Marki » F-H » drzewno - przyprawowe « Grupy

Mam: 39 Miałem: 17 Chcę: 41 Ukochany zapach: 3

kakaowy
lekko korzenny
L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme Guerlain dla mężczyzn Zdjęcia

L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme marki Guerlain to drzewno - przyprawowe perfumy dla mężczyzn. L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme został wydany w 2005 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Beatrice Piquet. Nutami głowy są cytrusy, anyż gwiazdkowaty i elemi; nutami serca są jaśmin, neroli i herbata; nutami bazy są drzewo sandałowe, paczula, cedr virginia, kakao i hibiskus.

Cytrusy Anyż gwiazdkowaty Elemi

Jaśmin Neroli Herbata

Drzewo sandałowe Paczula Cedr Virginia Kakao Hibiskus

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme by Guerlain.

L'Instant de Guerlain pour Homme

L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme Recenzje Perfum

Kokos ;)
Kokos ;)

L'Instant Guerlain Extreme przypomina mi odwieczne pytanie. Kompozycja czy parametry ? Bo jedno i drugie to jednak rzadkość w obecnych czasach.

Klasyk w wersji EDT, uwielbiam. Znakomity duet cytrusów, wraz z kakaem i piwnicznym akcentem paczuli. Parametry są umiarkowane, projekcja jest na ulał, trwałość "średnia krajowa". Mi to wystarcza odpowiednio się cieszyć z jego noszenia. Moja skóra bardzo wybija paczulę a w przypadku klasyka zadziałało to na zdecydowany plus. Niestety w Extreme już nie jest tak różowo.

Może to moja subiektywna opinia ale Extreme jest dla mnie zbyt Extreme. Kojarzy mi się mocno z Patochuli Leaves od Montale a moja skóra wybijająca paczulę w tym przypadku nie pomaga. Szkoda, bo z atomizera i na papierku pachnie nieziemsko. Kakaa prawie nie czuję, zbyt przyćmiewa je ciężka piwniczno-pleśniowa nuta a'la skrobia ziemniaczana. Do tego ten ciężki, przygniatający anyż. Parametry są znakomite, trwałość jest mega, projekcja na prawdę silna ale czy o to w tym chodziło ?

Perfumy z gatunku doceniam ale sorry game over ;)

jaszczurus
jaszczurus

Nie jest to mój zapach, a raczej nie jest to zapach dla mnie. Spodziewałem się tego anyżu, jaśminu, cytrusów. Liczyłem na eleganckie rozwinięcie się zapachu na mojej skórze. Poczułem tylko kakao. Spryskałem nadgarstek wieczorem i poczułem się jak wielka, kakaowa baba świąteczna. Obudziłem się rano i nadal czułem na sobie to wszechobecne kakao. Poszedłem do wanny i po kąpieli nadgarstek nadal pachniał kakao.
Nie mówię, że jest to zły zapach. Bardzo elegancki i przyjemny, a na dodatek super trwały. Zawiodła mnie tylko ta jedna nuta zapachowa.

Marcin__
Marcin__

Nie wiem, czy po zmianie wyglądu flakonu zapach się zmienił, ja znam "starą" wersję, z czarną obudową.

L'Instant de Guerlain Extreme kojarzy mi się z trzaskającym mrozem na dworze, gdy tymczasem ja siedzę w domu przy rozpalonym kominku z kubkiem gorącego kakao w ręce.

Woda perfumowana w porównaniu do toaletowej jest nieco mniej złożona, przynajmniej na mojej skórze. Otwarcie to pyliste kakao. Przez jakiś czas po aplikacji czuję wyłącznie kakao i to jest mój ulubiony moment. Następnie dołącza do niego paczula, która jako żywo przypomina mi tą z Givenchy Gentleman. Duet ten jest bardzo charakterystyczny dla L'Instant de Guerlain Extreme, dla mnie - nie do pomylenia z niczym innym. Baza to tercet - do kakao i paczuli dołącza drewno.

Trwałość na mnie wynosi ok. 10 h, czasem więcej. Projekcja jest bardzo dobra przez godzinę.

Wiele osób porównuje ze sobą tego Guerlain oraz wodę perfumowaną od Diora - Homme Intense. Ma to sens, jednak dla mnie więcej je dzieli niż łączy, Dior nie jest taki "piwniczny" w żadnym momencie, a Guerlain nie ma tego pięknego pudrowego irysa. Lubię obydwa, ale na chwilę obecną wolę Diora i nie sądzę, by mi się szybko odmieniło. Jednakże L'Instant Eau Extreme zaciekawił mnie na tyle, że nie wykluczam jego kupna.

Roq
Roq

Obok swojego największego rywala w "osobie" Dior Homme Intense, kolejny zapach o "konsystencji oleju", z masakryczną trwałością i taką samą projekcją.
Ci, którzy nade wszystko stawiają na moc i wyrazistość, z radością będą tym zapachem strącać doniczki z parapetów z odległości kilkunastu metrów. Jako że fanów obu wymienionych wyżej "Pershingów" nie brakuje, dlatego na przeróżnych forach, rozgorączkowani "pryszczaci" prześcigają się w entuzjastycznych peanach na ich cześć.
Guerlain L'Instant Eau Extreme pięknie wpasował się w potrzeby rynku, który tylko czeka na wszystko, co Extreme.
Nie uważam L'Instant Eau Extreme za coś kiepskiego, ale wersja Extreme wydaje mi się mocno zubożona kompozycyjnie w stosunku "normalnej" EDT. L'Instant w tej wersji, to może mniej wyrazista, trochę słabsza, ale bardziej interesująca kompozycyjnie woda. Do tego, pięknie się rozwija oraz "opowiada" niezłą historię, Extreme zaś, bombarduje mnie prawie wyłącznie kawałkami czekolady i kakao, ale byłbym ostatnim chamem, gdybym nie napisał, że mimo swojej prostoty trzyma klasę.
Szkoda, że ta odrobina subtelności która w nim siedzi, wyłazi na krótko przed jego zgonem...

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme marki Guerlain. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme marki Guerlain reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Christian Dior Dior Homme Intense Gucci Gucci pour Homme Hermes Terre d'Hermes Burberry London for Men Tom Ford Tobacco Vanille Chanel Egoiste Guerlain Heritage Eau de Toilette Thierry Mugler A*Men Christian Dior Dior Homme Intense Olivier Durbano Cristal de Roche (Rock Crystal) Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Bentley Bentley for Men Intense Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Yves Saint Laurent M7 Christian Dior Fahrenheit Gucci Gucci Pour Homme II Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Lalique Encre Noire Givenchy Givenchy Gentleman