Marki » F-H » szyprowo - kwiatowe « Grupy

Idylle Eau Sublime Guerlain dla kobiet

Idylle Eau Sublime Guerlain dla kobiet

tropikalny
Idylle Eau Sublime Guerlain dla kobiet Zdjęcia

Idylle Eau Sublime marki Guerlain to szyprowo - kwiatowe perfumy dla kobiet. Idylle Eau Sublime został wydany w 2011 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Thierry Wasser. Nutami głowy są liczi i woda różana; nutami serca są róża, jaśmin i brzoskwinia; nutami bazy są paczula i białe piżmo.

Liczi Woda różana

Róża Jaśmin Brzoskwinia

Paczula Białe piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Idylle Eau Sublime by Guerlain.

Chloe Eau de Parfum
Narciso Rodriguez L'Eau For Her
French Leather

Idylle Eau Sublime Recenzje Perfum

tofik1984
tofik1984

Posiadam próbkę, nie wiem czy zdecyduję się na cały flakon. Zapach typowo różany z wodną nutą, nie wyczuwam jaśminu, może troszkę podbity jest brzoskwinią, ale nie słodką a taką chrupką i niedojrzałą.
Eau Sublime jest wyjątkowo "mokry" w odbiorze. Róża pachnie jakby była zanurzona w wodzie. Troszkę ta woda pachnie mi niedojrzałym melonem.
Nie wiem czy kupić bo jest wiele perfum różanych i to ciekawszych np Perły Lalique.
Zdjęcie idealnie oddaje charakter zapachu, tj kobiecy i romantyczny, nie ma w sobie żadnego pazura ani nic drapieżnego.
Będzie pasować do delikatnej i subtelnej kobiety.

Hagakure
Hagakure

Zgadzam się z porównaniem z różowym Narciso, zdecydowanie mają ze sobą coś wspólnego, mianowicie sposób, w jaki podjęty został temat róży (myślę, że nie warto się o tym rozpisywać, bo zagadnienie zostało wyczerpane w przypadku NR). Ja wyczuwam też odrobinkę czerwonego pieprzu, którego nie ma w składzie. Brzoskwinia to nie ta twarda, bardzo słodka i chrupka, a dojrzała, rozpadająca się w rękach z której niesamowicie sączy się słodko-kwaśny syrop. Jaśmin jest w IES wyjątkowy, jeszcze w perfumach takiego nie spotkałam, bo jest bardzo naturalny, lekko słonawy, chłodny i lotny, dokładnie taki, jaki czuć w polskich parkach wiosną. Uważam, że ta wersja jest dużo bardziej wyrafinowana niż pierwowzór, bardzo dobrze nosi się latem, szczególnie do stylizacji utrzymywanych w sportowej elegancji (tej w wydaniu chanelowskim jak perły do swetra :) ). Ten zapach ma też w sobie coś z lat 90-tych. Oceniam go jako przyjemnie skomponowany, gdyż nie dostrzegłam w nim nic rażącego,jednak nie zakochałam się, tak więc mam na wymianę prawie całą butelkę.

gardenia
gardenia

Jest takie niemieckie powiedzenie: Das Auge isst mit - Oko je rownież - zastanawiam się na ile to powiedzenie odnosi się też do wąchania :)
W każdym razie, gdy zobaczyłam flakon Idylle Eau Sublime pachnący już z dala zawartością, serce zabiło mi mocniej a po aplikacji - no co tu dużo "mówić", zakochałam się! Mała próbka i dwukrotne testy w perfumerii nie przekonały mnie tak, jak użycie z oryginalnego całkiem ładniutkiego flakonu.
Eau Sublime to wariacja na temat jaśminu i róży, to je głównie wyczuwam.Róża jest tu bez kolców, to znaczy czuję same pąki róż - ogrodowych, romantycznych, nie ma tu na szczęście - dla mnie - łodyg i liści, są same pąki, ciężkie, aksamitne, pastelowe, lekko chłodnawe w dotyku, miękkie i upajające swą wspaniałą różaną wonią.
Do róż dołącza się liczi, nadaje jednak tylko delikatnej słodyczy i ożywczej kwaskowatości, jest też piżmo odpowiadające za lekkość i musującą świeżość ( na szczęście nic z działu środków czystości), no i drugi bohater tej kompozycji jaśmin - bardzo "guerlainowski", elegancki i nieinwazyjny.
W bazie wyczuwalna paczula nadaje szyprowego, trochę suchego ale i nowoczesnego sznytu.
Idylle Eau Sublime zasługuje w pełni na tę nazwę, tak samo jak i flakon oddający kolorystycznie zawartość: subtelność, kobiecość, świeżość i ponadczasową elegancję.
Te perfumy mają w sobie też pewien dystans, chłód, ale też słodycz i przymilność, są dwoiste, niby lekkie a jednak złożone, niby nowoczesne i dziewczęce a jednak trzymające na dystans i niezależne, ciut wyniosłe.
Polecam latem i zimą, szczególnie wielbicielkom róży i jaśminu w zdystansowanej eleganckiej formie.
Perfumy te są dość trwałe,wyczuwalne dla otoczenia i...zbierają od niego komplementy.
Ja jestem oczarowana i bardzo się cieszę, że dzięki pewnej fragrantikowej Wróżce znalazłam się w posiadaniu tej pięknej iście idyllicznej Wody :)

Izabela
Izabela

No i jak tu opisać swoje ukochane perfumy?
To przepiękny, ponadczasowy zapach. Mega kobiecy.
Różany, dla romantyczek. Nie przypomina olejku różanego w drewnianym opakowaniu z czasów PRL. Na szczęście.
Nie przypomina innych "Idylle" Guerlaina. To dobrze i źle.
Dobrze, bo ten mi się podoba, podczas, gdy tamte nie.
Źle, bo jeśli komuś nie spodobały się inne "Idylle," to do tych perfum może nawet nie podejść, bo pomyśli, że to podobne perfumy.
Pomimo, że bardzo lubię inne perfumy, i zawsze czekam na nowości, to ten flakon zawsze mam.
Z innymi zapachami nawiązuję krótkotrwałe romanse, a z Idylle Eau Sublime to po prostu związek, mam nadzieję, że na całe życie.
Jak ich użyję, to zawsze mam dobry humor. Gdy wieczorem zdejmuję ubranie, to nadal je czuję. Cudowne. Trwałość dobra, choć bez długiego ogona. Polecam każdej kobiecie.

Idylle Eau Sublime by Guerlain 3.38 out of 5 based on 34 ratings and 4 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Guerlain Idylle Eau Sublime, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Guerlain Idylle Eau Sublime, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Idylle Eau Sublime marki Guerlain. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Idylle Eau Sublime marki Guerlain reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Guerlain Shalimar Parfum Initial Chanel Coco Eau de Parfum Chanel Cristalle Eau Verte Guerlain Shalimar Kenzo Le Monde Est Beau Laura Biagiotti Roma Prada Infusion d'Iris Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Giorgio Armani Acqua di Gio Guerlain Guerlain Shalimar Parfum Initial L'Eau Hermes 24 Faubourg Yves Rocher Moment de Bonheur John Galliano John Galliano Chanel Coco Noir Guerlain Idylle Christian Dior Poison Tendre Bottega Veneta Bottega Veneta Essence Aromatique Chanel Chanel N°5 Eau Premiere Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Calvin Klein Eternity