Marki » F-H » orientalno - kwiatowe « Grupy

Shalimar Souffle de Parfum Guerlain dla kobiet

Shalimar Souffle de Parfum Guerlain dla kobiet

Shalimar Souffle de Parfum Guerlain dla kobiet Zdjęcia Shalimar Souffle de Parfum Guerlain dla kobiet Zdjęcia

Shalimar Souffle de Parfum marki Guerlain to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet. Shalimar Souffle de Parfum został wydany w 2014 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Thierry Wasser. Nutami głowy są bergamotka, cytryna i mandarynka; nutami serca są jaśmin wielkolistny i kwiat pomarańczy; nutami bazy są białe piżmo, indyjska wanilia i tahitiańska wanilia.

Bergamotka Cytryna Mandarynka

Jaśmin wielkolistny Kwiat pomarańczy

Białe piżmo Indyjska wanilia Tahitiańska wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Shalimar Souffle de Parfum by Guerlain.

Shalimar Souffle de Parfum
Reveal
Place Vendome

Shalimar Souffle de Parfum Recenzje Perfum

Aleksxs
Aleksxs

Gdzieś mam jeszcze ich próbkę, resztkę. I powiem tak strasznie byłam nimi rozczarowana. Oczekiwałam czegoś podobnego do Shalimar a tu całkiem co innego. Jest to cytrusowo-kwiatowy zapach z wanilią i delikatnym piżmem. Początkowo zdecydowanie czuć cytrusy: mandarynkę, cytrynę, może grejpfrut jaki bergamotkę. Po chwili do władzy dochodzi jaśmin wraz z waniliami (dwa rodzaje). Zapach staje się kremowo waniliowy, jak i delikatnie piżmowy bowiem i ten akord zaczyna się przebijać. Shalimar Souffle jest trochę takim sufletem cytrusowo-kwiatowym z waniliami i białym piżmem. Zdecydowanie perfumy te pasują do upalnego lata. Od początku jest bardzo lekki a po 1h prawie już go nie czuć. Po samym spryskaniu się nim, zapach od razu pozostał tylko i wyłącznie przy skórze. Tylko ja wiedziałam, że nim pachnę. Flakonik, ładny nawiązuje do jego delikatnej natury.

2017
Koko55
Koko55

Po bardzo wielu testach zdecydowałam się na zakup 90 ml, i nie żałuję. S Souffle jest zapachem pięknym, bardzo eleganckim i dla dojrzałych pań. Nuty zapachowe doskonale są wyważone, żadna nie wybiega przed szereg. Najbardziej wyczuwam wanilię, piżmo, jaśmin i bergamotkę przez co nie wydaje mi się aby były świeże( być może latem wyczuwa się bardziej cytrynę i mandarynkę). Na mojej skórze trwałość przyzwoita (6-7 godzin), projekcja taka sobie. Zapach ciepły, balsamiczny, idealny na jesień i raczej na wieczór. Zakładam wieczorową suknię w kolorze purpury, szpilki i kroczę po czerwonym dywanie.........

kadanka
kadanka

Delikatny, subtelny ciepły, ale "świeżak" w niczym absolutnie nie przypominający Shalimara. Nie ten klimat. Raczej nie wart swojej ceny, chyba ze dla zamożnych kolekcjonerów butelek Shalimara;)

Sylwia74
Sylwia74

Piękny, delikatny i świeży zapach. W otwarciu mocno wyczuwalne cytrusy (mandarynka, cytryna i bergamotka). W tle majaczy jaśmin jednakże nie wpływa on znacząco na odbiór zapachu. Potem pojawia się delikatna, kremowa wanilia i miękkie białe piżmo. Souffle znacznie odbiega od całej rodziny zapachów Shalimar a z pierwowzorem to już na pewno nie ma nic wspólnego. Jest subtelny, delikatny, nie przytłacza swoją projekcją. Zapach bardzo bliskoskórny i skandalicznie nietrwały. Gdybym nie wiedziała to nie uwierzyłabym, że to Guerlain. Flakon piękny!!! Aż żal, że nie pojawi się w mojej kolekcji. Ale na tak mierną trwałość nie warto wydawać pieniędzy. Polecam natomiast każdej z Was, która nie jest w stanie udźwignąć klasycznego Shalimara ani żadnego z jego flankerów. Souffle to naprawdę piękny zapach!!!

MarleenM
MarleenM

Dla wielbicielek klasycznego Shalimara - to nie jest shalimar, nie kupujcie w ciemno ;). Cytrusowo pudrowy letni przyjemniak i nie mogę mu odmówić uroku.

Jeśli NIENAWIDZISZ Shalimara, albo okrutnie na tobie śmierdzi, kupuj w ciemno. Zapach jest na tyle nijak i uniwersalny, że krzywdy raczej nie uczyni. Optymalny wybór dla fetyszystek/fetyszystów pięknej butelki.

Jak na świeżaka trwałość ok z projekcjà gorzej.

Anaita
Anaita

Powiem szczerze, że nigdy nie zorientowałabym się, że to klon Shalimara gdyby znalazła ten zapach w innej butelce. Przyjemny, świeży, bardzo delikatny ale orient? Raczej propozycja na lato nad morzem bo gdzieś w tle czuję nawet powiew lekkiej bryzy, ale z pewnością nie znad Pacyfiku:-)

Lizbet
Lizbet

Otwarcie cytrusowe, świeże, dające wrażenie powietrzności. Trwa jakieś 30 minut, potem pojawia się bardzo subtelny jaśmin na piżmie, w tle jeszcze delikatniejszy kwiat pomarańczy. Do tego delikatne wrażenie kremowości pochodzące od wanilii. Bardzo bliziuteńko trzymają się na skórze.

Bardzo przyjemne, lekkie, subtelne. Śliczna butelka. Fatalna trwałość.

W niczym, ale to w niczym nie przypominają Shalimara. Serio Guerlain? Po co denerwować fanów klasyka n-tym flankerem? Zgaduję, że wlanie tego płynu do kolejnej aqua allegorii, gdzie jest jego miejsce, nie sprzedałoby produktu?

Przy lepszej trwałości zapach wart byłby polecenia, ale dla mnie wielki minus za marketingowy cynizm.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Guerlain Shalimar Souffle de Parfum, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Guerlain Shalimar Souffle de Parfum, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Shalimar Souffle de Parfum marki Guerlain. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Shalimar Souffle de Parfum marki Guerlain reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Tom Ford Velvet Orchid Estée Lauder Sensuous Noir Hermes Eau des Merveilles Prada Infusion d'Iris Givenchy Organza Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Hermes Le Jardin de Monsieur Li Jean Paul Gaultier Classique Chanel Chanel No 5 L'Eau The Different Company Sublime Balkiss Yves Rocher Rose Oud Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Givenchy Ange Ou Demon Le Secret (2014) Christian Dior Hypnotic Poison Narciso Rodriguez Narciso Guerlain Shalimar Parfum Initial Chanel Coco Noir Christian Dior Dolce Vita Tom Ford Black Orchid Kenzo Kenzo Amour