Marki » F-H » aromatyczno - zielone « Grupy

Aqua Allegoria Herba Fresca Guerlain dla kobiet i mężczyzn

Aqua Allegoria Herba Fresca Guerlain dla kobiet i mężczyzn

Mam: 62 Miałem: 51 Chcę: 50 Ukochany zapach: 2

Aqua Allegoria Herba Fresca Guerlain dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Aqua Allegoria Herba Fresca marki Guerlain to aromatyczno - zielone perfumy dla kobiet i mężczyzn. Aqua Allegoria Herba Fresca został wydany w 1999 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jean-Paul Guerlain. Nutami głowy są cytryna i koniczyna; nutami serca są zielona herbata i mięta; nutami bazy są cyklamen, konwalia i.

Cytryna Koniczyna

Zielona herbata Mięta

Cyklamen Konwalia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Aqua Allegoria Herba Fresca by Guerlain.

Menthe Fraiche
O de Lancome
Iced Green Tea
Aqua Allegoria Mentafollia

Aqua Allegoria Herba Fresca Recenzje Perfum

gardenia
gardenia

Wiedziałam, że przy nim majstrowali!
Znalazłam właśnie próbkę firmową w ślicznym kartoniku sprzed wielu lat, na szczęście nie zepsutą.
I to jest to, co pamiętam z zapachu, który nabyłam dokładnie w 2000 roku. Pamiętam tak dobrze, bo byłam wtedy na konferencji nauczycielskiej w Niemczech, 2 tygodnie, same "baby" w najróżniejszym wieku! Co ja wtedy zapachów na koleżankach z całej Polski poznałam, same piękne klasyki!
Obiecałam sobie, jak to często robię, że na koniec wyjazdu nabędę dla siebie perfumy, zdecydowana byłam na Good Life Davidoff'a, ale jedna z koleżanek je już miała...
2 tygodnie minęły, czas na decyzję. Pamiętam, że w ostatniej chwili sięgnęłam po śliczną Guerlain'owską buteleczkę i po powąchaniu oniemiałam z zachwytu! Zielona lekko suchawa cytrynowo trawiasta świeżość a la ledwo co skoszony i podlany trawnik zachwyciły mnie natychmiastowo. Długo się nie zastanawiałam i nabyłam spontanicznie Herba Fresca.
Co ja się komplementów za nią nasłuchałam, nie było nikogo, komu by się ten zapach nie podobał, nawet przyjaciółka lubująca się w cięzkich kalibrach była pełna uznania.
Co prawda musiałam co 2 godziny aplikować perfumy, ale nie stanowiło to dla mnie żadnego problemu, chętnie sięgałam po tę śliczną buteleczkę co prawie każdą przerwę między lekcjami ;D
Teraz mam do czynienia z innym zapachem, niestety ja odczuwam go obecnie jako zapach przeżutej gumy miętowej. Przykro mi bardzo, ale nie czuję tego, co tak mnie w tych perfumach zachwycało: tej rześkiej, suchawej, pudrowej zieloności podprawionej cudnymi limonkowymi akordami, to była ożywcza żródlana chłodząca woda z kryształowego dzbanka, z listkami mięty i limonką, no wącham nadgarstek i utwierdzam się w niezmąconym przekonaniu, że stara wersja była dla mnie majstersztykiem w dziedzinie świeżych herbacianych zapachów, teraz to tylko Herba Fresci cień...
Być może są to moje nader subiektywne odczucia, bo czytam, że Herba Fresca cieszy się nadal wielkim powodzeniem wśród perfumomaniaków, ale tak, jak z reguły nie marudzę na reformulacje, tak tu jest to dla mnie jeden z najsmutniejszych jej przykładów.
Jasnym jest, że ja polecam tylko starą wersję, jeszcze z papierową zawieszką i niepraktycznym przesuwanym na boki zintegrowanym z flakonikiem korkiem.
Trwałość alegoryczna raczej, ok. 2 godzin ale dobra projekcja.

allie
allie

Herba Fresca to było jedno z moich największych rozczarowań zapachowych; oczekiwania miałam duże, a i kredyt entuzjazmu spory, tym większy więc zawód po skonfrontowaniu wyobrażeń z rzeczywistością.

A wyobrażenia były takie, że będzie to przewietrzająca nozdrza, zatoki i mózg mieszanka pieprzowej mięty z zimną, niesłodką zieloną herbatą, dosmaczona kwaskowym, lemoniadowym akordem cytryny. W końcu nazwa zobowiązuje! Miałam nadzieję, że Herba Fresca stanie się dla mnie zapachem pierwszego wyboru w letnie, upalne dni i wieczory; że będzie tchnąć naturalną "zielskością" i przestrzenną świeżością.

A tu, że tak powiem, zonk. Herba Fresca pachnie mi jak nie przymierzając syntetyczna Ice Tea z zielonej herbaty, z homeopatyczną dawką mięty, źle schłodzona, za to z dużą ilością pustych, słodkich kalorii. Nie ma orzeźwienia, nie ma powietrza, nie ma zielska. Jest koniczyna, płacz i zgrzytanie zębów.

xentrix
xentrix

A powiem ,ze znam ten zapach :)
Pachnie prawie jak herbata Lipton Marrakech Mint
zalana wodą o temp 70 stopni i zaparzana 1-1,5 minuty a nastepnie schłodzona z dodatkiem 2 kostek lodu.

dokładnie takie mam skojarzenie a wiec zielona herbata z dodatkiem mięty + troche cytryny

tak go odbieram ale czy chciałbym go nosić ?

monika690
monika690

Trzy składniki: mięta, zielona herbata, cytryna i przepis na orzeźwienie latem gotowy(napój z tych składników jest przepyszny). Dla wielbicieli zielonej herbaty i ziół jak znalazł, trwałość prawdopodobnie zależy od skóry i wrażliwości nosa, u mnie zadowalająca, zawsze można się dopsikać.Projekcja delikatna. Dla mnie osobiście 100 razy lepszy od Green Tea, nie uwzględniając ceny :)

gabkap
gabkap

Dla mnie nic specjalnego - taka przykurzona mięta.z cytryną. Zapach dosyć męczący, trwałość do 5h, jak dla mnie i tak za długo.

epira
epira

Świetny,odświeżający zapach.Czuję głównie (gorzką?) cytrynę oraz miętę.Zapach trzyma się na mnie ok 3h, a z trwałością perfum na mojej skórze różnie bywa,więc byłam zdziwiona,że te naprawde dają rade:)Jedyny zapach na mojej półce,który podoba się mojemu mężowi i który z miłą chęcią używałby ich na zmianę ze swoim cytrusowym Azzaro:) Idealny na upalne dni.

Jasolcia
Jasolcia

Dlaczego ten zapach nie zasłużył sobie na to, żebym kupiła normalne pełnowymiarowe opakowanie w dubeltowej pojemności 125ml? Zawsze posiłkuję się odlewkami, używkami, które latem zużywam w tempie ekspresowym. O ile ciągle będzie w sprzedaży to w końcu kupię pełną flachę.
Nie ma dla mnie lepszego zapachu dającego wytchnienie w gorące letnie dni. To zapach dający wrażenie jakby się było w zacienionym zacisznym zaroślu, trochę zapomnianym, dzikim. Pełno tu trawska, zielska, ziół, mięty- dzikiej cierpkiej świeżej mięty, której gałązkę właśnie nadepnęłam i roztacza swój orzeźwiający aromat...słodkiej koniczyny i aromatycznej cytryny. Zapach bardzo naturalny. Nie ma tu cytryny rodem ze środka do czyszczenia WC, zresztą cytryna jest tak sprytnie zaznaczona (chyba jej skórka raczej), wpleciona w miętę, że nie jest ewidentna.
Czytam, że zapach nietrwały. Jak to możliwe, że ja czuję zapach tych perfum nawet na wypranych rzeczach? (lubię spryskiwać też ubrania) Otóż zapach jest trwały, nawet bardzo, wyczuwam go cały dzień na sobie, ale bliskoskórny, co w upalny dzień jest dużym atutem. Gdyby ciągnął się za mną ogonem, zarzuciłabym jego używanie właśnie w upalne dni, zmęczyłby mnie. Aczkolwiek orzeźwiające właściwości utrzymują się przez ok godzinę, a po tym czasie mięta nie jest już tak krzycząca, bardziej da się wyczuć cytrynę i słodkie polne kwiatki, to wciąż zapach jest świeży.
Moim zdaniem the best of the best na lato. I to już jakichś kilkanaście lat... ;)

china_doll
china_doll

Kraków, 40 stopni w cieniu, woda i pot leja się hektolitrami... W takich oto okolicznościach wybieram się na zwiedzanie (co by sobie przypomnieć jak rynek i Wawel wyglądają ;).
Upał może dać się we znaki nawet w Najukochańszym Mieście, lecz dzielnie brnę przez urokliwe uliczki Starego Miasta, Bulwary nad Wisłą,Planty, wdrapuję się nawet na Wzgórze Wawelskie!Podziemia rynku przynoszą na chwilę wytchnienie, lecz prędzej, czy później i tak trzeba wyjść na promienie bezlitosnego słońca. Myślcie co chcecie,ale wycieczka bardzo udana a upał to przecież cały urok lata :).
Ostatni przystanek-Galeria Krakowska, coby coś zjeść, kawy się napić...no i oczywiście Sephora też była w planach. No więc krążę między tymi sephorowymi półkami psikając to i owo na blotterki (zawsze tak robię) i myśląc co by tu przetestować na skórze (zawsze tak robię). Chciałam TM Angel Eau Sucree 2015, ale po pierwsze nie było, a po drugie potrzebowałam czegoś orzeźwiającego w tym upalnym dniu. W końcu zdecydowałam się na Herba Fresca Guerlaina, klasykę już właściwie, a ja nie wiedziałam jak pachnie...
Psikam myśląc : ooo tak! tego było mi trzeba! aromat ożywczy jak świeże zioła rozcierane w dłoni, chyba mięta z koniczyną. Po fali orzeźwienia zapach niestety siada blisko skóry. To co czuję to herbata z cytryną. W składzie jest podana zielona, ale mnie ten zapach przypomina czarna herbatę z cytryną, taką jaką często pije mój tata. I może dalej troszkę mięty. Przy skórze na miejscu aplikacji czuć to wszystko słabo około dwóch godzin. Przez kolejną godzinę czasem jeszcze delikatnie dolatuje do nosa. I to już koniec niestety...
Herba Fresca to genialny i bardzo naturalny świeży zapach, dużo bardziej wolę taki rodzaj świeżości niż perfumy z ogórkiem.
Moim zdaniem bardziej pasuje kobietom niż mężczyznom.
Najlepiej spełnia swoja rolę w ekstremalnych temperaturach 30+ stopni.
Jego jedyna wadą jest słaba trwałość i projekcja, ale jak mamy flakon to przecież zawsze można ponowić aplikację i poczuć nowy przypływ odświeżenia!.

Czy chcę? Oczywiście! Może nie spieszy mi się jakoś, ale któregoś gorącego lata z pewnością się u mnie pojawi. :)

hasi
hasi

Uwielbiam !
Na mnie to zielona herbata z miętą i cytryną. Nie czuję kwiatów i dobrze. Dodaje energii i cudownie odświeża.
Mój stały towarzysz w czasie wakacji.
Trwałość i projekcja w porządku, trzymają się blisko skóry za to przez niemal cały dzień.
Brawo !

marialisa
marialisa

Herba Fresca ma mizerną trwałość i to jest jej główny i jedyny dla mnie zarzut. Traktuję ją często jako budzik poranny, na tyle ją stać. Pół godziny przyjemnego pachnienia, a potem, na dobre się obudziwszy, trzeba szukać innego aromatu na rozpoczęty właśnie dzień. Coś a la woda kolońska, tyle że nie taka ostra i rześka. Dobra też jako room spray:)

dotpsot
dotpsot

Herba Fresca to moje największe rozczarowanie. Przyznam, że sama kompozycja bardzo udana. Genialne właściwości orzeźwiające podczas upalnego lata czy wyjazdów w zagraniczne wojaże po ciepłych krainach. Pierwsze rozpylanie od razu roztacza przyjemną chmurę zapachu w okół. Niestety, za kwotę około 300 PLN spodziewałam się czegoś, co przetrwa przynajmniej dzień w pracy - czyli zwyczajne 8 godzin. Jak ja się zawiodłam! Zapach utrzymuje się około godziny, później stopniowo zanika, można go wyczuć przytykając noc do miejsca zaaplikowania a przecież nie o to chodzi w orzeźwiającym zapachu. Nie będę przecież każdemu nadstawiać fragmentów swojego ciała, by też się mógł zachwycić. Początkowo faktycznie jest bardzo przestrzenny, bo wypełnia na kilka minut całą łazienkę ale szybko opada.... Tak jak i poziom euforycznych emocji związanych z zakupem. Czy zbiera komplementy? Po wykorzystaniu około połowy z 75 ml tuż po aplikacji usłyszałam kilkakrotnie, że zapach jest zachwycający, niestety trafiłam też na tekst płci przeciwnej "kupiłaś ten fajny odświeżacz?". Po wyjaśnieniu, że to zapach który zbiera tyle zachwytów wśród populacji, nastąpiła chwila ciszy i mimowolnie wypowiedziane zdani "pachnie jak nasz poprzedni odświeżacz do łazienek, myślałam że rozpyliłaś w domu i na Tobie osiadł". Coś w tym jest, oba zapachy są bardzo zbliżone ze względu na ich rześkość :)
Niestety, cała seria Allegorii, mimo urzekających, chwilowych zapachów nadaje się do testów w perfumeriach, bo po przejściu przez pierwsze piętro galerii handlowej pozostaje po nich jedynie wspomnie. Zdecydowanie lepiej można wydać swoje 250/300 PLN, ze względu na kompozycję warto przetestować i poznać sam zapach, ze względu na skandalicznie krótką trwałość nie warto wydawać swoich pieniędzy. Za młodu miałam kilka różnych mgiełek zapachowych, jako pierwsze własne psiukadła od mamy, by nie podkradać jej wartościowych flakonów, jedna kosztowała około kilkunastu PLN. Trwałość niestety miały podobną, a niektóre nawet o godzinę lepszą ;)

Arsenicum
Arsenicum

Kompozycja na swój sposób wizjonerska, myślę, że wielu perfumiarzy, tworząc swoje miętowo-letnie zapachy, czerpało inspiracje właśnie z Herba Fresca.
Niewiele można napisać o tych perfumach, bo żyją na skórze bardzo krótko. Nie spodziewałem się porażającej trwałości, liczyłem raczej na krótkie, pachnące doznanie i nie czuję się bardzo zawiedziony, choć przyznaję - niedosyt jest.
Wyróżnienie poszczególnych faz jest trudne, odbieram tę kompozycję jako jeden, wręcz gasnący akord miętowy, na swój sposób genialny.
Początek jest dziwny. Nieco chemiczno-plastikowa cytryna na spółkę z trawiastymi syntetykami. Bardzo odświeżająca faza trwająca zaledwie kilka minut, po tym czasie chemiczne nuty uciekają w dal. Po krótkiej chwili, wyłania się mięta, zaskakująco naturalna. Dodam, że jest to najbardziej naturalna mięta, jaką znam w perfumach. Porównywałem miętę od Guerlain, z miętą, rosnącą w moim ogrodzie, porównanie utwierdziło mnie w przekonaniu, że obcuje z naprawdę dobrze zmieszanymi perfumami. To nie jest "orbitkowa" mięta z Roadstera, czy przytłumione, pozbawione chłodnego niuansu ziele z Nuit Etoilee. Tutejsza roślina, jest pokazana w całej okazałości, pełna natura! Nie tylko pachną naturalną miętą, lecz utrzymują się równie długo, co zapach potartego, miętowego listka, czyli ok. 45 minut. Szkoda, że uczta trwa tak krótko...

Marcin__
Marcin__

Herba Fresca to zapach z serii Aqua Allegoria, z którym wiązałem duże nadzieje. Niestety się rozczarowałem.

Po pierwsze - wydaje mi się, że możnaby określić koncentrację tych perfum jako EDC i nie byłoby to przesadą. Są niesamowicie lekkie, zwiewne i - nietrwałe. To ich główna i w zasadzie jedyna wada.
Sam zapach przypomina mi własnoręcznie wykonywaną mrożoną miętową herbatę - liście mięty wrzucamy do dzbanka wraz z listkami herbaty i plastrem cytryny, zalewamy wodą i wstawiamy do lodówki na 24 h. Po psiknięciu na skórę poczułem właśnie aromat tej herbaty.
Trwałość na mojej skórze wynosi ok. 3-4 h, co w zasadzie jest normą jak na świeży zapach, ale ja mimo wszystko oczekuję więcej.
Nie wykluczam, że nabędę flakonik. Jest to w tej chwili jedyny godny rywal dla Menthe Fraiche Jamesa Heeley'a.

Ziu
Ziu

Mięta, cytryna, zielona herbata tworzą orzeźwiający zapach, który niezmiennie od kilku lat kojarzy mi się z drinkiem mohito. I mimo, że nie raz usłyszałam, że to nie perfumy a odświeżacz do łazienki, nie przestanę ich lubić! Jest to niezwykle prosta kompozycja, nie zaobserwowałam wielkich zmian na różnych etapach noszenia jej, jednak zupełnie mi to nie przeszkadza. Nie wszystkie perfumy muszą mieć miliard składników i co chwilę zaskakiwać, by stać się wyjątkowymi.

Azjel
Azjel

Te perfumy mogłyby stać się moimi ulubionymi - piękna buteleczka, cudownie rześki i uroczy zapach,dobra cena, ale....czuć je tylko po psiknięciu. Nawet wylanie połowy butelki nie sprawi, że perfumy będą wyczuwalne chociaż godzinę czy dwie później. A są takie piękne, ta zielona herbata i mięta...ehhh

karolkowa
karolkowa

Niestety na mojej skórze Herba Fresca pokazała bardzo nieprzyjemne oblicze: byłam wstanie wyczuć tylko chemiczna cytrynę z dodatkiem mięty. Zapach był bardzo jednostajny i męczący.

Gośka
Gośka

Nie będę zbyt oryginalna - piję miętową herbatkę zmrożoną ale lekko, z plasterkiem cytryny, leżąc na kocu na łące, która ma bujną trawę, gdzieś tam pojawia się jakieś zioło, gdzieś kwiatek drobny, więc to pewnie górska łąka.
I tak z godzinę, najwyżej dwie niestety. Ale nawet dla tak krótkiego trwania tego zapachu warto go mieć. Jeden z najbardziej optymistycznych i pogodnych zapachów, jakie znam.

Mademoiselle
Mademoiselle

Herba Fresca to jeden z moich ulubionych zapachów na lato. Jest świeży, podczas upałów zbawiennie wpływa na zmysły.
Co więcej zapach jest naturalny.
To bukiet świeżej mięty zamknięty w flakonie, delikatny aromat dojżewającej w słońcu cytryny i świeżo zerwanej zielonej herbaty.
Herba Fresca ma prostą lecz uroczą kompozycję.

Czy może być coś przyjemniejszego od odświeżającego, naturalistycznego zapachu na swojej skórze ?

Lady_Daisy
Lady_Daisy

Jak dla mnie pachną jak miętowa guma do żucia. Zdecydowanie chłodzą i orzeźwiają... Jednak jest zbyt ziołowo..Brakuje mi subtelniejszego, miękkiego końca. Mogą się sprawdzić w upały.
Trwałość - taka sobie...

Joskelyn
Joskelyn

Wybieranie zapachu na lato to dla mnie prawdziwy koszmar - robi mi sie niedobrze na mysl o owocowych kompotach typu Escady czy wszystkie edycje CosTam Summer, a wszelkie "swiezaki" typu Light Blue czy Cool Water pachna dla mnie odswiezaczowo-łazienkowo.

Herba Fresca okazala sie dla mnie zbawienna - jest swieza, radosna, ale nie ma w sobie nic sztucznego, odswiezaczowego. Nie czuje w nim nachalnej cytryny ani mięty - akcenty te szumią gdzies w tle, nie wybijaja sie. Nie sa tez ziołowe czy apteczne. Dla mnie woda ta pachnie przede wszystkim koniczyną i scieta, mokrą trawą - przypomina mi letnie poranki, w ktorych biegalam boso po ogrodzie jako dziecko.

Uwielbiam w nim to, ze jest taki naturalny, ze nie łamie go ani odrobina słodkosci, co jest niespotykane w perfumach.

Pracuje jako instruktor fitness i nic tak mnie nie koi po zajeciach jak psikniecie Herba Fresca.

Jak go uzyje - wszyscy chodza za mna i pytaja co to za cudo, bo jest po prostu niespotykany i obledny na tle letnich zapachow.

Trwalosc - mocno srednia, ale ja po prostu nosze go ze soba i pryskam jak mgielka non stop w upalne dni.

Tam
Tam

Dla mnie Herba Fesca to ideał kompozycji letniej, niestety potwierdzam mizerną jej trwałość. Ach, gdybyż ten mix świeżo koszonej łąki mógł trwać godzinami, miałaby Herba Fresca mistrzostwo świata.
Niemniej mam ją w swoich zbiorach od kilku lat odnawiając zapas i zraszam się nią z najwyższą przyjemnością.
Polecam testy, być może na czyjejś skórze przysiądzie na dłużej.

mala9mi
mala9mi

To byłby mój idealny zapach na lato, na upały.Jest taki świeży i soczysty.Jak skoszone zioła.Czuć w nim melisę, cytrynę i trochę mięty, która przyjemnie chłodzi.Cudo!
Jest naturalnie, bez specjalnego dosładzania, bez kwiatków, bez morskiej bryzy.
Niestety Herba Fresca ma jeden minus, który sprawia, że wciąż waham się z zakupem-naprawdę mizerną trwałość.I nie chodzi już o trwałość rzedu 2-3 godzin.Nie.Herba Fresca wytrzymuje na mojej skórze jakieś pół godziny.
Sprawia to, że wciąż i wciąż zachodzę po jej porcje do perfumerii ale nie mogę się zdecydować na zakup.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Guerlain Aqua Allegoria Herba Fresca, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Guerlain Aqua Allegoria Herba Fresca, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Aqua Allegoria Herba Fresca marki Guerlain. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Aqua Allegoria Herba Fresca marki Guerlain reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Guerlain Aqua Allegoria Pamplelune Guerlain Aqua Allegoria Mandarine Basilic Hermes Un Jardin Sur Le Nil Hermes Eau des Merveilles Kenzo Le Monde Est Beau Serge Lutens Fille en Aiguilles Hermes Un Jardin En Mediterranee Yves Rocher Neonatura Cocoon Serge Lutens Ambre Sultan Kenzo Kenzo Amour Christian Dior Midnight Poison Donna Karan Black Cashmere Chanel Coco Eau de Parfum Guerlain Shalimar Estée Lauder Sensuous Prada Infusion d'Iris Estée Lauder Sensuous Noir Versace Versense Christian Dior Dolce Vita Lalique Perles De Lalique