Marki » F-H » kwiatowe « Grupy

Jardins de Bagatelle Guerlain dla kobiet

Jardins de Bagatelle Guerlain dla kobiet

żółtych kwiatów
tuberozowy
Jardins de Bagatelle Guerlain dla kobiet Zdjęcia Jardins de Bagatelle Guerlain dla kobiet Zdjęcia Jardins de Bagatelle Guerlain dla kobiet Zdjęcia Jardins de Bagatelle Guerlain dla kobiet Zdjęcia Jardins de Bagatelle Guerlain dla kobiet Zdjęcia Jardins de Bagatelle Guerlain dla kobiet Zdjęcia Jardins de Bagatelle Guerlain dla kobiet Zdjęcia Jardins de Bagatelle Guerlain dla kobiet Zdjęcia Jardins de Bagatelle Guerlain dla kobiet Zdjęcia

Jardins de Bagatelle marki Guerlain to kwiatowe perfumy dla kobiet. Jardins de Bagatelle został wydany w 1983 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jean-Paul Guerlain. Nutami głowy są aldehydy, fiołek, jaśmin, bergamotka i cytryna; nutami serca są magnolia, tuberoza, kwiat pomarańczy, gardenia, orchidea, ylang-ylang, konwalia, róża i narcyz; nutami bazy są tuberoza, paczula, piżmo, wetyweria, neroli i cedr.

Aldehydy Fiołek Jaśmin Bergamotka Cytryna

Magnolia Tuberoza Kwiat pomarańczy Gardenia Orchidea Ylang-ylang Konwalia Róża Narcyz

Tuberoza Paczula Piżmo Wetyweria Neroli Cedr

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Jardins de Bagatelle by Guerlain.

Nuda

Jardins de Bagatelle Recenzje Perfum

Aelka
Aelka

Tajemnica ,wszystko przede mną, luksus , na jaki nie mogły sobie pozwolić moje rówieśnice. Jako że nuty tego niesamowitego zapachu są już tu doskonale opisane, ja dodam tylko moje subiektywne odczucia. 16 lat, prezent od siostry, która była we Francji, połowa lat '90. Nastolatki nie mogły sobie kupić takich perfum, a ja... Oglądałam długo podarowany mi flakon, czułam się tak, jakbym miała otworzyć misternie rzeźbione drzwi, za którymi jest jakaś piękna tajemnica. Fakt, ze byłam specyficzną 16-latką, skoro podobały mi się wtedy (i teraz też) Jardins de bagatelle... Kremowa elegancja i kwiatowy podmuch, moje pierwsze licealne umieranie z miłości i wymieniane intensywne spojrzenia, spacery po parku i powroty wieczorem do domu , pełnia księżyca i biały, kwitnący jaśmin. Bukiecik konwalii, który ściskałam w garści i bijące mocno serce, kiedy on pocałował mnie w policzek, a ja pomyślałam że nic piękniejszego mnie nie mogło spotkać. Ach, życie! A teraz Jardins jest wytrawne na mnie,bez romantycznych porywów, jest pewność siebie i ten elegancki, dynamiczny, a jednak nie z "tych nowoczesnych" zapach. Bardzo kwiatowy i intensywny.

Nan
Nan

Żeby lubić te perfumy, trzeba lubić zapachy kwiatowe. Żadne to odkrycie oczywiście, jak się spojrzy na listę nut umieszczonych powyżej. Pierwsze skrzypce gra tu kremowa, wspaniała tuberoza. Jest to składnik, który ma wiele różnych twarzy, a w Jardins de Bagatelle jest przebogata, ciepła i otulająca niczym matczyne objęcia. Takie skojarzenie pierwsze przyszło mi na myśl, kiedy ok. 2 lat temu wąchałam ten zapach po raz pierwszy od co najmniej 25 lat (robi się kolejny odcinek „Opowieści babci Nan”). Ogarnął mnie wówczas spokój i poczucie bezpieczeństwa, jakiego od dawna nie zaznałam w takiej postaci, bom już zdecydowanie dorosła, a i mojej Mamy nie ma ze mną już od kilku lat. Trochę to dziwne, bo akurat Mama nigdy Jardins nie używała. Zapach jest w moim odczuciu nieco melancholijny (ale całkiem inaczej niż L’Heure Bleue), zrównoważony, kontemplacyjny wręcz, nie próbuje krzykliwie zwrócić na siebie uwagi jak wiele innych kreacji z lat 80-tych. Nie narzuca się nosicielce ani jej otoczeniu (oczywiście o ile nie przesadzimy z ilością, ale to dotyczy każdego zapachu). Jest jak ciepły sweter w chłodny dzień, jak kubek gorącej herbaty, jak zapewnienie „zobaczysz, wszystko będzie dobrze” ze strony bliskiej osoby. Uspokaja i koi nerwy. Pamiętam, że delektując się próbką i czekając na cały flakon z perfumerii internetowej fantazjowałam sobie, że najchętniej weszłabym do butelki i kołysałabym się w łódeczce po powierzchni tych perfum, niczym jakaś Calineczka.

Ciekawostka: we wczesnym liceum miałam okazję wąchać Jardins z próbki i pamiętam, że okropnie mi się wówczas nie spodobał. Albo więc mamy do czynienia z wyjątkowo udaną reformulacją, albo faktycznie istnieją zapachy, które docenia się dopiero na pewnym etapie życia.

Dla mnie jest to zapach zdecydowanie wiosenny i wiosną planuję powrót do niego.

amanda
amanda

Jako,że lubię w perfumach intensywne białe kwiaty,zapach ten nie mógł ujść mojej uwadze.
Naprawdę piękne, bo jak widać można z tylu białych kwiatów i obecności aldehydów stworzyć coś co nie jest przeładowane, posiadadając przy tym elegancję i szyk.
Ujarzmić piękno tuberozy, gardenii, jaśminu i również kwiatu pomarańczy, neroli i ylang ylang, jak ja ich nazywam "zagęszczających atmosferę w perfumach".
Ułożyć w jedną spójną całość,gdzie każde ma swoje miejsce i przypieczętować piżmem.To dzieło, vintage z wnętrzem.

marialisa
marialisa

Zabójczy, migrenowy miszmasz. Tuberoza soluje (jako że jej chyba nic nie przebije), ale dzielnie sekundują jej inne białe kwiaty-boligłowy: neroli, ylang, jaśmin. Mnóstwo ostrych, mocnych kwiatowych aromatów wrzucono do jednej kadzi i wymieszano. Rezultat jest dość opłakany: na gwałt potrzebny apap;( Az strach pomyśleć, że tak miały pachnieć Ogrody Bagatelle. I to stworzył J.-P. Guerlain? O bogi!
Nie polecam osobom o wrażliwych nosach, ceniących harmonię i ponadczasowe piękno w zapachach:(

Wyczuwam w nich głównie tuberozę - piękną, spokojną i elegancką, bez tej charakterystycznej, dusznej zmysłowości, która często przytłacza. Inne kwiaty - jak jaśmin, czy gardenia od czasu do czasu wychylają się nieśmiało, ale przy tuberozie nie mają siły przebicia.

Piękny zapach i bardzo trwały. Nie porwał mnie na tyle, by flakon zagrzał miejsce na dłużej, bo z Guerlain wolę jednak starsze, klasyczne zapachy.

monika690
monika690

Kwiaty, kwiaty, kwiaty do kwadratu a nawet do sześcianu. Dla miłośników gatunku, dzielnie testowałam i nie są takie złe, faktycznie przypominają poprzednie epoki. A tak na marginesie, czy ktoś z was zastanawiał się jak pachniały perfumy z epoki w której żył bohater filmu "Pachnidło" Grenouille, a kto z was oglądał? Myślę, że to jest obowiązkowy film dla każdego perfumoholika.

gardenia
gardenia

Upojne, narkotyczne i odurzające kwiaty. Biało- złote, bujne, dostojne i odważne. Tuberoza, jasmin, fiołek, Ylang-Ylang, konwalie, róże, gardenia, miękkie muśnięcie aldehydów i odrobina cierpkich składników: wetyweria, cedr, paczula i neroli...
Moc, piękno i elegancja, czuję się w nich tak francusko - dystans, kobiecość i dojrzała niezależność.
Jardins de Bagatelle to pałacowy ogród - pełen nabrzmiałych złocistym słońem kwiatów, dostojny, pełen przepychu, przywracający o zawrót głowy, jednakże w bazie spokojniejszy, piżmowy z wyrażnym akcentem na Ylang - Ylang i kwiat pomarańczy.
To perfumy nie z tej epoki, czuję się w nich wyjątkowo, jak w pałacu lub... w Jardins de Bagatelle!
Dla marzycielek i niepoprawnych romantyczek, kochających mocne kompozycje kwiatowe, paryski szyk i stare filmy z Cathrine Denevue :)

Lady Mitsouko

Heroicznie wącham dalej :)
Następne skojarzenie to płonące woskowe świece. Prawdopodobnie ten "wanilinowy" wosk to tuberoza+gardenia+kwiat pomarańczy+jaśmin, a za kadzidło/płonący knot robi zestaw paczula+cedr+wetiwer. W jakiś sposób nawet ciekawe jako zapach do pomieszczeń, np. do przedsionka Piekła Dantego :D
Ale na skórę więcej raczej aplikować nie będę ;)

Dakini

Hmmm, zaskakujące, gdyż wiele o JdB można powiedzieć, ale na pewno nie to, że jest waniliowy. Kadzidła także w nim nie wyczuwam.

Lady Mitsouko

Dziś właśnie wypróbowałam pierwszy raz. Albo coś jest nie tak z moją próbką, albo te wymieszane i sklejone nuty tworzą koszmarny wanilinowo-kadzidlany akord, intensywny i niezmienny przez cały czas trwania zapachu :(

Dakini

Zawsze mnie zadziwia bogactwo tego zapachu. Jest niewspółczesny, mocno roślinny, ewoluujący w trakcie noszenia, trochę na granicy między dopuszczalną dozą serwowania innym obcych im aromatów, a krzykliwym i nachalnym sposobem wprowadzania otoczenia w swój świat woni.
Nie jest to zapach subtelny i intymny, ale nieco hałaśliwy, jeśli można tak powiedzieć, wołający o uwagę. Ma w sobie jednak pewną elegancję.
Jest bardzo niepopularny, co zapewne stanowi jego atut.
Niewątpliwie zaprasza nas do ogrodu, ale do ogrodu nowych doznań olfaktorycznych.

Zakupowe okazje

Deodorant 3.4oz
32.99 USD
Jardins De Bagatelle by Guerlain Deodorant Spray 3.4 oz for Women
Jardins De Bagatelle by Guerlain Deodorant Spray 3.4 oz for Women
37.79 USD
Jardins De Bagatelle Perfume by Guerlain, 1.7 oz Eau De Parfum Spray Refill for Women
41.99 USD
Jardins De Bagatelle by Guerlain Eau de Parfum Spray Refill 1.7 oz for Women
Jardins De Bagatelle by Guerlain Eau de Parfum Spray Refill 1.7 oz for Women
48.99 USD
Jardins De Bagatelle by Guerlain EDT Spray Refill 3.1 oz for Women
Jardins De Bagatelle by Guerlain EDT Spray Refill 3.1 oz for Women
52.19 USD
Jardins De Bagatelle Perfume by Guerlain, 3.4 oz Eau De Parfum Spray Tester for Women
57.99 USD
59.25 USD
Jardins De Bagatelle Deodorant by Guerlain, 3.4 oz Deodorant Spray for Women
Jardins De Bagatelle Deodorant by Guerlain, 3.4 oz Deodorant Spray for Women
62.99 USD
Jardins De Bagatelle by Guerlain Eau de Parfum Spray Refillable 1.7 oz for Women
67.99 USD
Jardins De Bagatelle by Guerlain, 3.3 oz Eau De Parfum Spray for Women
Jardins De Bagatelle by Guerlain, 3.3 oz Eau De Parfum Spray for Women
Eau De Toilette 3oz
88.50 USD
Jardins De Bagatelle Perfume by Guerlain, 3 oz Eau De Toilette Spray Refill for Women
94.50 USD
Guerlain Jardins De Bagatelle Eau De Parfum Refillable Spray 50ml 1.7oz
Guerlain Jardins De Bagatelle Eau De Parfum Refillable Spray 50ml 1.7oz
Macys.com
125.00 USD
Guerlain Jardins de Bagatelle Eau de Toilette Gold Canister Refillable Spray, 3.1 oz
127.50 USD
Guerlain Jardins De Bagatelle Eau De Toilette Refillable Spray 93ml 3.1oz
Guerlain Jardins De Bagatelle Eau De Toilette Refillable Spray 93ml 3.1oz
Macys.com
142.00 USD
Guerlain Jardins de Bagatelle Eau de Parfum, 3.4 oz
Guerlain Jardins de Bagatelle Eau de Parfum, 3.4 oz

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Guerlain Jardins de Bagatelle, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Guerlain Jardins de Bagatelle, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Jardins de Bagatelle marki Guerlain. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Jardins de Bagatelle marki Guerlain reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Tom Ford Tobacco Vanille Guerlain Shalimar Yves Saint Laurent Nu Molinard Habanita Christian Dior Poison Gres Cabochard Chanel Coco Eau de Parfum Amouage Amouage Lyric Woman 2 2 Estée Lauder Sensuous Noir Tom Ford Sahara Noir Lanvin Arpege Hermes Elixir des Merveilles John Galliano John Galliano Christian Dior Dune Serge Lutens Feminite du Bois Guerlain Samsara Eau de Parfum Christian Dior Dior Addict Yves Rocher Neonatura Cocoon Guerlain Shalimar Parfum Initial