Marki » F-H » orientalno - kwiatowe « Grupy

L'Heure Bleue Guerlain dla kobiet

L'Heure Bleue Guerlain dla kobiet

L'Heure Bleue Guerlain dla kobiet Zdjęcia L'Heure Bleue Guerlain dla kobiet Zdjęcia L'Heure Bleue Guerlain dla kobiet Zdjęcia L'Heure Bleue Guerlain dla kobiet Zdjęcia

L'Heure Bleue marki Guerlain to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet. L'Heure Bleue został wydany w 1912 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jacques Guerlain. Nutami głowy są anyż, kolendra, neroli, bergamotka i cytryna; nutami serca są goździk (roślina), orchidea, jaśmin, goździk (przyprawa), neroli, heliotrop, ylang-ylang, róża bułgarska, fiołek i tuberoza; nutami bazy są irys, drzewo sandałowe, piżmo, benzoes, wanilia, wetyweria i fasolka tonka.

Anyż Kolendra Neroli Bergamotka Cytryna

Goździk (roślina) Orchidea Jaśmin Goździk (przyprawa) Neroli Heliotrop Ylang-ylang Róża bułgarska Fiołek Tuberoza

Irys Drzewo sandałowe Piżmo Benzoes Wanilia Wetyweria Fasolka tonka

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about L'Heure Bleue by Guerlain.

Esprit d’Oscar
L`Origan
Nuit Noire
Poudre de Fleurs
Scandal

L'Heure Bleue Recenzje Perfum

esk10

Niestety mnie z tym zapachem nie po drodze.

Otwarcie jest zbyt staroświeckie - jak dla mnie oczywiście- choć pełne uznanie dla bogactwa i mistrzostwa. Później jest słodko , ciepło i przytulaśnie ale wtedy moja skora pochłania zapach prawie w całości, tak,że tylko wąchając nadgarstek coś czuję. Uciekła mi trwałośc , o ogonie nawet nie ma co marzyć, szkoda,że skóra zechlała mi cały zapach bu...

esk10

Niestety mnie z tym zapachem nie po drodze.

chjena
chjena

Brigitte Bardot, oprócz wielu innych niezbyt ładnych cech charakteru, miała bardzo specyficzną przywarę: zmieniała mężczyzn jak rękawiczki. Tę miłosną dynamikę tłumaczyła panicznym lękiem przed byciem porzuconą i potrzebą nieustannej uwagi od aktualnego kochanka. Rzesze partnerów, znanych i skromnych, przewinęło się przez jej życie, ale jednemu pozostała długi czas wyjątkowo wierna: L'heure Bleue od Guerlaina.

L'Heure Bleue... U nas w kulturze językowej przyjęły się albo niebieskie migdały, albo czarna godzina i te dwa frazeologizmy miksują się w spojrzeniu BB, która od urodzenia cierpiała na ambliopię lewego oka. Schorzenie to nadawało jej twarzy wyraz zamyślenia, oderwania od rzeczywistości, melancholii... Życie też Bardotki nie oszczędziło - teoretycznie jako ikona europejskiego seksapilu nie powinna mieć żadnych zmartwień, jednak w rzeczywistości była to jedna ze smutniejszych postaci zeszłego wieku.

Mimo jej egoizmu, nadmiernego skupienia na powierzchowności i wysoce rozwiniętej zaborczości, nie sposób jej odmówić odświeżenia kina francuskiego, do którego wpuściła wreszcie naturalną nagość, wylansowania baletek na ulicy, cudownie dziecięcej bezczelności... tego idealnie wykreowanego wizerunku dopełnia ciągnąca się za aktorką pudrowa chmura ciężkich, wieczorowych perfum, niesamowicie seksownych i zwracających uwagę. Irys w buduarowym wydaniu, słodka wanilia z tonką, tradycyjny ylang-ylang, ostry anyż i goździki, miękki heliotrop... Kompozycja, którą udźwignie tylko świadoma swojej urody kobieta, a zwłaszcza nosząc ją za dnia. BB ze swoją nonszalancją mogła sobie na taką ekstrawagancję pozwolić - scena, w której tańczy mambo w "I Bóg stworzył kobietę" jest wręcz przesycona tym aromatem Guerlain...

Zastanawiam się, czy pozostała wierna temu zapachowi do dzisiaj, w końcu L'heure bleue w dalszym ciągu są produkowane. To byłoby doprawdy znamienne - kobieta, z którą tylko perfumy wytrzymały całe życie.

Lizbet
Lizbet

Ponoć jest się albo L'Heure Bleue albo Mitsouko. Jeśli tak, to ja jestem zdocydowanie L'Heure Bleue. Co to są za perfumy!!! Piękne, bogate klasyczne! Jedyne, wspaniałe! I nie wiem, jakich jeszcze przymiotników z wykrzyknikami użyć, ale tak by można to ciągnąć.

Nie wiem, jak opisać ich zapach, to trochę jak usłyszeć orkiestrę i rozczłonkowywać ją na poszczególne instrumenty. Karkołomne zadanie. Jest to zapach nienowoczesny, ale z ogólną modą na zapachy przeszłości, która niedawno się pojawiła i odkurzaniem klasyków, w porównaniu z nimi L'Heure Bleue jest zaskakująco nowoczesny. Mimo, że są w nim starawe nuty, to w moim odczuciu są bardzo delikatne i nie przyćmiewają całości. Zapach jest ciężki, wymagający, pudrowy, waniliowy, ja anyżu nie czuję, ale czuję cierpką lukrecję, to prawie to samo. Oprócz tego wyczuwalna gerlinada. Bardzo intensywne, jedno psiknięcie wystarcza aż nadto. No i, co dla mnie jest atutem, nie ma aldehydów, więc ta ciężkość jest raczej zawiesista, ale nie przytłaczająca. W jakimś sensie świeża. Świeża ciężkość? No właśnie, taki to jest zapach... Reszta: słodka tajemnica, jakość sama w sobie. L'Heure Bleue to po prostu L'Heure Bleue. Są bardzo znajome, gdy pierwszy raz je powąchała miałam poczucie, że znam je od zawsze. Tak po prostu pachną dobre klasyczne perfumy. Ten zapach, mimo iż był mi wcześniej nie znany, to w jakiś sposób istniał we mnie od zawsze.

Szkoda, że L'Heure Bleue są tak trudno dostępne w Polsce - nie jestem w stanie tego zrozumieć, bo to tak piękny zapach, że znalazł by u nas krąg odbiorczyń, szczególnie wśród tych, które mają ochotę na klasykę, ale nie przepadają (jak ja) za aldehydami. Teraz pozostało mi poszukiwanie starszych wersji, bo ta współczesna, jedyna jaką znam, jest piękna, ale czuć, że jej czegoś brakuje. Przepadłam...

AgnieszkaK.
AgnieszkaK.

Piękna i zacna perfuma, proszę państwa. W pełni zgadzam się z przedmówczyniami co do mistrzostwa w mieszania nut w LHB. Zadziwiło mnie, jak łatwo je przyjęłam jako swoje Na pewno duża w tym zasługa heliotropu, jednego z niewielu kwiatów, które do mnie przemawiają. Drugą nutą, którą najbardziej czuję jest wetyweria. I słodka tonka, która wyczuwalna jest dla mnie szczególnie wieczorem. Choć zapach jest ciężki, staroświecki, kobiecy, sensualny i kwiatowy, a ja zwykle preferuję nowoczesne, uniseksowe, intelektualne i gorzkawe zapachy, to jednak LHB znalazł błyskawicznie drogę do mego serca. Jest to klasa sama w sobie. A że pasują najlepiej do odsłoniętych ramion, pereł i przyciemnionego światła? Nad tym muszę popracować...

aistionnelle
aistionnelle

Tyle pięknych recenzji napisano przede mną,że nie wiem czy uda mi się uchwycić istotę opisywanego zapachu. Bo L`Heure Bleue wymyka się klasyfikacjom, analizie, zwykłej ocenie też. Z jednej strony bogaty, pudrowy bukiet strojnych i rozkwitłych kwiatów, jakie otrzymywały zamożne dziewczęta palące cygaretki w secesyjnych wnętrzach i sukienkach Art Deco. Cały ten rytuał : perfumowanie rękawiczek i etoli czy brzegu płaszcza przed wyjściem na herbatę, do teatru lub kolację.
Z drugiej wrażenie dystansu, skromności, pewnego chłodu nawet. Minimalizm i ograniczenie, tylko to, co trzeba, co niezbędne by zrobić wrażenie.LHB jest słodkawa, tę słodycz heliotropu i irysa przełamuje bergamotka.Kiedy zbliżam nadgarstek do nosa czuję anyż, ale trwa to tylko chwilę. Później znów na pierwszym planie kwiaty, kwiaty, kwiaty i po długim czasie u podstawy: drzewo sandałowe, tonka i wanilia. Ta kremowa baza zrobiła karierę raz jeszcze, niemal sto lat później, dość starannie powtórzono ją w Samsarze.
Nie wiem w jakim stopniu reformulacje zmieniły zapach, ale nadal jest on piękny. I niespotykany.Butelka ładna,, mogłaby w dalszym ciągu mieć szklany korek z charakterystycznym, guerlainowskim "osznurowaniem". Obecny jest z ..plastiku(!).Nie pasuje do całości, stylistyki. Przy takiej intensywności zapachu aplikator byłby lepszy od atomizera..Doskonała trwałość i projekcja, jeden psik wystarczy by uperfumować siebie, pokój oraz okolicę:)
Niebieska godzina to perfumy tajemnicze, nostalgiczne i kontemplacyjne, opisują zmierzch dnia, symbolicznie odnoszą się do pewnej epoki, obyczajowości. I u schyłku dnia pachną najpiękniej. Są na tyle wyjątkowe, że nie wyobrażam sobie używania ich w codziennych sytuacjach.Nie pasują do pośpiechu, tłoku, metra, korków, teczki i komórki w dłoni czy rozwianych włosów.
Wspomnieć też wypada, że koncentracje LHB różnią się: innym zapachem jest EDP,innym EDT. Pierwsza wersja jest bogatsza,odrobinę cięższa, kwiaty rozwijają się powoli i trwają na skórze wiele godzin zanim do głosu dojdą nuty głębi.EDT jest słodsze, delikatniejsze i chłodniejsze w odbiorze, zarazem droga między otwarciem a ostatnim, waniliowo-dymnym tchnieniem jest krótsza.
Diabeł tkwi w szczegółach, w niedopowiedzeniu: błękit zmierzchu czy przed świtem, tajemnica czy dosłowność? Dotyk, zapach ?Słowo ? Obraz? Chwila ? Wieczność?
Bardzo poetycki twór w butelce. Niecodzienny, nie na pokaz, nie dla wszystkich...

amanda
amanda

Skoro ten zapach powstał w tak odległych czasach , działających na naszą wyobraznię legerdarnym Titanickiem to ja bym chętnie chciała zostać jego pasażerką .
Może z króciutkim życiorysem , ale jakim!
Elegancka dama , ledwo co wypuszczona na salony , która poszukuje , majętnego męża .
Swoją młodością , urodą , loczkami , alabastrowa skórą i wyszukanymi kreacjami, przyciąga uwagę płci przeciwnej .
W tym zapachu jest obietnica , ukradkowe spojrzenia wiele mówiące , jest szalona miłość , która niekoniecznie musi się spełnić według owych konwenansów ..
Przepraszam , ja po paru psikach stałam się ową pasażerką ..

Jeden z najpiękniejszych zapachów, jakie miałam okazję kiedykolwiek poznać. Idealna harmonia między chłodnymi, wytrawnymi nutami szypru, a miękkim aksamitnym pudrem.

Przy czym nie jest to taki puder, jak w dzisiejszych perfumach, które najczęściej uzyskują tę nutę poprzez wrzucenie do jednego wora wanilii i heliotropu, z małą domieszką irysa, przez co całość pachnie bardziej jak cukier puder niż coś co mogłabym nałożyć na twarz.

Tutaj puder jest taki, jak opisała jedna z recenzentek poniżej - miękki, kosmetyczny, niedzisiejszy - jak z toaletki przedwojennej damy.

Cudowny zapach - odrobinę melancholijny, jakby rzeczywiście nosił w sobie ducha i pamięć epoki, która dawno przeminęła.

Miałam szczęście poznać ten zapach w formie ekstraktu i to dość wiekowego i w tej formie jest najpiękniejszy. Współczesna edp to już niestety nie to samo - zapach jest bardziej rozcieńczony, nuta pudrowa nie jest tak gęsta i aksamitna.

gardenia
gardenia

Patetico, dzięki za ten wspaniały opis i również ciekawe wyjaśnienie pochodzenia nazwy! Nie wiedziałam o tym.
Zapach kocham, ma to coś...Ponadczsowa piękność.
Dla mnie L'Heure Bleue jest jak ten szal na reklamie, przetrzenny, tajemniczy i otulający. Korzenno- heliotropowa pudrowość. niezbyt ciężka i złożona, a jednak tak nieodgadniona , elegancka i zmysłowa....I ta nuta nostalgii.
Obawiam się jednak, że raczej dla zaawansowanych "nosów"...

patetico
patetico

"Zaklnę szpetnie sacrebleu (...)" :)
Czy to możliwe, że te perfumy powstały w tym samym czasie, kiedy Titanic wypływał w swój dziewiczy rejs?
Na szczęście w przeciwieństwie do niego okazały się jednak 'niezatapialne' w powodzi stale powstających nowinek, które z prawdziwymi perfumami nie mają już wiele wspólnego.
L'heure bleue to nieco poetycka nazwa pory, którą oczarowani byli impresjoniści, krótkiego czasu między zachodem słońca a nocą i później, między nocą a wschodem słońca.
Wtedy to rozproszone światło staje się niebieskie, bajeczne (wiedzą coś o tym ci, którzy pasjonują się fotografią).
Jacques Guerlain zabutelkował ten cichy i melancholijny moment wydłużonych cieni.
Z impresjonistami kojarzy się także początek zapachu - to jakby nawiązanie do ich ulubionego trunku, czyli absyntu.
Zielonkawe, ostro-ziołowe, z charakterystyczną nutą anyżku.
W sercu uderza bukiet bardzo pudrowych kwiatów, zdecydowanie najmocniej czuję ylang-ylang, waniliowy heliotrop i goździk.
To taki puder w stylu retro, z alabastrowego puzderka z futrzanym puszkiem do aplikacji.
Baza zapachu to mieszanka irysa z dużą ilością benzoesu i tonki, aksamitna, taki "Blue Velvet".
Widzę damę z czasu Belle Epoque zmierzającą na bal o zmierzchu, a później powracającą z niego zanim wstanie świt.
Z bardziej współczesnych perfum, o dziwo, najbardziej podobny wydaje mi się Sun Jil Sander (do którego nazwa Sun nigdy mi nie pasowała), na pewno nowocześniejszy, ale środkowe i dolne nuty podobne.
L'Heure Bleue balansuje między ciepłem i chłodem, pięknie się rozwija i stapia ze skórą, a jego kobiecy aromat jest romantyczny, tajemniczy i nieco powściągliwy.
I jeszcze jedna ciekawostka.
Jest w nim ulotny moment kiedy czuję wyraźnie zapach naszej maciejki, która tak pięknie pachnie letnią, wieczorową porą...
Szkoda, ze nie mogę tej chwili zatrzymać na dłużej:(
Zapach półorientalno-kwiatowo-pudrowy.
Trwałość bardzo duża, dobra projekcja.
Dla wielbicielek ponadczasowych kompozycji:)

EJo
EJo

Przepiękne, ponadczasowe... Wiele o nich napisano, ja swoim skromnym zdaniem mogę dodać tylko tyle, iż nazwa dokładnie oddaje ducha zapachu :) Zresztą - to właściwa pora jego używania. Nie zestarzał się ani odrobinę, dla mnie jest kwintesencją świadomej siebie kobiecości, która niczego nie musi udowadniać krzykliwymi woniami. Mistrzostwo świata w łączeniu nut - zapach rozwija się jak jedwabny szal, łagodnie pokazując swe oblicze. Na mnie najpierw króluje heliotrop, później irys, w końcu goździk - jeden z najpiękniejszych jakie dane mi było spotkać. Czuję również dym i suchą wanilię - typową dla baz Guerliana, nie męczącą. LHB jest zarówno ciepły jak i chłodny, aksamitny i mimo swej delikatności bardzo intensywny. Niezapomniany, nostalgiczny i prawdę mówiąc doskonały :)) Mam edt, marzę o edp albo ekstrakcie. Ech.

L'Heure Bleue by Guerlain 3.86 out of 5 based on 49 ratings and 11 user reviews

StrawberryNET.com
127.00 USD
Guerlain L'Heure Bleue Eau De Toilette Refillable Spray 93ml 3.1oz
Guerlain L'Heure Bleue Eau De Toilette Refillable Spray 93ml 3.1oz

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Guerlain L'Heure Bleue, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Guerlain L'Heure Bleue, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum L'Heure Bleue marki Guerlain. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu L'Heure Bleue marki Guerlain reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Cacharel LouLou Guerlain Shalimar Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum Christian Dior Dune Molinard Habanita Serge Lutens Feminite du Bois Christian Dior Poison Cartier Le Baiser Du Dragon Jean Paul Gaultier Classique Guerlain Shalimar Parfum Initial Guerlain Samsara Eau de Parfum The Different Company Sublime Balkiss Chanel Coco Eau de Parfum Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Guerlain Chamade Lanvin Arpege Slava Zaitsev Maroussia Givenchy Organza Indecence Rochas Femme Rochas Givenchy Organza