Marki » F-H » drzewno - aromatyczne « Grupy

L’Homme Ideal Guerlain dla mężczyzn

L’Homme Ideal Guerlain dla mężczyzn

migdałowy
L’Homme Ideal Guerlain dla mężczyzn Filmy L’Homme Ideal Guerlain dla mężczyzn Filmy L’Homme Ideal Guerlain dla mężczyzn Filmy
L’Homme Ideal Guerlain dla mężczyzn Zdjęcia L’Homme Ideal Guerlain dla mężczyzn Zdjęcia L’Homme Ideal Guerlain dla mężczyzn Zdjęcia L’Homme Ideal Guerlain dla mężczyzn Zdjęcia

L’Homme Ideal marki Guerlain to drzewno - aromatyczne perfumy dla mężczyzn. Są to nowe perfumy, L’Homme Ideal został wydany w 2014 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Thierry Wasser. Nutami głowy są cytrusy, rozmaryn, kwiat pomarańczy i gorzka pomarańcza; nutami serca są migdał i fasolka tonka; nutami bazy są skóra, cedr i wetyweria.

Cytrusy Rozmaryn Kwiat pomarańczy Gorzka pomarańcza

Migdał Fasolka tonka

Skóra Cedr Wetyweria

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about L’Homme Ideal by Guerlain.

L’Homme Ideal Recenzje Perfum

Arsenicum
Arsenicum

To interesujący zapach, wobec którego trudno przejść obojętnie. Jest ukłonem w dwie strony: w stronę sztuki, a także w stronę klienta. Mamy tu do czynienia z dwoma, podstawowymi akordami. Pierwszy, to artystyczny akord wiśniowy. Przy czym są to wiśnie szorstkie, kwaśne i troszkę kolońskie. Wiśnia jest rzadkim motywem w perfumach, zwłaszcza męskich. Wydaje mi się, że L'Homme, to pierwsza próba poruszenia tematu wytrawnej wiśni w męskiej perfumerii (tak, mamy jeszcze London, ale to co innego). Prócz akordu wiśniowego, spotkamy też męski, plastikowy i słaby akord "typowy". Jest to standardowa, męska nuta, która przywodzi na myśl nieciekawe kompozycje fougeree z lat 90-tych. Oba akordy, przeplatając się, dają efekt, który nie tylko może się podobać, ale jest też ciekawy.
L'Homme Ideal chodzą za mną już od wielu, wielu dni. Wiem, że kiedyś na pewno je kupię. Mimo troszkę drażniącego akordu wtórności po nutach głowy, wiśniowe akcenty sprawiają, że ten zapach wychodzi obronną ręką ze wszelkich starć. Głowa jest genialna, serce jest średnie, baza jest żałosna. Wtórna do potęgi n. Ale mimo wszystko, chcę je mieć – to wszystko z racji tego, że jestem ogromnym zwolennikiem akordu głowy. Jeśli zapach ma dobre nuty głowy, to zawsze będą go cenił. Jeśli ma słabe nuty głowy, to zostanie przeze mnie odtrącony, choćby pozostała część była świetna. Jeśli znacie opinie twórcy marki Slumberhouse (do której odsyłam), to wiedzcie, że jestem jej zdecydowanym przeciwnikiem.
Muszę przyznać, że L’Homme Ideal z czymś mi się kojarzą… To będzie nieco kontrowersyjne, jednak czuję wyraźne pokrewieństwo z Oriflame Architect. Całe szczęście, że mówimy o dobrych genach.
Pięć godzin trwałości, średnia projekcja.

agat1969
agat1969

Polecam zapach Panam po +40,
wg. mnie może nie jest to arcydzieło perfumiarskie, ale naprawdę gdy zapach ten ponosi się przez jakiś czas, dużo, dużo zyskuje.
Pobieżne testy mogą być mylne i wielu może zrezygnować z poznania tego zapachu.
Mnie zajęło trochę czasu zanim przekonałem się do noszenia globalnie zapachu, bo powiem szczerze, testy nadgarstkowe niestety wyeliminowały u mnie chęć poznania tego zapachu.
Coś mi jednak mówiło, szeptało do ucha, przecież to Guerlain- spróbuj, daj szansę.
Tak się stało i zapach mi się odwdzięczył.
Chętnie noszę go do pracy, do biura, gdzie sprawdza się idealnie i zbiera mnóstwo komplementów od kobiet, zwłaszcza w sytuacjach, gdy zbliżą się do mnie dość blisko.

Parametry jakościowe, dla mnie, są więcej niż do dobre.
Trwałość na poziomie około 6-8 godzin, projekcja bliskoskórna, wydźwięk zapachu naturalny, bez wyczuwalnej chemicznej, syntetycznej nuty.

DREAMER80
DREAMER80

Podoba mi się tylko flakon, sam zapach tragedia, kwaskowate migdały z cytrusami i odrobiną kwiatu pomarańczy trwałość i projekcja na tragicznym poziomie, do tego sam zapach zwyczajnie brzydki.

Kokos ;)
Kokos ;)

Tandetny do bólu zapach. Niestety nie polubiliśmy się z "L' Homme Ideal. Do ideału dużo mu brakuje ;) Na mojej skórze czuć głównie gorzkie migdały połączone z kiepskiej jakości tonką oraz chemiczną skórą. Nie wiem jak można ten zapach porównywać do Givenchy Xeryus Rouge bo pachną zupełnie inaczej. Parametry również słabiutkie. Może ten zapach trafi do zwykłego współczesnego mężczyzny pozbawionego gustu i nastawionego na to co mu pani w perfumerii wciśnie. 3 X NIE do widzenia :)

guma88
guma88

Nie wiem dlaczego ale czuję w nim dużo cynamonu,nie wymienionego w składzie,zwłaszcza w otwarciu..Ogólnie słodko i głośno..
Mój nos błądzi gdzieś pomiędzy Xeryus Rouge od Givenchy, którego na męsko stronę sprowadza jednak obecność papryczki, a czymś pokroju damskiego La Vie Lancoma, lub Individuelle w damskiej wersji.. Rozrzut wielki,wiem. Dla mnie śmiało może być używany jako unisex.

Lincoln
Lincoln

Czekałem na wysumblimowany akord gorzkich migdałów, przypominający dostojny zapach Amaretto, a dostałem słodkawy budyń, skonstruowany na wzór One Million. Oczekiwałem może i nie rewolucyjnego, ale przynajmniej eleganckiego, dystyngowanego zapachu do garnituru, nieco w klimacie Pi, a tu mamy mdły gourmand, idealny dla nastoletniego hipstera z rozjaśnioną grzywką. Nie jest to brzydka kompozycja, ale zupełnie niepoważna, która pasuje bardziej do portfolio CK, a nie poziomu, z jakiego słynął Guerlain. 3,0/5.

Marcin__
Marcin__

Thierry Wasser w wywiadzie dotyczącym L'Homme Ideal przyznał, że tworząc ten zapach, inspirował się Jicky z końca XIX w. Powiem szczerze, że nie czuję powiązań, ale o tym później.

L'Homme Ideal otwiera się na mnie bardzo głośno. Kilka razy, nosząc go, czułem wyraźne nawiązanie do 1 Million Paco Rabanne. Nut wspólnych za dużo nie mają, jakiś czas zastanawiałem się co je łączy. Doszedłem do wniosku, że muszą to być pomarańcze, a konkretnie kwiat pomarańczy (po teście ręka w rękę w pewnym momencie trwania na skórze są do siebie faktycznie podobne. Na szczęście dla mnie moment ten trwa krótko). Dalsza faza - cóż, niby użyto tu "akordu amaretto", ja czuję prażone migdały z odrobinką wanilii (zapewne za sprawą fasoli tonka). Baza najbardziej mi się podoba - skóra na mnie odznacza się dość wyraźnie - jest to jedyny męski element, jaki odnajduję w tym zapachu. A może inaczej - gdyby nie skóra, to sklasyfikowałbym ten zapach jako uniseks przechylony w damską stronę. Na szczęście jest inaczej.

Trwałość jest bardzo dobra, ponad 10 h, projekcja jest dobra przez 4 h. Ze względu na charakter, są to perfumy raczej na zimę, ewentualnie na wieczór, wg mnie bardziej do stroju swobodnego (casual) niż formalnego. Na formalne spotkanie nie nadaje się, a przynajmniej ja bym go nie założył - zbytnio narzuca się otoczeniu w pierwszych kilku h.

Mówiąc o podobieństwach - nie czuję konotacji z Jicky, z którym łączy go co najwyżej podobna baza. Dużo więcej - moim zdaniem - L'Homme Ideal ma wspólnego z La Petit Robe Noire z 2009, a jeszcze więcej ze zreformułowaną wersją z 2011 roku autorstwa również T. Wassera. W obu czuję wspomniane wyżej migdały.

Na początku byłem bardzo sceptyczny, ale teraz stwierdzam, że to dobry zapach. Nie do końca mieści się w moich preferencjach, ale podobnie jak w przypadku innych swoich perfum, i tutaj Guerlain wstydzić się nie powinien.

zuras1985
zuras1985

Podoba mi się. To moje klimaty ale po pierwszym sztachnieciu się od razu skojarzylem z zapachem za 40 zł znanego mi juz wczesniej Chess Club. To wręcz bliźniacze kompozycje, z tym ze trwałość tego za 4 dyszki przebija o jakieś dwie, może 3 godziny. Pierwszoplanowo czuc migdaly i tonke i obie nuty u mnie utrzymuja sie do konca. Jest slodko ale nie i wytrawnie. Poważnie rozważam zakup chociaż 50ml bo bardzo się wpasowal w moje gusta. Nawet trochę mi przypomina Back to Black aphrodisiac Kiliana;) wielbicielom Kiliana może również przypaść do gustu.

kjgeneral
kjgeneral

Wyrafinowanym bym go nie nazwał, a po Guerlainie zawsze się tego spodziewałem. Ten jest dobry i nieskomplikowany. Migdałowy, aksamitny słodziak o dość długim trwaniu na skórze (wierzch dłoni), średniej projekcji. Mdli mnie, bo nie lubię słodyczy w perfumach.
"I to by było na tyle."

adaszek
adaszek

Kolejna już rzecz od Thierrego Wassera, którą chciałem mocno poznać. Cenię go bardzo, dwa zapachy przygotowane przez niego trafiły we mnie idealnie, poprawiają mi humor i są moimi wielkimi towarzyszami życia. Tego trudniejszego, wymagającego. Cenię je za to, że zwracają uwagę i mają w sobie nieuchwytność. Nie tkwią w bylejakości. Posiadają też pewną dozę dojrzałości. Staram się jednak podchodzić krytycznie do jego dzieł, tak samo zresztą jak do każdego, które przyjdzie mi wąchać. Jeśli ma mnie coś zaskoczyć, niech to będzie zapach, a nie twórca. W L’Homme Ideal spodziewałem się czegoś naprawdę porządnego, choć nazwa trochę odstręczała. Ale to Guerlain, to nie jest 70 wypust w roku, więc kredyt zaufania był. Facet idealny. Od początku widać, że taki jest bo nie kryje się ze swoimi cechami. Tak jak w tym zapachu, gdzie zachęcenie do bycia w top 10 bije po oczach, jest przyjaźnie i miło, słodko i trochę aromatycznie. W stylu najnowszych obu wód Gentleman Only od Givenchy’ego. Tylko dla mnie jednak gorzej. Bo ja bardzo lubię mandarynkę. W Guerlainie nuty cytrusowe scalają mi się w coś na kształt granatu. Jest słodko i kleiście. Myślałem że rozmaryn nada głębi, a kwiat pomarańczy podsyci łaknienie i zainteresowanie swoją pudrowością – będzie męsko i zmysłowo. Tak nie jest, pachnie to płasko i plastikowo. Poza tym ciągle miałem w głowie odniesienie do jakiegoś zapachu, który kiedyś wąchałem. Chodziłem, myślałem - byłem pewny, że coś takiego już gdzieś czułem. Bałem się że nie uda mi się tego zrobić, ponieważ w głowie miałem jedną z kompozycji ‘klubowych’, których kiedyś dosyć sporo testowałem. Myślałem, że nie wpadnę, ale ostatecznie się ukierunkowałem. Ten pierwszy etap przypomina mi Paco Rabanne 1 Million Intense. Totalnie nie mój styl i tutaj też mi się nie podoba. Doceniam natomiast to, że nuta głowy jak to u Wassera często bywa - jest wydłużona, mocno pociągnięta w czasie i jeszcze wyczuwam jej gasnącą obecność przy środkowych nutach. A one są już fajne, migdałowe, kremowe, z mniejszym udziałem tonki. Wpadające w waniliowy ton. Nie są nadto słodkie, bardzo spokojne i rozważone. Miłe i ciepłe, o pokojowej temperaturze. W odróżnieniu od nut głowy, kompozycja wyraźnie przygasa, staje się przyskórna, ogołocona z początkowego nadania siły. Jak strzała która wystrzelona jeśli nie trafi w cel, to stopniowo będzie obniżać swój lot. Trwałość jest natomiast dobra, 8h spokojnie. Nuty bazy typowe dla wielu kompozycji, czyli cedr i wetyweria, a zamiast paczuli, uzupełnione skórą, która też już zaczyna mieć swoje stałe miejsce – wszędzie. I ja skórę czuję, przynajmniej tyle dobrze. Taką w typie jak u Diora Aqua Fahrenheit. Idealnego faceta odbieram jako zapach totalnie dzisiejszy, stonowany, nieprzeszkadzający, ma się dobrze nosić i nie uwierać. Jest jak świeże bułeczki rano, jeszcze ciepłe i mięciutkie. Każdy je polubi i będą lepsze od takich zimnych, przeleżałych i gumiastych. Trochę ciekawszym zestawieniem nut, osiągnięto to co jest obecne od kilkunastu lat na męskiej półce. Coraz słodsze i coraz mniej charakterne kompozycje. Nie wiem, może tak ma pachnieć facet doskonały, ma nie przeszkadzać i ogólnie być na uboczu. Tylko gdzie charakter, gdzie pokonanie swojej słabości i wyjście na prostą. Gdzie przyjęcie ciosu. Leonidas, ten który ma serce lwa - nie byłby zainteresowany reklamowaniem takiego zapachu. 'Zasłużcie na swoje tarcze, chłopcy!'.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Guerlain L’Homme Ideal, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Guerlain L’Homme Ideal, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum L’Homme Ideal marki Guerlain. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu L’Homme Ideal marki Guerlain reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Chanel Bleu de Chanel Valentino Valentino Uomo Jean Paul Gaultier Fleur du Mâle Guerlain Guerlain Homme Intense Calvin Klein CK One Shock For Him Prada Infusion d`Homme Givenchy Givenchy Gentleman Christian Dior Dior Homme Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Versace Versace Pour Homme Gucci Gucci pour Homme L`Occitane en Provence Eau des Baux Christian Dior Dior Homme Intense Christian Dior Dior Homme Intense Bentley Bentley for Men Dolce&Gabbana D&G Chanel Allure Homme Sport Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Christian Dior Dior Homme Cologne 2013 Givenchy Pi