Marki » F-H » kwiatowe « Grupy

Eau de Gucci Gucci dla kobiet

Eau de Gucci Gucci dla kobiet

Eau de Gucci Gucci dla kobiet Zdjęcia

Eau de Gucci marki Gucci to kwiatowe perfumy dla kobiet. Eau de Gucci został wydany w 1993 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Michel Almairac. Nutami głowy są mandarynka, hiacynt, ylang-ylang, bergamotka, cytryna i galbanum; nutami serca są wiciokrzew, tuberoza, lilia, fiołek, bez, irys, jaśmin, konwalia i róża; nutami bazy są ambra, piżmo, mech dębowy, wanilia, wetyweria i cedr.

Mandarynka Hiacynt Ylang-ylang Bergamotka Cytryna Galbanum

Wiciokrzew Tuberoza Lilia Fiołek Bez Irys Jaśmin Konwalia Róża

Ambra Piżmo Mech dębowy Wanilia Wetyweria Cedr

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Eau de Gucci by Gucci.

Anais Anais

Eau de Gucci Recenzje Perfum

Arsenicum
Arsenicum

Eau de Gucci, czyli dziewczyna z lat 90-tych.

Dziś też by się sprzedał - nie pobiłby rekordów sprzedaży, ale miałby swoich fanów. To uroczy zapach, w pierwszych fazach bardzo kwiatowy, jednak nie do końca w stylu lat 90-tych, a to z racji stosunkowo dużej delikatności. Eau de Gucci, to zapach bogaty, ale nie detronizuje otoczenia - można go nosić zawsze i wszędzie, myślę, że Gucci nie stawia również żadnych barier wiekowych.

Przyznam, że nie jestem zachwycony samą kompozycją, bo dostaję (jak zawsze w perfumach z tamtego okresu) skomplikowaną mieszankę nut, która w tym wypadku układa się w dość proste i jednoznaczne akordy, które nie do końca ze sobą korespondują. Nie uświadczymy tu typowej spójności z tamtego okresu, która sprawia, że opisywanie wielkich klasyków jest tak trudne. Eau de Gucci ewoluują szybko i zauważalnie, po prostu rzucają wszystko na stół: spójrz, w otwarciu Michel przygotował dla Ciebie wspaniały, kwiatowy akord bzu, który ma nieco rozdarte gałązki - ta zieleń, to efekt użycia galbanum. Nie zastanawiaj się dłużej, tu nie ma żadnych niespodzianek, biegnij, drugi akord czeka, szybciej! Galbanum się ulotniło, został bez. Bez mydlany, zwykły, nie opowiadający żadnej historii. Ten akord przywodzi mi na myśl średniej jakości mydło koloru fioletowego - piana i konwaliowo-bzowe syntetyki. Oj, Eau de Gucci ciągną mnie za rękę, krzycząc: ruszaj się, chcę Ci przedstawić trzeci akord. Cóż, trzeci akord, to najgorszy akord. Ani szyprowy, ani drzewny - na pewno zwykły i kompletnie nie pasujący do przewodniego motywu lekkich kwiatów, który jak na 1993 rok, był ciekawy, bo jak wiadomo, wówczas królowały siekiery. Niemrawy mech dębowy, myślę, że jest tu też sucha wetyweria , a może nawet drewno sandałowe - nie, nie zapomniałem o mydle, które trwa aż do bazy.

W skrócie: zielony bez, potem mydlany bez, a następnie drzewny bez.

Reasumując: Eau de Gucci to według mnie perfumy nudne. Nudne w dzisiejszym okresie, bo w tamtych latach na pewno były czymś wyjętym ze schematów. Dziś tylko nieco poważne, a dawniej zapewne chętnie używane przez młode kobiety. Nie bez powodu umieściłem taki, a nie inny nagłówek, bo Eau de Gucci to zapach, jak na owe lata po prostu dziewczęcy (jednak nie dziecinny!). Ja bym sobie gitary nimi nie zawracał, ale poznać warto, choćby po to, by wiedzieć, iż lata 90-te to nie tylko białe kwiaty.

Testowałem starą wersję, nietkniętą reformulacjami.

Na mojej skórze wytrzymują 4-5 godzin, bardzo dobrze projektując przez trzy godziny – koniec projekcji, jest zarazem końcem projekcji. To dobrze.

amanda
amanda

Ładnie połączone z sobą kwiaty,które prawie każde ma dość wyczuwalny udział w tym bogatym barwnym orszaku.
Jak na taką ilość nut zdecydowanie wskazujące dość ciężki skomplikowany klimat, który najczęściej wtedy jeszcze pojawiał się w perfumach otrzymujemy zaskakująco dość świeży bukiet kwiatów.
I to mnie zaskoczyło, bo już patrząc na nuty spodziewałam się, co tu ukrywać odurzenia, gęstości po prostu klimatów retro.
Natomiast kwiaty ułożyły się w pięknej spójnej i świeżej tonacji jeśli dodać do tego takie kwiatowe "szychy" jak jaśmin, bez, hiacynt, tuberoza, lilia to mieszanka powinna być dość pioronująca nasz węch a mamy miłą niespodziankę średnio wybijających się kwiatów ciepłą kompozycję i praktycznie nadającą się wszędzie bez skrupułów, że może kogoś razić.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Gucci Eau de Gucci, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Gucci Eau de Gucci, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Eau de Gucci marki Gucci. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Eau de Gucci marki Gucci reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Calvin Klein Obsession Cacharel Eden Sisley Soir de Lune Estée Lauder Pleasures Kenzo Flower by Kenzo Sisley Eau du Soir Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum Christian Lacroix Christian Lacroix Lancome Tresor Cartier Le Baiser Du Dragon Tom Ford Black Orchid Lolita Lempicka Si Lolita Agent Provocateur Fatale Intense Bvlgari Omnia Indian Garnet Gres Madame Gres Juicy Couture Couture Couture Lancome Poeme Salvador Dali Salvador Dali Penhaligon`s LP No:9 Sarah Jessica Parker Lovely