Marki » F-H » drzewno - przyprawowe « Grupy

Heritage Eau de Toilette Guerlain dla mężczyzn

Heritage Eau de Toilette Guerlain dla mężczyzn

Mam: 23 Miałem: 10 Chcę: 22 Ukochany zapach: 1

Heritage Eau de Toilette Guerlain dla mężczyzn Zdjęcia Heritage Eau de Toilette Guerlain dla mężczyzn Zdjęcia

Heritage Eau de Toilette marki Guerlain to drzewno - przyprawowe perfumy dla mężczyzn. Heritage Eau de Toilette został wydany w 1992 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jean-Paul Guerlain. Nutami głowy są aldehydy, jagody jałowca, lawenda, nuty zielone, fiołek, szałwia muszkatołowa, petitgrain, bergamotka i cytryna; nutami serca są cyklamen, kolendra, goździk (roślina), paczula, pieprz, jodła balsamiczna, korzeń irysa, jaśmin, konwalia, róża, geranium i różowy pieprz; nutami bazy są drzewo sandałowe, ambra, piżmo, mech dębowy i cedr.

Aldehydy Jagody jałowca Lawenda Nuty zielone Fiołek Szałwia muszkatołowa Petitgrain Bergamotka Cytryna

Cyklamen Kolendra Goździk (roślina) Paczula Pieprz Jodła balsamiczna Korzeń irysa Jaśmin Konwalia Róża Geranium Różowy pieprz

Drzewo sandałowe Ambra Piżmo mech dębowy Cedr

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Heritage Eau de Toilette by Guerlain.

Heritage Eau de Toilette Recenzje Perfum

arturovittorio
arturovittorio

Arcybogata kompozycja w najlepszym stylu. Na mnie wyczuwam przede wszystkim nuty kwiatowe, przyprawowe (pieprz) i zielone. Generalnie słodycz, ale przełamana, nieoczywista, głęboka. Bardzo to złożone, skomplikowane, wielopoziomowe. Nic właściwie nie wybija się na pierwszy plan, żaden pojedynczy składnik. Ale perfumy te robią wrażenie przemyślanej, eleganckiej i niebanalnej całości. Zapach przenosi w jakieś nieznane wymiary, inne epoki. Uspokaja i intryguje zarazem, wprawia w dobry nastrój i niepokoi. Myślę, że jednym z kluczy do interpretacji jest nazwa - heritage to po francusku 'dziedzictwo', a zatem tradycja obecna tu i teraz. Proste i genialne. Jak na tak złożoną kompozycję trwałość i dyfuzja mogłyby być lepsze, ale to pewnie wina reformulacji. Wyobrażam sobie, że przed laty musiał to być prawdziwy killer. Raczej nie polecałbym młodzieńcom, chyba że poszukującym oryginałom i ekscentrykom. Dla sentymentalnych marzycieli.

Kokos ;)
Kokos ;)

Szperając między poświątecznymi pustkami w perfumerii na literę S, natknąłem się na tytułowego bohatera. Szczerze mówiąc nigdy wcześniej nie słyszałem o Heritage Guerlain , i właśnie w tym momencie tego żałuje. Składników jest od groma , i trudno wychwycić wszystkie , gdyż są z klasą połączone i bardzo płynie wszystkie nuty są zgrane. Otwarcie , to wybuch klasycznej męskiej szyprowej woni. Jest szorstko i bardzo męsko. Wraz z upływem czasu wychodzą kremowe drzewne akordy , podbite bogactwem kwiatów oraz leśnym naturalnym tłem. Baza pachnie moim zdaniem ziołowym syropem na kaszel lecz wbrew pozorom jest to bardzo przyjemny i nowatorski akord. Moim zdaniem odpowiada za niego głównie ambra wraz z paczulą i mocno skoncentrowaną Lawendą. Guerlain Heritage posiada bardzo dobrą trwałość przy umiarkowanej projekcji , wystarczającej aby wzbudzać zainteresowanie oraz zbytnio nie męczyć otoczenia. Dodam że ta kompozycja idealnie pasuje moim zdaniem na wieczorową kolację lub randkę. Ach te szalone lata 80 & 90 w perfumiarstwie , marzy mi się aby moda na takie wonie kiedyś jeszcze wróciła :)

kjgeneral
kjgeneral

Ten zapach jest dossskonały!!! Podobnie jak inne dzieła sztuki, także perfumy wywierają na odbiorcy różne wrażenia: jedne szokują, inne uspokajają, są ozdobą, dodatkiem - niczym landszaft wiszący w salonie, albo rewolucyjnym dziełem zmieniającym pojęcia w estetyce. A Heritage jest po prostu piękne! Jak Dama z łasiczką Leonarda, jak Koncerty brandenburskie Bacha, jak Akropol, jak Dawid Michała Anioła... Warsztatowo są bez zarzutu: mają znakomitą projekcję i odpowiednio długą trwałość. Powiedzieć zaś o kompozycji zapachowej, że jest kunsztowna, złożona, wyrafinowana, elegancka, intrygująca - to wciąż za mało. To prawdziwy majstersztyk, nad którym można się pochylać wwąchując się w kolejne niuanse, niczym kontemplujący przez całe godziny szczegóły płótna van Bruegla koneser malarstwa. Cudo, pod którego urokiem nie przestaję być po każdej aplikacji. Również polecam wersję przedreformulacyjną.

gardenia

Nie wiem, jak mu się to udało, zamknąć tajemniczość i elegancję we flakonie, ale między innymi właśnie za ten zapach mogę uznać Jean Paul Guerlain za geniusza.
Te perfumy to dla mnie kwintesencja ponadczasowej męskiej elegancji. Zawierają one w sobie elementy przeciwstawne, są ciepłe i zimne, otulające, jak ramiona mężczyzny, w które możemy my kobiety zawsze się wtulić, a jednocześnie zdystansowane, jakby on zachowywał jakąś tajemnicę dla siebie i właśnie to nas w nim tak pociąga...
To, co przede wszystkim czuję, to magiczny las, ciepłe, suche drewno połączone z wetywerią, mchem, paczulą i kwiatami. Pieprz i ambra nadają zmysłowości i seksapilu temu dość klasycznemu połączeniu nut. W końcówce wydaje mi się, że wyczuwam tez coś ze starego mydła do golenia, może to piżmo w połączeniu z lawendą i geranium. Bogactwo składników nie obciąża jednak zapachu, jest on wielowymiarowy, iskrzący na skórze i grający przeciwieństwami.
Za każdym razem, gdy dane jest mi powąchać Heritage jestem pełna zachwytu i podziwu nad tą niespotykaną kompozycją. Co ma w sobie takiego, że mnie tak porywa?
Tak pachnie mężczyzna moich marzeń, niby chłodny i zdystansowany, ale pełen uczuć i szacunku dla kobiety.
Jean Paul - merci :)

dandysek
dandysek

Klasyk od Guerlain "na wypasie". O ile "Vetiver" czy "Habit Rouge" to kompozycje dość proste pod względem konstrukcyjnym (ale oczywiście nie prostackie), o tyle "Heritage" jest przebogatą kompozycją która zachwyci każdego fana tej francuskiej marki oraz miłośników cięzkich, bogatych perfum.
Jest tutaj mnóstwo wanilii, tak ukochanej przez JPG, jest dużo tonki, pieprzu, lawendy, cedru, kwiatów i nut korzennych. To wszystko złożone razem, tworzy bardzo złotą, iskrzącą wręcz wypolerowanym drewnem całość.
Dostojność to chyba dobre słowo które oddaje klimat opisywanych perfum, "Heritage" na tle innych kompozycji jest jak majestatyczny Rolls-Royce.
Uwielbiam bazę tych perfum, gdy zapach zaczyna się wygładzać i otulać właściciela. To sztuka stworzyć perfumy, które wymagają od właściciela klasy i kindersztuby.
Trwałość 8-12 godzin. Projekcja dobra, choć nie jest to A*Men.
***-
Co do wersji, warto polować na vintage. Nowa wersja to dalej "Heritage", ale pozbawiona już tego iskrzącego, bursztynowego klimatu który tak doskonale definiował starą wersję. Vintage ma grubszy wężyk, złoty korek, oraz logo rodziny Guerlain na froncie butli. Tak czy siak, to co dla kogoś jest wadą, dla kogoś innego może być zaletą - bez wątpienia znajdą się i fani nowej wersji, która jest bardziej "cywilizowana".

Angrod
Angrod

Perfumy dla dojrzałego mężczyzny, który doszedł już do czegoś w życiu, założył rodzinę, zasadził drzewo, zbudował dom, albo chociaż zamontował dębowy barek na dobrą whisky :)

Bardzo bogata kompozycja, ma w sobie coś wręcz arystokratycznego. Nazwa dobrze oddaje charakter zapachu. Nadaje się on dla faceta, który chce podkreślić swoją mocną pozycję w społeczeństwie. Otwarcie uderza złożonością nut. Dalej rozwija się jeszcze piękniej. Heritage jest zachwycający w swoim klasycyzmie jednocześnie będąc niepowtarzalny i jak na arystokratę przystało nie często spotykany wśród tłumu. Nie jest to massmarketowe, słodkie straszydełko. To drewniano-kwiatowa kompozycja trochę konserwatywna, ale z polotemm. Temperatura zapachu jest zmienna, jakby zależnie od potrzeb. Czasem jest ciepła i otulająca, a innym razem zimna, w jakby metaliczny sposób i nawet surowa mimo swojego bogactwa.

Żeby nie zapędzać się w jakieś patriarchalne porównania dodam jeszcze, że zapach jest niesamowicie mocny i trwały, co mnie bardzo cieszy.

gardenia

Seth,wspaniały opis:).Nie ukrywam,że ten zapach zawsze,już od samego powstania( a ja nawet te czasy pamiętam)mnie intrygował,był tajemniczy,jednocześnie świeży,ale niesamowicie złożony,elegancki,męski,ponadczasowy.CUDOWNY.Tylko dlaczego,nigdzie nie można go znależć?

Seth
Seth

Guerlain to jeden z moich ulubionych domów perfumeryjnych. Od pięciu pokoleń skoncentrowany na ósmej sztuce, w swoim dorobku posiada wiele genialnych i wyznaczających trendy kreacji. Gwarantując najwyższą jakość produktów - wywodzących się z tradycyjnego francuskiego perfumiarstwa i stworzonych z bezkompromisową dbałością o najdrobniejsze szczegóły - stał się ikoną świata zapachów. A jaki jest Heritage? Zgodnie z założeniem marki wyrafinowanie elegancki i zmysłowy zapach, dedykowano mężczyźnie żyjącemu dniem dzisiejszym, dzięki wyznawanym tradycyjnym wartościom spokojnie i śmiało spoglądającemu w przyszłość. Na mojej skórze ta niezwykle bogata kompozycja ewoluuje w trójstopniowy, klasyczny sposób, otwierając się mocnym i niezwykle harmonijnym akordem cytrusowo-lawendowym, przechodzącym łagodnie w długotrwale brzmiące nuty kwiatowo-przyprawowe, wespół gasnąc w skomplikowanie wzbierających ciepłych aromatach drzewno-waniliowych, delikatnie podkreślonych piżmem. Genialna, skomponowana z najwyższej jakości ingrediencji, idealnie interpretująca klasykę kompozycja. Moim zdaniem najlepszy męski zapach Guerlain, jednoznacznie identyfikowalny z marką dzięki słynnej „guerlinade”. Mocny i intensywny, niezwykle szykowny, przepełniony francuską elegancją, stanowiący sam dla siebie klasę. Bardzo dobra projekcja i bardzo dobra trwałość wraz z charakterem kompozycji, czynią ją doskonałą propozycją na formalne dzienne okazje: jesienią/zimą, jak i sprawdzającą się idealnie wieczorową porą, również wiosną. Niezwykle poręczny, elegancki w swojej ciekawej formie - inspirowanej wahadłem Foucault - flakon, zwieńczony sferyczną zatyczką koresponduje z ponadczasowością zapachu. Jeszcze żaden nie przebił go w moim prywatnym rankingu najlepszych męskich zapachów, choć w wersji EDP wydaje się być lekko przesłodzony. W skali (1-6) EDT: za kompozycję - 6; oryginalność - 5; intensywność - 5; trwałość - 5. Ocena końcowa: 5,25. EDP: za kompozycję - 5; oryginalność - 5; intensywność - 6 trwałość - 6. Ocena końcowa: 5,50.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Guerlain Heritage Eau de Toilette, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Guerlain Heritage Eau de Toilette, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Heritage Eau de Toilette marki Guerlain. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Heritage Eau de Toilette marki Guerlain reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Guerlain Habit Rouge Eau de Toilette Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Givenchy Givenchy Gentleman Guerlain Vetiver Chanel Antaeus Yves Saint Laurent M7 Yves Saint Laurent Rive Gauche pour Homme Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme Gucci Gucci pour Homme Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Lalique Hommage a L'Homme Ralph Lauren Polo Gucci Gucci Pour Homme II Hermes Terre d'Hermes Oscar de la Renta Oscar de la Renta Pour Lui Yves Saint Laurent Kouros Burberry London for Men Davidoff Zino Davidoff Chanel Egoiste