Marki » F-H » kwiatowo - owocowe « Grupy

La Petite Robe Noir Eau de Toilette Guerlain dla kobiet

orzechowy
migdałowy
La Petite Robe Noir Eau de Toilette Guerlain dla kobiet Filmy
La Petite Robe Noir Eau de Toilette Guerlain dla kobiet Zdjęcia La Petite Robe Noir Eau de Toilette Guerlain dla kobiet Zdjęcia La Petite Robe Noir Eau de Toilette Guerlain dla kobiet Zdjęcia La Petite Robe Noir Eau de Toilette Guerlain dla kobiet Zdjęcia

La Petite Robe Noir Eau de Toilette marki Guerlain to kwiatowo - owocowe perfumy dla kobiet. La Petite Robe Noir Eau de Toilette został wydany w 2012 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Thierry Wasser. Nutami głowy są jaśmin, róża i nuty zielone; nutami serca są czereśnia, kwiat pomarańczy i jabłko; nutami bazy są paczula, biała ambra i białe piżmo.

Jaśmin Róża Nuty zielone

Czereśnia Kwiat pomarańczy Jabłko

Paczula Biała ambra Białe piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about La Petite Robe Noir Eau de Toilette by Guerlain.

La Petite Robe Noir

La Petite Robe Noir Eau de Toilette Recenzje Perfum

Sylwia74
Sylwia74

La Petite Robe Noire w wersji wody toaletowej jest bardziej lekka, mniej syropowata i zawiesista od wersji EDP. Została odchudzona z czereśni i jak dla mnie jest bardziej kwiatowa niż owocowa. Nuty kwiatowe szczególnie zaś jaśmin z kwiatem pomarańczy oraz róża podbijają całość tej kompozycji. Zapach pięknie ewoluuje na skórze, jest lekki a zarazem elegancki. Trwałość jak na wodę toaletową bardzo dobra, 5-6 godzin.

BaWika
BaWika

Nie mogę się zdecydować co do tych perfum. Kiedy je noszę widzę
1) Wielką i pyszną brytyjską 'bakewall tart'
2) Młodą, zadbaną, pełną uroku i energii dziewczynę, ze wspaniałym stylem ale nadal młodzieńczym. Zakłada te perfumy kiedy wychodzi z koleżankami do droższego klubu, raczej spokojnego, z dobrą muzyką, pozbawionego pijanych, chamskich i opryskliwych mężczyzn oraz presji tańca. Jest chętna poflirtować z jakimś miłym i przyjemnym dla oka dżentelmenem, może nawet z nim zatańczy ale to wszystko, do domu wraca z koleżankami.
Widzę to wszystko tylko nie siebie. Jest to droższa, bardziej subtelna i ulepszona wersja nastoletnich owocowych psikadeł. Doceniam ten zapach ale zawsze jest flakon po który wolę siegnąć zamiast tego

kpnz
kpnz

W wersji wody toaletowej jest mniej wiśni i kadzidła, więcej mydlanego piżma. Zapach dzięki temu lżejszy, mniej tajemniczy, a bardziej toaletowy. Elegancja Guerlain'owska przebija się w tle. Ładny, trochę w innym stylu niż EDP. Trwałość równie kiepska jak w EDP, nie widzę różnicy. Obie wersje szybko ze mnie znikają.

Tsukichan
Tsukichan

Pewnego pięknego dnia Thierry Wasser siedział w laboratorium i opracowywał nowe perfumy. Do ogromnego kotła asystenci wrzucali kolejno cukier, słodkości i różne śliczności. Pan Wasser zamieszał i wyszedł, a po godzinie wrócił i zagrzmiał do pomocników- "więcej cukruuuuuuuuu"! Mikstura w międzyczasie nieco się przypaliła, ale nic to, ważne, że ulepek wyszedł pierwszorzędny.

Taki oto zapach zaaplikowałam sobie jakiś czas temu na nadgarstek i szyję, wyszłam w domu, i po 10 minutach chciałam wracać i Petite Robe Noir zmyć. Całość to ochydna, nachalna i pudrowa słodycz przypalonych wiśni w gęstym syropie połączona z sztucznym aromatem zielonego jabłka, jaki czasem można napotkać w 'jabłkowych' kosmetykach w podrzędnych sklepach kosmetycznych.
Ciekawe, że Wasser potrafi wymyśleć zapachy piękne i eleganckie, a wypuszcza czasem na rynek takie okropieństwa.

Espena
Espena

Całkiem przyjemne perfumy. Zdziwiła mnie nieco
piramida przedstawiona powyżej, bo miałam wrażenie,
że od początku mocno było czuć porzeczkę
i jeszcze jakieś słodkie owoce - pomyślałam
o śliwkach :). A powinno być jabłko, które
z natury jest dość mocno świeże. Nut zielonych
w ogóle moja skóra nie "pokazała", za to kwiaty,
owszem. Może nie ujawniły się aż tak jak owoce,
a jednak. Najgorzej wypadła ostatnia faza,
ponieważ ledwo wyczuwalna była.
Reasumując - dość ciekawy zapach, myślę,
że wiosną się może sprawdzić.

agusia12321
agusia12321

Bardzo owocowe. Dyskretne w swoim przekazie na początku, gdzie prym wiedzie czereśnia, jabłko i wydawałoby się eteryczna róża; w La Petite róża przez cały czas trwania zapachu ostro pobrzmiewa, a jaśmin do końca z lekka przydusza.
Na szczęście jest obecna paczula, która "czuwa" nad tym niesfornym towarzystwem i w pewnym sensie wycisza je...
Trwałość dla mnie jak na takie "lekkie" perfumy dobra, bo 6 godzin, ale projekcja już niekoniecznie.
Podoba mi się w nich powiew subtelnej elegancji...

amanda
amanda

Szkoda, że ja tak o nich też nie mogę powiedzieć że są skrojone na moją perfumeryjną miarę.
Widocznie poprzednią próbkę miałam wersję edp. bo znacznie bardziej mi odpowiadała swoim orientalno waniliowym klimatem.
Wyłapywałam je na sobie momentami i podobały mi się .
A tutaj niestety owa kwaskowatość owocowa zupełnie nie sprzyja temu bym podeszła do nich ze szczerym uśmiechem.
Wiśnia z jabłkiem narobiły mi kwaskowatości no i koniec dla mnie przepady, owszem ona zanika z czasem ,ale wolę pewnien rodzaj ciepła, przytulności w zapachu, a tutaj go nie znajduję.
Owszem zapach ładny,ja go totalnie nie neguję tyle , że mnie on pokazuje trochę za surowe oblicze bez cienia ciepłego uśmiechu.
No może coś delikatnie różyczka tchnie cieplejszym oddechem , ale mogę go traktować na zasadzie - dostałabym to mogę nosić bez miny cierpiętnicy , ale kupić to już raczej nie.

Martielle
Martielle

Guerlain stworzył zapach dla mnie. Bo dla mnie te perfumy są IDEALNE. Świeże, słodkie, owocowe, kwaskowe, ewoluują na moje skórze na lekko pudrowe, eleganckie, po prostu cudowne!

Najpierw pojawiają się owoce, wprost kosz pełen owoców! Z jaśminem na czele. Po chwili wyłania się delikatnie kwiat pomarańczy, zapach staje się bardziej kwaśny, niż słodki.
Ambra z paczulą przejmują dowodzenie, dodają głębi, dzięki czemu perfumy nie ulatniają się zbyt szybko. Dodają pikanterii a zarazem lekkiej pudrowości tej "kwaśności".
Zapach staje się uwodzicielski, anielski! Troszkę przypomina mi Guess Guess, troszkę D&G L'imperatrice a troszkę...gumy do żucia dla dzieci :) Wiem, że to porównanie odziera zapach z luksusu, jednak nie mogę się powstrzymać od napisania Wam tego porównania.

Jest zdecydowanie mniej "syropowy" od swojego poprzednika, wersji edp. Jest świeższy i delikatniejszy.

GUERLAIN PARIS La petite Robe noire edt to jeden z moich faworytów na rynku. Chętnie zakupię również jego balsam oraz żel pod prysznic, będę się kąpać w tym luksusowym zapachu, aż do znudzenia:)

Jakość, genialna. Zapach dotrzymuje towarzystwa przez pół dnia, na ubraniu przetrwał całą dobę.

Mademoiselle
Mademoiselle

Mała czarna kojarzy mi się z zapachem klasycznym, eleganckim i ponadczasowym, jak np. Coco czy Habanita.
Nowa odsłona "La petite robe noire" to kolejna nie udana wariacja na ten temat. Zapach bardziej kojarzy mi się z sukieneczką w grochy, a także nie z elegancką, piękną kobietą a z podlotkiem.
Podlotek ten, to młoda dziewczyna. Nieświadoma swojej kobiecości lolita, która wyjechała na wakacje na wieś do dziadków. Za uszami figlarnie dyndają jej wiśnie, baaa ! Ona cała pachnie wiśniami, gdy robi sobie przerwę w zbieraniu owoców i siada w cieniu, palce ma wciąż czerwone i wilgotne od soku. Ze szmacianej torebki wyjmuje soczyste zielone jabłko i ukradkiem spogląda na zbierającego w oddali wiśnie chłopca. Uśmiecha się delikatnie, ukazując dołeczki i już marzy o wieczornym spacerze po sadzie oraz bukiecku róż i jaśminu.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Guerlain La Petite Robe Noir Eau de Toilette, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Guerlain La Petite Robe Noir Eau de Toilette, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum La Petite Robe Noir Eau de Toilette marki Guerlain. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu La Petite Robe Noir Eau de Toilette marki Guerlain reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Estée Lauder Sensuous Noir Viktor&Rolf Flowerbomb Guerlain Shalimar Parfum Initial Nina Ricci Ricci Ricci Thierry Mugler Alien Essence Absolue Yves Saint Laurent Belle d`Opium Nina Ricci Nina Kenzo Kenzo Amour Thierry Mugler Angel Eau Sucree 2015 Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique Guerlain Shalimar Guerlain La Petite Robe Noir Sisley Soir de Lune Lalique Amethyst Chanel Chance Eau Fraiche Donna Karan DKNY Delicious Night Christian Dior Dolce Vita Chanel Coco Noir Thierry Mugler Angel Eau Sucree Thierry Mugler Alien