Marki » F-H » orientalno - kwiatowe « Grupy

Guerlain Shalimar Parfum Initial L'Eau Guerlain dla kobiet

Guerlain Shalimar Parfum Initial L'Eau  Guerlain dla kobiet

Mam: 47 Miałem: 20 Chcę: 26 Ukochany zapach: 2

Guerlain Shalimar Parfum Initial L'Eau marki Guerlain to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet. Guerlain Shalimar Parfum Initial L'Eau został wydany w 2012 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Thierry Wasser. Nutami głowy są neroli, bergamotka, grejpfrut i pomarańcza; nutami serca są irys, jaśmin, hiacynt, frezja, róża i konwalia; nutami bazy są fasolka tonka i wanilia.

Neroli Bergamotka Grejpfrut Pomarańcza

Irys Jaśmin Hiacynt Frezja Róża Konwalia

Fasolka tonka Wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Guerlain Shalimar Parfum Initial L'Eau by Guerlain.

Shalimar Parfum Initial
Guerlain Shalimar Parfum Initial L'Eau Si Sensuelle
Extatic Intense Gold

Guerlain Shalimar Parfum Initial L'Eau Recenzje Perfum

doja28
doja28

Aby nosić te perfumy, kobieta musi być i odważna i pewna siebie. Zapach dystyngowany, piękny, bardzo ładnie się rozwija. Kupiłam w ciemno, zachęcona opiniami. I nie żałuję, jest to mój pierwszy zapach Guerlain. Jakoś wcześniej było mi nie po drodze z tą marką. Dla bezpieczeństwa kupiłam EDT, bo obawiałam się, że wersji EDP marki Guerlain mogę nie udźwignąć. I to był strzał w 10.Trwałość bardzo dobra, flakon śliczny. No cóż, kolejny z moich ulubionych.

mimozka
mimozka

Pięknie wykreowany, zaskakujący w swej odsłonie zapach zostawiający w tyle pachnidła innych znanych nosów w branży olfaktorycznej.
Dlaczego zaskakujący? Otóż dlatego, że nie jest linearny, z upływem czasu cudownie rozwija się. Tuż po aplikacji owszem jest duszący za sprawą irysa i hiacynta, ale po kilku minutach na szczęście wrażenie to ulega modyfikacji bowiem do głosu dochodzą inne składniki.
Nie pokuszę się tutaj o wyodrębnienie większości z nich gdyż nie jestem w stanie, ponieważ są bardzo zręcznie wymieszane dając oszałamiający efekt.
Najbardziej podoba mi się baza. Jest łagodna, intrygująca, lekko przydymiona, pudrowa, ale mająca w sobie nutke słodyczy, ale nie ulepnej, tylko takiej osadzonej w dobrym tonie.
Parametry użytkowe wyśmienite.

tofik1984
tofik1984

Zakupiłam w ciemno, bo wielbię markę Guerlain.
Absolutnie to nie jest zapach który można dać w prezencie lub kupować w ciemno, bo ... jest trudny :)

Shalimar jest mocno charakterystyczny, zbyt wyraźny i ostry dla nie wprawionych nosów. Ja go raz lubie a raz nienawidzę. Trzeba mieć dobry nastrój i dużo siły duchowej aby go nosić. Dla mnie raczej rzadko jest łaskawy a już nigdy nie bywa potulny i cichy.

Mocno wyczuwalny przez otoczenie. Kobiety zaciekawia, a mężczyźni prawią mi wtedy komlementy. Mój kolega mówi że pachnie lawendowo i prosi abym codziennie go nosiła bo jest taki seksowny i intrygujący. Niestety nie jestem dość silna aby nosić go choćby co drugi dzień.

Polecam testy i zazdroszczę kobietom które są w stanie go udźwignąć.

Raisa
Raisa

„Naprawdę ci się podoba?” - dopytywałam. „Chciałem, żeby ci było miło. Tak tylko powiedziałem”.

No tak. To nie jest zapach dla ludzi takich jak Z. Z., który kipi energią, żyje w teraz i ani milimetra w stronę przeszłości. Kiedy pierwszy raz czytasz o Apple Watch, on już go ma, kiedy zasiadasz do pierwszego odcinka "House of Cards", on już widział cały sezon. Swobodny, nieustannie podniecony nowościami i skłonny do ironii zarazem.

No więc Shalimar jest wszystkiego tego przeciwieństwem i to, jak się przekonałam, nie tylko Shalimar w wersji bazowej, ale też w wersjach zmodernizowanych. Shalimary przywodzą na myśl czasy, kiedy co poniektórzy wciąż jeszcze rozważali, jakim pluszem obić siedzenia w dorożce, choć po ulicach od dwóch dekad turkotały automobile. A kobiety wciąż jeszcze chodziły w toaletach, choć Chanel od paru już lat projektowała ubrania.

Wielbicielki czasem narzekają, że w prawnuczkach za mało zostało z oryginalnego Shalimara. Cóż, jak dla mnie zostało za dużo. Zapach nostalgiczny, ze strzałką w kierunku: przeszłość.

O nutach tym razem nie będzie - wszystkie wydają mi się lekko spłowiałe. Coś jak podniszczony welur.

Overnight_Aura
Overnight_Aura

Lżejsza, bardziej cytrusowa wersja Parfum Initial. Zdecydowanie nadaje się do noszenia w letnie dni ;) trwałe, choć projekcja w tym wypadku jest słabsza od PI. Zapach pięknie się rozwija i ewoluuje. Uwielbiam i żałuję, że mam tylko 60 ml ;( :D

monika690
monika690

Faktycznie irysowo- pudrowy, klasyczny. Bardzo ładnie się rozwija, początek trochę jak klasyczna wersja niektórych może zabić, trzeba przeczekać tę fazę, później dochodzą delikatne owoce, odrobina wanilii. Ostatnio mam często deja vu odnośnie różnych zapachów. Ten też coś mi przypomina, jakiś zapach z dawnych lat.

ewiszonek73
ewiszonek73

Zapach - wielka klasa!!!
Chłodny, dystansujący, trzymający na odległość wielbicieli nosicielki. Mówiący za nią by nie pozwalali sobie na zbyt wiele. Kobieta nosząca Shalimar Initial L'Eau to kobieta znająca swoją wartość, koneserka piękna. Ubrana prosto, ale elegancko, mało mówiąca, ale bardzo wymowna, potrafiąca walczyć o rację, ale też przyznająca sie do błędów.
Shalimar Initial L'Eau to dla mnie przede wszystkim olbrzymi bukiet irysów poprzetykany gdzie niegdzie hiacyntami i różami. W bukiet wetknięto ze dwie gałązki białej frezji, a wszystko to posypano otartą skórką z pomarańczy wymieszaną z ziarenkami wanilii. Całość kompozycji zamyka się lekko ocieplającą ją tonką.
Niebanalny zapach, na pewno dla odważnych. Godny noszenia nazwy "Shalimar".

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Guerlain Guerlain Shalimar Parfum Initial L'Eau , ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Guerlain Guerlain Shalimar Parfum Initial L'Eau , możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Guerlain Shalimar Parfum Initial L'Eau marki Guerlain. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Guerlain Shalimar Parfum Initial L'Eau marki Guerlain reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Guerlain Shalimar Parfum Initial Guerlain Shalimar Guerlain Eau de Shalimar Lolita Lempicka Si Lolita Guerlain Guerlain Shalimar Parfum Initial L'Eau Si Sensuelle Estée Lauder Sensuous Noir Christian Dior Dolce Vita Fendi Fendi Theorema Laura Biagiotti Roma Christian Dior Dior Addict Chanel Coco Eau de Parfum Cacharel LouLou Bottega Veneta Bottega Veneta John Galliano John Galliano Guerlain La Petite Robe Noir Torrente L`Or de Torrente Hermes Elixir des Merveilles Christian Dior Poison Christian Dior Dune Chloe Love Eau Intense