Marki » F-H » orientalno - waniliowe « Grupy

Mam: 31 Miałem: 12 Chcę: 30 Ukochany zapach: 3

dymny
karmelowy
Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique Guerlain dla kobiet Zdjęcia

Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique marki Guerlain to orientalno - waniliowe perfumy dla kobiet. Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique został wydany w 2013 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Thierry Wasser. Perfumy zawierają takie składniki, jak karmel, czekolada, kadzidło, irys, opoponaks, wanilia i fasolka tonka.

Karmel Czekolada Kadzidło Irys Opoponaks Wanilia Fasolka tonka

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique by Guerlain.

Shalimar
Shalimar Eau De Cologne

Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique Recenzje Perfum

Sincerita
Sincerita

Właśnie ustawiłam go na półeczce jako ulubiony :) Długo się wahałam, bo zachwycają mnie zapachy z różnych grup, po pewnym czasie zwykle się nudzą i znajduję nowych ulubieńców. Jednak to jest to, czego szukałam! Taka orientalna wanilia. Kadzidlana, słodka, ale wykwintnie i niekoniecznie w sposób jadalny (słodkie, spożywcze zapachy też bardzo lubię, choć na wiele z nich kręcę nosem).

Najpierw poznałam klasyka oraz Parfum Initial latem, ok. 2 lat temu. Dopiero poznawałam świat perfum, właściwie ciągle poznaję, powoli zaczynam interesować się też niszą. PI nie przypadło mi do gustu, od samego początku (choć testowałam tylko na nadgarstku, gdzie wiele zapachów nie rozwija się u mnie na tyle, co np na szyi i nie ukazuje swego piękna). Klasyka oswajałam uważając, że byłby idealny, gdyby dodać więcej słodyczy, wanilii. W pewnym momencie już chciałam kupić klasyka, ale półtora roku temu (a moze to bylo w zeszlym roku) zobaczylam w sklepie internetowym Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique. Zamówiłam próbkę przeczuwając, że będzie właśnie słodszą odmianą. Nie myliłam się, jest taki, jak sobie wyobrażałam. Niedługo później zamówiłam cały prześliczny flakonik. Było to latem, bo własnie latem poznałam ten zapach, a rok wcześniej o podobnej porze oryginał EDP i PI. Byłam nim zachwycona, ale niedługo później coś mnie zaczęło w nim "gryźć", jakby z początkowych nieco ostrych nut nie rozwijał się tak, jak powinien. Przechowywany w ciemnym, suchym miejscu nie mógł tak szybko się zepsuć... Na szczęście cudowny zapach powrócił, miałam coś w tym czasie z węchem lub skórą, bo więcej lubianych zapachów mnie drażniło, może z powodu zmiany miejsca zamieszkania.

Pierwszy raz wyczuwam wszystkie wyliczone nuty, do tego jakby trochę skóry. Mimo czekolady, tonki, karmelu wcale nie jest ulepny. Chyba, że ktoś lubi bardzo wytrawne zapachy. Słodkie tony migoczą na zmianę, raczej nie wyczuwam wszystkich na raz. Badzo podobny do klasyka. Klasyk jest trochę mniej słodki i bardziej zwierzęcy, ale też go uwielbiam. Z czasem chyba zaczęłam dostrzegać w nim więcej wanilii. Pewnie to jest ta "guerlainowska wanilia", piękna, czuć dobrą jakość.
Zapach świetny na zimę oczywiście, ale ja uwielbiam go też latem, wtedy go poznałam i pokochałam. Cudowny w letnie, spokojne słoneczne popołudnie. Mam nadzieję, że jeszcze będzie gdzieś dostępny...Świetna trwałość, moc przynajmniej dobra.

Nie przepadam za długimi recenzjami, ta też miała być możliwie krótka i zwięzła, ale jak napisać o ukochanym zapachu w kilku zdaniach..? Zasługuje na więcej :)
Edit: też czuję na początku jakieś cytrusy i nie przepadam za tą nutą. Na szczęście szybko ona mija.

kaktuska01
kaktuska01

Nie daleko pada jabłko od jabłoni... Tak i Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique leżał blisko eau de Parfum.
Całość rzeczywiście bliźniaczo podobna do wody perfumowanej. Oddech klasyka cały czas czuć na plecach. Wanilii w Mexique nie poskąpiono, ale nie gra ona głównej roli. Zapach jest na pewno bardziej słodki od klasyka, bardziej przytulny, ciepły i przez to bliższy noszącemu. Początek to delikatny sok z cytrusów, wyczuwam je chociaż nie tak bardzo jak w EDP. W tle pojawiają się nieśmiałe nuty zwierzęce.
Mexique to wersja bardziej słodka, mniej ostra od klasyka i bardziej przystępna. Nadal jest to jednak zapach trudny, bo klasyczny i tak bardzo podobny do pierwowzoru.
Dopisuję po długim czasie używania :
Początek piękny, dla mnie gourmand, bardzo jadalny, wachany z atomizera przepiękny jednak rozwija się w bardzo animalnym kierunku, zdecydowanie bardziej "zwierzęcy " od klasyka chociaż klasyk również taki zwierzęcy, cywetowy moment ma. Baza nie podoba mi się, jest duszna, męcząca, przypomina waniliowe świeczki. Mexique porównuje z klasykiem EDP z 2015 roku.

Sylvietta
Sylvietta

Dziś właśnie otrzymałam moją pierwszą buteleczkę . Zapach niezwykle trudny , ale jaki piękny.Zachwycam się cały dzień, czuję najbardziej czekoladę i wanilię. Cudowność ubrana w piękną szatę .Kocham .

Roma
Roma

Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique sa piekne, szalenie pociagajace i pokochane przeze mnie tak mocno jak klasyk - Shalimar.
To perfekcyjnie zrobione perfumy, dopracowane w najmniejszym szczegole, bogate, na poczatku ciezko mi bylo powiedziec, co w nich czuje, przede wszystkim na pewno maja wiele wspolnego z Shalimar, styl jest zachowany, ale nie sa tak mocno cytrusowe i wyniosle, sa bardziej przystepne, ich wydzwiek jest bardziej optymistyczny.
Kompozycje otwiera wspanialy duet skory z irysem i wanilia, a zywice ocieplaja ten nieco ostry, zdystansowany poczatek, dajac mily oddech. Wszystkie skladniki dzialaja zgodnie na jednym froncie. Nuta czekolady wnosi dodatkowe cieplo, dziala jak afrodyzjak, daje rozkosz, pachnie najfajniej ze wszystkich znanych mi tego typu pachnidel.
Karmel tak jak i czekolada sa podane lekko, subtelnie, to nie jedzonko, to delikatny woal, ktory nie wiadomo kiedy stapia sie z dymem kadzidla.
Ta niewatpliwie milosna mikstura kieruje sie swoimi prawami, jest wiec przyciagnianie i odpychanie - jak u rasowego uwodziciela. Jest w niej zmyslowosc i elegancja pieknej kobiety, pewnej siebie, zdystansowanej i swobodnej zarazem.
Szorstkosc i jedwabistosc sie nawzajem przenika - uzupelnia sie jak yin i yang.
Mam spora probke od przemilej Caligo.
Przepiekne, niesamowite perfumy, baardzo chcialabym je miec:-)

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique marki Guerlain. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique marki Guerlain reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Guerlain Shalimar Guerlain Shalimar Parfum Initial Hermes L’Ambre des Merveilles Chanel Chanel N°5 Tom Ford Black Orchid Serge Lutens Ambre Sultan Estée Lauder Sensuous Noir Yves Rocher Voile d'Ambre Christian Dior Dune Agent Provocateur L'Agent Molinard Habanita Chanel Allure eau de parfum Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Chopard Casmir Givenchy Organza Prada Prada Candy Yves Saint Laurent Opium Calvin Klein Obsession Guerlain Mitsouko Eau de Toilette Aramis Perfume Calligraphy Rose