Marki » F-H » orientalno - kwiatowe « Grupy

Chamade Guerlain dla kobiet

Chamade Guerlain dla kobiet

Chamade Guerlain dla kobiet Zdjęcia Chamade Guerlain dla kobiet Zdjęcia Chamade Guerlain dla kobiet Zdjęcia Chamade Guerlain dla kobiet Zdjęcia Chamade Guerlain dla kobiet Zdjęcia

Chamade marki Guerlain to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet. Chamade został wydany w 1969 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jean-Paul Guerlain. Nutami głowy są aldehydy, jaśmin, hiacynt, bergamotka i róża; nutami serca są bez, galbanum, jaśmin, goździk (przyprawa), konwalia i róża; nutami bazy są balsam tolu, balsam peruwiański, drzewo sandałowe, ambra, benzoes, wanilia i wetyweria.

Aldehydy Jaśmin Hiacynt Bergamotka Róża

Bez Galbanum Jaśmin Goździk (przyprawa) Konwalia Róża

Balsam Tolu Balsam peruwiański Drzewo sandałowe Ambra Benzoes Wanilia Wetyweria

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Chamade by Guerlain.

Private Collection
Grand Amour

Chamade Recenzje Perfum

newrrn
newrrn

Wiecie co myślę, gdy widzę charakterystyczne logo Guerlain? To musi mieć klasę. To musi być genialne. Poprzeczka jest tu ustawiona naprawdę wysoko.
Na szczęście Jean Paul Guerlain się nie myli.
Już w pierwszej chwili od aplikacji czuć aldehydy, nie agresywne, mydlane, lecz delikatne i kobiece, jakby powiew świeżego prania suszonego w ogrodzie. Następnie kwiaty: hiacynt, jaśmin i róża, tworzące boską, miękką podstawę pod resztę składników. Oczywiście czuć wymienione w spisie żywice, balsamy, wanilia, są one jednak raczej dopełnieniem do tych pięknych kwiatów, niż samodzielnymi składnikami.
Chamade porównałabym do bogatej ciotki z Paryża, co to przyjeżdża co roku na wakacje do Polski, obdarowując rodzinę pięknie pachnącymi mydłami i perfumami L'Heure Bleue. Sama ich nie teraz nie używa, dobrze wie, że lato rządzi się swoimi kwiatowymi prawami. Gdy wróci już do swojego brudnego Paryża... Przypomni sobie lato na polskiej wsi, pachnące ciepło i kwiatowo, niczym Chamade.

agusia12321
agusia12321

Chamade to dojrzały zapach, nieco retro.
Powiedziałabym nawet, że nieco szyprowy.
Galbanum i benzoes silnie zaznaczają swoją obecność otaczając właścicielkę mocną, odurzającą wonią.
Po upływie czasu pachnidło łagodnieje, do głosu dochodzi bez i zmiksowana woń jaśminu, róży i konwalii.
Perfumy blisko skórne, warte przetestowania.

amanda
amanda

Wącham Chamade i odpływam. To taki lekki,delikatny,wręcz puchowy zapach,jednak w stylu vintage.
Puch ,który niesamowicie przyjemnie okrywa,tuli i dodaje eleganckiego wyrazu damy z dawniejszych lat.
Po początkowym troszkę mylącym wstępie,które dają aldehydy,wetyweria i galbanum, po delikatnie gorzkawo zielnym wstępie,zapach zupełnie się zmienia.
Jest delikatnie pudrowy,lekko szyprowaty ,posiada niezwykłą klasę.
Bardziej z typu bliskoskórnych i w tym jego największy urok.
Zapach klasą.

Pierwszy raz zetknęłam się z tym zapachem w formie ekstraktu i padłam z zachwytu. Baza jest przepięknie skomponowana, gęsta, intensywna, bardzo trwała – najpiękniejsze i najbardziej eleganckie kwiatowe mydło z jakim zetknęłam się w życiu.

Woda perfumowana w porównaniu z ekstraktem jest bledsza i delikatniejsza, ale to wciąż wielka klasa. Początek jest zielony, wytrawny, ziemisty i duszny - dzięki galbanum i hiacyntowi, później pojawia się odrobina pudru i mydła i typowa dla Guerlaina wanilinowa baza. Prawdziwa piękność.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Guerlain Chamade, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Guerlain Chamade, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Chamade marki Guerlain. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Chamade marki Guerlain reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Guerlain L'Heure Bleue Serge Lutens Feminite du Bois Guerlain Shalimar Christian Dior Poison Serge Lutens La Fille de Berlin Hermes 24 Faubourg The Different Company Sublime Balkiss Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum Molinard Habanita Cacharel LouLou Guerlain Mitsouko Eau de Toilette Annick Goutal Un Matin d`Orage Guerlain Samsara Eau de Parfum Chanel Coco Eau de Parfum Christian Dior Poison Tendre Vivienne Westwood Boudoir Givenchy Organza Indecence Serge Lutens Bois de Violette Donna Karan Black Cashmere Etro Dianthus