Marki » F-H » orientalno - drzewne « Grupy

Bois d'Armenie Guerlain dla kobiet i mężczyzn

Mam: 3 Chcę: 10

dymny
Bois d'Armenie Guerlain dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Bois d'Armenie marki Guerlain to orientalno - drzewne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Bois d'Armenie został wydany w 2006 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Annick Menardo. Nutami głowy są irys, różowy pieprz i kadzidło; nutami serca są kolendra, benzoes i drzewo gwajakowe; nutami bazy są paczula, białe piżmo i balsam copahu.

Irys Różowy pieprz Kadzidło

Kolendra Benzoes Drzewo gwajakowe

Paczula Białe piżmo Balsam Copahu

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Bois d'Armenie by Guerlain.

Bois d'Armenie Recenzje Perfum

Tsukichan
Tsukichan

Butikowa kolekcja Guerlain jest niesamowita. Każdy zapach z kolei jest przepiękny, a Bois d'Armenie moim zdaniem jest chyba najbardziej udany ze wszystkich w tej linii.

Jest to zapach bogaty, a jednocześnie stonowany i nienachalny. Zaczyna się akordem kadzidlanym, ciepłym, przyprawionym mocno piżmem, i ciepłym, otulającym drzewem. Jest ziołowy akcent kolendry i miękkie płatki irysa, choć nuty te akurat nie są zbyt prominentne, całość dominuje kadzidło i drzewo, ja czuję również sporą dawkę ambry oraz jakby wytrawnej wanilii. Jest w nim coś niesłychanie zmysłowego, niemal gourmandowego, jednal Bois d'Armenie daleko od jadalności chociażby Gourmand Coquin.

Bois d'Armenie pachnie luksusowo, dodatkowo jest bardzo, bardzo trwały i właściwie to pełni szczęścia brakuje mi tylko wiekszej projekcji.

Lincoln
Lincoln

Zwykły dzień i zwykłe pomieszczenie, w którego kącie stoi zapomniana dębowa, zabytkowa komoda. Dokonujemy przeglądu mebla, otwierając drzwiczki, i znajdujemy mosiężną szkatułkę. Z zaciekawieniem chwytamy ją, z trudem ściągając wieczko, po czym naszym oczom ukazuje się pokryta papierem pergaminowym masa kajmakowa. Zawartość pachnie sympatycznie, lecz (z pozoru) nadzwyczaj zwyczajne: jest słodko, lepko. Muskamy zawartość pudełeczka palcem, kosztujemy, i momentalnie zapadamy w hipnotyczny sen...

Ni stąd ni zowąd, budzisz się w innej rzeczywistości na starej, skórzanej kanapie. Podnosisz się, rozglądasz po pokoju, dostrzegając w porze wieczornego półmroku jego wiktoriański wystrój. Mimo, że nie masz pojęcia, gdzie jesteś, odczuwasz dziwny błogostan. Panuje cisza, czujesz wewnętrzny spokój. Nostalgiczny raj. W tle salonu migają płomyki świec, ustawione na barokowym stole, co jakiś czas puszczając pachnące słodko smużki dymu. Tylko świece zapewniają tu światło. Podchodzisz w ich kierunku, po czym sięgasz po bombonierki wyłożone na złotej tacy. Kosztujesz, kontemplujesz ich upojny smak, rozmarzasz się zamykając oczy, odwracasz się za siebie, spoglądasz w dal, a Twym oczom ukazuje się tajemnicza, asteniczna sylwetka. Postać nieśmiało próbuje spojrzeć Ci w twarz/// c.d.n.

Annick, bez Ciebie moje olfaktoryczne życie byłoby ubogie.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Guerlain Bois d'Armenie, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Guerlain Bois d'Armenie, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Bois d'Armenie marki Guerlain. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Bois d'Armenie marki Guerlain reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Tom Ford Atelier d’Orient Plum Japonais Calvin Klein Obsession for Men Tom Ford Sahara Noir Creed Original Vetiver Serge Lutens Sa Majeste la Rose Tom Ford Tobacco Vanille Frederic Malle Musc Ravageur L`Artisan Parfumeur Coeur de Vetiver Sacre Lubin Idole L`Artisan Parfumeur Voleur de Roses L`Artisan Parfumeur Timbuktu Frapin 1270 Comme des Garcons Black Guerlain Tonka Imperiale Tom Ford Amber Absolute Yves Rocher Neonatura Cocoon Robert Piguet Bois Noir Diptyque L'Ombre Dans L'Eau Cartier Le Baiser Du Dragon Annick Goutal Musc Nomade