Marki » F-H » orientalno - drzewne « Grupy

Envy for Men Gucci dla mężczyzn

Envy for Men Gucci dla mężczyzn

Mam: 30 Miałem: 30 Chcę: 19 Ukochany zapach: 2

Envy for Men Gucci dla mężczyzn Zdjęcia Envy for Men Gucci dla mężczyzn Zdjęcia

Envy for Men marki Gucci to orientalno - drzewne perfumy dla mężczyzn. Envy for Men został wydany w 1998 roku. Nutami głowy są mahoń, kolendra, imbir, lawenda, mandarynka, pieprz i kardamon; nutami serca są goździk (roślina), drzewo sandałowe, jaśmin, cedr i róża; nutami bazy są skóra, Żywica bursztynowa, paczula, piżmo, wanilia, wetyweria, kadzidło i tytoń.

Mahoń Kolendra Imbir Lawenda Mandarynka Pieprz Kardamon

Goździk (roślina) Drzewo sandałowe Jaśmin Cedr Róża

Skóra Żywica bursztynowa Paczula Piżmo Wanilia Wetyweria Kadzidło Tytoń

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Envy for Men by Gucci.

Envy for Men Recenzje Perfum

Roq
Roq

Szczerze mówiąc, nie wiem, skąd takie zachwyty nad zapachem, który w czasach swojej premiery w zasadzie przeszedł bez echa, a kiedy stał się trupem, ludzie traktują Envy jak arcydzieło. Czyżby zadziałała magia niedostępności?
Do dziś się zastanawiam, co mnie skłoniło do jego zakupu, bo to, co reprezentował, było przykładem przeciętności i nijakości. Zapamiętałem jedynie fakt, że parę dziewczyn z mojego otoczenia lubiły go na mnie wąchać, ale na mnie, sam zapach nie zrobił wrażenia. Zresztą, od czasu kiedy kupiłem setkę minęło kilkanaście lat, a ja nadal posiadam połowę flakonu.
Ktoś wyczuwa w nim kadzidło, a dla mnie, to typowe trawiasto-imbirowe pachnidło. Świeże i dość intensywne.
Mroku w nim tyle, ile w bagażniku fiata 126p.
Trwałość niezła, flakon, a zwłaszcza tandetna zatyczka, do d...
Ocena końcowa w skali 0-5, trója z drżącym plusem.

gurlen87
gurlen87

Na początku pytanie-zarzut:), ile na Was egzystuje to zacne pachnidło:)? Szkoda, że zapomniano o trwałości i projekcji przy całym jego fenomenie.Wysłuchałem tych wszystkich peanów na czesć legendarnego E. i z przykrością muszę stwierdzić, że nie podpisuję się pod tą utartą doktryną geniuszu. Po przeczytaniu masy wydumanych i wydawałoby się wnikliwie analitycznych recenzji, nabyłem próbeczkę i z podnieceniem wylałem na nadgarstek. Podobno imbir poprawia krążenie i ułatwia trawienie, w moim przypadku niemal serce stanęło z powodu frustracji i zawiedzionych oczekiwań wzgledem powyższego. Wiem, że prostota konstrukcji jest aktualnie w cenie, lecz oczekiwałem czegoś więcej po tylu laudacjach:). Zabrakło mi w Envy mroku, intrygi, pierwiastka nieprzewidywalności .Niestety anonsowane w spisie kadzidło zobowiązuje do tego .Dla mnie, to przyzwoity, poprawny imbirowiec. Polecam, w szczególności fanom tego korzenia!:).
Kompleksowa ocena:
Kompozycja:6/10
Parametry:5/10
Flakon:7/10

MUCHA
MUCHA

Kadzidło rządzi!!!

Gucci Envy nie zalicza się do łatwych i przyjemnych zapachów. Otwarcie jest mocne i ciężkie, pierwsze akordy to: pieprz, mahoń, lawenda, sporo kadzidła, trochę kardamonu, gałki muszkatołowej i imbiru. Od początku jest bardzo bogato i z ogonem. Po pierwszym kopie projekcja osłabia się po kwadransie by po kolejnych 15 minutach znowu uderzyć z całą stanowczością. Z nuty głowy już tylko delikatnie pobrzmiewają kardamon, imbir, pieprz i lawenda, które za chwilę zanikną. Na pierwszy plan wychodzi kadzidło, tytoń i cedr. Zapach jest bardzo siny, świdrujący, projekcja jest niesamowita wręcz.
Po 2-3 godzinach od aplikacji przebijają się delikatnie jakieś kwiatki, ale szybko "więdną". Poza tym, że przyprawy i lawenda ulotniły się zapcha niewiele się zmienia.
Po następnej godzinie projekcja zaczyna delikatnie się osłabiać, nie ma już takiego powera. Ujawniają się akordy skóry.
Z czasem kompozycja łagodnieje (choć dla niektórych to nadal będzie killer). Cały czas prym wiedzie kadzidło w towarzystwie tytoniu i skóry, delikatnie ujawnia się wetyweria.
Po 6 godzinach od aplikacji zapach uspokaja się, ale nadal jest bardzo wyrazisty. Przez ostatnie godziny Envy jest leniwy, ale nie brak mu charakteru.
Im bliżej końca tym bardziej kadzidło słabnie i zza niego wyłania się wetyweria.

Po kompozycji daje się odczuć, że ma już swoje lata na karku, ale nie dlatego, że jest dziadkowaty, co to to nie! Teraz już w mainstreamie nie robi się takich perfum. Envy nie był skierowany do mas, a dla koneserów, którzy docenią jego kunszt. Ten orientalny Gucci może się nie podobać, bo jest dosyć inwazyjny, ale ciężko nie zauważyć, że to bardzo dobry zapach stworzony z dobrej jakości komponentów. Uważam, że Envy to doskonale skrojone pachnidło, nic bym w nim nie zmienił.
Ze względu na swoją niesamowitą projekcję i trwałość trzeba rozważnie aplikować ten zielonkawy płyn (2 chmury wystarczą), bo przesadzić nie jest trudno. Envy jest doskonały na chłodniejsze pory roku do koszuli, ale nie tylko. Niestety Gucci wycofał ten produkt z dystrybucji, niepokoi mnie trend wycofywania kultowych zapachów i zastępowania ich gniotami.
Trwałość jest znakomita, ponad 10 godzin wyraźnie i niezbyt blisko skórnie, kolejne 4-6 bliżej skóry.

Ocena: 9/10.

Lincoln
Lincoln

Żadne dotychczasowe olfaktoryczne odkrycie mnie nigdy tak nie poruszyło jak Envy. W pierwszych chwilach testu na skórze wydobywały się z moich ust słowa niezmiernego uznania poprzedzone 'przecinkami' :D, ale nie dziwię się sobie bo piękno wrażeń jakie wywoływały na mnie molekuły tej kompozycji były nie do opisania. Nazwa świetnie oddaje charakter tych perfum, delektując swoje nozdrza poruszyłem w głębi uczucia bliskie odczuwaniu niewyjaśnionego poczucia zazdrości i tęsknoty za czymś czego mieć pewnie nigdy nie będę... (być może chodziło tutaj o flakon ? Jego zdobycie jest przecież coraz trudniejsze). Otwarcie jest najbardziej spektakularne, kadzidło i parę innych nut które pojawiają się na początku przypominają mi między innymi niszowe Idole de Lubin. Początek to idealnie wysublimowany majstersztyk. Szkoda tylko że te nuty szybko znikają, choć później również jest interesująco, zmysłowo i ośmielę się to powiedzieć ale przede wszystkim erotycznie. To zapach marzeń, to zapach raju..

Oby moja 10-mililitrowa odlewka nigdy się nie skończyła...

Envy for Men by Gucci 4.26 out of 5 based on 50 ratings and 4 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Gucci Envy for Men, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Gucci Envy for Men, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Envy for Men marki Gucci. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Envy for Men marki Gucci reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Coupon Code Fragrantica
Yves Saint Laurent M7 Dior Dior Homme Intense Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Gucci Gucci pour Homme Jean Paul Gaultier Fleur du Mâle Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Hermes Terre d'Hermes Chanel Egoiste Thierry Mugler A*Men Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme Serge Lutens Fille en Aiguilles Givenchy Pi Yves Saint Laurent Body Kouros Gucci Gucci Pour Homme II Calvin Klein Obsession for Men Yves Saint Laurent Rive Gauche pour Homme Tom Ford Tobacco Vanille Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Emanuel Ungaro Ungaro pour L'Homme III Prada Infusion d`Homme