Marki » F-H » kwiatowo - owocowe « Grupy

Insolence Guerlain dla kobiet

Insolence Guerlain dla kobiet Filmy
Insolence Guerlain dla kobiet Zdjęcia Insolence Guerlain dla kobiet Zdjęcia Insolence Guerlain dla kobiet Zdjęcia Insolence Guerlain dla kobiet Zdjęcia Insolence Guerlain dla kobiet Zdjęcia Insolence Guerlain dla kobiet Zdjęcia Insolence Guerlain dla kobiet Zdjęcia Insolence Guerlain dla kobiet Zdjęcia Insolence Guerlain dla kobiet Zdjęcia Insolence Guerlain dla kobiet Zdjęcia Insolence Guerlain dla kobiet Zdjęcia Insolence Guerlain dla kobiet Zdjęcia

Insolence marki Guerlain to kwiatowo - owocowe perfumy dla kobiet. Insolence został wydany w 2006 roku. Insolence stworzyli Maurice Roucel i Sylvaine Delacourte. Nutami głowy są malina, bergamotka, czerwone jagody i cytryna; nutami serca są kwiat pomarańczy, fiołek i róża; nutami bazy są irys, drzewo sandałowe, fasolka tonka, piżmo i Żywice.

Malina Bergamotka Czerwone jagody Cytryna

Kwiat pomarańczy Fiołek Róża

Irys Drzewo sandałowe Fasolka tonka Piżmo Żywice

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Insolence by Guerlain.

Insolence Eau de Parfum
Insolence Eau Glacee
La Violette
Love in Idleness
Innocente

Insolence Recenzje Perfum

Nan
Nan

Gdybym miała określić ten zapach tylko w dwóch słowach, powiedziałabym: kandyzowane fiołki. Moje pierwsze z nim spotkanie, niedługo po premierze, nie było zbyt udane. Uznałam go bowiem za jeden z dowodów upadku przemysłu perfumeryjnego, który nie ominął niestety nawet tak zasłużonej firmy jak Guerlain. Fakt, z arcydziełami tej firmy, powstałymi dekady temu Insolence równać się nie może, jednak aż tak źle nie jest. Zapomniałam o nim na kilka lat, aż w końcu sięgnęłam ponownie po tester w perfumerii, szukając fiołka idealnego. Z jakiegoś powodu przez lata raczej lekceważyłam tę nutę, zapominając, że jak każdy inny perfumeryjny składnik fiołek też ma tysiąc twarzy i co najmniej kilka z nich jest zdecydowanie wartych uwagi. Fiołki wzięły się zaś stąd, że wybierałam się akurat na wczesnojesienne wakacje na Mazury i chciałam czegoś, co będzie się ładnie komponować z wonią lasu. Po przetestowaniu wielu zapachów, wybrałam w końcu Insolence. Jakoś przestał mi się kojarzyć z upadkiem sztuki perfumiarskiej, wprost przeciwnie, szczególnie w porównaniu z ostatnimi bestsellerami.

Insolence to dla mnie jedna z najpiękniejszych postaci fiołka, choć raczej nietypowa. Fiołki są tu unurzane w słodkich owocach, chyba nawet dodatkowo dosłodzonych cukrem waniliowym. Chociaż słodkości nie lubię, ani jeść, ani wąchać, nie jest to słodycz męcząca czy irytująca, może dlatego, że w gruncie rzeczy niejadalna. Fiołki wprawdzie się jada, o ile wiem, ale tych z całą pewnością bym nie tknęła. Poszczególne składniki splecione są ze sobą w mocnym uścisku i śpiewają jednym, mocnym głosem. Mocnym, bo o ile Guerlain nie tworzy już może wielkich arcydzieł perfumeryjnych, to nadal nie oszczędza na jakości składników i Insolence ma świetną trwałość i bardzo porządną projekcję. Zapach rzeczywiście doskonale nadaje się na wyprawy na łono natury – czułam go nawet przy silnym wietrze, co byłoby niemożliwe przy lekkim świeżaczku. Chodziliśmy sobie wspólnie po mazurskich lasach i było nam bardzo dobrze razem.

Insolence używam także do biura i jak dotąd nie było reklamacji, a nawet jeden bardzo miły komplement, gdy koleżanka przyznała się, że od jakiegoś czasu chodzi po całym biurze, by wykryć źródło tego przepięknego zapachu - jak się wyraziła – korzennych ciasteczek. Dla mnie to nadal kandyzowane fiołki.

Mam problem z tym zapachem, bo jest naprawdę interesujący – mocno pudrowy, co lubię, ale jednocześnie jest w nim coś dławiącego i dusznego, podejrzewam, że to zasługa tych strasznie sztucznych, gorzkawych fiołków.

Intrygujący - muszę chyba sobie sprawić odlewkę ;)

mamigora
mamigora

Nie w moim guscie, ale zdecydowanie jakiś! Bardzo esencjonalny, gęsty, mocny. Kwiatowy mur nie do przebicia, zwarty żywopłot przez króry przeciśnięto tony malin, jagód a potem oblano żywiczym syropem. Faktycznie, jak napisała Lizbet, jest w tym zapachu jakiś metaliczny posmak, jakis mrożący krew z zyłach składnik. Insolence kojarzy mi się z czymś niewzruszonym i stabilnym. Tak jakby wszystkie składniki poddano ostrej mustrze, ułożono w zwartym szyku a potem zahibernowano. Kiedy insolence się w pełni rozwinie wybucha pudrowym irysem, staje sie metaliczną kulą pokrytą delikatnym meszkiem, wierci w nosie i nie daje o sobie zapomnieć. Jest władczy i bezkompromisowy, albo pokochasz, albo zmywasz i nie wracasz.

Aelka
Aelka

fiołki... Maliny...Eksplozja! Jest tak intensywny i seksowny że dostaję dreszczy. reklama piękna, nigdy jej nie widziałam:) Zapach jest niezmiernie intensywny, trzyma się bardzo długo, po kilku godzinach zmienia się w mus waniliowy. Moja przyjaciółka uważa, że fatalny, starobabciowy, a mnie sie bardzo podoba. Kwestia gustu.

Lizbet
Lizbet

Syrop malinowy do kwadratu! Insolence powinnam Cię nienawidzieć, a Cię uwielbiam! Faktycznie zapach słodki, ale landrynka jest tu otoczona lodem i metalem, jest zimna i elegancka, zamrożona, ale mimo to gorąca. Nie mogę przestać się wąchać. Perfumy bez typowej piramidy zapachowej, rozwija się spiralnie, więc malinę czujemy do samego końca, który następuje wiele godzin póżniej. Dla tych kobiet, które lubią zostawiać po sobie mgiełkę zapachu, ale perfumy z lat 80-tych są dla nich "za stare". To zapach zdecydowanie nowoczesny, ale o niezwykłej projekcji. Sposób w jaki wibruje sprawia, że pomimo swojej bezczelności, czy wręcz owocowej ordynarności pozostajemy z przekonaniem, że są to perfumy eleganckie. Bezczelnie sprzeczne.
Wersja EDT jest głośniejsza i bardziej malinowa od wersji EDP. Bardzo podobne do nich jest Burberry Brit Rythm, które niestety bardzo przy nich traci, ale może stanowić doskonałą alternatywę na te dni, gdy nie chcesz krzyczeć zapachem i wolisz perfumy mieć raczej dla siebie oraz gdy nie dokońca przekonuje cię mocne uderzenie z maliny.

chjena
chjena

Naprawdę, nie rozumiem skąd tyle zachwytów nad kompozycją... Dla mojego prostego nosa to zapaszek, który mogłaby nosić ośmioletnia dziewczynka na balu przebierańców w podstawówce, tańcząc w rytmie piosenki "Malinowy król" z czasów młodości Urszuli. Mam wrażenie, że nuta ta była inspiracją dla Guerlain - słodziutka, wesolutka, z dominującą nutą konfiturowej maliny, ponadprzeciętnie wyrośniętej, maliny GMO depczącej bezlitośnie biedne fiołki czy róże, które miały grać pierwsze skrzypce w tych perfumach. Albo ja to sobie tak wyobrażałam...

Drugie skojarzenie, w dalszym ciągu wybitnie malinowe - malinowa mamba. Trochę sztuczności jako gumy, mnóstwo cukru i wesoła malinka uśmiechająca się z papierka. Zaraz, był taki utwór ze słowami "Powietrze pachnie jak malinowa mamba..." - najwyraźniej autor tekstu zbyt długo przebywał w towarzystwie kogoś, kto umiłował sobie Insolence.

Doprawdy, bezczelny ten król-Guerlain malinowy. Bezczelnie zawładnął kobietami, chyba rzucił na nie jakąś owocową klątwę, która cudem mnie nie dotknęła - po paru nieudanych testach nadgarstkowych dzisiejsze próby globalne tylko utwierdziły mnie w przekonaniu, że ja na te uroki jestem odporna. Bezczelnie odporna.

I kończąc też muzycznie, Hey kiedyś nagrał "Maliny się kończą", oby to była złowieszcza przepowiednia dla tego zapachu...

zuzia
zuzia

A ja tu fiolka nie czuje. Chyba ze on ma odpowiadac za pudrowosc zapachu. Czuje maline poczatkowo intensywnosc podbija bergamotka i porzeczka, ale to glownie malina. Taka z syropu malinowego, slodkiego i gestego. W miare uplywu czasu zapach staje sie coraz bardziej pudrowy. Delikatnieje, maline wcuaz czuc, ale pardziej w pizmowo sandalowej wersji otulonej puderkiem. Ogolnie bardzo mi sie podoba.

Savanoja
Savanoja

Pierwszy raz poczułam Insolance na koleżance i zapragnęłam ich natychmiast! Dla mnie ten zapach jest fantastyczny, a pierwsze skojarzenia to.... Indie, kadzidełka, przyprawy których w składzie przecież nie ma! W nich czuję się wyjątkowa, kolorowa, doenergetyzowana... pełna. Co ciekawe, perfumy te podbiera mi czasem córka bo też bardzo je lubi.
Należą do grupy zapachów lubiących wstrzemięźliwą aplikację. W większej ilości mogą obezwładnić.

lychee
lychee

Trudny zapach. Początkowo mnie zachwycił, później stał się nie do zniesienia. Jest bardzo intensywy i trwały, ale i ciężki do noszenia. Moje otoczenie zawsze powtarzało, że do babciny zapach. Chyba nie bez racji...

majka79
majka79

Insolence wielokrotnie testowałam w perfumerii i nie podobał mi się, kiedyś jednak dostałam próbkę tych perfum przy zakupie, gdy jej użyłam po jakimś czasie pojawił się piękny słodki zapach, maliny i puder, zapach był odurzający i bardzo przyjemny, otaczał mnie słodką mgiełką, aż sama byłam zdziwiona, że to te perfumy pachną tak ciepło i zmysłowo :)

Lady Mitsouko
Lady Mitsouko

Insolence podoba mi się od początku do końca, chociaż pierwsze nuty - czerwone owoce z bergamotką i neroli - mogą być dla niektórych nieco trudne, mnie przypominają zapach lakieru do włosów. Coś jak w nielubianym przeze mnie J'adore, tylko jeszcze bardziej ;)

Potem - bajka! Te perfumy mają moc porównywalną do Euphorii Kleina albo do Angela (toute proportion gardee). Owocowo-kwiatowy i cytrusowy, soczysty, gorący, mistrzowski po prostu miks pulsuje i zmienia się w czasie jak żywy. Dominują fiołki, maliny i róże. Kompozycja wycisza się po wielu godzinach, drzewnie-piżmowo i nadal słodko... Wielkie brawa!

Mój signature scent :)

amanda
amanda

Kwiat pomarańczy lekko przydusza na wstępie całą kompozycję .
Przedziera się malina , ale nie dosłowna raczej taka wyciągnięta z syropu cukrowego - ociężale słodka . Szkoda , że nie czuć wogóle żadnej świeżości cytryny , która na pewno przydałaby się by zapach delikatnie orzezwić i nie wtłoczyć go w ociężałość .
Delikatne nuty drzewne wykończają całość .
Jest zapachem ciepłym , trochę syropu znika , ale nadal pozostaje dość ciężkie brzmienie.
Nie wiem , ale jakoś do końca nie jestem do niego przekonana .

Mała poprawka , po czasie zaczyna coraz bardziej podobać mi się cała pudrowo malinowa otoczka , jest świetnym zapachem na zimne , pochmurne dni. Pomimo terazniejszych upalnych dni, kiedy zaczyna do mnie trafiać idealny jest na chłody .

Seth
Seth

Nowoczesna, radosna, zaskakująco śmiała, nieco nawet zadziorna i prowokująca kompozycja. Na skórze mojej żony rozpoczyna się mocno soczystymi, nieco przypudrowanymi owocami dynamicznie łączącymi się z kwiatowym akordem, aby w wyrafinowany sposób przeistoczyć się w odprężającą, ciepłą słodycz, balsamicznie drzewnych tonów. Warsztatowo nienaganna kompozycja, zwracająca uwagę donośną projekcją i wyróżniająca się bardzo dobrą trwałością. Pomimo zamierzonej odmienności – mającej zainteresować młode kobiety – jednoznacznie identyfikowana z La Maison Guerlain, dzięki zastosowaniu guerlinade – mieszanki sekretnych ingrediencji będącej swoistym podpisem – opracowanej przez Aimé Guerlain, zawierającej m.in. bergamotkę, różę, jaśminu, bób tonka, irys i wanilię, używanej w wielu zapachach Guerlain. Przy wstrzemięźliwej aplikacji zapach będzie idealny na dzienne okazje, poza wyjątkiem gorących letnich dni. Uroda tego zapachu mnie nie pociąga, więc żony nim nie obdaruję i nie pomoże fakt, że zapach zamknięto w pięknym, kunsztownie wykończonym flakoniku zaprojektowanym przez cenionego rzeźbiarza Serge Mansau. W skali (1-6): za kompozycję - 3; oryginalność - 4; intensywność - 5; trwałość - 5. Ocena końcowa: 4,25.

Zakupowe okazje

Parfum 4oz
121.77 USD
Insolence Pure Perfume by Guerlain, 1 4 oz Pure Parfum for Women
Insolence Pure Perfume by Guerlain, 1 4 oz Pure Parfum for Women

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Guerlain Insolence, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Guerlain Insolence, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Insolence marki Guerlain. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Insolence marki Guerlain reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Guerlain Insolence Eau de Parfum Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Kenzo Kenzo Amour Yves Rocher Voile d'Ambre Thierry Mugler Alien Yves Saint Laurent Opium Estée Lauder Sensuous Christian Dior Dolce Vita Yves Rocher Vanille Noire Thierry Mugler Alien Essence Absolue Christian Dior Dior Addict Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Guerlain Samsara Eau de Toilette Guerlain L'Instant Magique Givenchy Organza Guerlain Shalimar Christian Dior Poison Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Christian Dior Dune Givenchy Ange ou Demon