Marki » F-H » orientalno - fougere « Grupy

Jicky Guerlain dla kobiet

Jicky Guerlain dla kobiet

Jicky Guerlain dla kobiet Zdjęcia Jicky Guerlain dla kobiet Zdjęcia Jicky Guerlain dla kobiet Zdjęcia Jicky Guerlain dla kobiet Zdjęcia Jicky Guerlain dla kobiet Zdjęcia

Jicky marki Guerlain to orientalno - fougere perfumy dla kobiet. Jicky został wydany w 1889 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Aime Guerlain. Nutami głowy są rozmaryn, mandarynka, bergamotka i cytryna; nutami serca są fasolka tonka, lawenda, korzeń irysa, bazylia i jaśmin; nutami bazy są przyprawy, skóra, drzewo sandałowe, ambra, benzoes, wanilia i brazylijskie drzewo różane.

Rozmaryn Mandarynka Bergamotka Cytryna

Fasolka tonka Lawenda Korzeń irysa Bazylia Jaśmin

Przyprawy Skóra Drzewo sandałowe Ambra Benzoes Wanilia Brazylijskie drzewo różane

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Jicky by Guerlain.

Mouchoir de Monsieur

Jicky Recenzje Perfum

jaszczurka30
jaszczurka30

Będąc w Paryżu postanowiłam odwiedzić mekkę każdego guerlainofila na CH.E. 68 i zakupić coś. Miałam trzy opcje Cuir Beluga, Chamade i Jicky. Bieługa odpadła ze względu na cenę i kiepską projekcję. Chamade nęciła ale wygrała Jicky w wersji edp. Pamiętam że dzień był deszczowy ale dosyc ciepły a ja szczęśliwa w oparach Jicky siedziałam na placu przed Luwrem i upajałam sie nią/nim. W dwóch słowach można go okrślić jako lawendowa wanilia. Choć stworzona dla kobiet jest typowym uniseksem. Ma w sobie dużo przypraw i ziół oczywiście typową bazę Guerlaina. Ja czuję głównie lawendę, rozmaryn i cynamon choć nie ma go w składzie. Kiedy początek troszkę wybrzmi wybija się wanilia ze skórą i tonka. Nie przypomina mi Shalimara zupełnie; już prędzej męskie Mouchoir de Monsiuer. Jicky to dla mnie zapach polskiej złotej jesieni. Najlepiej mi sie go nosi do skórzanej kurtki i wygodnych butów na spacerach przy wietrznej pogodzie. Projekcja jest umiarkowana a trwałość wielogodzinna.

perfumeholic88
perfumeholic88

Klasyk tylko co z tego skoro nie jestem w stanie go zaakceptować! Nie pokuszę się o określenie jakimi konkretnymi składnikami pachnie, bo dla mnie Jicky to zapach mocno starego kremu do golenia i czegoś ogólnie mocno nieświeżego, zwietrzałego, skisłego. Fatalnie układa się na skórze i czym prędzej szorowałam nadgarstek, żeby go z siebie zmyć. Zapachowa trauma.

Savanoja
Savanoja

To kolejna klasyczna pozycja, którą od dawna bardzo chciałam poznać. Tym razem mam przyjemność z zapachem mocno energetyzującym, orzeźwiającym, świeżym ale oczywiście w dawnym stylu czyli niebanalnie. Jicky już od samej nazwy zawsze kojarzyło mi się z młodą kobietą z dawnych, wyższych sfer, lekko szaloną, dowcipną, lubiącą ruch, przygody i intelektualne potyczki. Może jest nieco sarkastyczna i zbuntowana? Na pewno jest niepokorna. W jej żyłach błękitna krew tętni potrzebą spełnienia, czynu, wyłamuje się, sprzeciwia konwenansom.
Perfumy te otwierają się bardzo głośno, ostro i świdrująco nos roztartymi z całą cytryną ziołami. Ten etap trwa niestety dosyć krótko, przybierając formę coraz to bardziej drzewno pudrową. Początkowa i zdecydowana wytrawność łamie się nieco ale nie wysładza. W bazie tworzą bardzo przyjemny, wręcz kojący balsamiczy puder. Dostrzegam dawne nuty Guerlainowskie charakterystyczne też dla Shalimar..
Przypominają mi dawne (jednak od Jicky dużo młodsze) O de Lancome.
Niestety parametry użytkowe oceniam jako słabe, kompozycja szybko eksploduje i równie szybko gaśnie. Ale i tak warto było ją poznać, a kto wie... może uda mi się upolować oryginalny flakon z choćby odrobiną tamtego dawnego, zapomnianego już świata.

MrGwyn
MrGwyn

Jicky okazała się być z grupy dawnych świeżaków lub wód kolońskich, które orzeźwiały, ale równocześnie miały charakter, nie to co dzisiaj. Jest bardzo cytrusowa i chętnie postawiłbym ją obok 4711 Original EdC Muelhens'a. Nie są podobne, lecz zawierają w sobie coś co nazywa się prawdziwymi cytrusami, ostrymi i wyrazistymi nutami owoców hesperydowych. Trochę kojarzą mi się ze świecami na komary w glinianych miseczkach.
Po skórkach z cytrusów, głównie cytryny, pojawia się dużo rozmarynu, drzewa różanego, sandałowca i lawendy jako jej liści. Amber jest specyficzny i bliżej mu do bursztynu. Jicky jest w tym momencie rzeczywiście apteczna, a podsłodzona przez bazę nabiera niedzisiejszego charakteru. Wyczuwam też odrobinę badianu i cynamon. Perfumy te kojarzą mi się również z moim dzieciństwem i Babcią, która jak te perfumy, była elegancka w nieformalny sposób i była pełna przaśnego wdzięku. Jak dla mnie idealne, gdy chce się wyróżnić wśród dzisiejszych wodnych kompocików w okresie wiosny i lata, bo coś mi się wydaje, że to idealny okres dla nich.

Uwielbiam vintage - więc Jicky byłam bardzo ciekawa i musiałam ją poznać. Nie rozczarowałam się :)

Początek to cytryna, ale nie taka typowa, orzeźwiająca i kwaśna. Tutaj jest już nieco przejrzała, stęchła, z dodatkiem pęku ziół, z których główną rolę gra lawenda. Początek może odpychać - kojarzy się trochę z zapachem starej apteki, a trochę z zapachem benzyny albo starej szafy, w której wiszą pęki lawendy.

Ale później pojawiają się nuty bazy - typowa dla starych Guerlainów wanilina, bardzo podobna do tej w Shalimar, ale w Jicky została uzupełniona o wyraźne nuty skóry, cynamonu i lawendy, która dominuje nad innymi składnikami.

Piękny, bogaty, intensywny zapach - wyraźnie nie z tej epoki. Testowałam ekstrakt - edt i edp są ponoć bardziej lawendowe. Czyste perfumy to przede wszystkim nuty bazy, strasznie żałuję, że tak ciężko je kupić w ludzkiej cenie.

kpnz
kpnz

Bardzo elegancki i nietuzinkowy.
Łagodny, ale z charakterem. Nietypowy i trudny do opisania. Mleczno-roślinny.
Kojarzy się bardziej amerykańsko, gdzie temperatury przekraczają 20 stopni celsjusza.
Rozwija się harmonijnie i spokojnie, trwa do 5-6 godzin.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Guerlain Jicky, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Guerlain Jicky, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Jicky marki Guerlain. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Jicky marki Guerlain reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Rochas Femme Rochas Molinard Habanita Sisley Eau du Soir John Galliano John Galliano Cacharel LouLou Guerlain Shalimar Guerlain L'Heure Bleue Sisley Soir de Lune Chanel Coco Eau de Parfum Cartier Must de Cartier Michal Szulc Sale Perfume 01 Christian Dior Dune Christian Dior Poison Tendre Guerlain Vetiver Basile Basile Cartier Le Baiser Du Dragon Yves Saint Laurent Opium Guerlain Shalimar Parfum Initial Clinique Aromatics Elixir Lancome Magie Noire