Marki » F-H » orientalno - drzewne « Grupy

Shalimar Ode a la Vanille Sur la route de Madagascar Guerlain dla kobiet

Shalimar Ode a la Vanille Sur la route de Madagascar Guerlain dla kobiet

Shalimar Ode a la Vanille Sur la route de Madagascar Guerlain dla kobiet Zdjęcia

Shalimar Ode a la Vanille Sur la route de Madagascar marki Guerlain to orientalno - drzewne perfumy dla kobiet. Shalimar Ode a la Vanille Sur la route de Madagascar został wydany w 2012 roku. Nutami głowy są cytrusy, mandarynka, cedr, bergamotka i cytryna; nutami serca są irys, paczula, jaśmin, wetyweria i róża; nutami bazy są skóra, drzewo sandałowe, opoponaks, piżmo, cywet, wanilia, kadzidło i fasolka tonka.

Cytrusy Mandarynka Cedr Bergamotka Cytryna

Irys Paczula Jaśmin Wetyweria Róża

Skóra Drzewo sandałowe Opoponaks Piżmo Cywet Wanilia Kadzidło Fasolka tonka

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Shalimar Ode a la Vanille Sur la route de Madagascar by Guerlain.

Shalimar
Reve Indien

Shalimar Ode a la Vanille Sur la route de Madagascar Recenzje Perfum

Izabela
Izabela

Flankier Shalimara, ale czy do końca taki waniliowy?
Nuta charakterystyczna, bogata, znana z Shalimara, tu też zostaje doskonale wyczuwalna.
Ale tytułowa wanilia nie jest takim typowym słodziakiem, to wanilia zespolona z kadzidłem, cywetem, skórą, opponaksem.
Szlachetnie słodkie perfumy.
Widać mistrzowskie wyczucie twórcy, który świetnie balansuje słodycz z wytrawnością.
Przez to perfumy mają klasyczną, super dostojną i elegancką postać.

aistionnelle
aistionnelle

Shalimar ode a la Vanille powstał jako pierwszy z trzech najnowszych flankerów niezapomnianej kompozycji Guerlaina. To piękna, miękka, a zarazem trochę drapieżna kompozycja.
W otwarciu kusi dojrzałymi, skapanymi w słońcu cytrynami, początek pozbawiony jest znanej z klasyka cierpkości, nuty dziwnej, przykurzonej, niemal odpychającej. Ale i na swój sposób pięknej.Tutaj cytrusy mają łagodny smak i trwają tylko kilka chwil, bo oto otwiera się kwiatowe serce kompozycji, do głosu dochodzą: róża, jaśmin, irys.Co ciekawe, nie jest to jeszcze statyczna faza zapachu, nuty wibrują, przeplatają się, po kolei dochodząc do głosu. Osiadają na skórze aby zaraz się od niej oderwać, ulec przemianie. Jest kwiatowo, ale nie słodko ani nie pudrowo jak w Heure Bleue. Mniej więcej w połowie drogi między sercem a bazą na scenę wkracza wanilia.Ale znów nie oczekujmy po jej pojawieniu się słodyczy. To jedna z bardziej mrocznych, dymnych wanilii jakie wąchałam, doprawiona żywicami, mirrą, a właściwie oppoponaksem dodającym trochę puszystości, lekko wysładzającym kompozycję. Pierwszy z waniliowych Shalimarów oparty jest na kontraście waniliowej miękkości i szorstkości nut drzewnych, kadzidlanych. Pod koniec dochodzą do głosu składniki zwierzęce, znów złagodzone w porównaniu z klasykiem. Nie wyczuwam piżma, ale pojawia się cywet, a następnie skóra, dając wrażenie cieniutkiej, doskonale wyprawionej rękawiczki(może zdejmowanej w celu wykonania kolejnego`psika`przez noszącą zapach; ?)
Po kilku godzinach od aplikacji zapach zaczyna cichnąć, nie przestaje jednak intrygować, jest jak kocur o lśniącym, puszystym futrze, mruczący wymownie na kolanach właściciela/ki. Shalimar w opisywanej wersji jest odą do wanilii, pełen przepychu, kryje w sobie urok wieczoru. Takiego z drobnymi płatkami śniegu za oknem i ciepłem kominka wewnątrz domu. W dzień, szczególnie słoneczny mógłby przeszkadzać: jest w nim mrok, elegancja,szczypta tajemnicy, coś niepokojącego, niedopowiedzianego..

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la route de Madagascar, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la route de Madagascar, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Shalimar Ode a la Vanille Sur la route de Madagascar marki Guerlain. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Shalimar Ode a la Vanille Sur la route de Madagascar marki Guerlain reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Serge Lutens Fille en Aiguilles Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique Guerlain Encens Mythique D'Orient Donna Karan Black Cashmere Gucci Gucci pour Homme Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Serge Lutens Ambre Sultan Guerlain Eau de Shalimar Estée Lauder Amber Mystique Estée Lauder Sensuous Noir Chanel Chanel N°5 Yves Saint Laurent M7 Yves Rocher Voile d'Ambre Christian Dior La Collection Couturier Parfumeur Mitzah Giorgio Armani Armani Privé Oud Royal Chanel Coco Noir Prada L`Eau Ambree Serge Lutens La Fille de Berlin Hermes Eau des Merveilles