Marki » F-H » kwiatowe « Grupy

Aqua Allegoria Lavande Velours Guerlain dla kobiet i mężczyzn

Aqua Allegoria Lavande Velours Guerlain dla kobiet i mężczyzn

Aqua Allegoria Lavande Velours Guerlain dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Aqua Allegoria Lavande Velours marki Guerlain to kwiatowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Aqua Allegoria Lavande Velours został wydany w 1999 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jean-Paul Guerlain. nutami serca są irys, lawenda i fiołek; nutami bazy są drzewo sandałowe i wanilia.

Irys Lawenda Fiołek

Drzewo sandałowe Wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Aqua Allegoria Lavande Velours by Guerlain.

Aqua Allegoria Lavande Velours Recenzje Perfum

magdulenka
magdulenka

Interesujące perfumy, ale raczej jako ciekawostka zapachowa do poznania i przetestowania niż jako SS do noszenia.
Na samym początku jest gorzko, ziołowo, ziemiście. Mamy tu lawendowe pole i sąsiadującą z nim łąke. Mamy słońce przypalające nasze trawska, aż szarozłoty pył wiruje w powietrzu i kręci w nosie.
Kiedy kurtyna pyłu opada, wybieramy się po zbiory - brodzimy po kolana w zielsku, rwiemy pełnymi garściami, zachłannie, nie zwracając uwagi na to, co wpada nam do koszyka. Przesuszony bukiet zabieramy do naszej drewnianej chatki i krusząc w rękach drobne kwiatuszki, wypychamy nimi wykrochmalone poszewki na jaśki. Takie białe, sztywne, koniecznie z koronką :)
Kiedy są gotowe, spryskujemy je utrwalaczem o waniliowo-migdałowej nucie.
Chatka przybiera kształt marcepanowego domku Baby-Jagi, wygładza się i zaokragla.
I do końca już trwania zapachu siedzimy uwięzieni w tej migdałowej, słodko-gorzkiej rozkoszy.

Ciekawe, ale jednak nie moja bajka.

marialisa
marialisa

Co robi lawenda w tej nazwie? Ta Aqua Allegoria powinna nazywać się "Viola velours". Dużo fiołka i drewienek. Lawenda jakaś ogołocona, jedynie tłem dla iononowego fiołka, dodaje ostrości i chłodu, nie zaś charakteru.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Guerlain Aqua Allegoria Lavande Velours, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Guerlain Aqua Allegoria Lavande Velours, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Aqua Allegoria Lavande Velours marki Guerlain. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Aqua Allegoria Lavande Velours marki Guerlain reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Donna Karan Black Cashmere Yves Rocher Folies de Saisons Delires d'Automne Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Givenchy Amarige Mariage Chanel Chanel N°5 Eau Premiere Cartier Le Baiser Du Dragon Demeter Fragrance Jelly Belly Blueberry Muffin Bi-es Fabio Verso Entusiasmo Guerlain Aqua Allegoria Mentafollia Avon Blue Rush for Her Olympic Orchids Artisan Perfumes Olympic Rainforest Demeter Fragrance Blueberry Serge Lutens Chypre Rouge Memo Irish Leather Givenchy Very Irresistible Poesie d’un Parfum d’Hiver Estée Lauder Sensuous Christian Dior La Collection Couturier Parfumeur Mitzah Le Labo Patchouli 24 Prada Prada Tendre La Perla Dark Extacy