Marki » F-H » kwiatowe « Grupy

Aqua Allegoria Tiare Mimosa Guerlain dla kobiet

Aqua Allegoria Tiare Mimosa Guerlain dla kobiet

Aqua Allegoria Tiare Mimosa Guerlain dla kobiet Zdjęcia Aqua Allegoria Tiare Mimosa Guerlain dla kobiet Zdjęcia

Aqua Allegoria Tiare Mimosa marki Guerlain to kwiatowe perfumy dla kobiet. Aqua Allegoria Tiare Mimosa został wydany w 2009 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Sonia Constant. Perfumy zawierają takie składniki, jak cytryna amalfi, różowy pieprz, gardenia tahitańska, mimoza, piżmo i wanilia.

Cytryna Amalfi Różowy pieprz Gardenia tahitańska Mimoza Piżmo Wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Aqua Allegoria Tiare Mimosa by Guerlain.

Aqua Universalis Forte

Aqua Allegoria Tiare Mimosa Recenzje Perfum

Sylwia74
Sylwia74

Dla mnie najpiękniejszy z całej serii Aqua Allegoria i najbardziej elegancki. Kupiłam w ciemno bo nigdzie w perfumerii nie było testera. Strasznie chciałam choć jedną allegorię ale żadna tak naprawdę nie przypadła mi do gustu. A na tę skusiłam się pod wpływem recenzji i to był strzał w dziesiątkę. Jakże ona jest inna od pozostałych swoich sióstr. Przepiękna kwiatowa kompozycja z gardenią na czele, podbita pieprzową nutką, z dodatkiem cytrusów. Zapach ciepły, kremowy, optymistyczny, idealny na lato. Trwałość kiepska dlatego spryskuję się nią obficie, co nie przeszkadza w odbiorze tych perfum. Są delikatne i subtelne. I to chyba przez tę trwałość Guerlain produkuje je w tak dużych pojemnościach :) Flakon cudowny, jak z prawdziwej, starej, francuskiej perfumerii.

agusia12321
agusia12321

Guerlain to stary dom perfumeryjny, który może poszczycić się wieloma perełkami zapachowymi do których bez wątpienia zakwalifikowałabym Aqua Allegoria Tiare Mimosa. Począwszy od flakonu (jakże istotnego aspektu w perfumiarstwie) skończywszy na samym zapachu.
Nad flakonem nie będę rozwodziła się, wiadome jest wszystkim, iż jest on nieodzownym elementem tegoż francuskiego dzieła sztuki.
Sam zapach jest cudownie lekki, przejrzysty, niewinny i świetlisty jak skąpana w promieniach gorącego słońca miłość dwojga kochanków.
Mimoza, cytryna budują nastrój, pieprz dodaje lekkiej pikanterii, a tahitańska gardenia i piżmo dodają puchatości. Piękny zapach.

gardenia
gardenia

I ja należę do wielbicielek tego nieoczywistego kwiatowego zapachu. Jest lekki, ciepły, delikatny, a jednak wyrazisty i nierozmyty.
Myślałam, że jest tu neroli albo kwiat pomarańczy, wyczuwam ciepłą trochę drapiącą świeżość.
Jest tu też czysta biała kremowość, ale nie ciężka, czy pudrowa, raczej przyjemnie otulająca. Myślę, że to gardenia, połączenie jej z różowym pieprzem i soczystą słodką cytryną daje ciekawy efekt.
Nic nie jest w tej kompozycji takie oczywiste, bo składniki ładnie się przeplatają, łączą, choć kompozycja jest dość prosta i stabilna, nie wykazuje żadnych przemian.
W sumie nieskomplikowany prosty zapach, raczej na lato, a ma swój urok, jakąś taką dyskretną elegancję, które mnie uwiodły, ciągle sięgam nosem do nadgarstka.
Polecam Tiare Mimosa, nienachalna ciepła dość oryginalna i jak na serię Aqua Allegoria, dość trwała kompozycja.
Ciekawe, a jeszcze niedawno te perfumy w ogóle mi sie nie podoabały :)

gingerjane
gingerjane

Tiare Mimosa została kupiona w ciemno, a zostanie na stałe. Piękny, cieplutki zapach, który kojarzy mi się z drzemką w hamaku w ogrodzie pełnym słodkich, pełnych słońca kwiatów. Ładnie ewoluuje na skórze, jest dość bliskoskórny, ale wystarczający, taka dyskretna aura otaczająca noszącego ten zapach. Jedyną wadą jest trwałość - po Guerlain możnaby się więcej spodziewać, choć nie jest najtragiczniej, Może EDP byłoby rozwiązaniem?
Otulający, optymistyczny zapach. Zawsze znajdzie się dla niego miejsce na mojej półce. Jak już napisały poprzedniczki - zapach jest klasa! Dodaje mi pewności siebie.
P.S. Wcześniej miałam unboxa, a teraz widzę to prześliczne opakowanie: złobiona tektura, uwielbiam taką fakturę! <3

Lothiana
Lothiana

Śliczna, harmonijna kompozycja. Mój ulubiony letni zapach. Słodkoświeży, musujący -coś w nim przypomina mi szampan - ma w sobie ciepło kwiatów i ostrość cytrusów.
Działa na mnie aromaterapeutycznie - spryskuję się nim i cały świat wydaje się ok... Poza tym, mimo iż jest praktycznie niezmienny ( no, może jeszcze bardziej się na mnie ociepla i łagodnieje) nie trąci banałem, jest wręcz wyrafinowany, czuć w nim coś high - w końcu jest to wyższa półka ;)
Do tego jest zamknięty w pięknej butelce. Już jutro będę miała w łapkach drugi flakon tego cudeńka :)

Izabela
Izabela

Tahitańska gardenia i mimoza z dodatkiem świetlistych cytrusów.
Przepiękna propozycja od Guerlaina, którego każdy element kolekcji Aqua Allegoria jest niesamowity.
Mimoza jest bardzo dobrze wyczuwalna, jest aromatyczna, prawie świdrująca w nosie.
Dodatek tahitańskiej gardenii decyduje o słodkim, puchatym odcieniu tej kompozycji.
Perfumy są prześliczne, optymistyczne, żółte jak słońce.
Dla wielbicielek cytrusowej mimozy propozycja must have.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Guerlain Aqua Allegoria Tiare Mimosa, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Guerlain Aqua Allegoria Tiare Mimosa, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Aqua Allegoria Tiare Mimosa marki Guerlain. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Aqua Allegoria Tiare Mimosa marki Guerlain reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Estée Lauder Sensuous Noir Guerlain Shalimar Estée Lauder Amber Mystique Guerlain Guerlain Shalimar Parfum Initial L'Eau Christian Dior Poison Sisley Soir de Lune Lalique Amethyst Serge Lutens Ambre Sultan Slava Zaitsev Maroussia Hermes Eau des Merveilles Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Guerlain Eau de Shalimar Angel Schlesser Angel Schlesser Oriental Edition II Emanuel Ungaro Desnuda Emanuel Ungaro Ungaro 2007 Oscar de la Renta Esprit d’Oscar Cacharel Eden Molinard Habanita L'Esprit Molinard Habanita Eau de Parfum Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant