Marki » F-H » kwiatowe « Grupy

Aqua Allegoria Lavande Velours Guerlain dla kobiet i mężczyzn

Aqua Allegoria Lavande Velours Guerlain dla kobiet i mężczyzn

Aqua Allegoria Lavande Velours Guerlain dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Aqua Allegoria Lavande Velours marki Guerlain to kwiatowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Aqua Allegoria Lavande Velours został wydany w 1999 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jean-Paul Guerlain. nutami serca są irys, lawenda i fiołek; nutami bazy są drzewo sandałowe i wanilia.

Irys Lawenda Fiołek

Drzewo sandałowe Wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Aqua Allegoria Lavande Velours by Guerlain.

Aqua Allegoria Lavande Velours Recenzje Perfum

magdulenka
magdulenka

Interesujące perfumy, ale raczej jako ciekawostka zapachowa do poznania i przetestowania niż jako SS do noszenia.
Na samym początku jest gorzko, ziołowo, ziemiście. Mamy tu lawendowe pole i sąsiadującą z nim łąke. Mamy słońce przypalające nasze trawska, aż szarozłoty pył wiruje w powietrzu i kręci w nosie.
Kiedy kurtyna pyłu opada, wybieramy się po zbiory - brodzimy po kolana w zielsku, rwiemy pełnymi garściami, zachłannie, nie zwracając uwagi na to, co wpada nam do koszyka. Przesuszony bukiet zabieramy do naszej drewnianej chatki i krusząc w rękach drobne kwiatuszki, wypychamy nimi wykrochmalone poszewki na jaśki. Takie białe, sztywne, koniecznie z koronką :)
Kiedy są gotowe, spryskujemy je utrwalaczem o waniliowo-migdałowej nucie.
Chatka przybiera kształt marcepanowego domku Baby-Jagi, wygładza się i zaokragla.
I do końca już trwania zapachu siedzimy uwięzieni w tej migdałowej, słodko-gorzkiej rozkoszy.

Ciekawe, ale jednak nie moja bajka.

marialisa
marialisa

Co robi lawenda w tej nazwie? Ta Aqua Allegoria powinna nazywać się "Viola velours". Dużo fiołka i drewienek. Lawenda jakaś ogołocona, jedynie tłem dla iononowego fiołka, dodaje ostrości i chłodu, nie zaś charakteru.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Guerlain Aqua Allegoria Lavande Velours, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Guerlain Aqua Allegoria Lavande Velours, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Aqua Allegoria Lavande Velours marki Guerlain. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Aqua Allegoria Lavande Velours marki Guerlain reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Thierry Mugler Angel Garden Of Stars - La Rose Angel Alexander McQueen Kingdom Estée Lauder Sensuous Yves Rocher Folies de Saisons Delires d'Automne Donna Karan Black Cashmere Guerlain Aqua Allegoria Winter Delice Serge Lutens Cedre Nina Ricci Les Belles de Ricci Belle de Minuit Chanel Allure Fendi Fendi Theorema Memo Irish Leather Serge Lutens Chypre Rouge Christian Dior La Collection Couturier Parfumeur Mitzah Juliette Has A Gun Midnight Oud Serge Lutens Rousse Christian Dior Elixir Midnight Poison Issey Miyake Le Feu d'Issey L`Artisan Parfumeur Voleur de Roses Montale Intense Cafe Christian Dior Midnight Poison