Marki » F-H » szyprowo - owocowe « Grupy

Mitsouko Eau de Parfum Guerlain dla kobiet

Mitsouko Eau de Parfum Guerlain dla kobiet

Mam: 18 Miałem: 10 Chcę: 13 Ukochany zapach: 3

cynamonowy

Mitsouko Eau de Parfum marki Guerlain to szyprowo - owocowe perfumy dla kobiet. Mitsouko Eau de Parfum został wydany w 1919 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jacques Guerlain. Nutami głowy są cytrusy, jaśmin, bergamotka i róża; nutami serca są bez, brzoskwinia, jaśmin, ylang-ylang i róża; nutami bazy są przyprawy, ambra, cynamon, wetyweria i mech dębowy.

Cytrusy Jaśmin Bergamotka Róża

Bez Brzoskwinia Jaśmin Ylang-ylang Róża

Przyprawy Ambra Cynamon Wetyweria Mech dębowy

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Mitsouko Eau de Parfum by Guerlain.

Nüwa
Mitsouko Eau de Toilette
Femme Rochas
Les Exclusifs de Chanel 31 Rue Cambon

Mitsouko Eau de Parfum Recenzje Perfum

madamii8
madamii8

Uczucia mam ambiwalentne,bo kiedy byłam dziewczyną,moja młoda skóra uwielbiała te perfumy.Doceniam ich wielkość ale teraz dla mnie zupełnie nienoszalne.Mam w domu flaszkę,z której od czasu do czasu podbieram by znalezć tamtą,młodzieńczą fascynację.No i niestety,bo obecnie odbieram ten zapach jak morderce,który mnie goni a ja,przerażona nie mam gdzie przed nim uciec.Ogromnie trwały!

kaktuska01
kaktuska01

Końcówka wieku XIX. Wczesna wiosna, popołudnie. Jest ciepło, ale od czasu do czasu jakaś większa chmurka zasłoni słońce. Grupa, młodych roześmianych dziewczyn kieruje się do małej, lokalnej kawiarenki gdzieś we Francji. Przy kawie i ciastku dyskutują o poezji i miejscowych plotkach. To dziewczyny z dobrych domów, czasami lubią wyjść gdzieś wspólnie i zająć się swoimi sprawami. Jedna z dziewczyn wpada na pomysł, aby wybrać się na przechadzkę na łono natury. Wykrada z domu drogi koc oraz kosz brzoskwiń i wszystkie kierują się na pełną roślinności łąkę. Siadają w cieniu drzewa. Śmieją się, żartują i zajadają brzoskwinie aż do wieczora, kiedy przegania je delikatny wiosenny deszcz. A wokół unosi się zapach cierpkich roślin, ziół, deszczu i wilgoci.
Dzieło wybitne, jednego z moich ulubionych perfumiarzy. Na skórze układa się pięknie, ale wąchany z blotera lub flakonu może przerazic swym retro szykiem. Wydobywa się z nich delikatna ostrość przypraw. To pamiątka z odległych czasów, relikt przeszłości we współczesnym świecie. Przedstawiciel retro szypru, starej szkoły perfumiarstwa i nieograniczonego talentu Jacquesa Guerlaina. Wspaniałe.

Lady_Daisy
Lady_Daisy

Mocno przyprawowy. Suchy na wiór. Gdy zakładam go, gdy jest zbyt ciepło - boję się, że skóra mi się zapali :)
A tak serio, to bardzo dobry zapach, specyficzny, orientalny, nie jest ,,po prostu przyjemny", ale zwraca uwagę. Jest elegancki. Byłam pewna, że jest tu ambra, ale to chyba jednak żywica bursztynowa. Mitsouko EDP jest mocno fizjologiczny na mnie i dodaje mi powagi.
Mam próbkę i starcza mi na długo. Jest wydajny i trwały. Dobry, by czasem odskoczyć i założyć coś z zupełnie innej beczki.

jaszczurka30
jaszczurka30

Mitsouko według licznych wzorzec owocowego szypru. Niezwykły zapach, którego piękno ujawnia sie tylko cierpliwym i odważnym. Początkowe ostre przyprawowe otwarcie najcześciej zniechęca większość do dalszego testowania. Ja zakochałam sie w nim dwa lata temu kiedy miałam okazje spróbować ekstraktu w jednej z berlińskich perfumerii. Po godzinie wróciłam i sprawiłam sobie wersje edp. Moj nos nie rozróżnia poszczególnych nut. Wszystko jest tak perfekcyjnie zmieszane, ze czuje przyprawowa słodycz, ktora nieodmiennie kojarzy mi sie z zapachem cieplego końca lata, początku jesieni. Najlepiej pachnie po kilku godzinach na rozgrzanej skórze kiedy nuty przyprawowo-ziemiste przycichną. Zadziwia mnie swoją trwałością, kiedy wydaje sie ze już dawno zniknął nagle przypomina o sobie bardzo subtelnie. Używam go cześciej w chłodne jesienno-zimowe dni albo przed snem wtedy nad ranem budzi mnie ta piękna cielesna won. Wiele osob wskazuje na pokrewieństwo Mitsouko z Shalimarem i L'heure Bleue. Dla mnie siostrzanymi zapachami jest Mitsouko i Miss Dior (oryginalna) ktora jest dla mnie jej wiosenna zielono kwatowa wariacją Mitsouko. Zachęcam gorąco do testowania i oswajania sie z Mitsouko bo jest tego warta.

Garance
Garance

Żeby zrozumieć Mitsouko musimy wyobrazić sobie stary pałac w parny, letni poranek. Jednak w tym pałacu poza przestronnymi, pełnymi okien z powiewającymi muślinowymi firankami komnatami, w których nasza gospodyni podejmuje nas brzoskwiniową herbatą i słodkimi cytrusami w otoczeniu wazonów pełnych róż i jaśminów, niepostrzeżenie zastępowanymi po kilku godzinach bzem, są też pokoje, zdawać by się mogło, zapomniane. Mimo upału panującego na zewnątrz - chłodne gabinety wypełnione po brzegi ciężkimi meblami, starymi książkami i pamiątkami. W promieniach wpadających przez szczelinę w ciężkich aksamitnych zasłonach wirują drobinki kurzu.
Mitsouko wiedzie nas przez te komnaty z każdym krokiem pozwalając nam poznać się lepiej. Im dłużej za nią podążamy tym lepiej widzimy, że nasza nienaganna i elegancka gospodyni skrywa wiele tajemnic, ukrytych za zamkniętymi drzwiami ciemnych gabinetów wypełnionych wspomnieniami. Może niekoniecznie chce się nimi dzielić, ale pozwala nam je dostrzec i częściowo domyślić się prawdy.
Prawdą jest refleksyjność, czy wręcz melancholia tego zapachu. Nie można mu też odmówić niesamowitego zespojenia składników. Na początku nie sposób wyodrębnić poszczególne nuty, czuć po prostu Mitsouko. Sądzę, że sam zapach wymaga od noszącej go osoby również jakiejś cząsteczki zadumy. Osoby preferujące słodkie, czy świeże perfumy określają go raczej mianami "zapachu dla starszej pani" lub "kadzidełek ze sklepu indyjskiego"

aistionnelle
aistionnelle

Jedna z tych historii o miłości nieoczekiwanej.Początek XX wieku, trwa wojna rosyjsko-japońska. Mitsouko, piękna i nieco tajemnicza Japonka zakochuje się w brytyjskim oficerze. Tak, ma już męża, admirała japońskiej floty –pana Togo Heinachiro, który właśnie wyjechał.
Czy ona w ogóle wie co robi? Nie wie oczywiście, jak żadna zakochana kobieta …
Jacques Guerlain w samym środku pięknej epoki Art Deco inspirował się prawdopodobnie bohaterką „Bitwy” Claude`a Farrere. Poranek, w sypialni unosi się lekki zapach cytrusów, pewnie to woda używana by po parnej, dusznej nocy odświeżyć powietrze. Pierwsze nuty są jak chwila niepewności, niepokoju. Jest list ? Nie ma, znów.
Sjesta : cisza w zaciemnionym pokoju, tyka zegar. Czas zamyślenia. W powietrzu unosi się zapach róż i jaśminu, których cały kosz stoi przy wejściu .
Kto przysłał te kwiaty?Czy to ważne ?Zapach starego, szlachetnego drewna, pielęgnowanych woskiem mebli, herbata na stoliku, brzoskwiniowa. Mitsouko próbuje czytać .A może sama napisze list ?Nie, nie wolno, kobiety nie korespondują z mężczyznami, z którymi nie są spokrewnione .Może jednak książka ?
Jak ten czas wolno płynie….
Pokojówka pyta czy podać obiad .Później ? Nie, nic nie będzie jadła.
I niewiele ją obchodzi czy będzie teraz silna czy słaba. Gdy ten list wreszcie nadejdzie, zacznie jeść .
I zrobi porządek, wyrzuci te wszystkie tłoczące się w szufladzie papierzyska, odda potrzebującym piękną bieliznę i flakony perfum .Po co jej to wszystko ?Niech on tylko wróci – szelest słów miesza się z szumem wiatru Będzie burza..Znów.
Mitsouko to zapach tajemnicy, takiej którą niekoniecznie chcemy się podzielić z innymi, która budzi niepokój, w jakiś sposób ciąży. Refleksyjne perfumy, w których radość miesza się ze smutkiem. Pierwsze, rześkie nuty szybko ustępują miejsca kwiatom ,chwila i jesteśmy w pokoju wypełnionym bzem, jaśminem i różami .Nie,on naprawdę myśli, że jest taka głupia i uwierzy,że kwiaty są od niego ;)?Ech, ci mężczyźni …Zapach staje się wymagający, z upływem czasu kwiaty ustępują miejsca przyprawom : szczypta cynamonu, wanilia, smuga ambry.I już.
Jak to ? Nie, wcale nie już;)
Gdzieś między innymi nutami przemyka, niejako obramowuje kompozycję łamiący granice mech : ostry, bezkompromisowy. Ona i tak zrobi to, co zechce. Nikt jej nie zatrzyma .Ani matka, ani pokojówka. Konwenanse, to nie dla niej .Przecież nie jest jak przybrana , starsza kilka lat i o niebo rozsądniejsza siostra, elegancka blondynka nosząca Heure Bleue ;) Brunetki myślą i czują inaczej...
Grzmi, pioruny, jasne niebo. Niebawem świt.
Żeby wreszcie nadszedł ranek, a będzie można sprawdzić czy jest list.
Mokra po deszczu, lekko gorzka i wytrawna wetyweria.
To jest piękno nieoczywiste, takie które ma wiele odsłon, wiele twarzy.
Reformulacje bardzo zmieniły zapach, nie na tyle jednak, by stracił moc przywoływania wspomnień, przestał być na swój sposób refleksyjny i tajemniczy, jak osoba, której jest dedykowany.
Mitsouko nosiły piękne, odważne i bezkompromisowe kobiety : Anais Nin, Jean Harlow, czy Severine w „Piękności dnia” Bunuela. Perfumował nimi kurtynę w teatrze Siergiej Diagilew, doceniał Charlie Chaplin. Ale szczęścia nikomu z nich nie przyniosły.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Guerlain Mitsouko Eau de Parfum, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Guerlain Mitsouko Eau de Parfum, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Mitsouko Eau de Parfum marki Guerlain. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Mitsouko Eau de Parfum marki Guerlain reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Guerlain Shalimar Guerlain Mitsouko Eau de Toilette Rochas Femme Rochas Hermes 24 Faubourg Parfum d`Empire Wazamba Fendi Fendi Theorema Hermes Elixir des Merveilles Christian Dior Poison Clinique Aromatics Elixir Guerlain Shalimar Parfum Initial Cartier Le Baiser Du Dragon Estée Lauder Knowing Molinard Habanita Eau de Parfum Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique Christian Dior Dune Chanel Chanel N°5 L`Erbolario Meharees Sisley Soir de Lune L`Artisan Parfumeur Batucada Annayake Miyako