Marki » F-H » kwiatowo - owocowe « Grupy

Aqua Allegoria Pera Granita Guerlain dla kobiet

Aqua Allegoria Pera Granita Guerlain dla kobiet

wodny
Aqua Allegoria Pera Granita Guerlain dla kobiet Zdjęcia Aqua Allegoria Pera Granita Guerlain dla kobiet Zdjęcia

Aqua Allegoria Pera Granita marki Guerlain to kwiatowo - owocowe perfumy dla kobiet. Są to nowe perfumy, Aqua Allegoria Pera Granita został wydany w 2016 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Thierry Wasser. Nutami głowy są grejpfrut, bergamotka i cytryna; nutami serca są kwiat pomarańczy, osmantus, gruszka i hedione; nutami bazy są mech, białe piżmo i cedr.

Grejpfrut Bergamotka Cytryna

Kwiat pomarańczy Osmantus Gruszka Hedione

Mech Białe piżmo Cedr

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Aqua Allegoria Pera Granita by Guerlain.

Aqua Allegoria Pera Granita Recenzje Perfum

Sylwia74
Sylwia74

Kończy się lato więc czas już podsumować tegoroczne wydanie Aqua Allegoria. No cóż...brak mi słów bo nie lubię źle pisać o perfumach, w końcu każdy zapach prędzej czy później odnajdzie swego nosiciela. Czy Pera Granita odnalazła swojego? Nie wiem. Ja cieszyłam się gdy zdobyłam miniaturkę, niestety przez całe lato nie zdołałam jej zużyć. Nie tego oczekiwałam po marce Guerlain, którą przecież uwielbiam. Kocham klasykę w jej wydaniu Shalimara, Samsarę, L`Instant czy Insolence. Bardzo lubię letnie wody z serii Aqua Allegoria, soczystą Pamplelune, elegancką Jasminora czy piękną Tiare Mimosa. A Pera Granita jak dla mnie przyniosła tylko wstyd marce. To tandetna, płaska i bez wyrazu woda, takie kwiatki-sratki, landrynki i kompocik owocowy w jednym. Zapach nie rozwija się w ogóle, do tego strasznie nietrwały. Jedynie flakon nie stracił na wartości. Piękny, bogato zdobiony, jak na Guerlain przystało.

fortissimo1603
fortissimo1603

Jest dokładnie tak jak pisze Joskelyn.
Przed testami, zastanawiałam się dlaczego ten zapach jeszcze nie ma żadnej recenzji. Chyba większość testujących pozostała w głębokim szoku do dziś.
Ekhem…. Co ja mówiłam o naturalności? Że Seria Aqua Allegoria nią emanuje? No tak, słowa wypowiedziane w złą godzinę. „Typical Me”.
Co tu dużo mówić, perfumy są płaskie, owocowo-kwiatkowe, giną w tłumie. Pospolite jak landrynki, które zamiast owoców i lodu ktoś wrzucił do szklanki z wodą smakową. Porównanie może bez polotu ale spróbujcie sobie coś takiego wypić.
Przytoczenie w tym miejscu landrynek nie jest tu nadużyciem, bo owszem mamy grejpfruta, gruszkę, cytrynę, osmantusa, ale w formie cukrowych landrynek, które tylko z początku są inne a później smakują tak samo.
Ja wiem, różne gusta, każdy woli co innego, ale do piernika Aqua Allegoria przyzwyczaiła nas do pewnej jakości, a to co otrzymujemy w przypadku Granity, w ogóle tu nie pasuje i kompletnie mija się z duchem swojej filozofii.
Guerlain ma chyba jakiś spadek formy. Ciekawa jestem co pokaże przy nowej czarnej sukience.
No nic. „Kończ waść, wstydu oszczędź”.

Joskelyn
Joskelyn

Kiedy w zeszłym roku zjechałam Teazzurę, byłam pewna, że to tylko wypadek przy pracy i z niecierpliwością oczekiwałam najnowszej premiery Guerlain. Niestety, Pera Granita to jakieś fatalne nieporozumienie i po prostu żart z fanów francuskiej marki...

Tegoroczna Aqua Allegoria to tandeta, plastik, taniość, wtórność i owocowy kompocik, jakich wiele... Czuć w niej jedynie słodką, ulepną gruszkę, trącącą sztucznością i myślę, że najnowsze dziełko Thierry'ego Wassera można pomylić z setką innych letnich, landrynkowych limitowanek dla perfumowych ignorantów, którzy po prostu chcą się "czymś wypsikać"...

Aż żal patrzeć, że to straszydło zajmuje miejsce na półce obok takich klasyków jak Herba Fresca czy Mandarine Basilic. I że wyparło z kolekcji całkiem zacne zapachy takie jak Florę Nymphea, Lys Solei czy chociażby zwyczajnie przyjemną Nerolię Biankę... Jeśli tak mają wyglądać kolejne AA, to błagam twórców, by już przestali je tworzyć i zostawili nam te kilka perełek, tak żebyśmy nie musieli drżeć ze strachu czy w kolejnym sezonie kultowe Pamplelune nie zostanie zastąpione przez jakiś rozcieńczony kisiel...

Brrr, totalne rozczarowanie...

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Guerlain Aqua Allegoria Pera Granita, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Guerlain Aqua Allegoria Pera Granita, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Aqua Allegoria Pera Granita marki Guerlain. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Aqua Allegoria Pera Granita marki Guerlain reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Bottega Veneta Bottega Veneta Eau Legere Jean Paul Gaultier Classique Cacharel Noa Christian Dior Midnight Poison Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Hermes Un Jardin En Mediterranee Calvin Klein Truth Clinique Clinique Happy Guerlain Shalimar Lacoste Eau de Lacoste Viktor&Rolf Flowerbomb M. Micallef Royal Muska Kenzo Kenzo Amour Christian Dior Poison Guerlain Teazzurra Chanel Chance Eau Tendre Tom Ford Jonquille de Nuit Rouge Bunny Rouge Muse Hugo Boss Boss The Scent For Her Rouge Bunny Rouge Lilt