Marki » F-H » szyprowo - owocowe « Grupy

La Petite Robe Noire Couture Guerlain dla kobiet

La Petite Robe Noire Couture Guerlain dla kobiet

La Petite Robe Noire Couture Guerlain dla kobiet Filmy
La Petite Robe Noire Couture Guerlain dla kobiet Zdjęcia La Petite Robe Noire Couture Guerlain dla kobiet Zdjęcia

La Petite Robe Noire Couture marki Guerlain to szyprowo - owocowe perfumy dla kobiet. Są to nowe perfumy, La Petite Robe Noire Couture został wydany w 2014 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Thierry Wasser. Nutami głowy są bergamotka i malina; nutą serca jest róża; nutami bazy są paczula, wetyweria, fasolka tonka i mech.

Bergamotka Malina

Róża

Paczula Wetyweria Fasolka tonka Mech

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about La Petite Robe Noire Couture by Guerlain.

La Petite Robe Noire Couture Recenzje Perfum

Sylwia74
Sylwia74

Uwielbiam zapachy Guerlain więc i "sukienki" nie mogło zabraknąć w mojej perfumowej garderobie :) Jednakże bardziej niż zapachu pragnęłam cudownego flakonika. Ach...mogłabym mieć wszystkie dostępne "sukienki" tak urocze są te flakoniki. Sam zapach otwiera się bardzo owocowo, jak gęsty, niesamowicie słodki syrop z malin. I ten początek mnie nie zachwyca a nawet trochę męczy. Gdy po pewnym czasie do głosu dochodzi róża, paczula i wetyweria zapach zmienia się na szyprowy, delikatny, bardziej elegancki. Dla mnie jest to zapach na co dzień choć wygląd flakonu mógłby wskazywać na zapach wieczorowy. Dobra kompozycja na chłodniejsze dni w roku, latem może przesłodzić i zemdlić. Trwałość bardzo dobra no ale to przecież Guerlain.

asidoo
asidoo

Nie byłam zachwycona "matką" tego zapachu. Nie lubię wiśni, tym bardziej z migdałami. Zastanawiało mnie, dlaczego Guerlain wydał taki kiepski zapach (a wąchałam go nie byle gdzie, bo na Polach Elizejskich w salonie firmowym Guerlain, więc tym lepiej powinnam była go ocenić).
Po jakimś czasie spotkałam nową wersję Couture i to ona mnie oczarowała. Bez wiśni zapach jest tym, co lubię. Kupiłam, zużyłam... Teraz mam nowy flakon 100 ml.
Zapach przepiękny i trwały.

china_doll
china_doll

No więc...początkowe czarne czereśnie z wersji z 2012 roku zostały zastąpione mixem maliny z bergamotką. Po pewnym czasie dochodzi do nich róża i nuty bazy. Potem zapach się nie zmienia i trwa w tej postaci długie godziny nieźle projektując.

Muszę przyznać, że ta odsłona zapachu nie różni się bardzo od klasycznej. Wygląda to mniej więcej tak, że zmieniono troszkę nuty, szatę graficzną buteleczki, nazwano toto ,,Couture", podniesiono i tak już wysoką cenę i...biznes się kręci. Osobiście jednak uważam,że jeśli ktoś posiada klasyka, to bez tej pozycji się obejdzie, bo pachną praktycznie tak samo(chyba,że ktoś jest kolekcjonerem :)) Jeśli dla kogoś jest to pierwsze spotkanie z ,,sukienkową" serią Guerlaina, to może być on niezłą zachętą do dalszego jej poznawania.

Nie uważam, że zapach jest zły,podoba mi się, tylko,że to już było i gdyby nie istniały te perfumy, to świat zapachów nic by nie stracił.

Ale to jest moje zdanie, może ktoś ma swoją opinię na ten temat.

Ann
Ann

Rzeczywiście podobny do klasycznego EDP, aczkolwiek dużo słabszy. Pierwowzór to dla mnie Cherry Coke, irys, puder, anyż, śliwka i kropelka paczuli. Niby nie mój, ale przynajmniej jest dość konkretny. Wersja Couture wcale nie jest "bardziej", wręcz przeciwnie. Taka niedorobiona, jakby z EDP usunąć wszystkie głębokie, nadające gęstej słodyczy nuty, a zamiast nich wrzucić lekko chemiczną malinę. W LPRN podoba mi się ta gęstość, słodycz bardzo dojrzałych owoców z cieniutką smużką dymu. Tu tego nie ma, jest malina. Początek mnie drażni, później różnice między wersjami nieco się zacierają.
Parametry nienajgorsze, ja wybrałabym jednak ciekawszego klasyka.

Martielle
Martielle

Zapach bardzo zbliżony do wersji edp. Troszkę odarty ze słodyczy, która wyróżniała klasyka, ale myślę, że fanki pierwotnej wersji perfum nie będą rozczarowane.

W Couture soczystą czereśnię zastąpiono malinami i otoczono kwaśnym akordem bergamoty. Zniknął migdałowy wstęp. Gęsty, malinowy syrop ozdobiony plasterkiem limonki stanowi idealny wstęp do zapachu.

Z kolei splot akordu różyczki z paczulą tworzy tło dla tego lepkiego napoju. Dodane zostały też wyraźne elementy wetywerii, co wraz z brakiem waniliowej otoczki daje uczucie cierpkiej świeżości. Całość jednak prezentuje się bardzo przyzwoicie. Perfumy trzymają poziom i mimo tak szybkiej kolejnej reaktywacji nie są nudne ani złe.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Guerlain La Petite Robe Noire Couture, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Guerlain La Petite Robe Noire Couture, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum La Petite Robe Noire Couture marki Guerlain. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu La Petite Robe Noire Couture marki Guerlain reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

M. Micallef Gaiac Guerlain La Petite Robe Noir Lancome La Nuit Tresor Christian Dior Dune Diptyque L'Ombre Dans L'Eau Kenzo Kenzo Amour Guerlain Aqua Allegoria Mandarine Basilic Givenchy Hot Couture Thierry Mugler Alien Essence Absolue Evody Parfums Noir d`Orient Prada Infusion d'Iris Atelier Cologne Orange Sanguine Estée Lauder Sensuous Burberry My Burberry Jimmy Choo Jimmy Choo Guerlain Shalimar Parfum Initial Ginestet Botrytis Christian Dior Miss Dior (new) Gucci Gucci Guilty Serge Lutens Feminite du Bois