Marki » F-H » kwiatowe « Grupy

Aqua Allegoria Ylang & Vanille Guerlain dla kobiet

Aqua Allegoria Ylang & Vanille Guerlain dla kobiet

żółtych kwiatów
Aqua Allegoria Ylang & Vanille Guerlain dla kobiet Zdjęcia

Aqua Allegoria Ylang & Vanille marki Guerlain to kwiatowe perfumy dla kobiet. Aqua Allegoria Ylang & Vanille został wydany w 1999 roku. Nutami głowy są goździk (roślina) i ylang-ylang; nutą serca jest jaśmin; nutą bazy jest wanilia.

Goździk (roślina) Ylang-ylang

Jaśmin

Wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Aqua Allegoria Ylang & Vanille by Guerlain.

Cobra

Aqua Allegoria Ylang & Vanille Recenzje Perfum

hasi
hasi

Zazdroszczę Koleżankom poniżej, ja niestety nie umiem z siebie wykrzesać ani jednego entuzjastycznego słowa. :(
Może jednak moja opinia przyda się takim napalmom jak ja, którzy w ciemno chcieliby kupić ten zapach- no bo unikat, bo Guerlain, bo Aqua Allegoria- myślę, że trochę ostudzę ten zapał.
Bardzo chciałam poznać te perfumy, nachodziłam się za nimi i jakież wielkie rozczarownie mnie spotkało.
Dla mnie nie są lekkie, delikatne czy naturalnie- są bardzo retro, przytłaczają- w sumie u mnie to był krótki pojedynek, psik i od razu nokaut...czułam się, jakbym całą zimę trzymała płaszcz w szafie pełnej dziwnego, waniliowego pudru- i potem w pewien piękny wiosenny dzień zarzuciła go na siebie. I ten płaszcz mnie tak strasznie dociążył, że zamiast cieszyć się spacerem ledwo człapałam. Nienoszalny.
Oczywiście, nadal uważam, że warto przetestować bo jak widać może się podobać, ale zakup w ciemno stanowczo odradzam.

gardenia
gardenia

Ylang i wanilia, ylang żółty, kremowy, egzotyczny, ale w dawce eleganckiej, wanilia jako czarna pomarszczona laseczka, bardzo naturalna botaniczna.
Gożdzika nie czułam, ale coś delikatnie miodno słodkiego, drapiącego, jakby pyłek z pręcików miękkiego żółtego ylangu.
Kompozycja lekka, z pazurkiem ale ma w sobie coś otulającego, nostalgicznego.
Nosiłam te perfumy latem pchając jeszcze wózek dziecięcy ale w Ylang & Vanille czułam się jak mama elegancka i spokojna, a nie zabiegana i nerwowa.
Zaznaczam, że te perfumy mają w sobie coś vintage...dla niektórych może to być minus, ja żałuję, że skończyła mi się mała odlewka.

patetico
patetico

Ylang&Vanille to jedna z pierwszych Allegorii Guerlaina, wydana w roku powstania tej serii.
Nie trafiła chyba w masowe gusta ze względu na nieco staroświecki wydźwięk zapachu i powoli staje się przykurzonym wspomnieniem.
Jest tu dokładnie tak, że 'czytasz i masz', jak na etykiecie, czyli duuużo ylang-ylang, a potem spora dawka wanilii.
Nieśmiało coś tam przebąkuje goździk, jaśmin, głośniej irys (nie podano w składzie!).
Jest to dokładnie ten pudrowy retro bukiet, który czujemy w L'Heure Bleue w sercu zapachu.
Niech inni piszą co chcą, ale dla mnie to wrażenie jest przemiłe.
Ylang&Vanille kojarzy mi się z pierwszymi olfaktorycznymi uniesieniami z mojego dzieciństwa.
Moja babcia miała taką etażerkę, na której stały buteleczki perfum, a w mojej ulubionej był ukryty dokładnie TEN zapach!
Chociaż jakiejś innej marki, nie mam pojęcia co to było, coś zza Oceanu, ale uwielbiałam go wąchać, był identyczny z w/w.
Świadczy to o tym, że pokochałam ylang-ylang w wieku przedszkolnym nie wiedząc co to jest.
Ponieważ niektóre osoby są podobno szczególnie uwrażliwione na ten zółty kwiatek, reagując bólami głowy i mdłościami, rozumiem, że nie potrafią pokochać perfum z tak potężną ylangową nutą.
Na szczęście mnie to nie dotyczy.
Ja się czuję cudownie w Ylang&Vanille - przytulnie, domowo, jak otulona kołdrą z kaczego puchu w lodowaty dzień.
Użyto tu doskonałych składników, zapach ylang-ylang jest niezwykle naturalny, wanilia z gatunku niespożywczych.
Jest słodko, miękko i delikatnie pudrowo.
Jest bosko!
Doskonała trwałość, dobra projekcja.
Polecam tylko wielbicielkom ylang-ylang:)

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Guerlain Aqua Allegoria Ylang & Vanille, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Guerlain Aqua Allegoria Ylang & Vanille, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Aqua Allegoria Ylang & Vanille marki Guerlain. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Aqua Allegoria Ylang & Vanille marki Guerlain reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Guerlain Shalimar Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Christian Dior Dune Calvin Klein Obsession Fendi Fendi Theorema Chloe Love Eau Intense Christian Dior Poison Coty Vanilla Musk Jean Patou Joy Guerlain Shalimar Parfum Initial Queen Latifah Queen of Hearts Jessica Simpson Fancy Nights Guerlain Samsara Eau de Parfum Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique Yves Saint Laurent Nu Yves Rocher Voile d'Ambre Serge Lutens Ambre Sultan Yves Saint Laurent Opium Cartier Le Baiser Du Dragon Guerlain Encens Mythique D'Orient