Marki » F-H » orientalno - waniliowe « Grupy

Eau de Shalimar Guerlain dla kobiet

Eau de Shalimar Guerlain dla kobiet

Mam: 20 Miałem: 18 Chcę: 25 Ukochany zapach: 1

Eau de Shalimar Guerlain dla kobiet Zdjęcia Eau de Shalimar Guerlain dla kobiet Zdjęcia Eau de Shalimar Guerlain dla kobiet Zdjęcia Eau de Shalimar Guerlain dla kobiet Zdjęcia

Eau de Shalimar marki Guerlain to orientalno - waniliowe perfumy dla kobiet. Eau de Shalimar został wydany w 2008 roku. Nutami głowy są pomarańcza, bergamotka i lima; nutami serca są róża i jaśmin; nutami bazy są wanilia, irys i Żywica.

Pomarańcza Bergamotka Lima

Róża Jaśmin

Wanilia Irys Żywica

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Eau de Shalimar by Guerlain.

Shalimar
Ligea (Ligea la Sirena)
Shalimar Cologne
Shalimar Souffle de Parfum
Alambar

Eau de Shalimar Recenzje Perfum

kadanka
kadanka

Trochę jak cytrynowy aromat do ciasta(ale w takim jednak szlachetnym wydaniu;), ale i tak jest to Shalimar! Czuc nuty charakterystyczne dla pierwowzoru. Przyznam, ze podoba mi się takie ujęcie tematu klasyka. To JEST Shalimar na lato, odchudzony, odswiezony. Nic tu nie dodali, jedynie sporo odjęli. Ale nadal ta guerlainowska wanilia kroluje, tu w mariazu z bardzo apetycznym aromatem cytryny-limonki. zdecydowanie jestem na tak i z przyjemnością będę używać. Jedyne do czego mam zastrzezenie to trwalosc i projekcja - marne.posilkowalam sie kilkoma probkami kupionymi na iperfumach -nie wiem czy oni stare testery maja czy co?? w perf. stacjonarnych zapachu nie sposob dostać:( ale mysle, ze w necie sie skusze. jesli ktos szuka uczciwego Shalimara- tylko w wersji lekkiej, swiezej, a nie wersji typu gourmand, mega irys czy niewiadomo co, to ten flanker smialo mozna testować. Umówmy sie - klasyk jest za cięzki na codzień, trochę nie do ludzi (w rzeczywistosci biurowo/szkolnej, kiedy siedzimy w pare osob w pokoju w odlegloisci 1,5 metra od siebie...), natomias Eau mozna nosic - delektujac sie szlachetną wonią Shalimara, i nie molestując innych swoim zapachem.

perfumeholic88
perfumeholic88

Szukając zapachu na okres wiosna - lato i będąc fanką klasyka przeczytałam wiele opinii, że oto Eau de Shalimar to świetna propozycja na ciepłe dni i nie namyśląjąc się długo kupiłam flakonik. Zapach na samym początku to dość duża dawka orzeźwiającej limonki, która jednak znika tak szybko jak się pojawia i natychmiast pojawia się pudrowa nuta irysa z charakterystyczną Shalimarową wanilią, kadzidłem i żywicą i od tego czasu Eau de Shalimar nie różni się moim zdaniem od klasyka praktycznie w ogóle. Może jest minimalnie lżejszy, ale kompletnie nie nadaje się u mnie do noszenia latem i w ciepłe dni, a właśnie teraz jesienią, bo przyjemnie otula i jest idealny do miękkich sweterków. Trwałość i projekcja jest jednak mniejsza niż u klasyka.

Maverick
Maverick

Eau de Shalimar na mnie rozwijal sie dwutorowo - prawie jak dwa zapachy nalozone na siebie.Z jednej srony mamy cytrusy z limonka na czele, z drugiej mamy wanilie, ktora jest prawie drzewna. Ten zapach najbardziej przypominal mi aromat surowego ciasta na babke cytrynowa. Jest dosc trwaly i po kilku godzinach pozostaje po nim piekna drzewna wanilia.

Izabela
Izabela

Shalimar w wersji light lub Shalimar na lato.
Mamy tu irysa w marchewkowym typie, który jest nutą przewodnią wszystkich Shalimarów.
Z tym, że tutaj jest on zalany nutami cytrusowymi. Przypomina mi Shalimar Intitial ale z pokaźną dawką kwaskowo-słodkich owoców.
Czy mi się podoba? Tak. Dla mnie, zwolenniczki lekkich zapachów, jest dużo łatwiejszy w noszeniu niż klasyk.

GreenEyes
GreenEyes

Oto Shalimarowe lato.
Klasyczny Shalimar pozbawiony drapieżnych i mocnych nut, pozostały dojrzałe cytrusy, szlachetne nuty kwiatowe oraz słodka wanilia z odrobiną żywicy.

agusia12321
agusia12321

Obłędny zapach w którym czuję delikatny benzoes chociaż w składzie go nie ma. Może stoi za tym obecna żywica i irys...a być może żywica i róża razem wzięte dają taki odurzający efekt, nie wiem... ale jednego jestem pewna...nie da się przejść obok shalimara obojętnie, albo się go kocha, albo nienawidzi. Ja pokochałam go miłością od pierwszego spojrzenia, a raczej powąchania:)
Kocham to pachnidło za jego nietuzinkowość, czar i tajemniczość.

marialisa
marialisa

Ten zapach powinien nazywać się Shalimar Ode la Vanille. Albo Parfum Initiale, a nie te różowe ciągutki-iryski.
Ten Shalimar jest dla tych, komu przeszkadza ostry zapach smół, suchy irys, wiercąca w nosie bergamotka. Fajny lemoniadowo-waniliowy syrop, oswajający nowicjuszy z klasykiem. Coś w rodzaju Chanel nr 5 Eau Premiere w sensie zamysłu, marketingowego chodu. Zaprzepaszczony, nawiasem mówiąc.
Swoją drogą, genialność Shalimara widać nawet w takich wykastrowanych wersjach:)

Lady Mitsouko
Lady Mitsouko

A ja uwielbiam :)
Wprawdzie to rzeczywiście Shalimar pozbawiony wszystkich gorzkawych i wytrawnych nut: cedru, cywetu, skóry, wetiweru, kadzidła... Ale w tej lekkiej, beztroskiej odsłonie też jest piękny!
Musujące cytrusy z wanilią i jaśminem, bardzo apetyczne, bardzo jadalne, ale nie ciężkie ani mdlące, taki cytrynowy sorbet z waniliowm sosem podany w altanie wsród kwitnących krzaków jaśminu ;) Cudownie, lekko, orzeźwiająco, musująco i soczyście! Mistrzowska kreacja po prostu.
Ślinka mi leci za każdym razem, kiedy wącham i wiem, że to się musi skończyć własną flaszką :)
Idealny zapach na lato!
A, i dodam jeszcze, że bardzo trwały pomimo, że to "eau de..." ;)

Lżejsza, mniej retro wersja klasyka. Główną różnicą jaką wyczuwam to brak nut skórzanych. W klasyku czuje je wyraźnie i to one w połączeniu z wanilią i pudrem dają ten wspaniały retro efekt.

Odchudzony o te nuty Eau de Shalimar jest na mojej skórze tylko cytrynowo - waniliowym budyniem – ładnym, ale mało ekscytującym.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Guerlain Eau de Shalimar, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Guerlain Eau de Shalimar, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Eau de Shalimar marki Guerlain. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Eau de Shalimar marki Guerlain reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Guerlain Shalimar Parfum Initial Guerlain Guerlain Shalimar Parfum Initial L'Eau Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Estée Lauder Sensuous Noir Guerlain Shalimar Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Serge Lutens Ambre Sultan Prada Infusion d'Iris Hermes L’Ambre des Merveilles Givenchy Organza Indecence Givenchy Pi John Galliano John Galliano Tom Ford Sahara Noir Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique Serge Lutens Fille en Aiguilles Chanel Coco Eau de Parfum Cartier Le Baiser Du Dragon Hermes Hermessence Ambre Narguile Lolita Lempicka Si Lolita