Marki » F-H » drzewno - przyprawowe « Grupy

L'Instant de Guerlain pour Homme Guerlain dla mężczyzn

L'Instant de Guerlain pour Homme Guerlain dla mężczyzn

Mam: 82 Miałem: 34 Chcę: 37 Ukochany zapach: 2

kakaowy
L'Instant de Guerlain pour Homme Guerlain dla mężczyzn Zdjęcia L'Instant de Guerlain pour Homme Guerlain dla mężczyzn Zdjęcia L'Instant de Guerlain pour Homme Guerlain dla mężczyzn Zdjęcia L'Instant de Guerlain pour Homme Guerlain dla mężczyzn Zdjęcia

L'Instant de Guerlain pour Homme marki Guerlain to drzewno - przyprawowe perfumy dla mężczyzn. L'Instant de Guerlain pour Homme został wydany w 2004 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Beatrice Piquet. Nutami głowy są anyż, jaśmin, grejpfrut, bergamotka i cytryna; nutami serca są paczula, lawenda, herbata, drzewo sandałowe, cedr i kakao; nutami bazy są naturalne piżmo, nasiona hibiskusa i Żywica elemi.

Anyż Jaśmin Grejpfrut Bergamotka Cytryna

Paczula Lawenda Herbata Drzewo sandałowe Cedr Kakao

Naturalne piżmo Nasiona hibiskusa Żywica elemi

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about L'Instant de Guerlain pour Homme by Guerlain.

L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme
Kokorico

L'Instant de Guerlain pour Homme Recenzje Perfum

Kokos ;)
Kokos ;)

L'Instant de Guerlain, to zapach wręcz znakomity, ale chyba nieco skryty za powszechnym słowem "ładne". Tyle czasu nie testowałem tego zapachu z racji głosów iż to przyjemny zapach, ładny aromat a ja głupi szukając czegoś wyjątkowego za bardzo przejąłem się opiniami. Tak okazałem się głupi, samemu nie wyrabiając sobie opinii, gdyż L'instant to zapach doskonały ! Przecież to ten zapach, a to tym tak fantastycznie pachniały te bloterki, o Boże tóż to ta woń !, powtarzałem sobie w kółko. Coraz bardziej przekonuje się że kompozycje Guerlain to moja strona perfumeryjnego świata. Ten dom coraz bardziej mnie zaskakuje. Dosyć tego gadania, przejdę do konkretów.

Wyczuwam przede wszystkim kakao, solidnie doprawione paczulą. Od razu wiedziałem że musi się ona znajdywać w składzie. Jest to paczula idealna, lekko piwniczna ale jednak bardzo noszalna, naturalna. Z paczulą wyczuwam anyżek, oraz starego cytrusa. Nie odbieram L'Instant jako zapach cytrusowy, ta cytryna to jedynie mistrzowski trik na miarę starego Kourosa, gdzie do zwierzęco-mszystej nuty dodano cytrynę. Efekt wyszedł tam spektakularny i choć ten Guerlain to kompletnie inna grupa zapachowa, to ten wyczyn udał się równie wspaniale. Sandałowca nie czuję, ale może na innych PH skóry się ukazuje. Projekcja przez pierwszą godzinę bardzo ogoniasta, potem szybko osiada bliżej skóry i trwa na niej około 5 godzin, jednak to nowa wersja. Starsza podobno była dużo trwalsza. Z reguły nie kupuję flakonów, tylko odlewki ale dla L'Instant chyba zrobię wyjątek. Stawiam go obok Habit Rouge jako wspaniały ciepły zapach o nieco nie dzisiejszym już wydźwięku. Idealnie pasował by do mężczyzny w wieku powyżej 30 lat, polecam do biura lub na wieczorne mniej szykowne wyjścia. Cudowny jest i basta !

ganczar666
ganczar666

Cytrusy,męskie cytrusy.
Trwałość kilka godzin,zapach poprawny.
Raczej dla panów po 30+
Projekcja w sam raz na spotkania.
Niby zapach zwykły,a jednak kusi i prowokuje.
Na plus należy zaznaczyc składniki,nie są chemiczne,wszystko w 100% naturalne i świetnie dopasowane.
Na minus cena - za te pieniądze wybór jest spory.

Marcin__
Marcin__

L'Instant de Guerlain otwiera się słodkim, pylistym kakao z dodatkiem ziół i odrobiną cytrusa. Wkrótce cytrusy znikają, ustępują miejsca herbacie. Przeważająca część trwania zapachu na mojej skórze to właśnie połączenie czarnej herbaty i nieco pudrowego kakao. Baza jest drzewna, aczkolwiek wciąż dominuje tam kakao, z odrobiną paczuli.

Trwałość na mojej skórze wynosi ok. 6 h, projekcja jest raczej dyskretna, co czyni L'Instant idealnym zapachem do biura.

Lubię te perfumy, ale bardziej cenię sobie ich perfumowaną wersję Extreme.

aegon
aegon

Jest początek lat 90-tych. Jestem młodym chłopakiem, który chciałby fajnie pachnieć. No, ale jak to zrobić, kiedy drogerie serwują jeszcze pachnidła rodem z PRL-u, a o takich przybytkach, jak sklepy na S. i D. jeszcze nic nie słychać? Wszystkie drogi prowadzą do sklepów dających namiastkę "zgniłego", ale wielbionego Zachodu. Nazywają się P.E.W. Pewex oraz P.H.Z. Baltona. Wybór pada na ten drugi. Teraz wydarzenia toczą się błyskawicznie. Wejście do innego świata, oszołomienie kolorami, zapachami i nieziemską atmosferą, z szeregu męskich perfum wybieram te, choć mogły to być inne. Nieważne... Wychodzę i wchodzę w świat przeklętej rzeczywistości, ale mam TO. Piszę "TO", gdyż nie wiem co to było (sic!). Poważnie. Używałem tych perfum jakiś czas, psikałem się nimi prawie codziennie, ale (fuck!) nie pamiętam jak się nazywały... Jednak ich zapach pozostał w mej głowie.
I tak, po 20-latach postanowiłem spełnić swoje młodzieńcze marzenia. Uzbrojony w narzędzia w postaci nieprzebranej ilości flakonów dostępnych na rynku, rozpocząłem podróż do Świata Zapachów. Próbując różnych, nagle..jest! To "ON"! Zapach sprzed lat... Tak pachniał tamten chłopak szukający namiastki Zachodu. Wtedy na pewno, nie używał L'Instant, ale czegoś bardzo, bardzo podobnego. Co to było, pozostanie chyba tajemnicą na wieki, lecz najważniejsze, że wrócił klimat tamtych lat.
Tak więc, L'Instant jest dla mnie cudownym, delikatnym, otulającym zapachem. Harmonijnie ułożonym dziełem z wybijającymi się nutami kakao i drzewa sandałowego. Być może czuję też w nim lawendę i cedr... Nie wiem, gdyż wszystko przykrywają wspomnienia z lat młodzieńczych. Wiem jedno: oprócz tego, że łączy mnie z nim sentyment, jest to zapach genialny, gdyż przeciętność nie wryłaby się tak głęboko w mą podświadomość.
Niskie ukłony dla Madame Beatrice za stworzenie ARCYDZIEŁA.

czerwiec
czerwiec

Kilka pierwszych sekund zupełnie niesłusznie naprowadza na skojarzenia z łagodnym kadzidłem. To chyba lawenda z anyżem w alkoholowych oparach tak myli mój nos. Bo za chwilę robi się cytrynowo i cedrowo. Świeżo, chociaż pobrzmiewa też anyż w swoim deserowym wydaniu. Początkowo zadziwiała mnie trwałość nut cytrusowych. Na mnie?! Rozwiązanie zagadki okazało bardzo proste, jak juz się na nie wpadło - elemi, oczywiście.

Za każdym razem nie mogę się doczekać końca cedru, który mnie męczy i nie chcę się skończyć. Zapach rozwija się bardzo powoli, a mi spieszno do miękkiej i ciepłej piżmowo-drzewnej bazy, która czai się w tle. I oczywiście do kakao, chciaż od pierwszego testu wiem, że nie będzie go dużo. Kiedy się wreszcie pojawia ładnie zgrane z sandałowcem i odrobiną paczuli, jest pieknie, słodko i otulająco. Tylko jeszcze nie zdecydowałam, czy brnięcie przez cedr jest tego warte.

PeterPan
PeterPan

L'Instant, jest moim pierwszym nabytkiem od firmy Guerlain. Bardzo trafnie ujela kompozycje tego zapachu Izabela, i ja tez wlasnie czuje na samym poczatku citrusy, pozniej po kilku minutach zaczynam odczuwac zapachy drzewne.
L'Instant nie jest zapachem wyzywajacym, krzyczacym, jest lagodny, ale trzyma sie na ciele przynajmniej przez 8 godzin, blisko, ale jest odczuwalny. Wczoraj dostalem komplement w pracy, kiedy po 5-6 godzinach od zaaplikowania pewna osoba powiedziala, ze bardzo ladnie pachne. Stwierdzenie bardzo ogolne, gdyz nie chodzilo tu o rozszyfrowanie co to jest, a raczej komplement. Dla mnie byl to signal, ze ta woda lezy na mnie nie najgorzej.
Kto I gdzie, kiedy powinien nosic ja?
Mysle, ze jest ona przeznaczona dla dojrzalszego grona mezczyzn, choc nie chcialbym stereotypowac I mysle, ze mlodsi faceci chcacy zaimponowac dojrzalszej kobiecie pewnie tez. Nie moge sobie tego zapachu wyobrazic na mlodziezy, dlatego taki a nie inny komentaz, sorry, jesli kogos obrazilem.
Na pewno, nie jest to zapach dla rolnikow, pracownikow budowlanych czy osob obslugujacych ciezki sprzet, raczej dla mezczyzn, ktorzy chca delikatnie zaznaczyc swoja obecnosc. Jest to cos pieknego, cos, co powinno zaistniec na czystym facecie, ubranym w dobrze dopasowana koszule, ogolonym I siedzacym w kawiarence ze swoja partnerka. ( Oh, crap, ale sie rozmarzylem )
Podoba mi sie ten zapach i bede go uzywal dosc czesto. Na pewno zawiedzie on milosnikow cytrusow, bo owez szybko pryskaja a zapach dojrzewa jako drzewny z wytrzuciem cedru, czuc tez paczule.

W mojej skali jest to 9.25.

perfumeholic88
perfumeholic88

Chciałam, oj jak bardzo chciałam pachnieć L´instant. Przymierzałam się do zakupu i niestety nic z tego nie wyszło.
Od razu powiem, że ten zapach jest napewno wart poznania, bo jest ciekawy, nietuzinkowy i ma klase. Na mnie jednak to zdecydowanie nie jest unisex, a zapach męski.Otwarcie to świeżo otarta skórka z przynajmniej kilograma cytryn i grapefruitów. Czuć, tę charakterytyczna goryczkę, ale też świeżość cytrusów i te charakterystyczną kolońską nutkę.I tak sobie to trwa, trwa, trwa i nie dopuszcza do głosu nic innego. Żadnego anyżu ( a jesli już to w ilościach baardzo śladowych), żadnego kakao. Po dośc długim czasie pojawia się nuta drzewna wraz z paczulą i to mi się bardziej podoba. Jest ciepło, bezpiecznie i gdyby było tak od początku to bez wahania kupiłabym duży flakon. A tak kupie... ale dla męża, bo na nim L´instant pachnie lepiej.

Izabela
Izabela

Dwa przeciwstawne żywioły połączone w jeden.
Początkowo orzeźwiająco-soczyste za sprawą grejpfruta, bergamotki i cytryny.
Następnie przekształcają się w drzewne nuty, które emanują ciepłem i tajemnicą.
Te wszystkie nuty w cudowny sposób połączyła Beatrice Piguet.
Nie mam pojęcia kogo miała na myśli tworząc te perfumy, jedno jest pewne - musiał to być ktoś dla niej ważny, ponieważ takie cudo można stworzyć tylko wtedy, gdy do składników dodamy serce.
I wiecie co?
Kupię te perfumy dla swojego TŻ oraz uroczyście obiecuję, że będę je regularnie podkradać.
Ciekawe, kiedy się zorientuje, że ma wspólnika?

blueberry
blueberry

Moja znajomość z L'Instant to, wbrew nazwie perfum, nie chwilowa fascynacja, ale tak naprawdę związek na dłużej, od którego mam ochotę odpocząć jedynie na chwilę, by znów zatęsknić i zapragnąć zespolenia.
EDT ma taką czarującą delikatność i łagodność w sobie, że nie mogłam się oprzeć pokusie zakupienia flakonu dla siebie. Bardzo lubię ten dyskretnie elegancki zapach także na mężczyznach, ale na mnie wydaje mi się równie ciekawy i komfortowy, a nosząc go zbieram liczne komplementy, bo choć nie jest bardzo mocny, ma naprawdę niezłą lotność. Subtelne cytrynowo-grejpfrutowe otwarcie (nie czuję tu bergamotki) szybko prowadzi do tego co najlepsze: anyż, kakao i paczula tworzą razem coś bardzo smakowitego, ale połączone są tak gustownie i lekko, że nie przytłaczają swoją słodyczą. Właściwie perfum tych nie określiłabym jako słodkie, lecz co najwyżej słodkawe, z wyczuwalnym hibiskusem, dzięki któremu kompozycja nie staje się monotonna.
Zdarza mi się wybierać je, kiedy nie mogę się zdecydować co na siebie "wrzucić", a wtedy zwykle potrzebne coś naprawdę sprawdzonego i oddanego. Najchętniej noszę je jesienią, a ostatnio szczególnie upodobałam sobie jako zapach na dobranoc - potrafi ukoić i sprawić, że zasypiam z uśmiechem na twarzy, a śnią mi się potem same przyjemne rzeczy. Butelkę umieściłam nawet na szafce nocnej [kolejny etap perfumoholizmu]- w czasie pełni, kiedy sen mój bywa nierówny, budzę się w nocy i sięgam po błogostan w spreju, by jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki ponownie znaleźć się w objęciach Morfeusza. Dobrze, że leki nie zawsze muszą być z apteki ;)

zanzibar37
zanzibar37

Mimo że to zapch męski, chętnie go używam, zwłaszcza latem. Nie czuję się w nim mniej kobieco, a wręcz przeciwnie - jak dla mnie mógłby być sklasyfikowany jako unisex.
Zapach w moim odbiorze jest bardzo wyważony, wręcz idealnie. Jest chłodny, ale co jakiś czas są wyczuwalne słodkawe nuty (sandałowiec?kakao?), taki gładki ale charakterny ;) Mistrzowska środkowa i bazowa nuta, bardzo trwałe. Cytrusów i jaśminu nie wywęszyłam, anyż (mimo że za nim nie przepadam)w ilości homeopatycznej, więc nie przeszkadza, a trochę podkręca i ożywia kompozycję. Kojarzą mi się ze starannie ubranym mężczyzną, rzeczowym, wiedzącym czego chce, stanowczym. Nie wyobrażam sobie tego zapachu noszonego do dresu.

kamolskee
kamolskee

Anyżowe cukierki. Duużo anyżu, trochę czekolady (kakao) i znowu anyż, wymieszany z miodem. Ciepły zapach, idealny na chłodną jesień. Bardzo miło mi się go nosi, chociaż rzadko używam, bo przez ten anyż muszę po kilku dniach złapać oddech, aby nie zemdliło ;)

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum L'Instant de Guerlain pour Homme marki Guerlain. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu L'Instant de Guerlain pour Homme marki Guerlain reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Hermes Terre d'Hermes Gucci Gucci pour Homme Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Gucci Gucci Pour Homme II Lalique Encre Noire Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme Christian Dior Dior Homme Intense Yves Saint Laurent M7 Lalique Hommage a L'Homme Burberry London for Men Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Chanel Egoiste Guerlain Heritage Eau de Toilette Lalique Lalique White Christian Dior Dior Homme Intense Christian Dior Dior Homme Kenzo Kenzo pour Homme Christian Dior Dior Homme Givenchy Givenchy Gentleman Rochas Rochas Man