnych i tyluż nadgarstkowych. Tak, jak wszystkie poznane przeze mnie zapachy z linii zadziwiały swoją autentycznością i naturalnością, tu coś zgrzyta.

Może dlatego, że nie przepadam za rumiankiem, którego tutaj jest całkiem sporo. Odbieram Teazzurra jako przesłodzoną herbatę rumiankowo-jaśminową, nie czuję w ogóle cytrusów. Być może jest to efekt dodatku calone, poza tym, mam wrażenie, że ciut przesadzono tu z piżmem, bo całość jest dla mnie po prostu mdła.

Trwałość ok. 6-8 h, (jak najbardziej na plus), projekcja słaba.

Potestuję jeszcze, ale znam dużo lepsze zapachy z linii.

Joskelyn
Joskelyn

O kurcze, ale rozczarowanie! Na każda Aqua Allegorię czekam jak na pierwszą gwiazdkę w Święta i w zasadzie obligatoryjnie wpisuję te wody na listę "musz-mieciów" zanim jeszcze je powącham.

Teazzurra, niestety, pachnie dla mnie - sama nie wierzę, że to pisze - sztucznie i płasko.
Jeśli chodzi o sam zapach, to początek przypomina lekką herbatkę z cytrynką, potem do całości dołaczają delikatne kwiaty - ale jest to bardziej sztucznawy jaśmin niż polny rumianek, a w tle czuć coś, co można określić jako "azzurra" - jakieś takie morsko-niebieskie tony. Mam wrażenie, że dominującym akordem jest jednak ten mało naturalny jaśmin, który nadaje kompozycji nieco "odświeżaczowego" charakteru. W połączeniu z tą morskością można naprawdę mieć "toaletowe" skojarzenia :/ Zapach kończy cytrynowo-cukrowa baza, też niezachwycająca.
Nie ma tu eksplozji herbacianości i cytrusowości, na którą tak liczyłam...

Aqua Allegorie zazwyczaj przenoszą mnie w odległe krainy, na egoztyczne wakacje pod palmami albo na sielskie łąki, tymczasem Teazzurra nie przywodzi mi na myśl ani morza ani lata ani obcowania z naturą. To chyba pierwsza woda z tej serii, która według mnie jest po prostu mało ciekawa i nieoryginalna.

No cóż, mój portfel się cieszy, a moje wakacje w tym roku będą pachnieć cudownymi Mandarine Basilic, Pamplelune i Limon Verde :)

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Guerlain Teazzurra, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Guerlain Teazzurra, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Teazzurra marki Guerlain. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Teazzurra marki Guerlain reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Estée Lauder Sensuous Noir Guerlain Shalimar The Different Company Sublime Balkiss Angel Schlesser Angel Schlesser Oriental Edition II Guerlain Aqua Allegoria Mandarine Basilic Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Guerlain Shalimar Parfum Initial Yves Saint Laurent Baby Doll Viktor&Rolf Flowerbomb Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Guerlain Aqua Allegoria Herba Fresca Yves Rocher Secret d`Essences Neroli Thierry Mugler Alien Eau Extraordinaire Lalique Amethyst Guerlain Aqua Allegoria Pamplelune Hermes Un Jardin Sur Le Nil Guerlain La Petite Robe Noir Marc Jacobs Mod Noir Hermes Un Jardin En Mediterranee