Marki » F-H » orientalno - kwiatowe « Grupy

Apres l'Ondee Guerlain dla kobiet

Apres l'Ondee Guerlain dla kobiet

lekko korzenny
Apres l'Ondee Guerlain dla kobiet Zdjęcia Apres l'Ondee Guerlain dla kobiet Zdjęcia

Apres l'Ondee marki Guerlain to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet. Apres l'Ondee został wydany w 1906 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jacques Guerlain. Nutami głowy są liść czarnej porzeczki, neroli, anyż, bergamotka i cytryna; nutami serca są mimoza, goździk (roślina), drzewo sandałowe, fiołek, korzeń irysa, jaśmin, wetyweria, ylang-ylang i róża; nutami bazy są irys, ambra, piżmo, benzoes, wanilia, heliotrop i styraks.

Liść czarnej porzeczki Neroli Anyż Bergamotka Cytryna

Mimoza Goździk (roślina) Drzewo sandałowe Fiołek Korzeń irysa Jaśmin Wetyweria Ylang-ylang Róża

Irys Ambra Piżmo Benzoes Wanilia Heliotrop Styraks

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Apres l'Ondee by Guerlain.

Aimez - Moi

Apres l'Ondee Recenzje Perfum

Bardzo ten zapach lubię - jest na mnie chłodny, nieco melancholijny, fiołkowo - irysowy, lekko mydlany, wilgotny. Niestety jest też bardzo cichy, wyczuwalny jedynie przy samej skórze. Marzę o tym, by trafić kiedyś na ekstrakt - musi być cudowny.

Nan
Nan

Apres l’Ondee to jeden z najpiękniejszych zapachów, z jakim zetknęłam się w życiu. To czyste piękno, przyprawione melancholią, odrobiną słodyczy i tęsknoty. Są bezczasowe. Gdybym nie wiedziała kiedy powstały, nie byłabym w stanie przypisać ich do konkretnej epoki. Zupełnie jakby nie były uczynione ludzką ręką, a pojawiły się wśród nas z jakiegoś innego, lepszego świata, z krainy elfów może. Utkane są z księżycowej poświaty, aromatu fiołków i irysów rosnących w tajemniczym ogrodzie i chłodu nocy. Nie ma w tym zapachu nic przyziemnego, nic pospolitego. Są niczym wspomnienie najczystszych uczuć, pierwszej niewinnej miłości, nieco nieśmiałej, ale czystej i pięknej, takiej, jaka przydarza się tylko raz w życiu i choćby minęło wiele lat, pamięta się o niej już zawsze. Perfumy nie są smutne, tak jak smutne nie są wspomnienia dawnych wzruszeń, miłości i minionych lat.

Homosacer
Homosacer

zapach został stworzony przez Jacques'a Guerlain, moja buteleczka jest rzecz jasna bardziej współczesna i w koncentracji edt, nie umniejsza to jednak piękna zapachu. Czytając liczne recenzje perfum spotykałam się z określeniami typu, "zapach introspekcji, cichej kontemplacji", "brzmi jak letni ogród, parujący bogactwem kwiatów po deszczu", "zapach pełen emocji", "eteryczne i nieco smutne, jak płótna impresjonistów, jak Water Lillies Moneta" i tak niewątpliwie jest. Czy nam się podoba, czy nie, to jednak kawałek historii, stworzony w 1906 roku, w okresie La Belle Epoque, 109 lat temu. Zwalniamy przy nim bieg czasu i przystajemy, nasłuchujemy, nie przechodzimy obojętnie, nie zapominamy szybko...dla mnie to gęsty, nasycony zapach, intensywny podmuch fiołków i irysa z anyżem, chmurą heliotropu i tuberozą, akcentem goździka, spowity w łagodną aldehydową mgłę...

Apres l'Ondee by Guerlain 4.00 out of 5 based on 9 ratings and 3 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Guerlain Apres l'Ondee, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Guerlain Apres l'Ondee, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Apres l'Ondee marki Guerlain. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Apres l'Ondee marki Guerlain reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Christian Dior Poison Annick Goutal Songes Lancome Poeme Christian Dior Poison Tendre Givenchy Organza Clinique Simply Clinique Givenchy Organza Indecence Fendi Fendi Theorema Versace Gianni Versace Guerlain Shalimar Jil Sander Jil Sander No 4 Christian Dior Dune Donna Karan Black Cashmere Guerlain Samsara Eau de Parfum Guerlain Mitsouko Eau de Toilette Givenchy Amarige Agent Provocateur L'Agent Lalique Flora Bella Chanel Chanel N°5 Estée Lauder Tuscany Per Donna