Marki » F-H » kwiatowe « Grupy

Idylle Guerlain dla kobiet

Idylle Guerlain dla kobiet

Mam: 30 Miałem: 34 Chcę: 23 Ukochany zapach: 1

Idylle Guerlain dla kobiet Zdjęcia Idylle Guerlain dla kobiet Zdjęcia Idylle Guerlain dla kobiet Zdjęcia Idylle Guerlain dla kobiet Zdjęcia

Idylle marki Guerlain to kwiatowe perfumy dla kobiet. Idylle został wydany w 2009 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Thierry Wasser. Nutami głowy są frezja, esencja różana, malina i liczi; nutami serca są jaśmin, konwalia, piwonia, lilia i bez; nutami bazy są piżmo i paczula.

Frezja Esencja różana Malina Liczi

Jaśmin Konwalia Piwonia Lilia Bez

Piżmo Paczula

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Idylle by Guerlain.

Narciso Rodriguez L'Eau For Her
Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum

Idylle Recenzje Perfum

samsara
samsara

Doskonale Cię rozumiem Just2000! Czułam to samo, największa trauma zapachowa wszech czasów jak dla mnie. To, co ten zapach wyczynia na mojej skórze, nie da się oddać żadnymi słowami. Być może jakiś film grozy dałby radę, koszmar z ulicy Wiązów czy coś w ten deseń. Potworny odór czegoś metaliczno-zgniłego pokrytego kurzem i patyną czasu, niczym padlina w rzeźni. To jednak nie wina samego zapachu, a naszego psotliwego ph. Oddałam teściowej i o dziwo na niej to całkiem inny zapach, ale to kompletnie! Nie ma nic a nic wspólnego z tym, co ujawnia się na mojej skórze. Na Niej przepotwarza się w pięknego motyla, bogato zdobionego, wielobarwnego owada, który kusi by się doń zbliżyć. Jednym słowem zapach dla wybrańców. Ja jestem typem latino o raczej tłustej skórze, teściowej bliżej do typowej Słowianki i ma skórę suchą. Nie wiem czy to jest klucz do tego zapachu, ale zostawiam jako wskazówkę i przestrogę ;)

Just2000
Just2000

Koszmarny...

Wprost nie mogę uwierzyć w opinie zachwalające Idylle. Jak odczucia mogą być aż tak różne?? Nie wiem czy jest różnica między EDP i EDT, ja testowałam wodę perfumowaną. To był koszmar..

Byłam bardzo ciekawa tego zapachu, chociaż przyznam, że flakonik mnie zniechęcał. Ale skład wydawał się bardzo "mój" - konwalia, bez, frezja, peonia, róża - po prostu spełnienie marzeń. A zatem co tak śmierdzi na moim nadgarstku??? Pierwszy niuch i - ale śmierdzi! Ale to nic, to dopiero pierwszy niuch. Perfumy muszą pobyć na skórze. Drugi niuch, trzeci i kolejny - coś straszliwie daje po nosie! Coś ostrego, nieprzyjemnego. Przychodzi mi na myśl smród papierosów. Po kilku godzinach - ciągle paskudny, wwiercający się smród-metal i papierosy.
Nie jestem w stanie tego znieść!
A miało być tak pięknie :(
Gdzie te kwiatki, pytam! Albo skład to jedno wielkie oszustwo, albo jest w tym zapachu coś co drastycznie zagłusza te piękne kwiaty. Coś co wbija mi się w nos i powoduje, że wykrzywiam się z obrzydzenia.

Nie czuję ani jednego kwiatka, jestem bardzo, bardzo rozczarowana.

Izabela
Izabela

Do tej pory miałam tylko wersję Idylle Eau Sublime. Teraz przyszedł czas na zapoznanie się z pierwowzorem.
Moim zdaniem Idylla to perfumy w głównej mierze oparte na zapachu róży i piwonii. Owszem, są jeszcze wyczuwalne pozostałe kwiaty jak lilia, konwalia i bez, ale stanowią one raczej tło.
Początkowo duet (róża-piwonia) posłodzony jest sokiem z malin, który dodaje słodkości i lekkości. Następnie nasz duet znudzony taplaniem się w soku, układa się miękko na piżmowej kołderce. Na samym końcu z zapachu pozostaje na skórze jedynie wilgotna paczula.
Zapach bardzo mi się podoba. Nazwałabym go dosyć klasycznym. Jest taki akuratny - ani za słodki, ani za wytrawny.
Natomiast porównując go z Eau Sublime, wersja Idylle jest mocniejsza, bardziej charakterna. Eau Sublime to jego brat, tyle, że bardzo rozwodniony.
Projekcja ustępuje trwałości, która jest więcej niż przyzwoita.

Sylwia74
Sylwia74

Baaardzo kwiatowe!!! Głównie wyczuwam konwalię i zgadzam się z poprzedniczkami recenzji, że pachną kwiaciarnią. Czy go lubię? Sama nie wiem. Mam więc raz po raz używam ale ponownie już nie kupię. Mimo, że uwielbiam zapachy Guerlain to ten mocno odstaje od zapachów tej marki. Dla mnie Guerlain to orientalna Samsara, przyprawowy Shalimar czy gęsty owocowy Insolence. Idylle to prosty, kwiatowy niczym nie wyróżniający się zapach. Flakonik uroczy, cieszy oko i może gdyby nie jego urok już dawno puściłabym w świat :)

fortissimo1603
fortissimo1603

Perfumy kwiatowe to nie moja bajka. Ale mimo to, wciąż coś z tej grupy przewija się przez mój nos. Chciałam znaleźć jakiś zapach na ślub i tylko zapachy z tej kategorii wchodzą w rachubę bo jakoś nic innego mi na ten dzień nie pasuje. Idylle jest mocno odurzający szczególnie na początku, później łagodnieje i dla mnie jest bardziej noszalny. Jednak za bardzo przypomina mi kwiaciarnie, ale raczej taką zapuszczoną i rzadko odwiedzaną, gdzie w wazonach jest mnóstwo przywiędłego kwiecia i długo nie zmienianej wody. Przyznaje bez bicia nie znam się kompletnie na zapachach przeładowanych odurzającymi kwiatami i nie umiem w nich zobaczyć tych wyjątkowych cech. Fanki tej kategorii na pewno się tutaj odnajdą. Ja niestety nie potrafię.

Joskelyn
Joskelyn

Jeden z najpiękniejszych i najczystszych kwiatowych zapachów, nieskażony zupełnie słodyczą ani sztucznością. Bzy, piwonie, róże i przede wszyskim konawalie użyte przez Thierry'ego Wassera w ogromnych ilościach potrafią odurzyć, ale i do siebie zniechęcić. Myślę, że nie jest to zapach na każdą pogodę - idealnie sprawdzi się w chlodne, wietrzne dni, kiedy mży i jest wilgotno. W słonecze dni może już za bardzo przyduszać.

Cóż, zapachy kwiatowe trzeba lubić i pewnie nie każdemu Idylle podpasuje. Ja je uwielbiam, ale jestem bliższa stwierdzeniu, że to bardziej interpretacja zapachu kwiaciarni w dniu dostawy świeżych, mokrych kwiatów niż kwiecistej łąki (kwiecista łąka to Flora Nymphae);)

Odniosę się też do porównań z zapachami Narciso Rodriqueza - podobieństwo jest, ale tylko, gdy powąchamy zapachy z papierka. Oba oparte są na konwalii, więc nie może to dziwić. Idylle i For Her rozwijają się jednak w zupełnie innych kierunkach - Narciso jest piżmowy i ciepły, fizjologiczny i intymny, a Guerlain zimny, wietrzny, lodowaty i czysto kwiatowy. Mimo pozornego podobieństwa pochodzą z innych bajek :)

Buraska
Buraska

Widzę, że większość recenzji jest nieprzychylna, ale to nic, nie zrażam się, mam własne zdanie. Zupełnie nie zgadzam się z tym, że zapach jest sztuczny lub przytłaczający. Owszem, ma moc, ale nie powoduje migreny. Wyczuwam przede wszystkim kwiaty, jest też sporo paczuli i odrobina owoców. Według mnie zapach jest piękny i elegancki, ale nie sztywny i nie jest typowym kwiatowym zapachem, ma w sobie coś wyjątkowego.

Beata Maria
Beata Maria

Przede wszystkim wyczuwalna jest konwalia.Jej nuty przewijają się prez wszystkie fazy zapachu. Maliny i liczi kompletnie nie wyczuwam natomiast po około 30 minutach od aplikacji zapach zaczyna zaostrzać się, chociaż nie wiem czym jest to spowodowane- na pewno nie piwonią czy lilią, ale jest to bardzo dobre. Taki stan urzymuje się do końcoiwych akordÓw.I dobrze. Ma faktycznie coś z syntetyku, zwłaszcza po około dwóch godzinach ale jakoś specjalnie mnie to nie męczy. Trwałość i projekcja bardzo dobre. Nie jest u mnie obowiązkową pozycją, ale też nie gardzę nim.

Z góry przepraszam wszystkie fanki tego zapachu, ale dla mnie to kompletna porażka. Marna różyczka i jaśmin na bazie delikatnej paczuli i piżma – syntetyczne, mało intensywne i nietrwałe.

Doprawdy, nie potrafię zrozumieć, jak taka firma jak Guerlain mogła wypuścić coś takiego. Gdybym nie znała nazwy firmy mogłabym przysiąc, że to kolejny wytwór Beyonce, Heidi Klum, czy Celine Dion...

Mad-Lainey
Mad-Lainey

Zakurzony komplet sztuccow przedwojennych...
Idylle kupilam w ciemno w wersji wody perfumowanej.
Jak szalec to szalec, pomyslalam i nabylam najwieksza z mozliwych 100ml flaszke.
Od razu mnie zauroczyla; wygladala tak nobliwie, a zarazem delikatnie i kobieco...
Coz, pomyslalam, w takim flakonie to musi kryc sie najprawdziwszy skarb!!!
Spryskalam nadgarstki.... i pomyslalam, ze snie najgorszy koszmar!!!
Uderzyl mnie fetor zakurzonych, zapomnianych sztuccow sprzed czasow wojennych, smrod mosieznych swiecznikow i wszechogarniajacego brudu....
Po raz pierwszy w zyciu po aplikacji zapachu poczulam sie smierdzaca i brudna.
Niewiele myslac zrzucialm z siebie wszystkie lachy i wbieglam pod prysznic zeby zmyc z siebie to paskudztwo!!!!
Mialam lzy w oczach, przeciez miala byc roza, malina, liczi, piwonia, a ja czulam na sobie fetor zgnilizny :-(
Nigdy nie przezylam podobnej traumy.
Flaszke sprezentowalam przyjaciolce, ktora zakochala sie w Idylle, ale wie ze jesli kiedykolwiek ma do mnie wpasc z wizyta, NIE WOLNO jej pachniec Idylle
Po mojej randce w ciemno z Insolence, Champs-Elysees czy Samsara, Idylle okazalo sie totalna pomylka i strata pieniedzy...
Poniekad sie nie dziwie, bo zapach stworzyl czlowiek nalogowo palacy papierosy (Thierry Wasser).
Prawie nidgy nie jestem w 100% negatywnie nastawiona do zapachow i w kazdym probuje znalezc cos wartosciowego.
W Idylle nie jestem w stanie :-(
Ale co tam, przynajmniej moge stwierdzic ze jest to idealny prezent dla znienawidzonej tesciowej!

Seth
Seth

Przestrzenna i świetlista, bardzo udana kompozycja. Na skórze mojej żony ten subtelny zapach otwiera się przepięknym owocowo-różanym akordem, wtapiającym się idealnie w transparentną woń zroszonych białych kwiatów otulonych miękkim akcentem piżma i paczuli. Odświeżająca, emanująca czystością i prostotą, niemal minimalistyczna kompozycja o dobrej projekcji i umiarkowanej trwałości. Świetna propozycja na dzienne, wiosenne okazje, sprawdzi się także w letnie wieczory. Zapach podoba się mojej żonie, ale ze względu na mało oryginalny charakter kompozycji, raczej go jej nie podaruję. W skali (1-6): za kompozycję - 5; oryginalność - 4; intensywność - 4; trwałość - 4. Ocena końcowa: 4,25.

Zakupowe okazje

Idylle by Guerlain Eau de Parfum Spray 3.4 oz Tester for Women
Idylle by Guerlain Eau de Parfum Spray 3.4 oz Tester for Women
Gift Set 1.2oz
59.00 USD
Guerlain Idylle Coffret Eau De Parfum Spray 35ml 1.2oz Body Lotion 75ml 2.5oz 2pcs
64.79 USD
Idylle Perfume by Guerlain, 1.7 oz Eau De Parfum Spray for Women
Idylle Perfume by Guerlain, 1.7 oz Eau De Parfum Spray for Women
Gift Set 4oz
72.29 USD
Guerlain Idylle Gift Set III. Eau De Parfum 3,4 oz Body Milk 2,5 oz Cosmetic Bag 7,6 x 4,3 x 1,6 in
72.50 USD
Parfum 0.3oz
122.00 USD
Guerlain Idylle Parfum 11ml 0.3oz
Guerlain Idylle Parfum 11ml 0.3oz

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Guerlain Idylle, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Guerlain Idylle, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Idylle marki Guerlain. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Idylle marki Guerlain reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Chanel Coco Eau de Parfum Cartier La Panthere Trussardi Donna Trussardi 2011 Versace Versense Christian Dior Dune Calvin Klein Truth Estée Lauder Sensuous Noir Guerlain Aqua Allegoria Herba Fresca Christian Dior Dior Addict Givenchy Hot Couture Lalique Perles De Lalique Kenzo Kenzo Amour Christian Dior Dolce Vita Giorgio Armani Armani Code for Women Estée Lauder Sensuous Lolita Lempicka Si Lolita Narciso Rodriguez Narciso Guerlain Shalimar Parfum Initial Giorgio Armani Emporio Armani Lei Balenciaga Balenciaga Paris