Marki » F-H » orientalno - waniliowe « Grupy

Shalimar Ode a la Vanille Guerlain dla kobiet

Shalimar Ode a la Vanille Guerlain dla kobiet

Shalimar Ode a la Vanille Guerlain dla kobiet Zdjęcia

Shalimar Ode a la Vanille marki Guerlain to orientalno - waniliowe perfumy dla kobiet. Shalimar Ode a la Vanille został wydany w 2010 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Thierry Wasser. Perfumy zawierają takie składniki, jak wanilia, Żywica i przyprawy.

Wanilia Żywica Przyprawy

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Shalimar Ode a la Vanille by Guerlain.

Shalimar Ode a la Vanille Recenzje Perfum

chjena
chjena

Nie przepadam za klasycznym Shalimarem, który przecież wanilią stoi, lecz wersję Ode a la Vanille - okrojoną praktycznie z całej piramidy nut nieodłącznie związanych z podstawową, prawie już stuletnią wersją - już całkiem lubię, a co więcej, mogłabym spróbować w tym wyjść do ludzi.

Żywica jest tutaj gorzka i ostra, świdruje w nosie i nie pozwala zapomnieć, że nosimy na skórze zapach mający konotacje z co najmniej kilkoma poprzednimi epokami. Całość przypomina trochę futro po babci - jest miękkie, wtulając się w kołnierz odnajdujemy poczucie bezpieczeństwa, ale jednak nie można uwolnić się od zapachu naftaliny sugerującego, że odzież ta ma własną historię, której możemy się podporządkować, albo odrzucić w pogoni za tym, co dzisiejsze, proste i łatwo dostępne. Wanilia na tej żywiczno-przyprawowej podkładce układa się wprost przepięknie, ujawnia swoje najsłodsze oblicze bez popadania w cukierkowy banał.

Charakteru i klasy Ode a la Vanille nie można odmówić. Z ogromną przyjemnością poznam też wanilię z Meksyku i Madagaskaru, jak namiętne "flankerowanie" zazwyczaj mnie u producentów perfum denerwuje, tak w przypadku waniliowej serii Shalimara uważam, że to strzał w dziesiątkę.

Lithium
Lithium

W pierwszych minutach mocno uderza żywica, strasznie dużo jej na mnie wychodzi, razem z wanilią. Ciężki, przyprawy nadają charakteru i ostrości. Na mnie robi się z tego słodycz, której nie można nazwać słodyczą (jeśli ma to sens), właśnie ze względu na tę ostrość. Niby słodkie, ale...
Mam wrażenie, że nieco słony. Zapewne kwestia przypraw.
I to się dłuży, i dłuży, i jest nieco przytłaczająco przez tę ilość żywicy-wanilii jaka na mnie wychodzi. W końcu robi się spokojniej, bardziej kremowo-pudrowo, może bluźnię teraz, ale przypomina mi kremy/puderki dla dzieci na tym etapie. Talk, zdecydowanie. Tutaj czuję głównie przeładną, lekko suchą wanilię z uspokojoną żywicą. Przy czym jest to właśnie suchość talku, który, mimo wszystko, ma wilgotny zapach. Jest miło, delikatnie i już tak nie przytłacza drzewną krwią.
Mieszane uczucia wywołuje. Z jednej strony świetny, ciekawy, insza inność dla mojego nosa, kocham jego dry down, a z drugiej tak mi daje w dziób na pierwszym poziomie, że aż słabnę... I to chyba jest właśnie jedna z rzeczy, które powodują, że czuję szacunek do niektórych perfum - sprzeczne uczucia, które wywołują. Jak dobry film.
Projekcja świetna, trwałość - 2-3 godziny, potem już delikatna mgiełka, wyczuwalna, gdy ktoś mocno się zbliży. Lubię zmieniać zapach w ciągu dnia, więc jest zadowalająca.

Malzka
Malzka

Ten zapach NIE jest wbrew nazwie waniliowy. Jest lekko słodki ale w taki ostry sposób. To bardzo wytrawne perfumy. Czuć wanilię, tonkę, karmel i czekoladę ale w tle odurzającego irysa. Po aplikacji należy odczekać kilka minut. Wystarczą dwa psiknięcia, perfumy są bardzo intensywne. Uważam, że nadają się na każdą porę roku, choć ja zimą wolę orientalne nuty. Kadzidła nie czuję. Polecam wytrawnym nosom i koneserkom ponieważ zapach jest niezwykły. Na pewno nie dla młodziutkich dziewczyn, to perfumy dla KOBIET. Warto mieć, ja kupiłam dla odmiany ponieważ różnią się od tych po które zwykle sięgam. Flakon - przepiękny. Małe dzieło sztuki.

amanda
amanda

Łagodniejsza wersja klasyka,który kojarzy mi się z latami 20tymi i 30tymi ub.wieku.
Tak,zapach z zupełnie innej epoki,której dawno już nie ma.
Piżmo nie jest tak intensywne,zostało poddane waniliowej obróbce,Shalimar nabrał lżejszego odbioru,niektórzy powiedzieli by ,że jest rozwodniony.
Są osoby,które nie dają rady nosić klasyka (np.ja ostatnimi czasy) toteż waniliowy Shalimar to dobra alternatywa by nie rezygnować z tego co się ,lubi.
Waniliowo lekko żywiczny dający dobrze nosić się i latem ,jednak myślę,że z wyłączeniem upałaów.

Zgodnie z nazwą położono nacisk na wanilię, ale wciąż jest to "Shalimarowa" wanilia, czyli nie tania i spożywcza, a lekko chropowata, wymieszana z nutami skórzanymi i piżmem. W porównaniu z klasykiem nie ma w nim tego odpychającego dla niektórych mocnego uderzenia bergamotki na początku.

Brakuje mu też nieco tej pudrowej miękkości, jaką ma w nutach bazy klasyk, a którą bardzo lubię. Tutaj całość jest bardziej budyniowo – waniliowa.

Podsumowując – piękna, współczesna odsłona Shalimara, ale wciąż wolę jednak klasyka, który mimo wielu reformulacji wciąż pachnie jak z innej epoki.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Guerlain Shalimar Ode a la Vanille, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Guerlain Shalimar Ode a la Vanille, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Shalimar Ode a la Vanille marki Guerlain. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Shalimar Ode a la Vanille marki Guerlain reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Guerlain Eau de Shalimar Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Givenchy Organza Indecence Guerlain Shalimar Parfum Initial Hermes Hermessence Ambre Narguile Guerlain Mahora Chanel Coco Eau de Parfum Serge Lutens Fille en Aiguilles Parfum d`Empire Cuir Ottoman Yves Rocher Neonatura Cocoon Guerlain Guerlain Shalimar Parfum Initial L'Eau Estée Lauder Sensuous Noir Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique Fendi Fendi Theorema Lubin Idole Eau de Parfum Guerlain Shalimar Donna Karan Black Cashmere Serge Lutens Rousse Comme des Garcons Black M. Micallef Gaiac