Marki » F-H » « Grupy

Shalimar Cologne Guerlain dla kobiet

Shalimar Cologne Guerlain dla kobiet

Shalimar Cologne marki Guerlain to perfumy dla kobiet. Są to nowe perfumy, Shalimar Cologne został wydany w 2015 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Thierry Wasser. Nutami głowy są bergamotka, cytryna, lima i grejpfrut; nutami serca są frezja, róża i jaśmin; nutami bazy są wanilia, irys i białe piżmo.

Bergamotka Cytryna Lima Grejpfrut

Frezja Róża Jaśmin

Wanilia Irys Białe piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Shalimar Cologne by Guerlain.

Shalimar Parfum Initial
Eau de Shalimar

Shalimar Cologne Recenzje Perfum

gardenia
gardenia

Na wstępie cytrusy, bardzo smakowite, takie wesołe żółte toczące się cytrynki, które właśnie wypadły z koszyka. Nad nimi unosi się chmura kremowego ale lekkiego pudru, jest biały czysty i przestrzenny. Myślałam, że to pęk irysów, czuć typową dla Guerlain i Parfum Initial ziemistość, ale nie ma tu na szczęście wetywerii, która powodowała, że Initial był dla mnie zbyt surowy i spięty jakiś taki...
Shalimar Cologne to oda do supereleganckiej pudrowości podbitej czarną laską wanilii i żółtymi cytrynkami wraz ze skórką, wszystko najlepszej jakości, a cytrynki pięknie rozjaśniają ziemisty, suchy i dość poważny korzeń irysa, może to też zasługa piżma, że ta typowa gerlenowska pudrowość nabiera lekkości. Ja czuję się w tej wersji Shalimara cudownie, tak "frącusko", tak tres chique, a jednocześnie nie nazbyt elegancko, tak jak bym ubrała białą idealnie wyprasowaną sukienkę z kołnierzykiem i paskiem, a do tego zawiązała wesołą lekką żółtą apaszkę w czarne grochy, wsiadła na motorynkę i pognała przez paryskie ulice.
Można się zżymać na kolejną odsłonę Shalimara, mnie jednak ta najnowsza wersja odpowiada, i to jak! Byłabym na lotnisku w Paryżu i testowała to za pierwszym razem, wylądowałby ten flakon w koszyku, pewnikiem!
Trwałość zadawalająca jak na Cologne. Flakon kolorystycznie nie do końca mi pasuje, ale wiadomo, nawiązuje do Initial. Fajne!

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Guerlain Shalimar Cologne, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Guerlain Shalimar Cologne, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Shalimar Cologne marki Guerlain. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Shalimar Cologne marki Guerlain reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Inne z grupy
Six Scents Six Scents 4 Gareth Pugh: Diagonal Hugo Boss Boss Element Harald Gloockler Pompoos With Love for Men Liz Claiborne Sunrise The Body Shop Zinzibar Ulric de Varens Varens Original Spring Tea Pacifica Tuscan Blood Orange Eclectic Collections Monument Betty Boop Betty Boop 2009 Yves Rocher Framboise Mexx Mexx First Sunshine Man Elemis Elemis Eau de Parfum